,

İSPANYA Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

İspanya Dil Okulları

İspanya, İber yarımadasının yaklaşık beşte dördünü kaplamaktadır. İspanya’nın, kuzeyde Atlantik Okyanusu’na, güneyde ve doğuda Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Ülkenin kuzeyinde Fransa ve Andorra, batısında Portekiz, ve güneyde Birleşik Krallık’a bağlı olan Cebelitarık ile çevrilidir.

İspanya ayrıca, Akdeniz’de ve Atlantik Okyanusu’nda Balear ve Kanarya Adalarında toprak sahibi olan bir ülkedir. Avrupa’nın en hızlı gelişen ülkelerinden biri olan İspanya, İspanyolcanın ana vatanıdır. İspanya tarihi, kültürü ve eğitim sistemiyle yurt dışı eğitim alanında önemli bir yere sahiptir. Uluslararası ticarette İspanyolcanın önemli bir dil olması İspanya’da dil kurslarının sayısını arttıran nedenlerden biridir.

 • İspanya Dil Okulları - İspanya’da Dil Eğitimi

  Dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan İspanyolca, yaklaşık 21 ülkede resmi dil olarak kullanılmaktadır. Avrupa Birliği ülkeleri arasında en büyük 5. ekonomiye sahip olan İspanya, eğitim ve turizm açısından oldukça önemli bir merkezdir. İspanya’ya her yıl dünyanın farklı ülkelerinden binlerce turist ve İspanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle yazın yoğun turist ve öğrenci nüfusuyla kozmopolit bir atmosfere bürünen İspanya turizm ve kültür merkezi olduğu kadar İspanya’da dil eğitimi merkezi haline de gelmiştir.

  İspanya’nın Avrupa Birliği’ne katılması ile yaşam standartlarının yükselmesinin yanında eğitim alanında da önemli mesafeler kat edilmiştir. İspanya yüksek kalitede eğitimi ve üniversitelerdeki uluslararası geçerliliği olan diplomalar ile yabancı öğrenciler için tam bir eğitim merkezidir. İspanya dil okullarında İspanyolca dil eğitimi almak İspanyol üniversitelerinde eğitim alacak dil becerilerine de sahip olmak demektir. İspanya’da kaliteli üniversitelerde ücretsiz ya da ücretsize yakın eğitim imkanlarının sunulması, her yıl dünyanın dört bir yanından yoğun bir öğrenci nüfusunun İspanya’da dil kurslarında İspanyolca öğrenip bir İspanyol üniversitesinde eğitim almasını tercih etmesinin nedenleri arasındadır.

  İspanya son yıllarda ülkemizde öğrenci değişim programları çerçevesinde en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Avrupa’da öğrenci değişim programlarında merkez niteliği taşıyan İspanya dil okullarında İspanyolca dil eğitimi almak isteyenler için de büyük bir öneme sahiptir. Başta İspanya, Güney Amerika ve ABD’de yoğun konuşulan İspanyolca bu ülkeler ile ticaret yapmak isteyenler için cazip bir dildir.

  İspanya coğrafi konumu, iklimi, doğası ve Akdeniz sıcakkanlılığını taşıyan insanlarıyla İspanyolca dil eğitiminde en çok tercih edilen ülkedir. İspanya, yeme, konaklama ve eğlence alanlarında diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında İspanya’da dil kurslarına gitmek isteyen öğrenciler için ekonomik bir yaşam maliyeti sunmaktadır. Özellikle Barselona ekonomik yaşam maliyetleri, canlı şehir yaşamı ile İspanya’da en çok yabancı öğrenci çeken şehirdir.

 • İspanya’da Dil Okulları - İspanyolca Dil Eğitimi Programları

  İspanya’daki İspanyolca dil okulları öğrencilere her seviyeye uygun çeşitli kurs seçenekleri sunmaktadır. İspanyolcayı hiç bilmeyenler ve İspanyolcasını geliştirmek isteyenler için farklı formatlarda hazırlanmış ders programlarıyla genel İspanyolca kurslarından akademik İspanyolca kurslarına kadar farklı amaçlar için hazırlanmış seçenekler sunmaktadır.

  Haftada 20, 25 veya 30 dersten oluşan standart, yoğun ve süper yoğun kursların verildiği İspanyolca dil okullarında öğrenciler genel İspanyolca kursuna ek olarak seçmeli dersler de alabilmektedir.İspanya dil okulu fiyatları ve kampanyaları hakkında bilgiyi eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

 • İspanya Dil Okulları - Genel İspanyolca

  İspanyolca dil okulları genel İspanyolca kursları, İspanyolcayı günlük yaşamda iletişim dili olarak kullanmak ve temel İspanyolca dil becerilerini geliştirmek isteyenler için ideal bir seçenektir. İspanyolca konuşma, yazma, dinleme, okuma ve telaffuz eğitimleri üzerine yoğun derslerin işlendiği kursta öğrenciler kısa sürede İspanyolcayı genel hatlarıyla öğrenmeye başlamaktadır.

  Deneyimli ve kaliteli öğretmen kadrolarıyla verilen İspanyolca kurslarını öğrenciler genel İspanyolca dersine ek seçmeli derslerde (telaffuz, kelime bilgisi gibi) alabilmektedir. Genel İspanyolca dersleri haftada 15 saatten başlamaktadır. İspanya’da İspanyolca öğrenmek için daha önce İspanyolca kursuna gitmiş olmanız gerekmemektedir. İspanya’da İspanyolca eğitim veren dil okullarının sunduğu başlangıç seviyesi İspanyolca kursları kısa sürede size günlük işlerinizi yapmak için gerekli İspanyolca seviyesine çıkartacaktır.

 • İspanya Dil Okulları - İş İspanyolcası

  İspanyolca dil okullarında haftada 20 dersten oluşan genel İspanyolca kurslarına ek olarak haftada genelde 8 dersten oluşan seçmeli İş İspanyolcası dersler de verilmektedir. Eğitim süresi en az bir haftadan başlayan iş İspanyolcası kurslarına intermediated ve advanced seviyede İspanyolca bilenlerin katılımı uygundur.

  İş İspanyolcası kursları öğrencilere İspanyolca sunum, raporlama yapma, e-mail yazma, telefonla İspanyolca iletişim kurma becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. İspanya’da dil kurslarında iş İspanyolcası öğrenen öğrencileri sadece İspanya ile değil Güney Amerika ve ABD ile ticaret yaparken İspanyolcalarını aktif olarak kullanmaktadır.

 • İspanya Dil Okulları - D.E.L.E. sınavına hazırlık kursu

  İspanyolca dil yeterlilik sertifikası olan DELE (Diploma de ESpanol como lengua Extranjera), İspanya eğitim, kültür ve spor bakanlığı tarafından resmi olarak kabul edilen İspanyolca yeterlilik belgesidir. DELE sertifikası İspanyolca konuşulan ülkelerde üniversite okuyacak veya çalışacak olanlar için önemli bir sınavdır. Uluslararası önemi olan DELE sınavının başlangıç, orta seviye ve ileri seviye olmak üzere üç seviyesi bulunmaktadır. İspanya’da İspanyolca üniversite eğitimin neredeyse ücretsiz olması sebebi ile bir çok yabancı öğrenci DELE sertifikası alarak İspanya’da lisan veya yüksek lisans eğitimi almayı hedeflemektedir.

 • İspanya Dil Okulları - İspanya Yaz Okulları

  Yaz aylarında birçok özel dil okulu genç öğrenciler için (8-16 yaş arası) öğrencilere yarım gün İspanyolca dil eğitimi ile yarım gün aktivite veya gezilerden oluşan İspanya yaz okulları programları sunmaktadır. Genelde hafta için beş gün eğitim ve aktivitelerden oluşan İspanya yaz okullarında hafta sonu geziler de düzenlenmektedir. İspanya yaz okullarına isterseniz toplu halde okul grupları ile isterseniz de bireysel katılabilirsiniz. Genç yaştaki öğrenciler ve ilk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler grup programlarını tercih etmektedir. Yaz okul programları İspanyolca öğreniminden daha çok kişisel gelişim odaklıdır.

 • İspanya Dil Okulları - Konaklama

  İspanya dil okulları öğrencilerine her bütçeye uygun çeşitli konfor ve kalitede konaklama imkanı sunmaktadır. Bütün konaklamalarda tek ve çift kişilik oda imkanı bulunmaktadır. İspanya’daki İspanyolca dil okulları öğrencilerin başarılı bir yurt dışı dil eğitim deneyimi yaşamalarında önemli etkiye sahip olan kalacak yer konusunda gerekli hassasiyeti ve önemi göstermektedir. Öğrencilerine yurt, öğrenci evi, aile yanı gibi farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

  İspanya’da özel okullar ve üniversitelerin yoğunluğuna bağlı olarak yurt konaklaması açısından kısıtlı bir durum söz konusudur. Devlet üniversitesi yurtlarının da yetersiz olması sebebiyle İspanya’da İspanyolca eğitimini tercih eden öğrenciler genelde aile yanı ve Öğrenci evleri (apartman dairesinin oda oda paylaşma esasına dayalı olan) konaklamasını seçmektedirler.

  Öğrenci evleri konaklamasında öğrenciler tuvalet ve mutfağı ortak kullanmaktadır. İspanya’da en ekonomik konaklama seçeneklerinden biri olan paylaşmalı daire konaklaması arkadaşları ile seyahat eden öğrencilerin de çokça tercih ettiği konaklama çeşididir. Öğrencilerin kendi aldıkları malzemelerle yemeklerini hazırlayabildiği öğrenci evleri konaklamasında mutfaklar tam donanımlıdır. İspanya’da dil kurslarına giden öğrencilerin çoğunluğu öğrenci evlerinde konaklamaktadırlar.

  İspanya İspanyolca dil okulları öğrencilerini istek ve ihtiyaçları doğrultusunda en uygun aileye yerleştirme esaslı çalışmaktadır. Aile yanı konaklamada sabah ve akşam yemeklerinden oluşan yarım pansiyon ve sabah, öğle ve akşam yemeklerinden oluşan tam pansiyon yemek seçenekleri bulunmaktadır. Tek veya çift kişilik odaların bulunduğu aile yanı konaklamada sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri aileyle birlik yenmektedir. Bu sayede öğrenciler İspanyolca dil eğitimlerini İspanyol bir aile ile pratik yapma imkanı ile destekleyebilmektedirler. İspanya’da İspanyolca öğrenimini ne fazla pekiştiren konaklama şekli aile yanında konaklamadır.

  Stüdyo Konaklama: Tek kişilik bir odada banyo, tuvalet ve mutfağın bulunduğu stüdyo daireler, yalnız yaşamayı seven öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama çeşididir. İspanya’da İspanyolca öğrenirken daha özgür ve konforlu konaklama talep eden öğrenciler için uygundur. Daha çok Barselona ve Madrid’de stüdyo daire konaklaması bulunmaktadır.

 • İspanya’ya ulaşım

  Türkiye’den İspanya’ya düzenli olarak uçak seferleri düzenlenmektedir. Türkiye ile İspanya arasında 1 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. İspanya’da Barselona uluslararası ulaşım için önemli bir merkezdir. Birçok havayolu şirketi Barselona’a merkez olarak kullanmaktadır. Barselona ve Madrid, İspanya’nın ve Avrupa’nın birçok önemli şehre demiryollarıyla direkt hatlarla bağlantılıdır.

  İspanya’da Madrid ve Barselona’da metro oldukça gelişmiş bir sisteme sahiptir. Otobüs kullanımının metronun daha ekonomik olması sebebiyle daha az tercih edilmektedir. Malage ve Cordoba’da ise ulaşım belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır.

 • İspanya Öğrenci Vizeleri

  Normal (bordo pasaport) sahipler İspanya’ya seyahatleri için vize almak zorundadırlar. Avrupa Birliği üyesi plan İspanya’da kısa süreli (90 günü geçmeyen) seyahatler için Schengen ‘C’ vizesi verilmektedir. Eğer başka bir Avrupa Birliği ülkesinden aldığınız geçerli bir Schengen vizesi sahibi iseniz İspanya’ya bu vize ile giriş yapılabilmektedir. Daha uzun süreli (90 günden uzun) seyahatler için İspanya D türü milli vize vermektedir. Bu vize ile ülkeye giren öğrenciler geçici öğrenci oturumu almalıdırlar. İspanya’da eğitim alırken aldığınız vize ile Avrupa Birliği ülkelerini yeni bir vize almadan seyahat edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahibi öğrenciler 180 gün için 90 günü geçmeyen seyahatleri için vize almadan İspanya’ya giriş yapabilirler. Daha uzun kalmayı planlayan öğrenciler ise yeşil pasaportları olsa bile vize almaları gerekmektedir. İspanya dil okulları için eğitim amacıyla alacağınız vize türü hakkında detaylı bilgiyi İspanya Vizesi sayfamızda bulabilirsiniz.

  İspanya’da İspanyolca ve İspanya’da eğitim hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İSPANYA Dil Okulları