LİSE

A Level Nedir ?

A Level İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da uygulanan ileri seviye konu temelli eğitim ve yeterlilik sınavıdır. Üniversiteye eğitimi ve kariyer amaçlı uygulanan bir sınava öğrenciler 11 ve 12. sınıfta üç veya daha fazla konu üzerinden hazırlanmakta bu bilgiler bir dizi sınavla değerlendirilmektedir.

LİSE

IB (International Baccalaureate) Nedir ?

IB (International Baccalaureate) programı üniversite öncesi Lise 11 ve 12 sınıfları kapsayan iki yıllık hazırlık programıdır. IB Programı dünyada çok prestijli ve saygın bir lise eğitim programı olarak görülmektedir.

LİSE

İngiltere'de Devlet Liselerinde İngilizce Öğrenmek

İngiltere dil eğitimini devlet liselerinde de almak mümkündür. İngiltere’deki birçok devlet lisesi yabancı öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermektedir. Devlet liselerindeki İngilizce dil kursu genellikle Eylül ve Haziranayları arasında verilmektedir. Programlara Eylül, Ocak ve Nisan ayında 12’şer haftalık dönemler halinde katılmak mümkündür.

LİSE,ÜNİVERSİTE

Advanced Placement (AP) Nedir ?

Advanced Placement (AP), ABD ve Kanada'daki lise öğrencilerinin üniversite düzeyinde dersler almasına olanak sunan programdır. Bu program sayesinde öğrenciler lisede okurken üniversiteden ders almakta, sınavlardan yüksek puan alan öğrenciler ders kredisi kazanabilmektedir. Ders kredisi almaktan daha çok öğrencinin üniversite düzeyinde dersleri başarı ile takip edebilecek olması, lise son sınıftaki öğrencilerin sıralamadaki iyi üniversitelerden kabul ve burs almasında yardımcı olur.

LİSE,ÜNİVERSİTE,BURSLAR

Amerika’da ki Üniversitelerden ve Liselerden Nasıl Burs Alınır ?

Amerika’daki Üniversitelerden ve Liselerden burs almak artık çok daha kolay. Türk öğrencilerin Amerikan Üniversitelerinden burs almalarının zor olduğu söylenir. Amerikan Üniversitelerinden burs almak sanıldığı kadar zor değildir. Her Türk öğrenci Amerikan Üniversitelerinden kısmi ya da bazı durumlarda tam burs alabilir.