MASTER

Almanya'da İngilizce MBA - Aylık 677 €'dan Başlayan Taksitlerle

Almanya’da İngilizce MBA yapmak, kariyerinizde dönüm noktası olacak büyük bir adımın başlangıçı olabilir. Almanya’da devlet üniversitelerinde çoğu Almanca az bir kısmı İngilizce verilen İşletme master programlarına ek olarak bir çok özel eğitim kurumunda da indirimli fiyatlarla MBA yapmak imkanınız olduğunu biliyor muydunuz ?

MASTER,DOKTORA

YLSY Bursu Nedir?

YLSY (Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Amacıyla Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme) Bursu, üniversiteler ile kamu kurum ve kuruluşlarının uzman ve eğitmen ihtiyacının karşılanması amacıyla mecburi hizmet karşılığında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen yurt dışında lisansüstü öğrenim burs programıdır.

MASTER

İtalya'da En Çok Tercih Edilen İngilizce Master Programları

İtalya’da devlet üniversitelerinde verilen en popüler İngilizce programlarını sizler için derledik. Program isimlerinde zaman içerisinde değişiklikler olabileceğini unutmayınız. Ayrıntılı bilgi için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirisiniz.

ÜNİVERSİTE,MASTER

Üniversite Yaz Okullarının Faydaları

Ülkemizde de oldukça popüler olan (kredili) yaz okulu programlarını açmak gerekirse, öğrenci ve mezunların yaz tatillerinde kendi eğitim aldıkları üniversite dışında yine kendi alanları veya başka bir bilim dalında ders almaları olarak tanımlanabilir.

SINAVLAR

SAT mı ACT mi?

SAT (Scholastic Aptitude Test) ve ACT (American College Testing) Amerika’da bulunan üniversite ve yüksekokullara başvurularda kullanılan ve birçok eğitim kurumu tarafından kabul edilen sınavlardır.

DİL OKULU

Dubai’de Çalışarak İngilizce Öğrenmek

Work and Study programıyla Dubai’de İngilizce dil eğitimi alırken çalışma imkanından da faydalanabilirsiniz. Dubai’de en az 8 haftalık bir dil kursuna giden öğrenciler, eğitim aldıkları süre boyunca çalışma hakkına sahip olmaktadırlar.

DİL OKULU

Yeni Zelanda'da Çalışarak İngilizce Öğrenmek

Yeni Zelanda’da kategori bir olarak adlandırılan okullara en az 14 hafta kayıt olan öğrencilerin vizelerinde Part-time çalışma izni bulunmaktadır. Yeni Zelanda’da öğrencilere eğitim alırken çalışma izni veren programın genel adı Work and Study olarak geçmektedir.

ÜNİVERSİTE

Kanada'da Staj

Kendini geliştirme isteği olan üniversite öğrencileri ve yeni mezun olmuş adaylar için en büyük fırsatlardan biri de yurtdışında staj yapmaktır. Üniversite öğrencileri ve yeni mezun gençler dışında çalışma hayatının içerisinde olan gençler de yurtdışındaki staj programlarıyla iş deneyimlerini geliştirebilirler. Kanada’da, staj programları ile yurtdışında iş deneyimi edinmek isteyen gençlerin dikkatini çeken ülkelerden biridir.

DİL OKULU

En Ucuz Yurtdışı Dil Okulu

En ucuz yurt dışı eğitim okulu fiyatını hesaplarken sadece eğitim ücreti değil, yaşam, ulaşım ve harçlığınızı da hesaba katmalısınız. Yurtdışı dil okulları artan rekabet ve yüksek döviz nedeniyle sezonluk indirimler yapmakta ve öğrenci adaylarına avantajlı paketler sunmaktadır.

DİL OKULU

Yurtdışı Dil Okulu

Yurt dışında birçok ülke’de dil okulları bulunmakta ve öğrenci adayları dil okulu yurt dışı tercihlerinde bu geniş yelpazede karar verirken zorlanmaktadır. Dil okulu Yurt dışı tercihlerinde en popüler ülkeler arasında İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda, Avustralya ve Malta yer almaktadır.

DİL OKULU

Yurtdışında 6 Aylık Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi almak, yeni bir dil öğrenmenin en pratik yollarından biri olarak görülür ve istenilen seviyelere ulaşmanızı hızlandırabilir. Bazı dil bilgisi zor dillerin öğrenim süresi diğerlerine göre daha uzun sürebilir. Örneğin Almanca ve Fransızcanın İngilizce ve İspanyolcadan daha uzun sürede öğrenilmesi gibi.

DİL OKULU

Yurtdışı Dil Kursları

Dil Kursları yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği programlardır. Başta İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler olmak üzere dili konuşulduğu ülkede öğrenmek isteyen tüm öğrenciler dil kurslarını yurtdışında almak ister. İngilizce için en çok İngiltere, İrlanda, Güney Afrika, Kanada, Amerika ve Avustralya tercih edilmektedir.

DİL OKULU

En Ucuz Dil Okulu

Yurtdışında okumanın genelde yüksek bir bütçeye sahip olmamızı gerektirdiği düşünülür, ancak ekonomik bütçelere göre de dil okulları da bulunmaktadır. Ucuz dil okullarının standartları zannedildiği gibi her zaman düşük kalitede değildir, okulların bulundukları ülkelere ve para birimine göre eğitim ücretleri de değişim göstermektedir.

MASTER,BURSLAR

İtalya Devlet Bursları

İtalyan Hükümeti, “İtalya'da Yeteneğinizi Yatırım Yapın” Programı çerçevesinde, İtalya'da Yüksek Lisans yapmak isteyen yabancı öğrencilere çeşitli burslar vermektedir. “İtalya'da Yeteneğinizi Yatırım Yapın” programı, bu girişimin ortağı olan seçili İtalyan şirketlerinde zorunlu staj katılımını da içermektedir.

ÜNİVERSİTE

Yurtdışında Yaz Okullarında Ders Saydırmak

Öğrenci ve mezunların yaz tatillerinde yurtdışındaki bir üniversitede kendi eğitim alanları veya başka bir bilim dalında ders alması yurtdışı yaz okulu programları olarak adlandırılır. Yurtdışında çok uzun yıllardan beri uygulanan kredili yaz okullarını özellikle yabancı öğrenciler tercih etmektedir.

MASTER

Londra'da LLM Programları

Sizler için Londra’da en çok tercih edilen LLM programlarını listeledik. LLM programlarının giriş şartları üniversiteden üniversite farklılık göstermektedir.

GENEL

Yurtdışında Öğrencilere Verilen Çalışma İzinleri

Yurtdışında eğitim almak gençlerin birçoğu için hayal gibi görünse de günümüzde gerçeğe daha kolay dönüşebilmektedir. Birçok ülke yabancı öğrencilere hem kendilerini geliştirebilmeleri, hem ülkelerinin kültürünü yakından tanımaları, ülkeye daha kolay adapte olabilmeleri ve yaşam masraflarının da bir kısmını çıkarabilmeleri için eğitim alırken çalışma hakkı tanımaktadır.

SINAVLAR

SAT Nedir? SAT Sınavının İçeriği

SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika’da bulunan üniversite ve yüksek okullara başvurularda kullanılan ve birçok eğitim kurumu tarafından kabul edilen bir sınavdır. Amerika’da hem Amerikan vatandaşlarının hem de yabancı uyruklu öğrencilerin katılabildiği, Türkiye’de ise yabancı uyruklu öğrencilerin katılabildiği bir sınav olmaktadır.

DİL OKULU

TESOL Nedir?

Mütercim Tercümanlık, İngiliz Dili Edebiyatı, Amerikan Kültür ve Edebiyatı gibi bölümlerden mezun olmuş birçok birey İngilizce öğretmenliği yapmaya karar vermekte olup okudukları üniversitenin düzenlediği formasyon programlarına katılıp iki sene bedelli eğitim almak durumunda kalmaktadırlar.

SINAVLAR

GRE Sınav Ücreti

GRE (Graduate Record Examination), Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye dahil diğer ülkelerde tıp ve hukuk hariç İngilizce eğitim verilen bölümler üzerine yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilmek için girilen bir sınav olmaktadır.

SINAVLAR

GRE Nedir? GRE Sınavının İçeriği

GRE (Graduate Record Examination), Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye dahil diğer ülkelerde tıp ve hukuk hariç İngilizce eğitim verilen bölümler üzerine yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilmek için girilen bir sınavdır.

SERTİFİKA,GENEL

CELTA ve DELTA Nedir?

Cambridge CELTA, İngiltere'de bulunan prestijli Cambridge Üniversitesi'ne bağlı olup özel bir İngilizce öğretmenliği sertifikasıdır. Yüksek giriş standartlara sahip bu kurslar tüm dünyadaki merkezlerde şahsen yürütülmektedir.

GENEL

Amerika'da Staj

Gençler için profesyonel olarak iş tecrübesi kazanmak gelecek planları için oldukça önemlidir. Yurtdışında staj yapma isteği ise gençler arasında oldukça popülerdir. Genç nüfusun fazla olduğu ülkemizde, gençlerin en büyük kaygısı işsizliktir. Bu nedenle donanımlı bir CV’ye sahip olarak iş aramak, iyi bir kariyer için ilk adımdır.

DİL OKULU

İngiltere’de Dil Okulu Seçimi ? Öğrenci Evlerinde Konaklama

İngiltere’de, İngilizce öğrenirken uzun süreli konaklamada öğrenci evleri İngiltere’de en çok tercih edilen konaklama şeklidir. Bu konaklama türünde öğrenciler bir evin odalarını tek tek kiralamakta ve ortak alanları beraber kullanmaktadırlar.

MASTER

Yurtdışında LLM Programları

LLM (Master of Laws) olarak adlandırılan Yurtdışı hukuk master programları her yıl çok daha fazla hukuk öğrencisinin mesleki kariyeri için tercih ettiği bir programdır. LLM master programları genellikle bir yılda tamamlanan yoğun master programlarıdır.

ÜNİVERSİTE

Danimarka İngilizce Lisans Programları

Yaratıcılığı, yeniliği, analitik ve eleştirel düşünmeyi teşvik etmek için tasarlanmış olan Danimarka üniversite sistemi, dünyada örnek gösterilen eğitim modellerinden biridir. Danimarka, öğrenci başına düşen akademik personel sayısı, üniversitelerin fiziksel imkanları, öğrencilere sağladığı araştırma olanakları ile Avrupa standartlarının ötesinde eğitim olanakları sunmaktadır.

LİSE

A Level Nedir ?

A Level İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da uygulanan ileri seviye konu temelli eğitim ve yeterlilik sınavıdır. Üniversiteye eğitimi ve kariyer amaçlı uygulanan bir sınava öğrenciler 11 ve 12. sınıfta üç veya daha fazla konu üzerinden hazırlanmakta bu bilgiler bir dizi sınavla değerlendirilmektedir.

ÜNİVERSİTE,MASTER,SERTİFİKA

Optional Practical Training ( OPT ) Nedir ?

Optional Practical Training (OPT), birbirini izleyen en az iki dönem boyunca tam zamanlı öğrenci olan ve çalışma alanlarında ABD'de iş aramayı planlayan F-1 uluslararası öğrenciler için 12 aylık çalışma yetkisidir.

ÜNİVERSİTE

Alman Üniversiteleri Not Ortalaması Sistemi

Birçok öğrencimiz Almanya’da üniversitelerin özellikle master giriş şartları ile ilgili açıkladığı en düşük ortalama koşulunun bizim not sistemimizde karşılığını bulmakta zorlanıyor. Bu nedenle sizin için Türkiye’deki not ortalamanızı Almanya’daki sisteme nasıl çevirebileceğinizi paylaştık.

DİL OKULU

Yurtdışı Dil Programları

Yurtdışında dil öğrenmek 7’den 70’e herkesin arzusudur. İmkanları el verenler yurtdışı dil programlarına küçük yaşlarda başlarken, ileri ki yaşına rağmen yurtdışı dil programlarına katılan birçok öğrencimiz bulunmaktadır.

LİSE

IB (International Baccalaureate) Nedir ?

IB (International Baccalaureate) programı üniversite öncesi Lise 11 ve 12 sınıfları kapsayan iki yıllık hazırlık programıdır. IB Programı dünyada çok prestijli ve saygın bir lise eğitim programı olarak görülmektedir.

DİL OKULU

İrlanda’da Çalışarak İngilizce Öğrenmek

İrlanda’da 25 haftalık bir dil kursuna giden öğrencilerin, eğitim aldıkları süre boyunca haftada 20 saat (Part-time) çalışma hakkı bulunmaktadır. İrlanda’da İngilizce eğitim alırken çalışma iznine de sahip olunan program Work and Study olarak adlandırılmaktadır.

DİL OKULU

Yurtdışında Çalışarak İngilizce Öğrenmek? Work and Study Nedir?

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi alırken çalışabileceğiniz programların genel adı 'Work and Study’ olarak geçmektedir. Work and Study programlarını açmak gerekirse, yabancı öğrenciler için çalışma izni verilen bir ülkede, İngilizce eğitim alırken, tanınan çalışma hakkı ile part time işlerde çalışarak kalacak yer, günlük ihtiyaçlar gibi temel masrafları çıkarmaya olanak sağlayan programların genel adıdır.

WORK & HOLIDAY

Avustralya Work and Holiday Programıyla Kuzey Bölgelerde ve Çiftlikte Çalışma

“Work and Holiday”, üniversite mezunu veya öğrencisi Türk adaylara 12 boyunca Avustralya’da kalma, çalışma ve 12 haftaya kadar eğitim alabilme hakkı tanıyan bir programdır. Work and Holiday Programıyla, 12 ay boyunca Avustralya’da kalıp çalışma iznine sahip olan adaylar iş sınırlaması olmaksızın istedikleri işleri yapabilmektedirler.

DİL OKULU

Yurtdışında Arapça Öğrenmek

Dünya genelinde 200 milyon’dan fazla insanın konuştuğu Arapça, bu ülkeler ile ticaret yapan bir çok kişi öğrenilmesi cazip dillerden biri olarak kabul edilmektedir. Birçok lehçesi bulunan Arapça kendi için konuşulduğu bölgelere göre lehçelere bölünmüştür.

DİL OKULU

Japonya’da Japonca Öğrenirken Part Time Çalışmak

Japonya’da Japonca dil eğitimi alan öğrencilerin en çok sordukları sorulardan biride Japonya’da öğrencilerin part time çalışma izni olup olmadığıdır.

DİL OKULU

İngilizce Öğrenmenin En Kolay Yolu Nedir?

Global bir dil olan İngilizce size sadece Türkiye’de değil tüm dünyada iletişim avantajı sunar. İngilizce öğrenmenin en kolay yolu İngilizcenin ana dil olarak kullanıldığı bir ülkede öğrenmektir. İngilizce öğrenmenin en kolay yolu olan yurtdışında eğitim için kararlıysanız aşağıda ilginizi çekebilecek birtakım bilgiler bulunmaktadır.

SERTİFİKA,ÜNİVERSİTE

Yurtdışında Pilotluk Eğitimi

Günümüzün en popüler meslekleri arasında olan pilotluk birçok gencin hayallerini süslemektedir. Pilot olma isteği hem yapılan işin seyahatleri, hem çalışma ortamının cazibesi, hem de parlak bir gelecek sağlaması ile gençlerin hayallerinde kendine yer bulmaktadır. Bu hayali gerçekleştirenlerden olmaya ne dersiniz? Üstelik yurtdışı deneyimi ile birlikte…

DİL OKULU

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi

Ülkemizde İngilizce bilmek iş bulmanın neredeyse olmazsa olmazıdır. İngilizce dil eğitimi birçok farklı ülkede verilmektedir. Bir dili iyi kullanabilmek, pratik yapabilmek ve hızlı bir şekilde öğrenebilmek için İngilizce konuşulan ülkeleri tercih etmek daha avantajlı olabilir. İngilizce dil eğitimini yurtdışında almanız size farklı ve özgün tecrübeler katacaktır.

MASTER,DİL OKULU,ÜNİVERSİTE

İngiltere Master - Ya IELTS'den İstenen Skoru Alamazsam ?

İngiltere’de master yapmak için tüm planlarınızı yaptınız ama IELTS’den istenen skoru henüz alamadıysanız hayallerinizi İngiliz üniversitelerinde master öncesi verilen Pre-sessional İngilizce dil kursları ile gerçekleştirebilirsiniz.

WORK & HOLIDAY

Avustralya Work and Holiday Programını İkinci Yıla Uzatmak

2 ay boyunca Avustralya’da kalıp çalışma iznine sahip olan adaylar bu programı istekleri doğrultusunda ikinci yıla da uzatabiliyorlar.

ÜNİVERSİTE

Studienkolleg Nedir?

Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen ve Avrupa Birliği dışından başvurmak isteyen öğrencilerin lise diplomalarının tanınması için Studienkolleg yapma zorunlulukları vardır. Studienkolleg üniversite eğitiminde seçilecek alanlar üzerine verilen ön eğitim olmaktadır.

GENEL

Online Eğitimde Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalı ?

Dünya çağında Covid19 salgını ile değişen hayatlarımız, insanlığın bilim ve teknoloji de ne kadar ilerlese de, doğa karşısında ne kadar çaresiz kaldığını bir kez daha gösterdi.

DİL OKULU

İngiltere'de Dil Okulu Seçimi - Yurt Konaklaması

Yurt konaklaması sanıldığının aksine İngiltere’de, ingilizce öğrenen öğrencilerin en az tercih ettiği konaklama şekli değildir. Bunun nedeni sayıca yurtların kısıtlı olması ve özel yurt sektörünü sadece Londra ve birkaç büyük şehirde gelişmiş olmasıdır.

MASTER,ÜNİVERSİTE

Almanya'da En Çok Tercih Edilen Almanca Master Programları

Almanya'da en çok tercih edilen Almanca Master Programlarını sizin için listeledik.Bu liste öğrencilerimize bilgi olması amacıyla hazırlanmıştır.Belirtilen master programları,üniversitelerin en çok tercih edilen programları olup,tüm master programları değildir.Programların eğitim dilinde ve isimlerinde üniversiteler zaman zaman değişikler yapmaktadır.Güncel bilgileri için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

DİL OKULU

Yurtdışı Dil Eğitimi

Yabancı bir dil öğrenmenin birçok farklı yolu vardır, ancak her dilin kendine ait bir kültürü olduğundan bir dilin tamamen benimsenmesi ve doğru kullanılması için kendi ülkesinde öğrenilmesi en avantajlı yoldur.

ÜNİVERSİTE

İngiltere'de Üniversitelerde İngilizce Hazırlık

İngiltere’de, İngilizce dil kursunu üniversitelerde de almak mümkündür. İngiltere’de hemen hemen her üniversitede İngilizce hazırlık programları verilmektedir. Bu programlar yıl boyu Eylül ve Haziran ayları arasında Genel İngilizce ve yaz aylarında Pre-Sessional İngilizce kursları olarak verilmektedir.

LİSE

İngiltere'de Devlet Liselerinde İngilizce Öğrenmek

İngiltere dil eğitimini devlet liselerinde de almak mümkündür. İngiltere’deki birçok devlet lisesi yabancı öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermektedir. Devlet liselerindeki İngilizce dil kursu genellikle Eylül ve Haziranayları arasında verilmektedir. Programlara Eylül, Ocak ve Nisan ayında 12’şer haftalık dönemler halinde katılmak mümkündür.

DİL OKULU

Avustralya'da Çalışarak İngilizce Öğrenmek

Avustralya’da tüm yabancı öğrencilerin vizelerinde eğitim süresince iki haftada toplam 40 saat (haftada 20 saat) çalışma izni bulunmaktadır. Öğrenciler ayrıca tatillerde tam zamanlı (haftada 40 saat) çalışma imkanına da sahiptir.

DİL OKULU

Malta'da Çalışarak İngilizce Öğrenmek

Malta’ya 90 gün üzerinde eğitim almak için giden öğrenciler eğitim aldıkları sürenin 13. haftasından sonra part-time çalışma iznine sahiptirler. Malta’da hem eğitim alıp hem de çalışarak yaşam masraflarınızın bir kısmını karşılayabileceğiniz bu programın genel adı Work and Study’dir. Malta’da dil eğitimi alırken öğrenciler haftada 20 saat çalışma iznine sahip olmaktadırlar.

MASTER,SERTİFİKA

Kanada’da Sertifika ve Diploma Programları; Post-Secondary ve Postgraduate nedir ? Farkları nelerdir ?

Kanada’da sertifika ve diploma programları kısa süreli eğitimlerdir. Bu eğitimler iki farklı düzeyde verilir. Post-Secondary (lise sonrası) ve Postgraduate (lisans sonrası).

DİL OKULU

İngiltere'de Nerede İngilizce Öğrenmeli ?

İngiltere’de özel dil okullarında, liselerde ve üniversitelerde İngilizce eğitimi verilmektedir. Sizler için İngilizce eğitimi alabileceğiniz eğitim kurumlarını, bu kurumların avantaj ve dezavantajlarını sizin için özetledik.

DİL OKULU

İngiltere Dil Okulları - Aile Yanı Konaklama

1950’li yıllardan bu yana İngiltere’de İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin konaklama ihtiyaçları çözmek için İngilizlerin bulduğu en popular çözüm aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklama temelde bir İngiliz ailesinin yanında misafir olarak aile ile beraber yaşayarak öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmeleridir.

DİL OKULU

İngiltere'de Doğru İngilizce Dil Programını Seçmek

İngiltere dil eğitimi alırken öğrencilerin dikkat etmesi gereken bir konulardan biri de seçeceği dil programı türüdür. Birçok öğrenci sadece İngilizce kursuna kayıt olmak istiyorum dese de İngilizce öğrenmedeki hedeflerine ve seviyelerine göre farklı eğitimler almaları gerekmektedir.

ÜNİVERSİTE,MASTER

Almanya'da En Çok Tercih Edilen İngilizce Master Programları

Almanya'da en çok tercih edilen ingilizce master programlarını sizin için listeledik.Bu liste öğrencilerimize bilgi olması amacıyla hazırlanmıştır. Belirtilen master programları, üniversitelerin en çok tercih edilen programları olup, tüm master programları değildir. Programların eğitim dilinde ve isimlerinde üniversiteler zaman zaman değişiklikler yapmaktadır. Güncel bilgileri için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MASTER,SERTİFİKA

Kanada’da Master mı? Sertifika, Diploma mı?

Kanada’da eğitimine devam etmek isteyen lisans mezunu olan öğrenciler Kanada’da master ve sertifika-diploma programları arasında karar vermekte genelde zorlanırlar. Sizlere rehberlik etmesi için bu konuda bir yazı hazırladık. Kanada’da Master mı ? Sertifika-Diploma programları mı? sorularına cevap vermenizi kolaylaştıracak benzerlikleri ve farklılıkları aşağıda bulacaksınız. Umarım bu yazı sizler için faydalı olur.

DİL OKULU

Yurtdışında Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ?

Yurtdışında dil eğitimi almak için yaptığı zaman ve para yatırımın almak tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin ortak arzudur. Doğru ülke, şehir, dil okulu, program seçimi yurtdışı eğitim hedeflerinize

SINAVLAR

IELTS Nedir? Kaç Farklı IELTS Sınavı Vardır ?

IELTS "International English Language Testing", İngilizcenin kullanıldığı birçok ülkede çalışmak ya da eğitim almak isteyenlerin dil seviyelerini değerlendiren bir sınav olmaktadır. IELTS sınavı dünya’da kabul edilmiş standartlar çerçevesinde değerlendirilmekte ve her dil seviyesini kapsamaktadır.

SINAVLAR

GMAT Sınavının Tarihleri ?

GMAT "Graduate Management Admission Test" birden çok girip, aldığını en yüksek skoru üniversite başvurularınızda kullanabilirsiniz. GMAT sınavına, sınav aralarından en az 16 gün ara olmak kaydı ile yılda toplam 5 defa girebilirsiniz.

SINAVLAR

GMAT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır ?

GMAT "Graduate Management Admission Test" sayısal, sözel ve analitik bölüm sonuçlarının resmi olmayan değerlendirmesi ve toplam sonucunuz sınav sonunda belirtilir. Sınavda kişisel nedenlerle performansını yeterince ortaya koyamadığını düşünen adaylar isterlerse bu skorlarını iptal edilmesini isteyebilir.

SINAVLAR

GMAT Sınav Ücreti

Yurtdışında İşletme master ve doktorası yapacak öğrencilerin tercih ettiği GMAT Sınavı Türkiye’de de birçok üniversite tarafından ALES yerine kabul edilmektedir. Oldukça zor bir sınav olan GMAT a zor bir sınav olan GMAT sınavı geçme veya kalmalı bir sınav olmayıp, adaylar 200 ile 800 puan aralığında sonuç almaktadır.

SINAVLAR

TOEFL Nedir? Kaç Farklı TOEFL Sınavı Var ?

İngilizce konuşulan bir ülkede bir üniversitede okumak isteyen uluslararası öğrencilerin bir dil sınavına girmesi gerekmektedir ve TOEFL bu sınavlardan önde gelenlerden biri olmaktadır. TOEFL "Test of English as a Foreign Language" resmi adı olan ‘yabancı dil olarak İngilizce Testinin’ kısaltmasıdır. İngilizce becerileri okuma, konuşma, dinleme ve yazma açısından analiz ederek İngilizce konuşma ve anlama yeteneklerini değerlendirmektedir. Bunların hepsi akademik çalışmalarınızı yürütmeniz için gereken becerilerdir ve test, öğrencilerin müfredatın İngilizce öğretildiği bir ülkede seçtikleri kursa devam etmelerini ve başarılı olmalarını sağlamak için kurumlar tarafından kullanılmaktadır. TOEFL testi genellikle bilgisayar üzerinden yapılır.

ÜNİVERSİTE,MASTER

İspanya'da Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni

İspanya’ya eğitim almak için giden öğrencilerin, eğitim sürelerinin ya da vize sürelerinin bitiminde kendi ülkelerine dönmesi beklenirdi. Artık öğrencilerin 12 aya kadar iş aramaları veya kendi işlerini kurmaları için mezuniyetten sonra kalmalarını destekleyen yeni bir yasa çıkarıldı.

ÜNİVERSİTE,MASTER

YÖK Denklik Başvurusu

Yurtdışında üniversite bitirmiş Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının diploma denkliğine ihtiyacı vardır. Bu denkliğin alınabilmesi için e-Devlet YÖK Denklik Başvurusu üzerinden online başvuruda bulunması gerekmektedir.

SINAVLAR

Hangi IELTS Sınavına Girmeliyim ?

Günümüzde yurtdışında yüksek öğrenim görmek isteyen birçok aday bulunmaktadır. Yurtdışında okumak ve çalışmak için bu adaylar global bir dil olan İngilizce dilinin hakimiyetini üniversitelere ve işverenlere ispatlamaları gerekir. İngilizce dil seviyesini ölçen birçok sınav bulunmasına rağmen dünya genelinde en geçerli İngilizce sınavı IELTS’dir. Diğer dil sınavlarına göre daha kullanışlı bir sınav olan IELTS sınavının farklı türleri bulunmaktadır. Birçok aday IELTS sınavını ismen bilse de ‘Hangi IELTS sınavına girmeliyim?’ sorusuna cevap aramaktadır.

DİL OKULU,BURSLAR

YÖK Yurtdışı Eğitim Bursları

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) her yıl birçok araştırma görevlisine yurtdışında eğitim almaları amacıyla çeşitli burslar vermektedir. Bu burslar Yurtdışı Araştırma Bursları (YUDAB) ve YÖK – Yabancı Dil Eğitim Bursları olmak üzere iki kategoride toplanmaktadır.

SINAVLAR

SAT Hazırlık İpuçları

Birçok öğrenci farkında olmasa bile SAT hazırlığını ilkokul yıllarından beri yapmaktadır. SAT her ne kadar Amerikan sisteminde eğitim alan öğrencilerin yeteneklerini ölçmek için tasarlanmış olsa da farklı ülkelerin eğitim sistemleri de SAT için gerekli altyapıyı sağlamaktadır. Dolayısıyla SAT’e girecek her öğrenci SAT hazırlığının büyük kısmını çoktan gerçekleştirmiştir. Eğitim hayatınız boyunca girdiğiniz her sınav, ders, okuma ve matematik problemi ile öğretmenleriniz sizi SAT için hazırlamıştır.

ÜNİVERSİTE,MASTER

Yurtdışında Üniversiteye Nasıl Başvurulur ?

Yurtdışında üniversiteye başvurmak isteyen öğrencilerin üniversiteye başvuru yaparken en çok dikkat etmesi gereken konu üniversitelerin son başvuru tarihleridir. Her üniversitenin yabancı öğrenciler için son başvuru tarihi bulunmaktadır ve genelde yurtdışında yabancı öğrenciler için belirlenen son başvuru tarihleri yerel öğrencilerinkinden farklılık göstermektedir. Günümüzde birçok üniversiteye başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru kabul edildiğinde okuldan bir kabul mektubu yollanmaktadır. Bu kabul mektubu ile birlikte öğrenci vizesine başvuru süreci başlatılmaktadır.

LİSE,ÜNİVERSİTE

Advanced Placement (AP) Nedir ?

Advanced Placement (AP), ABD ve Kanada'daki lise öğrencilerinin üniversite düzeyinde dersler almasına olanak sunan programdır. Bu program sayesinde öğrenciler lisede okurken üniversiteden ders almakta, sınavlardan yüksek puan alan öğrenciler ders kredisi kazanabilmektedir. Ders kredisi almaktan daha çok öğrencinin üniversite düzeyinde dersleri başarı ile takip edebilecek olması, lise son sınıftaki öğrencilerin sıralamadaki iyi üniversitelerden kabul ve burs almasında yardımcı olur.

DİL OKULU

Yurtdışında Dil Eğitimi Ücretleri

Yurtdışında dil eğitimi ücretleri okulların bulunduğu ülkeye, şehre, okulun sunduğu kalite ve eğitim olanaklarına göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’de uzun süreli bir dil kursunun maliyeti ile yurtdışında kısa sürede olsa eğitim almak, daha kalıcı bir dil öğrenmenizi mümkün olmaktadır. Yurtdışında dil eğitim ücretleri aynı ülke içinde farklı ekonomik seçeneklerde almak mümkündür. Aynı şehirde çok ekonomik dil okulları olduğu gibi, daha pahalı dil kursu seçenekleri de bulunur.

ÜNİVERSİTE,MASTER,SERTİFİKA

Kolej ve Üniversiteler Arasındaki Farklar

Genellikle Amerikalılar "kolej" kelimesini yükseköğretim için kullanırlar. “Üniversiteye gitmek”, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki herhangi bir kolej veya üniversiteye gitmek demektir. Hem kolejler, hem de üniversiteler özel olabildiği gibi devlete de ait olabilir. Hem kolejler, hem de üniversiteler birçok farklı alanda aynı türde lisans dereceleri sunarlar. Her ikisi de aynı derslere ve aynı temel mezuniyet şartlarına sahiptir. Kolejler ve üniversiteler için giriş koşulları, hemen hemen aynıdır ve hem kolejler hem de üniversiteler çok seçici ve rekabetçi olabilir.

DİL OKULU

İngiltere’de Dil Okulu Seçimi - Yerel Butik Okullar mı? Zincir Dil Okulları mı ?

İngiltere’de, ingilizce dil eğitimi yerel dil okullarında ve uluslararası ingilizce dil okulları zincirlerinde verilmektedir. İngiltere’de, İngilizce dil eğitimi veren yerel İngilizce dil okulu Londra içinde öğrencilere çok ucuz fiyatlarla eğitim vermektedir. Bu okulların bazıları öğleden sonra derslerini daha ekonomik hale getirmişlerdir. Birçoğu ise daha kalabalık sınıflarda (15 - 20 kişilik) eğitim vererek maliyetleri düşürmektedir.

GENEL

YÖK Yurtdışı Eğitim Denklikte Nelere Dikkat Etmeli ?

Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının önlisans, lisans ve yüksek lisans programlarından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınması ve ilgili programların eğitim düzeyindeki kazanımları bakımından Türkiye’deki programlar ile eşdeğerliğinin tespit edilmesini denklik olarak tanımlayabiliriz. Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında eğitim alan her birey, Türkiye’de özellikle kamuda çalışmak ya da akademik hayatına devam etmek için diploma denkliğini almalıdır.

DİL OKULU

Nerede İngilizce Öğrenmeli ?

Öğrenciler en uygun yurtdışı dil okulu seçimi yaparken, eğitim alacakları ülkeden, eğitim alacakları okula, konaklayacakları yurttan, vize işlemlerine, eğitim sonrasında ne tür bir kariyer hedeflediklerine kadar geniş bir yelpazeye kadar her faktörü düşünmelidir.Yurtdışında İngilizce öğrenmek için başlangıç olarak, dilin hangi ülkede öğrenilmek istenildiğine karar verilmelidir. İngilizce öğrenmek için en popüler ülkeler İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada ve Avustralya iken Malta, Malezya ve Yeni Zelanda’nın da tercihler arasında olabileceği de bilinmelidir.

BURSLAR

Amerikada Burslu Eğitim

Amerika’da üniversite eğitimi için her yıl binlerce yabancı öğrenci başvuru yapmaktadır. Yıllık eğitim ve yaşam ücreti ortalama 25.000 – 40.000 USD civarındadır. Bu miktar bir çok öğrenci için oldukça yüksektir. Amerikan üniversitelerinin sunduğu kısmi burslar, eğitim ve yaşam maliyetlerinin karşılanmasını oldukça kolaylaştırmaktadır.

BURSLAR

Amerikada Akademik Burslar ve Burs Başvuruları

Amerikan üniversiteleri yabancı öğrencilere ülkelerindeki akademik başarılarına göre farklı oranlarda burslar da vermektedirler. Amerika’da burslu eğitim lisans ve yüksek lisans düzeyinden verilmektedir.

BURSLAR

Amerikada Atletizm (Spor) Bursları ve Burs Başvuruları

Atletizm (Spor) bursları, öğrencilerin eğitim süreleri boyunca üniversitenin spor takımında oynamaları ve üniversitelerini yerel spor müsabakalarında temsil etmeleri karşılığı verilmektedir. Spor bursları 18 ile 26 yaş arası genellikle lisans eğitimi alacak öğrencilere verilmektedir. Burs almak isteyen öğrencilerin İngilizce bilmesi, tercihen SAT sınavına girmiş olması, Türkiye’de lise mezunu olması veya üniversitenin ilk yıllarında olması gerekmektedir. İngilizce bilmeyen veya SAT sınavına girmemiş öğrenciler burs başvurularından sonra kendi imkanları ile ABD’de dil kurslarına giderek İngilizce ve SAT eksikliklerini giderebilmektedir.

LİSE,ÜNİVERSİTE,BURSLAR

Amerika’da ki Üniversitelerden ve Liselerden Nasıl Burs Alınır ?

Amerika’daki Üniversitelerden ve Liselerden burs almak artık çok daha kolay. Türk öğrencilerin Amerikan Üniversitelerinden burs almalarının zor olduğu söylenir. Amerikan Üniversitelerinden burs almak sanıldığı kadar zor değildir. Her Türk öğrenci Amerikan Üniversitelerinden kısmi ya da bazı durumlarda tam burs alabilir.