BURSLAR

University of West London Uluslararası Öğrenci Elçileri Bursları

University of West London AB dışından gelen yabancı öğrencilere finansal destek olmak ve yabancı öğrencilerini okulun tanıtımında elçilik etmesi amaçıyla 100 yabancı öğrenciye 5000 GBP burs vermektedir.

BURSLAR

Universite Paris-Saclay Uluslararası Master Bursları

Akademik başarılara dayanan bu burslar, Université Paris-Saclay tarafından verilen ve aşağıdaki kurumlardan biri tarafından sağlanan bir Yüksek Lisans programına kabul edilen öğrencilere yöneliktir.

BURSLAR

École Polytechnique Fédérale de Lozan, İsviçre Doktora Bursları

Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL), İsviçre’nin Lozan kentinde bulunan, doğa bilimleri ve mühendislikte uzmanlaşmış bir araştırma enstitüsü ve üniversitedir.

BURSLAR

Sciences Po, Émile Boutmy Bursları

Sciences Po, her yıl AB dışından akademik başarılı öğrencilere kurucusunun adını taşıyan "Émile Boutmy” bursları vermektedir.

MASTER,BURSLAR

İtalya Devlet Bursları

İtalyan Hükümeti, “İtalya'da Yeteneğinizi Yatırım Yapın” Programı çerçevesinde, İtalya'da Yüksek Lisans yapmak isteyen yabancı öğrencilere çeşitli burslar vermektedir. “İtalya'da Yeteneğinizi Yatırım Yapın” programı, bu girişimin ortağı olan seçili İtalyan şirketlerinde zorunlu staj katılımını da içermektedir.

DİL OKULU,BURSLAR

YÖK Yurtdışı Eğitim Bursları

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) her yıl birçok araştırma görevlisine yurtdışında eğitim almaları amacıyla çeşitli burslar vermektedir. Bu burslar Yurtdışı Araştırma Bursları (YUDAB) ve YÖK – Yabancı Dil Eğitim Bursları olmak üzere iki kategoride toplanmaktadır.

BURSLAR

Amerikada Burslu Eğitim

Amerika’da üniversite eğitimi için her yıl binlerce yabancı öğrenci başvuru yapmaktadır. Yıllık eğitim ve yaşam ücreti ortalama 25.000 – 40.000 USD civarındadır. Bu miktar bir çok öğrenci için oldukça yüksektir. Amerikan üniversitelerinin sunduğu kısmi burslar, eğitim ve yaşam maliyetlerinin karşılanmasını oldukça kolaylaştırmaktadır.

BURSLAR

Amerikada Akademik Burslar ve Burs Başvuruları

Amerikan üniversiteleri yabancı öğrencilere ülkelerindeki akademik başarılarına göre farklı oranlarda burslar da vermektedirler. Amerika’da burslu eğitim lisans ve yüksek lisans düzeyinden verilmektedir.

BURSLAR

Amerikada Atletizm (Spor) Bursları ve Burs Başvuruları

Atletizm (Spor) bursları, öğrencilerin eğitim süreleri boyunca üniversitenin spor takımında oynamaları ve üniversitelerini yerel spor müsabakalarında temsil etmeleri karşılığı verilmektedir. Spor bursları 18 ile 26 yaş arası genellikle lisans eğitimi alacak öğrencilere verilmektedir. Burs almak isteyen öğrencilerin İngilizce bilmesi, tercihen SAT sınavına girmiş olması, Türkiye’de lise mezunu olması veya üniversitenin ilk yıllarında olması gerekmektedir. İngilizce bilmeyen veya SAT sınavına girmemiş öğrenciler burs başvurularından sonra kendi imkanları ile ABD’de dil kurslarına giderek İngilizce ve SAT eksikliklerini giderebilmektedir.

LİSE,ÜNİVERSİTE,BURSLAR

Amerika’da ki Üniversitelerden ve Liselerden Nasıl Burs Alınır ?

Amerika’daki Üniversitelerden ve Liselerden burs almak artık çok daha kolay. Türk öğrencilerin Amerikan Üniversitelerinden burs almalarının zor olduğu söylenir. Amerikan Üniversitelerinden burs almak sanıldığı kadar zor değildir. Her Türk öğrenci Amerikan Üniversitelerinden kısmi ya da bazı durumlarda tam burs alabilir.