GKR Yurtdışı Eğitim - Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışında Dil Eğitimi ile Kariyer ve Kişisel Eğitim Planları

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı dil okulları, bulundukları ülkenin dil eğitimini uluslararası öğrencilerine sunmaktadırlar. Yurtdışında dil okullarının tercih edilmesindeki önemli faktörler şüphesiz ki eğitimi alınmak istenilen dilin anadili olan öğretmenler tarafından verilmesi ve dil bilgisinin pratik yapılarak arttırılmasıdır. Bunlara ek olarak eğitimini aldığınız dilin kültürü ile tanınması ve eğitimin alındığı ülkenin keşfedilmesi avantajları da vardır.

Öğrencilerimiz için en uygun yurtdışı dil okulu seçimi yaparken, eğitim alacakları ülkeden, eğitim alacakları okula, konaklayacakları yurttan, vize işlemlerine, eğitim sonrasında ne tür bir kariyer hedeflediklerine kadar geniş bir yelpazede danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Öğrencilerimizin yurtdışında dil eğitim gereksinimlerini karşılamak için uzman kadromuzla başta İngiltere, Amerika, Almanya, Avusturya, İsviçre, İtalya, İspanya, Portekiz, Brezilya, Fransa, İrlanda, Malta, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Avusturya ve Japonya olmak üzere yurtdışında birçok dil okulunu temsil etmekteyiz. Temsilcisi olduğumuz dil okullarına ulaşmak için tıklayınız.

Yurtdışı Dil Okulu Ülke Seçimi

Yurtdışında dil okulları tercih edilirken başlangıç olarak, dilin hangi ülkede öğrenilmek istenildiğine karar verilmelidir. Örneğin; İngilizce öğrenmek için İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada ve Avustralya popülerken Malta, Malezya ve Yeni Zelanda’nın da tercihler arasında olabileceği de bilinmelidir. İngilizce öğrenmek için yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin, ülke tercihlerinin başında İngiltere’nin olması dilin anavatanı olması gösterilebilir. Bunun yanında Türkiye’den gidenler için, uçuşların diğer ülkelere oranla daha kısa olması da etkendir. İngilizce dil okullarının, İngilizce öğretmedeki tecrübelerinin diğer ülkelerdeki dil okullarına göre çok daha fazla olması da tercih sebeplerinden gösterilebilir.

İngiltere’nin çok tercih edilmesinin yanında, okullar masrafları ve yaşam giderlerinin pahalılığı, çalışma izninin olmaması ve okullarda çok fazla Türk olması öğrencilerin diğer seçeneklere yönelmesine neden olabilir. İngilizce eğitimi alabileceğiniz diğer ülkeler ise, Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda, Yeni Zelanda ve Malta’dır.

Almanca da yurtdışına gidilerek öğrenilmek istenen popüler dillerden bir diğeridir. Yurtdışında Almanca dil eğitimi için gidebileceğiniz tek ülke Almanya olmamakla birlikte, Avusturya ve İsviçre de seçenekleriniz arasında yer alabilir. Almanya’nın Almanca dil eğitimi almak isteyenlerce daha çok tercih edilmesinin başında dil okullarının öğretimdeki başarıları gösterilebilir. Üniversite eğitimlerinin ücretsiz olması, Almanya’nın sanayide gelişmiş ve güçlü bir ekonomiye sahip olması da diğer tercih sebeplerindendir.

Almanca dil eğitimi için Avusturya’da diğer seçeneklerden biridir. Avusturya’nın Viyana kentinin kültür ve sanat merkezi olarak dünyaca ün yapmasının yanında ülkenin köklü bir eğitim sistemine sahip olması da seçenekler arasında bulunmasını sağlamaktadır. Ayrıca Viyana dünyanın en yaşanabilir ve yaşam kalitesi en yüksek kenti olarak da tanınmaktadır.

Yurtdışında dil eğitimi almak istediğiniz dili öğrenmek için birçok ülke seçeneğinin bulunduğunu bilmek size avantaj sağlayacaktır. Örneğin İspanyolca dil eğitimi için İspanya çok tercih edilse de, Latin Amerika ülkeleri olan; Arjantin, Bolivya, Dominik, Ekvador, Guatemala, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Meksika, Panama, Peru, Şili, Uruguay ve Venezuela’da da bu dil öğrenilebilir.

İtalyanca ve Japonca’nın kendi ülkeleri olan İtalya ve Japonya’da öğrenimi tavsiye edilirken, Portekizce için Portekiz ve Brezilya arasında tercih yapabilmektedir.

Yurtdışı Dil Okullarında Şehir Seçimi

Ülke tercihinin yapılmasının ardından dil okulu seçeneklerinin elenmesi ve doğru dil okuluna karar verilmesi dil eğitimi almak isteyenler için önemlidir. Yurtdışı dil okulları seçiminde şehir tercihi, eğitim programlarının içerikleri, dil öğretimindeki başarıları ve gerekli materyallerin sunulması gibi konularda etkendir.

İngilizce eğitiminin popüler olduğu ülke İngiltere’dir. İngiltere’de İngilizce dil eğitimi almayı düşünen hemen hemen herkesin ilk aklına gelen şehir ise Londra’dır. Öğrencilerin yıl boyunca yapabileceği birçok aktivitenin bulunduğu Londra şehri konumu, kültürü ve yaşam tarzı ile dikkat çekse de yaşam maliyetlerinin yüksekliği dezavantajları arasında yer alır. Cambridge Londra’dan çok uzak olmayan bir şehir de eğitim almak isteyenler için önerilebilecek şehirler arasındadır. Oxford gibi üniversitesi ile tanınan Cambridge küçük olmasıyla birlikte tam bir öğrenci şehridir.

Avustralya’da İngilizce öğrenmek isteyenler tarafından tercih edilen popüler ülkelerdendir. Dil eğitimi için tercihler en çok Sydney’den yana kullanılsa da Melbourne, Perth ve Brisbane’de geniş öğrenci nüfusunun bulunduğu ideal şehirlerden gösterilebilir.

Amerika’da İngilizce öğrenmek isteyenler tarafından öncelikli tercihler arasında yer alır. Amerika’da en popüler olan şehir New York olsa da, öğrenci şehri olarak adlandırabileceğimiz Boston da tercihler arasında bulunmalıdır. Chicago, Los Angeles, San Diego, San Francisco ve Miami şehirleri de seçenekler arasında olabilecek şehirlerdir.

Doğru ülke, şehir, dil okulu ve eğitim programının seçimi eğitimini almak istediğiniz dilin öğreniminin başarıyla sonuçlanması ve eğitim hedeflerinize ulaşmanızdaki etkisi büyüktür. Tüm seçeneklerin değerlendirilmesiyle birlikte tercih edeceğiniz dil okulunun yapısı da dikkat edilmesi gereken diğer bir noktadır. Tüm dünyada şubeleri olan bir dil okulu ya da küçük bir aile işletmesi olması gibi seçeneklerin yanında her ikisinin de ayrı avantajları olacaktır. Yurtdışı kurslarının yapıları hakkında ve sizin için en uygun dil okulunun belirlenmesiyle ilgili bilgileri gkr eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Yurtdışı Dil Okulları Eğitim Programları

Yurtdışı dil kursları, uluslararası öğrencilerine dil eğitim programlarının yanında, dil ile ilgili pratiklerinin arttırılması, ülkeyi keşfedebilmesi ve sosyalleşmeleri için gezi ve aktiviteler gibi fırsatlar sunmaktadır. Birçok dil okulları ise bu aktiviteler ve gezilere ek olarak bulunduğunuz ülkenin kültürünü de tanıyabileceğiniz seçmeli dersler veya dil eğitim programıyla birleştirilmiş etkinlik dersleri de öğrencilerine vermektedir. Örneğin; Almanca dil eğitimi için Viyana’da bulunuyorsanız, dil eğitimine ek bazı dil kurslarının sunduğu kayak sporları derslerini, Brezilya’da Portekizce öğrenirken samba ve Arjantin’de İspanyolca dil eğitimi alırken tango derslerini de alabilirsiniz.

Yurtdışı dil okulları, öğrencilerine verimli ve etkin bir eğitim sunabilmek için, eğitime başlamadan seviye belirleme sınavı yaparak, seviyelerine uygun sınıflarda öğrenim almalarını sağlarlar. Ayrıca öğrencilerinin ilerlemelerini gözlemlemek, eksik kaldığı noktaları belirlemek ve sınıf atlamalarını sağlamak amacıyla da belirli periyodlarla seviye tespit sınavları gerçekleştirirler. Kurs bitiminde öğrencilerine katılım belgeleri veya başarı sertifikalarını verirler.

Dil eğitiminizi yurtdışında aldığınızda, dil okulu seçiminize göre sınıf mevcudiyetleri farklılıklar gösterebilir. Tek kişilik bire bir eğitimlerin dışında, 6 kişilik sınıflardan 15 kişilik sınıflara kadar birçok seçenek görmek mümkündür. Sınıf mevcudunda bizim tavsiyemiz olan en ideal sayı ise 12’dir.

Yurtdışı dil okullarında; standart, yoğun, bire bir, iş için dil eğitimi, öğretmenler için dil eğitimi ve sınavlara hazırlık gibi çeşitli eğitim programları bulunmaktadır. Öğrencilerin alacakları ders saatleri, programların yoğunluğu, ders saatlerinin süreleri bu eğitim programlarına ve tercih edilen dil okuluna göre farklılık göstermektedir. Eğitim programları haftalık 10 saatten 40 saate kadar değişiklik göstermekle birlikte, bazı dil okullarında 1 ders 25 dakika sürerken, bazılarında ise 55 dakikaya tekabül etmektedir. Dil okulunun seçiminde ders saatlerinin yoğunluğu ve süreleri de önemli noktalardandır. Yurtdışı dil eğitiminizi 4 haftadan 32 haftaya kadar olan seçeneklerle alabilme imkanınız bulunmaktadır. Seçim yaparken gkr yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Yurtdışı Dil Okullarında Konaklama

Yurtdışına dil eğitimi almak için gittiğinizde, aklınızdaki kaçınılmaz sorulardan biri konaklayacağınız yer konusudur. Konaklamanızı yapacağınız yerin özellikleri, dil eğitimi alacağınız okula mesafesi, şehirdeki konumu ve konaklama türü gibi sorular kafa karışıklığına neden olsa da dil okulları tarafından düşünülmüş ve çözüme ulaştırılmış bir konudur. Yurtdışı dil okulları öğrencilerine aile yanı, paylaşımlı öğrenci evleri ve öğrenci yurtları gibi konaklama seçenekleri sunmaktadırlar.

Konaklama tercihleri ülke seçimine göre farklılıklar göstermektedir. Örneğin; Dil eğitiminizi İngiltere’de almak istiyorsanız, size tavsiye edeceğimiz konaklama şekli aile yanı olacaktır. İngiltere’deki aile yapısı Türkiye ile benzerlikler göstermekle birlikte buna diğer örnekler ise Almanya, Kanada, İtalya, İspanya ve İrlanda gibi birçok ülke örnek gösterilebilir. Amerika’da ise önerimiz yurt iken, Avustralya’da öğrenci evleri tavsiye edilebilir.

Konaklama seçeneklerini biraz açacak olursak, aile yanı konaklamalarda; öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalmakla birlikte mutfak, banyo ve lavabo genellikle ortak kullanım alanlarıdır. Öğrenci evleri, bir dairenin öğrenciler tarafından paylaşılması şeklidir ve aile yanı konaklama da olduğu gibi ortak kullanım alanları vardır. Öğrenci yurtları, genellikle okul bünyelerinde olup, okullara yakın mesafelerde tek kişilik, 2 veya 3 kişilik oda seçeneklerinin yanında banyo ve lavabonun odalara dahil olduğu yurtlar mevcuttur.

Yurtdışı Dil Okullarına Ulaşım

Yurtdışında dil eğitimi almak istediğinizde, gideceğiniz ülkeye nasıl ulaşacağınız ve ülkede ulaşımın hangi araçlarla sağlandığı tercihlerinizin belirlenmesinde etkili olabilir. Günümüzde yurtdışı ulaşımları için havayolları tercih edilmekle birlikte İngilizce dil eğitimi için tercihiniz İngiltere ise uçuşunuz yaklaşık 4,5 saat iken Amerika’ya gitmek istiyorsanız yaklaşık 14 saate kadar uzayabilmektedir. Dil öğrenimi için yurtdışını tercih ediyorsanız, dil okulları öğrencilerine ulaşım konusunda da yardımcı olabilmektedirler. Öğrencilerinin havalimanına inmesinin ardından, konaklayacakları yerlere veya okullara ulaşımı için havalimanı karşılaması hizmeti sunmaktadırlar.

Yurtdışı Yaz Okulları

Yaz okul programları yatılı liseler veya üniversite kampüslerinde yerel öğrencilerin tatil dönemlerinde okulun sınıfları, spor tesisleri ve yurtlarını kullanarak uluslararası öğrenciler için de düzenlenmektedir. En az altı haftalık programlardan oluşan yurtdışı yaz okulları uluslararası öğrencilerin yabancı dil bilgilerini pratik yaparak arttırmalarına ve gittikleri ülke kültürü hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olurlar. Eğitim ve aktiviteler okul kampüsünde düzenlenirken, konaklama okul kampüsündeki yurtlarda veya bölgedeki ailelerin yanında sağlanabilir. Haftalık ders saatleri 15 ile 20 saat arasında değişiklik gösterirken, dersler daha çok pratik konuşma üzerine odaklıdır. IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlık eğitimlerinin de verildiği yaz okullarında, gezi ve aktivite programları da planlanmaktadır. Yaz okulu programları başvuruları genellikle Ekim- Mart ayları arasında kabul etmektedir. Yaz okullarının seçiminde dikkat edilmesi noktaların başında ise sınıflardaki öğrenci sayıları ve milliyet dağılımları gelmektedir. Bulunduğunuz yaz okulunda çok fazla Türk öğrenci olması pratiğinizi arttırma durumuna engel olabileceğinden dikkate alınması gereken bir konudur. Yaz okulları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yurtdışı Dil Okulları Danışmanlık Hizmetlerimiz

Yurtdışında dil eğitimi almak istiyorsanız bir uzmana danışmak, seçenekleriniz konusunda bilgi edinebilmek ve alacağınız eğitimin isteğiniz doğrultusunda ilerleyip başarıya ulaşmasında avantajlar sağlamaktadır. Yurt dışında dil eğitimi alırken karşılaşacağınız durumları fırsatlara çevirebilmek, öğrenmek istediğiniz dilin eğitimini en etkili şekilde alabilmek için konuyla ilgili uzman kişilere danışmak ve bilgi almak size fayda sağlayacaktır.

Yurtdışı dil okullarında eğitim almak istediğinizde sizinle birlikte Gkr eğitim danışmanlarımız tarafından programla ilgili beklentileriniz dikkate alınarak seçeneklerin değerlendirilmesi yapılır. Size en uygun dil eğitim programı için dil okullarının elenmesinin ardından kayıt işlemleriniz başlatılır. Okul kaydınız ile birlikte, seyahat amacınıza uygun olarak vize başvurunuz yapılır ve takibi gerçekleştirilir. Dil okulunun size sunabileceği hizmetler doğrultusunda bilgilendirmelerle tercihlerinize yardımcı olmamız için Gkr eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışı Dil Okulları Fiyatlar

Dil eğitimi alırken; ülke, şehir ve yurtdışı dil kursları seçimini etkileyen önemli unsurlardan biri bütçe konusudur. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler bütçeleri doğrultusunda seçimlerini belirler ve dil kursları arasında elemeler yaparlar. Eğitim için gidilecek olan ülkenin yaşam maliyetlerinin yüksekliği, dil okullarının fiyatları farklılıklar göstermektedir. İngilizce dil eğitiminin İngiltere mi yoksa Yeni Zelanda’da mı alınabileceği konusunun belirlenmesinde etkendir.

Yurtdışı dil okullarının haftalık ücret aralıkları hakkında bilgi vermek gerekirse,
 • İngiltere için 130 GBP – 300 GBP aralığında,
 • Amerika için 200 USD – 350 USD aralığında,
 • Kanada için 190 CAD – 270 CAD aralığında,
 • Avustralya için 150 AUD – 350 AUD aralığında,
 • Yeni Zelanda için 200 NZD – 350 NZD aralığında,
 • Malta için 85 EURO – 135 EURO aralığında,
 • İrlanda için 85 EURO – 135 EURO aralığında,
 • Güney Afrika için 150 USD – 260 USD aralığında,
 • Fransa için 140 EURO – 250 EURO aralığında,
 • Almanya için 130 EURO – 200 EURO aralığında,
 • İspanya için 145 EURO – 200 EURO aralığında,
 • İtalya için 110 EURO – 200 EURO aralığında,
 • Portekiz için 170 EURO – 240 EURO aralığındadır.

Ayrıntılı ve güncel fiyat bilgileri için Gkr yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Yurtdışı Dil Okulları kayıt süreçleri
Yurtdışına dil eğitimi almak amacıyla seyahat eden bir öğrencinin başvuru, kayıt ve vize süreçleri konusunda aşamaları aşağıda bulabilirsiniz. Bu aşamalar seçilen ülkeye göre farklılıklar gösterse de, genel olarak izlenen adımlar aşağıdaki gibidir.
 • Bilgi al; Dil eğitimi için, ülke, şehir ve dil okulu seçimleri hakkında danışmanlarımızla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.
 • Kayıt ol; Ön kayıt yaparak işlemlerinizi başlatabilir ve dil okulu seçiminizi yapabilirsiniz. Dil okulu seçiminizin ardından pasaportunuzla dil okuluna kayıt işlemleri başlatılmaktadır.
 • Pasaportunuzun, dil okulu kayıt işlemlerinden önce hazır bulunması dil okuluna kayıt yapılırken önemlidir. Pasaport başvuruları hakkında bilgi için tıklayınız.
 • Vize; Dil okulu kaydınızın yapılmasından sonra vize başvurunuz yapılacaktır. Gideceğiniz ülkeye göre gerekli evrak listesi değişmekte olup, başvurularınız danışmanlarımız tarafından yapılıp, takip edilmektedir.
 • Öğren; kayıt aşamasından, vize başvurunuzun yapılmasına ve seyahat sırasında yanınızda bulunması gereken evraklar gibi birçok konu hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.
 • Dil okulu kayıt aşamaları ise;.
 •           a. Danışmanlarımız okul kayıt formunu size ulaştıracak ve bu formu doldurmanızı isteyeceklerdir,
 •           b. Bu aşamada pasaport kopyanızı danışmanlarımıza ulaştırmanız gerekecektir,
 •           c. Eğer Amerika’ya gitmek istiyorsanız, okul kayıt aşamasında en az 15,000 USD miktarında eğitim masraflarınızın karşılanmasıyla İngilizce ilgili banka varlık yazısı istenmektedir,
 •           d. Kayıt aşamasında öğrencilerimiz dil okulu kayıt sözleşmesini okur ve imzalar. İki nüsha olan bu sözlemenin bir örneği firmamızda kalırken diğer örneği öğrencimize verilmektedir. Kayıt ücretiyle ilgili bilgi için gkr danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz,
 •           e. Okuldan kabul belgesi geldikten sonra vize belgelerinin toplanması ve vize randevusunun alınması gerekmektedir. Gideceğiniz ülke bir Schengen ülkesi ise okul ödemesi kayıt aşamasında yapılırken, diğer ülkeler için bu ödemenin vize başvurusundan önce yapılmasına gerek yoktur. Diğer ülkelere ziyaret edecekler okul ödemesini vize çıktıktan sonra okula gitmeden 15 gün öncesinde yapabilir,
 •           f. Seyahat sağlık sigortası vize başvurunuz sırasında istenilen zorunlu bir evrak olmakla birlikte, gkr danışmanlarımız aracılığı ile anlaşmalı olduğumuz acentelerden sigorta poliçeleri alınabilmektedir,
 •           g. Uçak biletinizin de vize başvurunuzdan önce alınmasında fayda vardır, gkr danışmanlarımız aracılığı ile anlaşmalı olduğumuz acentelerden bilet rezervasyonları yapılabilmekte ve alınabilmektedir.

Yurtdışı Dil Okulları hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Dil Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler

 • Almanya Dil Eğitimi
  Schengen ülkelerinden biri olan Almanya, Orta Avrupa’da yer almaktadır. 81,5 milyonun üzerindeki nüfusu ile Avrupa Birliği’nin en büyük nüfusa sahip ülkelerinden biridir. Eğitimde kendine özgü çağdaş yapısıyla da dünya çapında üne sahip olan Almanya, Türk öğrencilerinin dil eğitimi için gözde ülkeleri arasında yer alır. Dünya üzerinde 100 milyona yakın kişi tarafından konuşulan Almanca, Avrupa’da İngilizce’den sonra Fransızca ile birlikte en çok rağbet gören dildir. Almanya’nın Türkiye’nin en büyük ticaret ortaklarından biri olması, Türkiye’de bulunan birçok Alman şirketi ve milyonlarca Alman turistin Türkiye’yi ziyaretleri ile birlikte Almanca bilmenin ve öğrenmenin önemi git gide artmaktadır.
 • Amerika Dil Eğitimi
  Amerika’yı İngilizce öğrenerek keşfedin! Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri, doğuda Atlas Okyanusu’ndan batıda Büyük Okyanus’a kadarki coğrafi alanı kaplamaktadır. Kuzeyinde Kanada, güneyinde Meksika körfeziyle çevrilmiş olan Amerika, Amerika kıtasında yer almaktadır ve dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Amerika 50 eyalet ve bir federal bölgeden oluşmaktadır. Washington DC Amerika’nın tek federal bölgesidir. Alaska eyaleti ise eyaletler arasında başka devlet bulunan ayrı bir Amerika toprağıdır. Alaska eyaleti Amerika’nın toprak bakımından en büyük eyaletidir. Teksas ise Amerika’daki en büyük ikinci eyalettir.
 • Arjantin Dil Eğitimi
  Arjantin, Güney Amerika’nın ikinci, dünyanın ise sekizinci büyük ülkesidir. Yüzölçümü olarak Türkiye’den 3,5 kat büyük olan Arjantin’in nüfusu yaklaşık 40 milyondur. Güney Amerika kıtasının güney kesiminde And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan Arjantin’in batısında Şili, kuzeyinde Paraguay ve Bolivya ve kuzeydoğusunda Uruguay ve Brezilya komşularıdır. Resmi dili İspanyolca olan Arjantin’in para birimi ise Arjantin Pesosu (ARS)’dur.
 • Avustralya Dil Eğitimi
  Güney yarım kürede bulunan Avustralya, Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında yer almaktadır. Avustralya kıtasının tamamını kaplayan ülkenin başkenti olan Canberra’dır. Avustralya’nın en büyük şehri ise Sydney’dir. Avustralya, yüzölçümü bakımından dünyanın altıncı büyük ülkesidir. Dünyanın en büyük adası olan Avustralya aynı zamanda en küçük kıtasıdır.
 • Avusturya Dil Eğitimi
  Avusturya, Orta Avrupa’da bulunan ve dokuz eyaletten oluşan bir federasyondur. Denize kıyısı olmayan Avusturya’nın güneyde Slovenya ve İtalya, kuzeyde Almanya ve Çek Cumhuriyeti, batıda Lihtenştayn ve İsviçre, doğuda ise Macaristan ve Slovakya komşularıdır. 1955 yılında kurulan Avusturya, 8 milyon nüfusu ile Avrupa’nın genç devletlerindendir. Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden biri olan Avusturya’nın para birimi Euro ve resmi dili Almanca’dır.
 • Bolivya Dil Eğitimi
  Yaklaşık 10 milyon nüfusu ile Güney Amerika’nın ortasında yer alan Bolivya Peru, Brezilya, Paraguay, Arjantin ve Şili ile komşudur. Başkenti Sucre’dir. Resmi dillerinden olan İspanyolca ülke genelinde oldukça yaygın kullanılmaktadır. Bolivya Tropik ilkim bölgesinde yer alır. İklim bölgeden bölgeye farklılıklar göstermektedir. Fakat ülke genel olarak fazla yağış almaktadır. Ülke ekonomisi temel olarak madenciliğe dayalı olmasının yanında Bolivya; ticareti, sanayisi ve finansıyla karma ekonomiye sahiptir. Brezilya ve ABD ülkenin en büyük ihracat ortaklarıdır.
 • Brezilya Dil Eğitimi
  Brezilya Güney Amerika’da yer alır ve Atlas Okyanusu’na uzun bir kıyısı vardır. Güney Amerika’nın en büyük ve kalabalık ülkesi olan Brezilya Uruguay, Arjantin, Paraguay, Bolivya, Peru, Kolombiya, Venezuela, Guyana, Surinam ve Fransız Guyanası ile komşudur. Brezilya’nın başkenti Brasilia’dır. Brezilya’nın resmi dili Portekizce’dir ve para birimi ise Real (BRL)’dir.
 • Çin Dil Eğitimi
  Başkenti Pekin olan Çin yaklaşık 1,374 milyar nüfusu ile dünyanın en kalabalık ülkesidir. Yüzölçümü bakımından ise dünyada 3. sırada yer alır. 5 bin yıllık geçmişi olan Çin, oldukça geniş bir tarihin yanı sıra güçlü bir ekonomiye de sahiptir. Günümüz medeniyetinin temelini oluşturan kağıt, barut, pusula ve matbaa gibi pek çok buluşun kökeni Çin tarihine dayanmaktadır. Dış ticaret alanında adından söz ettiren Çin, en fazla ziyaret edilen ilk 3 ülke arasında yer alarak turizm sektöründe de öne çıkmıştır. Önemli şehirleri ise; Pekin, Şanghay, Hong Kong, Xi’an, Guangzhou’dur.
 • Dominik Dil Eğitimi
  Kuzey ve Güney Amerika kıtasının arasında yer alan Dominik Cumhuriyeti, Küba ve Jamaika ile komşudur. Dominik Cumhuriyeti okyanusta yer alan bir yarım adadır. Nüfusu yaklaşık 10 milyon civarında olan Dominik Cumhuriyeti’nin resmi dili ise İspanyolcadır. Turistik bölgelerde de yaygın olarak İngilizce kullanılır. Nüfusu göçmenlerden oluşmaktadır. Tropik iklimin etkisi altında bulunur. Sıcaklık oldukça yüksektir özellikle Ağustos ayları yılın en sıcak aylarındandır. Mevsimsel yağışlar görülse de bunlar genellikle kısa sürelidir, yarım gün sürmektedirler.
 • Dubai Dil Eğitimi
  Ortadoğu’da yer alan Birleşik Arap Emirlikleri, Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda bulunur. Suudi Arabistan, Katar ve Umman ile çevrili olan Birleşik Arap Emirliklerinin en tanınan emirlikleri, Abu Dabi ve Dubai’dir. Başkenti Abu Dabi’dir. Petrol rezervleri bakımından oldukça zengindir ve bunun yanında Batı Asya’da en gelişen ekonomiye sahiptir. En önemli emirliklerinden biri ise Dubai’dir.
 • Ekvador Dil Eğitimi
  Ekvador, Kolombiya, Peru, Büyük Okyanus ile çevrilidir. Nüfusu yaklaşık 15 milyon olmakla beraber ülkede konuşulan resmi dil İspanyolca’dır. Başkenti ise Quito’dur. İklim çeşitliliği oldukça farklılık gösteren Ekvador’un başlıca ekonomi dayanağı tarım ve ziraattır. En büyük muz ihracatçısı olan ülkedir. Ekvador’da ekoloji oldukça çeşitlidir. Ziyaretçiler için birçok aktiviteler bulunmaktadır. Turizm oldukça gelişmiştir. Zengin bir mutfak kültürleri vardır. Özellikle deniz ürünlerinde oldukça iddialıdır. Bunun yanında ülkedeki en popüler spor futboldur. Okuma yazma oranı oldukça yüksektir. Ülkedeki en önemli üniversiteler başkent Quito ve Cuenca’da toplanmıştır.
 • Fas Dil Eğitimi
  Afrika’nın kuzeybatısında bulunan Fas, Atlantik Okyanus’u ve Sahra çölü ortasında yer alır. Başkenti Rabat olan Fas’ın en büyük şehri ise Kazablanka’dır. Atlantik Okyanusu’ndan başlayıp, Akdeniz’de biten uzun bir sahil şeridine sahiptir. Resmi dili Arapaça olan Fas’da Fransızca da kullanılan diğer bir dildir.
 • Fransa Dil Eğitimi
  Batı Avrupa’da yer alan Fransa, güneyde Akdeniz’den kuzeyde Manş Denizi ve Kuzey Denizi’ne, doğuda Ren Nehri’nden batıda Atlas Okyanusu’na kadar devam eden topraklarda yer almaktadır. Fransa, dünyanın birçok bölgesinde denizaşırı topraklara sahiptir. Fransa Avrupa’da toprak büyüklüğü açısından ikinci sırada yer alan bir ülkedir. Başta Fransa olmak üzere, Kanada, Belçika, İsviçre, Afrika, Lüksemburg ve Monaka’da da konuşulmakta olan Fransızca AB’nin resmi dillerinden biri ve AB ülkelerinde ticaret dili olarak kullanılmaktadır. 21 ülkenin resmi dili olan Fransızcanın eğitim ve ticari alanda hızla ilerlemesi ve dili öğrenmeye olan ihtiyacın artması Fransa’da Fransızca dil kurslarına ilgiyi arttırmıştır.
 • Guatemala Dil Eğitimi
  Orta Amerika’da bir ülke olan Guatemala, Honduras, El Salvador, Meksika ve Belize ile komşudur. Yaklaşık 15 milyon nüfusu vardır. Nüfusun yarısından fazlasını Ladinolar (Kızılderili olmayan kesim) oluşturur. Nüfusun geri kalan kısmını ise Guatemala’nın yerli halkı olan Kızılderililer oluşturur. Ülkenin resmi dili İspanyolca olmakla beraber nüfusun %93’ü İspanyolca bilmektedir. Başkenti Guatemala City’dir.
 • Güney Afrika Dil Eğitimi
  Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika kıtasının en güney ucunda yer almaktadır. Güneybatısında Atlas Okyanusu, güneydoğusunda Hint Okyanusu vardır. Afrika kıtasının yaklaşık yarıya yakınını kaplayan Güney Afrika’da okyanusların birleştiği ülke olarak anılır. Güney Afrika’da Pretoria yürütme başkenti, Cape Town yasama başkenti ve Bloemfontein yargı başkentidir. 1910 yılında İngiltere’den ayrılan Güney Afrika Cumhuriyeti 4 büyük eyaletten oluşmaktadır.
 • İngiltere Dil Eğitimi
  Avrupa’nın batısında Büyük Britanya adasında yer alan İngiltere, kuzeyde İskoçya, batıda Galler ile komşudur. Britanya takımadalarında Avrupa Kıtası'na en yakın olan ülke olan İngiltere Fransa'dan en dar kısmı 52 km genişliğinde olan Manş Denizi ile ayrılır. İngiltere’de İngilizce öğrenirken öğrencilerimizin en çok tercih ettiği şehirler arasında ilşk sıraları Londra, Brighton, Bournemouth, Newcastle, Edinburgh, Manchester, Birmingham, Leeds, Liverpool, Sheffield, Bristol, Coventry, Leicester ve Nottingham yer almaktadır.
 • İrlanda Dil Eğitimi
  İrlanda Cumhuriyeti, Büyük Britanya adasının batısında bulunmaktadır. İrlanda adasını, Birleşik Krallık’a bağlı Kuzey İrlanda ile paylaşmaktadır. İrlanda Cumhuriyeti’nin batısında Atlas Okyanusu, doğusunda İrlanda denizi, güneydoğusunda St. George’s Kanalı ve güneyinde Kelt Denizi yer almaktadır. İrlanda Cumhuriyeti, İngiltere’ye göre daha ılıman bir iklimine sahiptir. Nüfusun genellikle büyük şehirlerde yaşadığı İrlanda’nın başkenti Dublin’dir. İrlanda’nın en büyük şehri olan Dublin’de nüfus yoğunluğu diğer şehirlere nazaran oldukça yüksektir.
 • İspanya Dil Eğitimi
  İspanya, İber yarımadasının yaklaşık beşte dördünü kaplamaktadır. İspanya’nın, kuzeyde Atlantik Okyanusu’na, güneyde ve doğuda Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Ülkenin kuzeyinde Fransa ve Andorra, batısında Portekiz, ve güneyde Birleşik Krallık’a bağlı olan Cebelitarık ile çevrilidir. İspanya ayrıca, Akdeniz’de ve Atlantik Okyanusu’nda Balear ve Kanarya Adalarında toprak sahibi olan bir ülkedir. Avrupa’nın en hızlı gelişen ülkelerinden biri olan İspanya, İspanyolcanın ana vatanıdır. İspanya tarihi, kültürü ve eğitim sistemiyle yurt dışı eğitim alanında önemli bir yere sahiptir. Uluslararası ticarette İspanyolcanın önemli bir dil olması İspanya’da ispanyolca dil okullarının sayısını arttıran nedenlerden biridir.
 • İsviçre Dil Eğitimi
  Yaklaşık 8 milyon nüfusa sahip olan İsviçre; Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya ve Lihtenştayn ile komşudur. Başkenti Bern olan İsviçre’de Almanca, Fransızca, İtalyanca resmi dillerdir. İsviçre’de ılıman iklim tipi görülmektedir. Yılın en sıcak ayları yaz aylarıdır. İsviçre’de eğitim düzeyi oldukça yüksektir. Hatta halkın okuma yazma bilme oranı da %100’dür. Ayrıca dünyaca ünlü birçok üniversitelerin de burada yer alması uluslararası öğrenciler için İsviçre’yi tercih nedenlerindendir.
 • İtalya Dil Eğitimi
  İtalya, Güney Avrupa’da, doğusunda Adriyatik denizi ve batısında Tiren denizi ile çevrilidir. Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya ile komşu olan İtalya, Akdeniz’deki Sicilya, Elba ve birçok adaya sahip olan bir ülkedir. İtalya, tarihi ve kültürel birçok turistik merkezin ve Avrupa’da moda ve tasarımın başkentidir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu İtalya sanat, kültür ve eğlenceye dair aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir ülkedir. Roma, Floransa ve Milano İtalya’nın en çok tercih edilen şehirlerindendir.
 • Japonya Dil Eğitimi
  Başkenti Tokyo olan Japonya, 128 milyonluk nüfusu ile dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında yer almaktadır. Resmi dili Japonca, para birimi ise Yen(¥)’dir. Japonya’nın en büyük şehirleri: Başkent Tokyo, Osaka, Kyoto, Hiroshima, Sapparo, Kobe’dir. Gelişen sanayi, endüstri ve teknolojisi ile Japonya ekonomisini kalkındırmıştır. Japonya özellikle teknolojide önde gelen ülkelerdendir. Havacılık, haberleşme, nükleer enerji gibi teknolojinin birçok alanında ilerlemeler kaydetmiştir. Devlet, özel sektör ve üniversitelerde bu ilerleme de destekleyici güç olmuştur.
 • Kanada Dil Eğitimi
  Kanada, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. On eyalet ve üç bölgeden oluşmaktadır. Eski bir Fransız ve İngiliz kolonisi olan Kanada hem Frankofon hem de İngiliz Milletler Topluluğuna bağlıdır. Başkenti Ottawa’dır. Yüzölçümü bakımından Rusya Federasyonu’ndan sonra dünyanın en geniş ikinci ülkesidir. Doğusunda Atlas Okyanusu, batısında Pasifik Okyanusu, kuzeyinde Alaska ve Kuzey Buz Denizi, güneyinde ise ABD vardır. Fransız ve İngilizlerin hakimiyetlerinde kalmış olan Kanada’da İngilizce ve Fransızca resmi dil olarak kullanılmaktadır.
 • Kolombiya Dil Eğitimi
  Güney Amerika’nın kuzeybatısında yer alan ve yaklaşık 45 milyon nüfusa sahip olan Kolombiya’nın başkenti Bogota’dır. Kolombiya; Panama, Karayip Denizi, Brezilya, Venezuela, Ekvador, Peru ve Büyük Okyanus ile çevrilidir. Resmi dili İspanyolca’dır. Kolombiya Meksika’dan sonra İspanyolca konuşan ülkeler arasında nüfusa göre en büyük ikinci ülkedir. Kolombiya gelişmekte olan bir ekonomiye sahiptir. Tarım ve madencilik son derece önemlidir.
 • Kosta Rika Dil Eğitimi
  Büyük Okyanus ve Karayip Denizi’ne kıyısı olan Kosta Rika’nın başkenti San Jose’dir. Kosta Rika geçmişinde İspanyol kolonisi olan ülkelerden biri olmakla birlikte resmi dili İspanyolca’dır. Kosta Rika’da turizm ekonomik açıdan oldukça önem taşır. Aynı zamanda kahve üretiminde de dünya lideridir. Son 20 yıl içerisinde ekonomisi en çok büyüme gösteren ülkeler arasındadır.
 • Küba Dil Eğitimi
  Karayiplerde bir ada ülkesi olan Küba’nın, en büyük şehri ve başkenti Havana’dır. Küba yaklaşık 11 milyonu aşkın nüfusuyla Karayiplerin en kalabalık ve en geniş yüz ölçümüne sahip ülkesidir. Küba’da tropikal iklim hâkimdir. Ülkede karmaşık bir nüfus yapısı bulunmaktadır. Bunun nedeni ise geçmişte birçok etnik kökenden insanın göç etmesidir. Ülke ekonomisi yönetim rejiminin de etkisiyle, sosyalist ilkelere dayanan devlet kontrollü bir ekonomidir.
 • Letonya Dil Eğitimi
  1918’de kurulan Letonya, kuzeyde Estonya, güneyde Litvanya, doğuda Rusya ve Belarus ile çevrili olup Baltık Denizi kıyısında yer alan bir Avrupa Birliği üyesi bir devlettir. II. Dünya savaşından sonra Sovyet Cumhuriyeti sayılan Letonya, 1991 resmen bağımsız olmuştur. Aralık 2007’den itibaren de Schengen bölgeleri arasında yer almıştır. Letonya’nın başkenti Riga’dır. Yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip olan Letonya ülkemize göre oldukça küçüktür. Para birimi Euro’dur. Resmi dil Letonca olmakla beraber Rusça, İngilizce ve Almanca’da konuşulan diğer dillerdir.
 • Malta Dil Eğitimi
  Malta, 1964 yılında kurulmuş, Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz’de Sicilya’nın güneyinde bulunan bir adalar devletidir. Gozo, Malta ve Comino adalarından oluşan Malta 2004 yılından beri AB üyesidir. İngiliz, Fransız ve İtalyanlara özgü birçok özelliğin bulunduğu Malta’da kozmopolit bir atmosfer hakimdir. Maltaca ve İngilizcenin resmi dil olduğu ülkede İngiliz hakimiyetinin etkisinden kaynaklanan birçok özellik bulunmaktadır. Bunlardan biri de trafiğin bize göre sağdan işlemesidir diyebiliriz. Birçok ülkeden bazı özellikleri barındıran Malta’yı ziyaret edenler çok kültürlü yapının verdiği bir rahatlıkla kendilerini ülkede yabancı hissetmemektedirler.
 • Meksika Dil Eğitimi
  Kuzey Pasifik Okyanusu kıyısındaki Meksika, Guatemala ve ABD arasında yer alır. Resmi dili İspanyolca olan Meksika, dünyada anadili olarak İspanyolca konuşan en fazla insan sayısının olduğu ülkedir. Meksika’da coğrafya, tarih ve kültürün göz alıcı karışımını deneyimleyebilirsiniz. Aztek, Maya ve tüm Orta Amerika uygarlıklarının izlerini bulabilirsiniz. Meksika’da ekonomi büyük ölçüde tuizm ve otomobil sanayisine dayalıdır.
 • Panama Dil Eğitimi
  Panama Pasifik Okyanusu ile Atlantik Okyanusu’nu birbirinden ayıran dünyaca ünlü bir kanal ile aynı ismi taşıyan bir ülkedir. Kolombiya ve Kosta Rika’nın arasında bulunan Panama 9 eyalet ve 1 bölgeden oluşmaktadır. Panama’nın başkenti ülke ile aynı adı taşıyan Panama City’dir. Önemli şehirleri ise Panama City, Bocas del Toro, Colon ve Chiriqui’dir. Ülke ekonomisi konum nedeniyle büyük ölçüde ticaret ve turizme dayalıdır.
 • Peru Dil Eğitimi
  Peru, Güney Amerika’nın batısında bulunur. Ekvador, Kolombiya, Brezilya, Bolivya, Şili ve Büyük okyanusla çevrilidir. Resmi dili İspanyolca ve Quechua dilleridir. Başkenti ise; Lima’dır. 30 milyon civarı nüfusa sahip olan Peru’da Asya, Avrupa ve Afrika’dan birçok göçmen bulunmaktadır. Peru’da etnik çeşitliliğin fazla olması ülkenin mutfak kültürüne de yansımıştır. Peru kültüründe müzik önemli bir parçadır. Quena, Panflüt, Cajon müzik kültürünün değişmezlerindendir. Bunun yanında, Marinera dansı ülkede popülerdir.
 • Portekiz Dil Eğitimi
  Avrupa’nın güneybatısında İber Yarımadası üzerinde yer alan Portekiz Avrupa Kıtası’nın en batısındaki ülkedir. Tek komşusu İspanya olan Portekiz, güneyden ve batıdan Atlas Okyanusu ile çevrilidir. Atlas Okyanusu’nun kuzey yarımküresinde bulunan Azorlar ve Madeira takımadaları özerk yönetimleriyle birlikte Portekiz’in birer parçasıdır. Başkenti Lizbon olan Portekiz’in coğrafi keşiflere katkısı büyüktür. Dünyayı dolaşarak yuvarlak olduğunu kanıtlayan Macellan, Afrika ve Asya’yı dolaşarak yeni ticaret yolu açan Vasco da Gama gibi ünlü kaşifler Portekizlidir.
 • Rusya Dil Eğitimi
  Yüz ölçümü bakımından dünyanın en geniş ülkesi olan Rusya birçok ülke ile sınır komşusudur. Yaklaşık 145 milyon nüfusa sahiptir. Resmi dili Rusça olan Rusya’nın başkenti ise Moskova’dır. Para birimi ise; Ruble’dir. Rusya’nın genelinde nemli karasal iklim hakimdir. Kışlar diğer iklimlerle karşılaştırıldığında daha soğuktur. Yazınsa sıcaklık oldukça yüksek olabilmektedir. Bunun yanında ilkbahar ve sonbahar oldukça kısadır.
 • Şili Dil Eğitimi
  Şili, Güney Amerika’da bir ülkedir. Yaklaşık 17 milyon nüfusa sahip olan ülke; Bolivya, Peru ve Arjantin ile komşudur. Başkenti nüfusun en sık olduğu yer olan Santiago’dur. Şili nüfusunun nerdeyse %95’ini göçmenler oluşturmaktadır. Resmi dili İspanyolca’dır.
 • Uruguay Dil Eğitimi
  Güney Amerika’nın güneyinde yer alan Uruguay; Arjantin, Brezilya ve Atlas Okyanusu ile çevrilidir. Başkenti Montevideo olan Uruguay’da nüfus yaklaşık 3 milyon civarındadır. Nüfusun hemen hemen yarısı Montevideo’da yaşar. Uruguay’ın diğer önemli şehirleri arasında; Salto, Mercedes ve Fray Bentos bulunur. Uruguay’a Avrupa’dan birçok göç olmuştur. Uruguay’ın nüfusu sanıldığının aksine Latin Amerikalılardan değil Avrupalılardan oluşur. Ülkede resmi dil İspanyolca’dır ve herkes tarafından konuşulur. Ilıman bir iklime sahip olan Uruguay’da yazlar ve kışlar genelde ılımandır. Uruguay’ı ziyaret etmek isteyenler için en uygun dönem yaz aylarıdır.
 • Venezuela Dil Eğitimi
  İspanyolların Güney Amerika’daki ilk yerleşim yerlerinden biri Venezuela’dır. Karayip Deniz ve Kuzey Atlas Okyanusu kıyılarında yer alan Venezuela’nın başkenti Caracas’dır. Nüfusu yaklaşık 30 milyon olan Venezuela’da yoğun olarak petrol ürünlerine dayalı bir ekonomi bulunmaktadır. Sıcak bir havaya sahip olan Venezuela’da tropikal iklim görülmektedir. İspanyolca dil eğitimi almak için Venezuela’yı dört mevsim ziyaret edebilirsiniz.
 • Yeni Zelanda Dil Eğitimi
  Yeni Zelanda, Güney Büyük Okyanus’da bir ada ülkesidir. Yeni Zelanda, başlıca iki büyük ada olan Kuzey ve Güney adaları ve birçok küçük adadan oluşmaktadır. Avustralya’nın güneydoğusunda yer alan Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’dur. Dağlarla kaplı bir ülke olan Yeni Zelanda’nın en büyük şehri Auckland’dır. Yeni Zelanda yaşam standartları ve refah düzeyi bakımından Norveç ve Avustralya’dan sonra dünyanın en yaşanılası üçüncü ülkesidir. Önemli şehirleri arasında; Auckland, Christchurch, başkent Wellington, Dunedin ve Hamilton’un bulunduğu Yeni Zelanda’nın en yakın komşusu olan Avustralya’ya uzaklığı 1500 km civarındadır.

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışında Üniversiteler

Yurtdışında Master

Yurtdışı Sertifika Programları

Vize Danışmanlığı


Top
 • Bizi takip edin
 • GKR Yurtdışı Eğitim