DİL OKULU

Dubai’de Çalışarak İngilizce Öğrenmek

Work and Study programıyla Dubai’de İngilizce dil eğitimi alırken çalışma imkanından da faydalanabilirsiniz. Dubai’de en az 8 haftalık bir dil kursuna giden öğrenciler, eğitim aldıkları süre boyunca çalışma hakkına sahip olmaktadırlar.

DİL OKULU

Yeni Zelanda'da Çalışarak İngilizce Öğrenmek

Yeni Zelanda’da kategori bir olarak adlandırılan okullara en az 14 hafta kayıt olan öğrencilerin vizelerinde Part-time çalışma izni bulunmaktadır. Yeni Zelanda’da öğrencilere eğitim alırken çalışma izni veren programın genel adı Work and Study olarak geçmektedir.

DİL OKULU

En Ucuz Yurtdışı Dil Okulu

En ucuz yurt dışı eğitim okulu fiyatını hesaplarken sadece eğitim ücreti değil, yaşam, ulaşım ve harçlığınızı da hesaba katmalısınız. Yurtdışı dil okulları artan rekabet ve yüksek döviz nedeniyle sezonluk indirimler yapmakta ve öğrenci adaylarına avantajlı paketler sunmaktadır.

DİL OKULU

Yurtdışı Dil Okulu

Yurt dışında birçok ülke’de dil okulları bulunmakta ve öğrenci adayları dil okulu yurt dışı tercihlerinde bu geniş yelpazede karar verirken zorlanmaktadır. Dil okulu Yurt dışı tercihlerinde en popüler ülkeler arasında İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda, Avustralya ve Malta yer almaktadır.

DİL OKULU

Yurtdışında 6 Aylık Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi almak, yeni bir dil öğrenmenin en pratik yollarından biri olarak görülür ve istenilen seviyelere ulaşmanızı hızlandırabilir. Bazı dil bilgisi zor dillerin öğrenim süresi diğerlerine göre daha uzun sürebilir. Örneğin Almanca ve Fransızcanın İngilizce ve İspanyolcadan daha uzun sürede öğrenilmesi gibi.

DİL OKULU

Yurtdışı Dil Kursları

Dil Kursları yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği programlardır. Başta İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler olmak üzere dili konuşulduğu ülkede öğrenmek isteyen tüm öğrenciler dil kurslarını yurtdışında almak ister. İngilizce için en çok İngiltere, İrlanda, Güney Afrika, Kanada, Amerika ve Avustralya tercih edilmektedir.

DİL OKULU

En Ucuz Dil Okulu

Yurtdışında okumanın genelde yüksek bir bütçeye sahip olmamızı gerektirdiği düşünülür, ancak ekonomik bütçelere göre de dil okulları da bulunmaktadır. Ucuz dil okullarının standartları zannedildiği gibi her zaman düşük kalitede değildir, okulların bulundukları ülkelere ve para birimine göre eğitim ücretleri de değişim göstermektedir.

DİL OKULU

TESOL Nedir?

Mütercim Tercümanlık, İngiliz Dili Edebiyatı, Amerikan Kültür ve Edebiyatı gibi bölümlerden mezun olmuş birçok birey İngilizce öğretmenliği yapmaya karar vermekte olup okudukları üniversitenin düzenlediği formasyon programlarına katılıp iki sene bedelli eğitim almak durumunda kalmaktadırlar.

DİL OKULU

İngiltere’de Dil Okulu Seçimi ? Öğrenci Evlerinde Konaklama

İngiltere’de, İngilizce öğrenirken uzun süreli konaklamada öğrenci evleri İngiltere’de en çok tercih edilen konaklama şeklidir. Bu konaklama türünde öğrenciler bir evin odalarını tek tek kiralamakta ve ortak alanları beraber kullanmaktadırlar.

DİL OKULU

Yurtdışı Dil Programları

Yurtdışında dil öğrenmek 7’den 70’e herkesin arzusudur. İmkanları el verenler yurtdışı dil programlarına küçük yaşlarda başlarken, ileri ki yaşına rağmen yurtdışı dil programlarına katılan birçok öğrencimiz bulunmaktadır.

DİL OKULU

İrlanda’da Çalışarak İngilizce Öğrenmek

İrlanda’da 25 haftalık bir dil kursuna giden öğrencilerin, eğitim aldıkları süre boyunca haftada 20 saat (Part-time) çalışma hakkı bulunmaktadır. İrlanda’da İngilizce eğitim alırken çalışma iznine de sahip olunan program Work and Study olarak adlandırılmaktadır.

DİL OKULU

Yurtdışında Çalışarak İngilizce Öğrenmek? Work and Study Nedir?

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi alırken çalışabileceğiniz programların genel adı 'Work and Study’ olarak geçmektedir. Work and Study programlarını açmak gerekirse, yabancı öğrenciler için çalışma izni verilen bir ülkede, İngilizce eğitim alırken, tanınan çalışma hakkı ile part time işlerde çalışarak kalacak yer, günlük ihtiyaçlar gibi temel masrafları çıkarmaya olanak sağlayan programların genel adıdır.

DİL OKULU

Yurtdışında Arapça Öğrenmek

Dünya genelinde 200 milyon’dan fazla insanın konuştuğu Arapça, bu ülkeler ile ticaret yapan bir çok kişi öğrenilmesi cazip dillerden biri olarak kabul edilmektedir. Birçok lehçesi bulunan Arapça kendi için konuşulduğu bölgelere göre lehçelere bölünmüştür.

DİL OKULU

Japonya’da Japonca Öğrenirken Part Time Çalışmak

Japonya’da Japonca dil eğitimi alan öğrencilerin en çok sordukları sorulardan biride Japonya’da öğrencilerin part time çalışma izni olup olmadığıdır.

DİL OKULU

İngilizce Öğrenmenin En Kolay Yolu Nedir?

Global bir dil olan İngilizce size sadece Türkiye’de değil tüm dünyada iletişim avantajı sunar. İngilizce öğrenmenin en kolay yolu İngilizcenin ana dil olarak kullanıldığı bir ülkede öğrenmektir. İngilizce öğrenmenin en kolay yolu olan yurtdışında eğitim için kararlıysanız aşağıda ilginizi çekebilecek birtakım bilgiler bulunmaktadır.

DİL OKULU

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi

Ülkemizde İngilizce bilmek iş bulmanın neredeyse olmazsa olmazıdır. İngilizce dil eğitimi birçok farklı ülkede verilmektedir. Bir dili iyi kullanabilmek, pratik yapabilmek ve hızlı bir şekilde öğrenebilmek için İngilizce konuşulan ülkeleri tercih etmek daha avantajlı olabilir. İngilizce dil eğitimini yurtdışında almanız size farklı ve özgün tecrübeler katacaktır.

MASTER,DİL OKULU,ÜNİVERSİTE

İngiltere Master - Ya IELTS'den İstenen Skoru Alamazsam ?

İngiltere’de master yapmak için tüm planlarınızı yaptınız ama IELTS’den istenen skoru henüz alamadıysanız hayallerinizi İngiliz üniversitelerinde master öncesi verilen Pre-sessional İngilizce dil kursları ile gerçekleştirebilirsiniz.

DİL OKULU

İngiltere'de Dil Okulu Seçimi - Yurt Konaklaması

Yurt konaklaması sanıldığının aksine İngiltere’de, ingilizce öğrenen öğrencilerin en az tercih ettiği konaklama şekli değildir. Bunun nedeni sayıca yurtların kısıtlı olması ve özel yurt sektörünü sadece Londra ve birkaç büyük şehirde gelişmiş olmasıdır.

DİL OKULU

Yurtdışı Dil Eğitimi

Yabancı bir dil öğrenmenin birçok farklı yolu vardır, ancak her dilin kendine ait bir kültürü olduğundan bir dilin tamamen benimsenmesi ve doğru kullanılması için kendi ülkesinde öğrenilmesi en avantajlı yoldur.

DİL OKULU

Avustralya'da Çalışarak İngilizce Öğrenmek

Avustralya’da tüm yabancı öğrencilerin vizelerinde eğitim süresince iki haftada toplam 40 saat (haftada 20 saat) çalışma izni bulunmaktadır. Öğrenciler ayrıca tatillerde tam zamanlı (haftada 40 saat) çalışma imkanına da sahiptir.

DİL OKULU

Malta'da Çalışarak İngilizce Öğrenmek

Malta’ya 90 gün üzerinde eğitim almak için giden öğrenciler eğitim aldıkları sürenin 13. haftasından sonra part-time çalışma iznine sahiptirler. Malta’da hem eğitim alıp hem de çalışarak yaşam masraflarınızın bir kısmını karşılayabileceğiniz bu programın genel adı Work and Study’dir. Malta’da dil eğitimi alırken öğrenciler haftada 20 saat çalışma iznine sahip olmaktadırlar.

DİL OKULU

İngiltere'de Nerede İngilizce Öğrenmeli ?

İngiltere’de özel dil okullarında, liselerde ve üniversitelerde İngilizce eğitimi verilmektedir. Sizler için İngilizce eğitimi alabileceğiniz eğitim kurumlarını, bu kurumların avantaj ve dezavantajlarını sizin için özetledik.

DİL OKULU

İngiltere Dil Okulları - Aile Yanı Konaklama

1950’li yıllardan bu yana İngiltere’de İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin konaklama ihtiyaçları çözmek için İngilizlerin bulduğu en popular çözüm aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklama temelde bir İngiliz ailesinin yanında misafir olarak aile ile beraber yaşayarak öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmeleridir.

DİL OKULU

İngiltere'de Doğru İngilizce Dil Programını Seçmek

İngiltere dil eğitimi alırken öğrencilerin dikkat etmesi gereken bir konulardan biri de seçeceği dil programı türüdür. Birçok öğrenci sadece İngilizce kursuna kayıt olmak istiyorum dese de İngilizce öğrenmedeki hedeflerine ve seviyelerine göre farklı eğitimler almaları gerekmektedir.

DİL OKULU

Yurtdışında Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ?

Yurtdışında dil eğitimi almak için yaptığı zaman ve para yatırımın almak tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin ortak arzudur. Doğru ülke, şehir, dil okulu, program seçimi yurtdışı eğitim hedeflerinize

DİL OKULU,BURSLAR

YÖK Yurtdışı Eğitim Bursları

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) her yıl birçok araştırma görevlisine yurtdışında eğitim almaları amacıyla çeşitli burslar vermektedir. Bu burslar Yurtdışı Araştırma Bursları (YUDAB) ve YÖK – Yabancı Dil Eğitim Bursları olmak üzere iki kategoride toplanmaktadır.

DİL OKULU

Yurtdışında Dil Eğitimi Ücretleri

Yurtdışında dil eğitimi ücretleri okulların bulunduğu ülkeye, şehre, okulun sunduğu kalite ve eğitim olanaklarına göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’de uzun süreli bir dil kursunun maliyeti ile yurtdışında kısa sürede olsa eğitim almak, daha kalıcı bir dil öğrenmenizi mümkün olmaktadır. Yurtdışında dil eğitim ücretleri aynı ülke içinde farklı ekonomik seçeneklerde almak mümkündür. Aynı şehirde çok ekonomik dil okulları olduğu gibi, daha pahalı dil kursu seçenekleri de bulunur.

DİL OKULU

İngiltere’de Dil Okulu Seçimi - Yerel Butik Okullar mı? Zincir Dil Okulları mı ?

İngiltere’de, ingilizce dil eğitimi yerel dil okullarında ve uluslararası ingilizce dil okulları zincirlerinde verilmektedir. İngiltere’de, İngilizce dil eğitimi veren yerel İngilizce dil okulu Londra içinde öğrencilere çok ucuz fiyatlarla eğitim vermektedir. Bu okulların bazıları öğleden sonra derslerini daha ekonomik hale getirmişlerdir. Birçoğu ise daha kalabalık sınıflarda (15 - 20 kişilik) eğitim vererek maliyetleri düşürmektedir.

DİL OKULU

Nerede İngilizce Öğrenmeli ?

Öğrenciler en uygun yurtdışı dil okulu seçimi yaparken, eğitim alacakları ülkeden, eğitim alacakları okula, konaklayacakları yurttan, vize işlemlerine, eğitim sonrasında ne tür bir kariyer hedeflediklerine kadar geniş bir yelpazeye kadar her faktörü düşünmelidir.Yurtdışında İngilizce öğrenmek için başlangıç olarak, dilin hangi ülkede öğrenilmek istenildiğine karar verilmelidir. İngilizce öğrenmek için en popüler ülkeler İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada ve Avustralya iken Malta, Malezya ve Yeni Zelanda’nın da tercihler arasında olabileceği de bilinmelidir.