SERTİFİKA,GENEL

CELTA ve DELTA Nedir?

Cambridge CELTA, İngiltere'de bulunan prestijli Cambridge Üniversitesi'ne bağlı olup özel bir İngilizce öğretmenliği sertifikasıdır. Yüksek giriş standartlara sahip bu kurslar tüm dünyadaki merkezlerde şahsen yürütülmektedir.

ÜNİVERSİTE,MASTER,SERTİFİKA

Optional Practical Training ( OPT ) Nedir ?

Optional Practical Training (OPT), birbirini izleyen en az iki dönem boyunca tam zamanlı öğrenci olan ve çalışma alanlarında ABD'de iş aramayı planlayan F-1 uluslararası öğrenciler için 12 aylık çalışma yetkisidir.

SERTİFİKA,ÜNİVERSİTE

Yurtdışında Pilotluk Eğitimi

Günümüzün en popüler meslekleri arasında olan pilotluk birçok gencin hayallerini süslemektedir. Pilot olma isteği hem yapılan işin seyahatleri, hem çalışma ortamının cazibesi, hem de parlak bir gelecek sağlaması ile gençlerin hayallerinde kendine yer bulmaktadır. Bu hayali gerçekleştirenlerden olmaya ne dersiniz? Üstelik yurtdışı deneyimi ile birlikte…

MASTER,SERTİFİKA

Kanada’da Sertifika ve Diploma Programları; Post-Secondary ve Postgraduate nedir ? Farkları nelerdir ?

Kanada’da sertifika ve diploma programları kısa süreli eğitimlerdir. Bu eğitimler iki farklı düzeyde verilir. Post-Secondary (lise sonrası) ve Postgraduate (lisans sonrası).

MASTER,SERTİFİKA

Kanada’da Master mı? Sertifika, Diploma mı?

Kanada’da eğitimine devam etmek isteyen lisans mezunu olan öğrenciler Kanada’da master ve sertifika-diploma programları arasında karar vermekte genelde zorlanırlar. Sizlere rehberlik etmesi için bu konuda bir yazı hazırladık. Kanada’da Master mı ? Sertifika-Diploma programları mı? sorularına cevap vermenizi kolaylaştıracak benzerlikleri ve farklılıkları aşağıda bulacaksınız. Umarım bu yazı sizler için faydalı olur.

ÜNİVERSİTE,MASTER,SERTİFİKA

Kolej ve Üniversiteler Arasındaki Farklar

Genellikle Amerikalılar "kolej" kelimesini yükseköğretim için kullanırlar. “Üniversiteye gitmek”, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki herhangi bir kolej veya üniversiteye gitmek demektir. Hem kolejler, hem de üniversiteler özel olabildiği gibi devlete de ait olabilir. Hem kolejler, hem de üniversiteler birçok farklı alanda aynı türde lisans dereceleri sunarlar. Her ikisi de aynı derslere ve aynı temel mezuniyet şartlarına sahiptir. Kolejler ve üniversiteler için giriş koşulları, hemen hemen aynıdır ve hem kolejler hem de üniversiteler çok seçici ve rekabetçi olabilir.