,

MEKSİKA Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

Meksika'da İspanyolca

Kuzey Pasifik Okyanusu kıyısındaki Meksika, Guatemala ve ABD arasında yer alır. Resmi dili İspanyolca olan Meksika, dünyada anadili olarak İspanyolca konuşan en fazla insan sayısının olduğu ülkedir.

Meksika’da coğrafya, tarih ve kültürün göz alıcı karışımını deneyimleyebilirsiniz. Aztek, Maya ve tüm Orta Amerika uygarlıklarının izlerini bulabilirsiniz. Meksika’da ekonomi büyük ölçüde tuizm ve otomobil sanayisine dayalıdır. Turizm endüstirisi sıralamalarında dünya da ilk 10 arasında yer alır. Otomobil sektöründe ise ABD ve Kanada’dan daha fazla araç üretmektedir.

Meksika eğitim konusunda da oldukça ilerleme kat eden bir ülkedir. Latin Amerika’nın en iyi üniversitesi Meksika’dadır. Universidad Nacional Autonoma de Mexico 269 bin öğrenciye kaliteli bir eğitim vermektedir. Meksika İspanyolca dil eğitiminizi alabileceğiniz Latin Amerika ülkelerinden biridir.

 • Meksika Dil Okulları

  Resmi dili İspanyolca olan Meksika, Latin Amerika’da İspanyolca öğrenmek isteyenler için tercihlerin başında gelmektedir. Meksika’da İspanyolca dil eğitimi almak isteyenler için birçok şehirde dil okulu seçeneği bulunmaktadır. İspanyolca öğrenmek isteyenler için Meksika’yı tercih ettiğinizde Mexico City gibi hem büyük şehir hem de kültür ve tarihin izlerini taşıyan şehirler dışında, Oaxaca gibi plaj, vadiler, orman, dağlar ve arkeolojik bölgeleri içerisinde bulunduran kentlerde de eğitim alabilirsiniz. Meksika dil okullarında İspanyolca dil eğitimi alabileceğiniz diğer şehirler ise, Guanajuato, Playa Del ve Puerto Vallarta’dır.

  Meksika’da eğlenceli ve kültürel bir tatil eşliğinde İspanyolca öğrenebilişiniz. Meksika’da ülke geneline yayılmış dil okullarında İspanyolca eğitiminin yanında çeşitli aktivite programlarına da katılarak dil pratiğinizi arttırabilirsiniz.

 • Meksika Dil Okulları Eğitim Programları

  İspanyolca dil eğitimini Meksika’da almak isteyenler için tasalanmış pek çok eğitim programı bulunmaktadır. Meksika’da İspanyolca öğrenmek isteyenler genel kurs programlarını yoğun ve süper yoğun seçenekleriyle alabilirler. Genel İspanyolca kurslarının yanında bire bir İspanyolca programları da bütün dil okullarında görebileceğiniz kurslardandır.

  Meksika’da bazı dil okullarında ise DELE (Diploma for Spanish as a Foreign Language) sınavlarına hazırlık kurslarını da görebilirsiniz. DELE İspanyolca bilgisini gösteren bir sınavdır ve öğrenim dili İspanyolca olan okullarda eğitim almak isteyenler ya da İspanyol şirketlerinde çalışmak isteyen yabancı adaylardan talep edilmektedir.

  Meksika dil okullarında İspanyolca öğrenmek isteyenler için İspanyolca- salsa ve İspanyolca ve gönüllü çalışma programları da verilmektedir. İspanyolca-salsa programında İspanyolca eğitimine ek salsa dersleri de alırken, İspanyolca ve gönüllü çalışma programlarıyla isteyenler gönüllü çalışarak dil pratiğini de attırabilirler.

 • Meksika Dil Okulları - Genel İspanyolca Kursu

  Günlük hayatlarında İspanyolca kullanmak isteyenlere uygun tasarlanan genel İspanyolca kuşları yoğun ve süper yoğun seçenekleri sunmaktadır. Yoğun programlar haftalık 20, süper yoğun programlar ise haftalık 30 dersten oluşmaktadır. Ortalama sınıf mevcudiyetinin 8 kişi olduğu sınıflarda ders saati ise ortalama 50 dakikadır. Genel İspanyolca kursları hakkında detaylı bilgiyi Gkr eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

 • Meksika Dil Okulları - Meksika Bire Bir İspanyolca Kursu

  Kişilerin bireysel hedefleri doğrultusunda belirli bir alanda İspanyolca dil eğitimi veren kurs programlarıdır. Öğrenciler geniş konu yelpazesi içerisinde kendilerine uygun alanlarda seçim yapabilirler. Kurs programları öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Haftalık 10 dersten oluşan programların ortalama ders saatleri ise 50 dakikadır. Bire bir İspanyolca kursları hakkında detaylı bilgiyi Gkr eğitim danışmanlarından alabilirsiniz.

 • Meksika Dil Okulları - Konaklama

  Meksika dil okulları öğrencilerinin kalacak yer sorunlarını çözümlemişlerdir ve İspanyolca dil eğitimi almak isteyenlere konaklama seçenekleri sunmaktadırlar. Meksika dil okulları öğrencilerinin Meksika’da İspanyolca eğitimlerinde başarılı olmasında konaklama konusunun önemli bir etken olduğunun bilinciyle en uygun seçeneğin tercih edilmesinde yardımcı olmaktadırlar. Bu seçenekler ise aile yanı ve öğrenci yurtları konaklamalarıdır.

  Aile yanı konaklamalarında aileler okul tarafından titizlikle seçilmektedir ve dil okullarına mesafeleri ortalama 15 dakikadır. Odalar tek veya iki kişilik seçeneklerle sunulmaktadır. Oda kahvaltı ya da yarım pansiyon konaklama tercihinin yanında öğrencinin isteği doğrultusunda çamaşırlar haftalık olarak yıkanmaktadır.

  Öğrenci yurtlarında ise odalar 4 veya daha fazla öğrencinin konaklamasına uygun olmasının dışında tek kişilik oda seçenekleri de mevcuttur. Oda kahvaltı, yarım ve pansiyon konaklama seçenekleri mevcuttur.

 • Meksika Vizesi

  Meksika Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Seyahat amacına göre vize türleri farklılık göstermekle birlikte dil okuluna gitmek isteyenlerin uygun vize türüne başvuru yapmaları gerekmektedir. Vize işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi gkr eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

 • Meksika'ya Ulaşım

  Meksika’ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Londra, Toronto ve Frankfurt üzerinden aktarmalı uçuşlarla Meksika’ya ulaşabilirsiniz. Aktarma seçeneğinize göre uçuş süreleri 12-20 saat arasında değişiklik göstermektedir. Havalimanına indikten sonra konaklayacağınız yere veya dil okuluna ulaşım için havalimanı karşılaması, otobüs, metro veya otobüs seçenekleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

 • Meksika için seyahat sağlık sigortası

  Seyahat sağlık sigortası, Meksika’da sağlığınızla ilgili karşılaşacağınız problemlerde sizin için faydalı olacağı için yapılması tavsiye edilmektedir. Seyahat sağlık sigortası poliçeleri hakkında bilgi için gkr danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

MEKSİKA Dil Okulları