,

İNGİLTERE Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

İngiltere Dil Okulları

Avrupa’nın batısında Büyük Britanya adasında yer alan İngiltere, kuzeyde İskoçya, batıda Galler ile komşudur. Britanya takımadalarında Avrupa Kıtası'na en yakın olan ülke olan İngiltere Fransa'dan en dar kısmı 52 km genişliğinde olan Manş Denizi ile ayrılır.

İngiltere’de dil okullarında İngilizce öğrenirken öğrencilerimizin en çok tercih ettiği şehirler arasında ilk sıraları Londra, Brighton, Bournemouth, Newcastle, Edinburgh, Manchester, Birmingham, Leeds, Liverpool, Sheffield, Bristol, Coventry, Leicester ve Nottingham yer almaktadır.

İngilizceyi öğrenmek için akla ilk gelen ülke şüphesiz İngilizcenin ana vatanı İngiltere olmaktadır. İngiltere, İngilizcenin doğduğu ve dünyada bir iletişim dili haline geldiği ülkedir.

İngilizcenin tüm dünyada iletişim dili olarak kabul edilmesinin şüphesiz en büyük rolü İngilizlerin deniz aşırı ülkelerde yaptıkları keşifler ve dünyanın her yerindeki eski sömürge ülkelerine dillerini taşımış olmalarıdır. Günümüzde ise başta İngiltere ve İngilizce konuşulan ülkelerin ticaret, bilim ve teknolojideki üstünlükleri ve dünya para piyasalarını ellerinde tutmaları İngilizceyi en az bir yüz yıl daha dünya iletişim dili olmasını garantilemiştir.

 • İngiltere Dil Okulları - İngiltere Dil Eğitimi

  Yurtdışında İngilizce öğreniminde İngiltere’nin tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri; İngiltere dil okullarının, İngilizce öğretmedeki tecrübelerinin diğer ülkelerdeki dil okullarına göre çok daha fazla olmasıdır. İngiltere’de İngilizce dil kurslarının birçoğu yabancı dil öğretmede 50 yılın üzerinde tecrübeleri bulunmaktadır. İngilizce dil öğretimindeki bu tecrübe İngiltere’deki İngilizce dil kurslarını sadece İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için değil, İngilizce öğreten yabancı öğretmenler için de bir cazibe merkezi haline getirmiştir. İngiltere’de her yıl yaz aylarında İngilizce öğretmenlerine yönelik metodoloji ve yeni öğretim teknikleri üzerine kurslar düzenlenmekte ve dünyanın her yerinden İngilizce öğretmenleri bu kurslara katılmaktadır. İngiltere’de dil kurslarının bu tecrübesi sayesinde çoğu dil okulu kendi eğitim müfredatını geliştirmiş, belirli bir kitaba bağlı kalmak yerine farklı birçok kaynaktan faydalanarak İngilizce öğretme yolunu seçmişlerdir. İngiltere’de dil okulları 8 yaşından 50 yaşına kadar öğrencilere farklı teknik ve yöntemler ile İngilizce dil eğitimi vermektedir. İster 24 yaşında yeni mezun bir öğrenci olun, ister 45 yaşında bir yönetici olun İngiltere’de dil okullarında İngilizceyi farklı yöntemler iler sizlere öğretecek bir İngiltere dil okulu bulmak mümkündür.

  İngiltere’de dil okullarında İngilizce dil kursunu diğer ülkelerden ayıran bir özelliklede döviz kurudur. Sterlin, bazen Pound olarak da adlandırılır, Euro’dan daha değerli bir para birimidir. İngiltere ekonomisi ile Avrupa Birliği ülkelerinde çok daha gelişmiş bir ekonomiye sahiptir.

  İngiltere dil okullarında İngilizce dil kursunu almanın bir avantajı da ülkemizde okullarımızda, üniversite ve özel dil kurslarında öğretilen İngilizcenin aksan olarak İngiltere’de kullanılan aksan ile aynı olmasıdır. İngiltere’de dil okullarına giden bir öğrenci bunun farkına çok kolay varamayacaktır ama özellikle Avustralya’ya, Amerika’yı veya Malta’da İngilizce kursuna giden bir öğrencinin konuşulan aksana ayak uydurması, söylenenleri anlaması ortalama 6 haftalık bir süreç gerektirmektedir. Buda özellikle kısa süreliğine İngilizce eğitimi almak isteyenlerin İngilizce dil kursu için İngiltere’yi tercih etmesi çok büyük bir avantajdır. İngiltere Türkiye’ye ana dili İngilizce olan en yakın ülkedir. Ülkemizden bir gün içinde İngiltere’nin birçok farklı şehrine farklı havayolları ile ulaşmak mümkündür.

  İngiltere sadece İngilizlerin değil dünyanın dört bir tarafından gelen yabancıları kucak açan bir ülkedir. Özellikle Londra’da halkın % 60’a yakın bir oranı İngiltere’de doğmamış, sonradan İngiltere’ye yerleşmiş kişilerden oluşmaktadır. Londoner olarak adlandırılan bu grup kendi ülkelerinden yemek ve yaşam kültürlerini de Londra’ya getirmektedirler. Londra’daki yaşam Londra’ya sonradan gelenlerin, hatta bunların arasında hiç İngilizce bilmeyenlerin de olduğu düşünülerek planlanmıştır. Londra metrosunda yazıdan çok yönlendirme işaretlerinin olması, metro vagonlarında anonsların yazılı olarak ekranlara yansıması, havalimanlarının İngilizce bilmeyen kişilerinde yollarını bulacağı şekilde düzenlenmiş olması İngiltere’de yabancıların sosyal hayata karışabilmelerine olanak sağlamaktadır. İngiltere’nin yaşamın her alanında oturmuş bir düzenin olması ülkedeki yabancıları hayata çok kolay adapte olmasına olanak sağlamaktadır. Daha önce yurtdışına çıkmamış bir öğrenci çok kolay havalimanında yolunu bulmakta ve otobüs ile İngilizce eğitim alacağı şehre gidebilmektedir. Birçok öğrenci İngiltere’de vardıktan bir hafta sonra hayat kolaylıkla adapte olduklarını farklı durumlar karşısında zorluk çekmeden hayatlarını sürdürebildiklerini ifade etmektedir.

 • İngiltere Dil Okulları - Genel İngilizce

  İngiltere’de dil okulları genel İngilizce kursları, İngilizceyi gündelik yaşamda etkili ve akıcı olarak kullanabilmek isteyen veya İngilizcelerini geliştirmek isteyenler için ideal ders programlarını içermektedir. İngiltere’de İngilizce dil okulları genel İngilizce kurslarında İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz eğitimleri üzerine odaklı dersler işlenmektedir. Genel İngilizce kurslarına katılan öğrenciler derslere düzenli olarak katıldıkları takdirde istedikleri verimi kısa sürede alabilmektedir. İngiltere’de İngilizce dil kursları alan öğrencilerin en çok tercih ettiği kurslardan olan genel İngilizce programı genelde haftada en az 15 saat / 20 dersten oluşmaktadır. İngiltere dil okulu fiyatları tercih edeceğiniz ders saati ve eğitimin süresine göre değişmektedir. Güncel İngiltere dil okulu fiyatları için eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 • İngiltere Dil Okulları - İş İngilizcesi

  İngiltere dil okulunda iş yaşamında İngilizceyi profesyonel olarak kullanmak isteyenlere yönelik hazırlanmış mesleki İngilizce dil kursu verilmektedir. İngiltere dil okulları iş İngilizcesi kursları, İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma derslerinden oluşan genel İngilizce dil kursuna ek olarak genelde haftada 8 dersten oluşmaktadır.

  İş İngilizcesi kurslarında İngilizce toplantı, sunum yapma, e-mail yazma, telefonda İngilizce konuşma becerisi, raporlama, mektup yazma dersleri verilmektedir. İngiltere’de İngilizce dil okullarında iş İngilizcesi kursuna katılan öğrenciler İngilizceyi kısa sürede profesyonel olarak kullanabilme becerisine sahip olmaktadır. İngiltere dil okulu fiyatları tercih edeceğiniz ders saati ve eğitimin süresine göre değişmektedir. Güncel İngiltere dil okulu fiyatları için eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz

 • İngiltere Dil Okulları - IELTS sınavına hazırlık kursları

  Dünyanın birçok ülkesindeki üniversite ve kurum tarafından tanınırlığı bulunan, geniş bir saygınlık alanına sahip, dünyanın farklı ülkelerinden her yıl bir milyonun üzerinde adayın katıldığı genel ve akademik İngilizce yeterliliğini ölçen önemli bir sınav olan IELTS, öğrencilerin akademik ve iş kariyerlerinde önemli avantajlar sağlamaktadır.

  IELTS hazırlık kursu genelde haftada 20 dersten oluşan genel İngilizce kursuna ek olarak verilmektedir ve haftada 8 saatten oluşmaktadır. İngiltere’de İngilizce eğitimi veren bazı okullar 20 dersten oluşan kısa süreli IELTS hazırlık kursları da vermektedir.

  IELTS hazırlık kurslarında, İngilizce dil bilgisi, kelime bilgisi ve dil becerileri konuları üzerine odaklı işlenen derslerde öğrencilere sınav teknikleri ne konuları üzerine alıştırmalar yapılmaktadır. İngiltere dil okulu fiyatları tercih edeceğiniz ders saati ve eğitimin süresine göre değişmektedir. Güncel İngiltere dil okulu fiyatları için eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 • İngiltere Dil Okulları - İngiltere Yaz Okulları

  Yaz aylarında birçok üniversite, lise, kolej ve özel dil okulu genç öğrenciler için (8-16 yaş arası) öğrencilere yarım gün İngilizce dil eğitimi ve yarım gün aktivite ve gezilerden oluşan İngilizce yaz okul programları sunmaktadır. Genelde hafta için beş gün eğitim ve aktivitelerden oluşan İngiltere yaz okullarında hafta sonu geziler de yapılmaktadır. İngiltere’de İngilizce yaz okullarına ister toplu halde okul grupları ile ister bireysel katılmak mümkündür. Genç yaştaki öğrenciler ve ilk defa yurtdışına çıkacak, öğrenciler grup programlarını tercih etmektedir. Yaz okul programları İngilizce öğreniminden daha çok kişisel gelişim odaklıdır. Yaz okul programlarına 18 yaş altı öğrenciler en fazla dört hafta katılabilmektedir.

  İngiltere dil eğitimi veren her kurum yasal izin alarak faaliyet göstermektedir. Okulların genelde kalite denetimleri The British Council tarafından yapılmaktadır. İngiltere dil eğitimi alacağınız İngilizce dil okulunun kalitesi hakkında detaylı bilgi almak için Gkr yurtdışı eğitim danışmanlık üyeleri sizlere gerekli yardımı sağlayacaktır.

 • İngiltere Öğrenci Vizesi

  İngiltere, bir Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen kendi vize istemini uygulamaktadır. İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenlere üç farklı vize türü uygulanmaktadır. 18 yaş altı öğrenciler için çocuk ziyaretçi vizesi (Child Visitor visa), 6 aydan kısa süre eğitim alacaklar için İngiltere öğrenci vizesi - ziyaretçi, 6 ile 11 ay arasında İngilizce dil eğitimi alacaklar için uzatılmış İngiltere öğrenci vizesi - ziyaretçi (extended student visitor visa). Bu üç vize türü de başvuru ve sonuçlanması son derece basit ve çok az evrak istenerek verilen vizelerdir. Vize başvurularında vize verme oranı % 90’lar seviyesindedir. İngiltere vize reddi cevapları genellikle eksik veya yetersiz evraklarla başvurudan kaynaklanmaktadır. İngiltere’de İngilizce öğrenen bir öğrencinin yakınları ve arkadaşları da onu ziyaret etmek için kısa sürede vize alabilir. Danışmanlarımız öğrencilerimizin yakınları ve arkadaşları için de arkadaş / akraba ziyaret vize başvurusunda yardımcı olmaktadır. İngiltere’de İngilizce eğitimi alacak öğrencilerin özellikle yaz dönemlerinde yaşanacak yoğunluğu dikkate alarak, İngiltere’ye seyahat etmeden iki ay önce İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda bulunmalarını önermekteyiz. İngiltere’de turistik ve ticari vize sahipleri de kısa süreli İngilizce dil kurslarına var olan vizeleri ile katılabilirler.

 • İngiltere’ye Ulaşım

  Yıl boyunca İngiltere’deki Londra, Manchester, Birmingham ve Edinburgh havalimanında 5 havayolu ile gün boyunca ondan fazla uçuş bulunmaktadır. Özel havayollarının İngiltere’ye uçmaya başlamasıyla fiyat rekabeti ile fiyatlar oldukça ucuzlamaktadır. İngiltere’ye bol ve ucuz uçak biletlerinin olması özellikle uzun süre İngiltere dil okulunda İngilizce dil kurslarına gitmek isteyen öğrencilerin eğitimleri süresince Paskalya ve Noel tatillerinde Türkiye’ye ailelilerini ziyarete gelebilmelerine hatta bazen hafta sonu için bile Türkiye’ye gelmelerine olanak sağlamaktadır. İngiltere dil okulunda İngilizce dil kursu alırken tercih edeceğiniz şehre en yakın havalimanı konusunda danışmanlarımız sizleri bilgilendirmektedir.

  İngiltere içinde ulaşım genellikle tren ve otobüsler ile sağlanmaktadır. Londra gibi büyük şehirlerde yaygın metro ve otobüs ulaşım ağı bulunmaktadır. İngiltere’de şehirlerin bir birine yakın olması kısa süreliğine bile İngiltere de İngilizce eğitimi alan öğrencilerin hafta sonları başta Londra olmak üzere bir çok şehri gezmesine olanak tanımaktadır.

  İngiltere sadece ülke içinde gezmek dolaşmak isteyenler için değil İngiltere dil okulunda İngilizce dil kursu alırken başka Avrupa ülkelerinin de gezmek isteyenler için cazip seyahat seçenekleri sunmaktadır. Özellikle last minute uçak biletleri olarak adlandırılan ve son dakika satın alıp seyahat edebildiğiniz Avrupa uçak biletleri, Eurotunnel bağlantısı, Dover’den feribotlarla Fransa’ya seyahat imkanları ile İngiltere dil okullarında İngilizce eğitimi alırken hafta sonu Avrupa şehirlerine gitmek sanıldığının aksine çok daha ekonomik ve kolaydır.

  İngiltere’de dil eğitimi ve İngiltere’de dil okulları konusunda danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İNGİLTERE Dil Okulları