,

AVUSTRALYA Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

Avustralya Dil Okulları

Avustralya’da İngilizceyi doğal konuşma ortamında öğrenmek kısa sürede yüksek verimin alındığı bir öğrenme yöntemidir. Avustralya hem yüksek yaşam standartları hem de Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilere sağladığı çalışma olanakları ile her yıl daha fazla öğrenci ve göçmen tarafından yaşamak için tercih edilmektedir.

Avustralya’da İngilizce dil eğitimi

Resmi dili İngilizce olan Avustralya’da dil eğitimi almak, İngilizceyi en hızlı ve kolayca öğrenmenin yoludur. Avustralya’da dil eğitimi devlet okulları ve özel okullarda verilmektedir.

Avustralya’da İngilizceyi doğal konuşma ortamında öğrenmek kısa sürede yüksek verimin alındığı bir öğrenme yöntemidir. Avustralya hem yüksek yaşam standartları hem de Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilere sağladığı çalışma olanakları ile her yıl daha fazla öğrenci ve göçmen tarafından yaşamak için tercih edilmektedir.

Avustralya hükümeti, Avustralya’da İngilizce eğitimi alan tüm öğrencilere kurs türüne ve süresine bakmaksızın haftada 20 saat yasal part time çalışma hakkı tanımaktadır. Avustralya’da dil okullarında İngilizce eğitim alan öğrenciler ihtiyaçları olduğu takdirde yasal çalışma hakkıyla yaşam giderlerini büyük ölçüde karşılayabilecekleri gibi, part time çalışma hakkı sayesinde Avustralya’da dil eğitimi alıp pratik yaparak sosyal hayata karışabilmektedirler.

Avustralya’da dil eğitimi alan öğrenciler genellikle İngilizce eğitimlerini Avustralya’da sertifika, diploma veya master programları ile uzatmaktadır.

Avustralya Dil Okulları - İngilizce eğitim programları

Avustralya dil okulları öğrencilerine istek ve ihtiyaçlarına uygun birçok kurs seçenekleri sunmaktadır.Avustralya’daki İngilizce dil okulları genelde 18 yaş üstü öğrencilere eğitim vermektedir. Haftada 20 dersten başlayan eğitimler pazartesi cuma günleri arasında verilir.

Avustralya’da dil eğitimi alan öğrenciler İngilizce eğitimlerini sertifika, diploma veya master programlarıyla devam ettirmektedirler. Avustralya’daki İngilizce dil okullarının neredeyse tamamının bulundukları bölgelerdeki TAFE ve üniversitelerle sınavsız geçiş anlaşması bulunmaktadır. Bu anlaşma sayesinde Avustralya’da İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler akademik İngilizce kurslarında belirli seviyeye ulaştığında tekrar İngilizce yeterlilik sınavlarına girmeden sertifika, diploma ve master programlarına direkt geçiş yapabilmektedirler.

Avustralya’da dil eğitimi alırken tüm yabancı öğrencilerin OSHC (Overseas Student Health Cover )sigortası almaları zorunludur. Avustralya’da sigorta firmaları tarafından yapılan bu poliçe öğrencilerin Avustralya’da dil eğitimleri alırken hastalanmaları halinde tedavi ve teşhis masraflarını % 80 oranında karşılamaktadır. Avustralya’da dil okullarına kayıtlı olan öğrenciler OSHC sigortasını okullarında satın alabilmektedir.

Avustralya Dil Okulları - Genel İngilizce

Avustralya’da genel İngilizce, İngilizceyi gündelik yaşamda iletişim dili olarak kullanmak isteyenler veya genel İngilizce bilgilerini geliştirmek isteyenler için ideal bir kurstur. Temel dil becerileri üzerine yoğunlaşan derslerin işlendiği genel İngilizce kursunda İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz eğitimleri verilmektedir. Avustralya’da İngilizce dil okullarında öğrenciler eğitimlerine genel İngilizcesi kursuyla başlayarak kelime ve telaffuz eksiklerini geliştirmeyi amaçlamaktadırlar. Avustralya’da dil okullarında İngilizce eğitimler sabahtan veya öğleden sonra almak mümkündür. Öğleden sonra kursları daha ekonomiktir. Avustralya’da dil okullarında genel İngilizce dersleri pazartesi ve cuma günleri arasında verilmektedir. Bazı dil okulları pazartesi ve perşembe günleri eğitim vermesi öğrencilerin kalan zamanlarda şehri keşfetmeleri ve çeşitli aktivitelere katılmalarına olanak tanımaktadır. Avustralya dil okulu ücreti tercih edeceğiniz eğitim süresine göre değişmektedir.

Avustralya Dil Okulları - İş İngilizcesi

Avustralya’da dil okullarında iş İngilizcesi kurslarında, çalışma hayatında İngilizceyi profesyonel olarak kullanmak isteyen öğrenciler için hazırlanmış programlar sunmaktadır. Genel İngilizce derslerine ek olarak verilen iş İngilizcesi kurslarında İngilizce e-mail yazma, mektup yazma, telefonla iletişim, raporlama yapma konuları üzerine odaklı dersler işlenmektedir. İş İngilizcesi kursları genel İngilizce derslerine ek olarak haftada 8 dersten oluşmaktadır. Avustralya dil okulu ücreti tercih edeceğiniz eğitim süresine göre değişmektedir.

Avustralya Dil Okulları - Akademik İngilizce

Avustralya’da dil okullarında verilen akademik İngilizce kursu, eğitim dili İngilizce olan üniversite veya TAFE okullarında eğitim almak isteyen ve bu amaçla İngilizce seviyelerini ilerletmek isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Birçok öğrenci üniversitelere başvurmadan önce İngilizce dil becerileri geliştirmek için akademik İngilizce dersleri almaktadır.

Akademik İngilizce kursunda öğrencilerin üniversitede dersleri rahatlıkla takip edebilmesi için not alma, araştırma, araştırma ve sunum becerileri, akademik yazım, analiz ve tartışma konuları üzerine odaklı dersler işlenmektedir.Avustralya’da dil okulu sonrası TAFE okullarında veya üniversitelerde eğitim alarak Avustralya’da kalmak isteyen öğrenciler sınavsız geçiş için akademik İngilizce kurslarını tercih etmektedirler. Avustralya dil okulu ücreti tercih edeceğiniz eğitim süresine göre değişmektedir.

Avustralya Dil Okulları - IELTS hazırlık kursu

Avustralya dil okullarında IELTS hazırlık kursları genelde haftada 20 ders sadece IELTS derslerinden veya haftada 28 dersten oluşan 20 ders genel İngilizce kurslarına ek olarak haftada 8 dersten oluşan seçmeli derslerle verilir. İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma, telaffuz, dilbilgisi ve kelime bilgisi eğitimlerinin verildiği IELTS sınava hazırlık kursunda dersleri düzenli olarak takip eden öğrenciler sınavda istedikleri başarıyı yakalayabilmektedir. Avustralya dil okulu ücreti tercih edeceğiniz eğitim süresine göre değişmektedir.

Avustralya Dil Okullarında Konaklama

Avustralya dil okulları öğrencilerine konforlu konaklama imkanları sunmaktadır. Aile yanı, öğrenci yurdu, öğrenci evi seçeneklerinin yanında isteyen öğrenciler pansiyon veya misafir evlerinde de konaklayabilmektedirler.

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklama yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği bir konaklama türüdür. Yurtdışına ilk kez çıkmış öğrenciler için ideal bir konaklama olan aile yanı konaklama öğrencilere İngilizceyi Avustralya kültürü eşliğinde pratik yaparak öğrenme fırsatı sunmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciler sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerini aileyle birlikte yemektedirler.

Avustralya'da şehir merkezlerinde az sayıda özel yurt vardır. Bu yurtlar genellikle uzun süreli eğitim alanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Güney yarım kürede bulunan Avustralya’da yaz mevsiminin yaşandığı şubat ve mart aylarında yoğun olan yurtlarda yer bulmak zor olmaktadır.

Avustralya’da yurtlarda odalar tek veya maksimum iki kişilik olmaktadır. Avustralya’da yurtlarda banyo ve tuvalet genelde odanın içinde yer almaktadır

Öğrenci evleri, Avustralya’da uzun süre İngilizce eğitim almak isteyenlerin en çok tercih ettiği bir konaklama türüdür. Öğrenci evlerinde bir daire öğrencilere oda oda kiralanmaktadır. Öğrenci evi konaklama türünde aynı dairede genelde 3 veya 4 öğrenci daireyi ortak kullanmaktadır. Öğrenci evi konaklaması Avustralya’da dil okulunda İngilizce eğitimi alan öğrencilerin seçebileceği en ekonomik konaklama türüdür. Avustralya’da dil okulunda İngilizce eğitim alırken dil okullarının işlettiği ya da öğrenciler tarafından kiralanan öğrenci evlerinde kalmak yaşıtlarınızda beraber vakit geçirmek ve kültürel dostluklar kurmanıza yardımcı olmaktadır. Avustralya ‘da İngilizce dil eğitimi alan birçok öğrenci evlerindeki arkadaşları sayesinde sosyalleşmektedir. Öğrenci evleri konaklamasında elektrik, su ve internet genelde kiraya eklenmektedir.

Avustralya Dil Okulları - Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya’da dil okulunda İngilizce öğrenmeye gidecek öğrenciler için 3 farklı vize türü bulunmaktadır.

  • 1- 12 haftaya kadar kısa süreli Avustralya’da dil okulları için ‘Turistik vize’.
  • 2- 16 haftaya kadar İngilizce dil eğitimi almanızı sağlayan Work and Holiday vizesi Avustralya’da kısa süreli İngilizce eğitim almak isteyenler için idealdir. Avustralya çalışarak İngilizce öğrenmenize bu program ile olanak sağlar. Work and Holiday vizesi ile öğrenciler ya da mezun olan kişiler, 12 ay boyunca Avustralya çalışarak İngilizcelerini geliştirebilirler. Avustralya’da Work and Holiday vizesi yıllık 100 kişiye verilen ve her yıl Temmuz ayında kontenjan açan bir vize türüdür.
  • 3- Daha uzun Avustralya’da dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için 500 kodlu Avustralya öğrenci vizesidir. Bu vize türüyle Avustralya’da dil okuluna gitmek isteyenlerin Avustralya öğrenci vizesi başvurularında eğitim ücreti, Avustralya’da yaşam ve Avustralya’ya ulaşım masraflarını karşılayabileceklerini gösteren bir banka hesabı veya banka kredi mektubunu göstermek gerekmektedir. Banka hesaplarında gösterilen paranın üç ay durması vize işlemlerini kolaylaştıracaktır.

Avustralya vize türleri hakkında detaylı Avustralya vize sayfamızda bulabilirsiniz.

Avustralya Dil Okulları - Avustralya’ya Ulaşım

Güney yarım kürede bulunan Avustralya ile Türkiye arasında 6- 8 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Perth Türkiye’den 6 saat ilerdeyken, Brisbane 8 saat ileridedir. Avustralya’da tüm eyaletler yaz-kış saati uygulamasına uymadıkları için Avustralya’nın çeşitli şehirleri ile bu fark zaman zaman değişebilmektedir.

Avustralya kıtası içerisinde bir uçtan öteki uca uçuş süresi ortalama 5 saattir. Avustralya uçakla Türkiye’ye ortalama 21 saat mesafededir. Avustralya’da gidilecek şehre ve aktarma sürelerine göre bu süre değişebilir. Türkiye’den Avustralya’ya Ortadoğu ve Asya üzerinden bağlantılı uçuşlarla seyahat edilmektedir.

Avustralya’da dil okuluna gidecek öğrencilerin biletlerini vizeleri çıktıktan sonra almalarını önermekteyiz. Bazı havayolları bagaj hakkı sınırlaması getirmektedir. Biletinizi alırken bagaj hakkınızı sormanız ekstra ücret ödeme sürpriziyle karşılaşmamanız açısından önem taşımaktadır.

Avustralya Dil Okulu indirimli fiyatları için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz...

AVUSTRALYA Dil Okulları