LİSE,SINAVLAR

A Level Nedir?

A Level İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda?da uygulanan ileri seviye konu temelli eğitim ve yeterlilik sınavıdır.

LİSE

IB (International Baccalaureate) Nedir ?

IB (International Baccalaureate) programı üniversite öncesi Lise 11 ve 12 sınıfları kapsayan iki yıllık hazırlık programıdır.

LİSE

İngiltere'de Devlet Liselerinde İngilizce Öğrenmek

İngiltere dil eğitimini devlet liselerinde de almak mümkündür.

LİSE,ÜNİVERSİTE

Advanced Placement (AP) Nedir?

Advanced Placement (AP), ABD ve Kanada'daki lise öğrencilerinin üniversite düzeyinde dersler almasına olanak sunan programdır. Bu program sayesinde öğrenciler lisede okurken üniversiteden ders almakta, sınavlardan yüksek puan alan öğrenciler ders kredisi kazanabilmektedir. Ders kredisi almaktan daha çok öğrencinin üniversite düzeyinde dersleri başarı ile takip edebilecek olması, lise son sınıftaki öğrencilerin sıralamadaki iyi üniversitelerden kabul ve burs almasında yardımcı olur.

LİSE,ÜNİVERSİTE,BURSLAR

Amerika?daki Üniversitelerden ve Liselerden Burs Almak Artık Çok Daha Kolay

Amerika?daki Üniversitelerden ve Liselerden burs almak artık çok daha kolay. Türk öğrencilerin Amerikan Üniversitelerinden burs almalarının zor olduğu söylenir. Amerikan Üniversitelerinden burs almak sanıldığı kadar zor değildir. Her Türk öğrenci Amerikan Üniversitelerinden kısmi ya da bazı durumlarda tam burs alabilir.

LİSE,ÜNİVERSİTE

Amerika?da ki Üniversitelerden ve Liselerden Nasıl Burs Alınır ?

Burslar Amerikan öğrenciler için ayrıldığından, Türk öğrencilerin Amerikan Üniversitelerinden burs almalarının zor olduğu söylenir.