Kanada Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

Kanada Dil Okulları

Kanada, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. On eyalet ve üç bölgeden oluşmaktadır. Eski bir Fransız ve İngiliz kolonisi olan Kanada hem Frankofon hem de İngiliz Milletler Topluluğuna bağlıdır. Başkenti Ottawa’dır. Yüzölçümü bakımından Rusya Federasyonu’ndan sonra dünyanın en geniş ikinci ülkesidir. Doğusunda Atlas Okyanusu, batısında Pasifik Okyanusu, kuzeyinde Alaska ve Kuzey Buz Denizi, güneyinde ise ABD vardır.

Fransız ve İngilizlerin hakimiyetlerinde kalmış olan Kanada’da İngilizce ve Fransızca resmi dil olarak kullanılmaktadır. Kanada iki dilli yapısı, çok kültürlü nüfusu, doğası, kaliteli ve yüksek standartlarda yaşam tarzı ile en fazla göçmen kabul eden ülkedir. Kanada dil okulları İngilizce dil kursu Vancouver ve Toronto’da yoğunlaşmıştır. Montreal’da ise hem İngilizce hem de Fransızca dil eğitimi veren okullar bulunmaktadır. Birleşmiş Milletler, Kanada’da Toronto, Vancouver ve Montreal dünyanın en yaşanılası şehirleri olarak seçmiştir.

 • Kanada’da Dil Okulu

  Kanada’da dil okullarında İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler Kanada’ya yabancılık çekmeden kısa zaman içinde adapte olmaktadırlar. Kanada’da İngilizce dil kursu, özel dil okullarında, devlet kolejlerinde ve üniversitelerin İngilizce dil bölümlerinde verilmektedir. Kanada’da İngilizce dil kursu kısa sürede alınabileceği gibi uzun süreli eğitimler de bulunmaktadır. Kanada’da dil okullarında uzun süreli eğitim almak isteyen öğrenciler genellikle Work and Study programını tercih etmektedirler. Bu program sayesinde öğrenciler Kanada’da İngilizce dil kursu eğitimi alarak eğitim süresince part time eğitimden sonra full time Kanada’da çalışma hakkına da sahip olmaktadır. Kanada’da dil okulunda yıl boyunca İngilizce dil eğitimi alınabilmektedir. 18 yaş atı öğrencileri için genellikle yaz dönemlerinde üniversite ve kolejlerde İngilizce yaz okulları düzenlenmektedir.

  Kanada dil okulları İngilizce dil kursu eğitimi alan öğrenciler genellikle eğitimlerini kolejlerde verilen sertifika, diploma programları veya Kanada’da seçkin üniversiteler tarafından verilen master programları ile tamamlamaktadır.

  Kanada’daki üniversiteler bir çoğu Nobel ödüllü akademisyenleri olan dünyanın seçkin üniversitelerinden olup, üniversitelerin akademik ve İngilizce giriş şartları genelde yüksektir. Kanada’da İngilizce dil kursu eğitimi veren özel dil okullarının bölgelerindeki birçok kolej ve üniversite ile sınavsız geçiş (İngilizce dil sınavına girmeden, İngilizce dil okulundan alınan sertifika ile giriş) anlaşması bulunmaktadır.

 • Toronto Dil Okulu

  Toronto, Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezidir. Toronto, UNESCO’ya göre dünyanın en yaşanılacak şehirlerinden biridir. Eski binaların ve ormanlık alanların yoğun olduğu Toronto’nun mimarisi görülmeye değer güzelliğe sahiptir.

  Kanada’nın ve dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olan Toronto, uluslararası ve çok kültürlü yapısıyla her yıl dünyanın farklı ülkelerinden birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

  Toronto dil okulunda İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler bu çok kültürlü yapı sayesinde kendilerini yabancı hissetmezler. ABD ‘ya yakınlığı, ılıman iklimi ve ülkemizden direkt uçuşların olduğu Toronto, Kanada dil okulları İngilizce dil kurslarında en çok tercih edilen şehirlerdendir. Toronto dil okulunda İngilizce dil eğitimi şehirdeki birçok kolej, özel okul ve üniversitede verilmektedir. Kanada dil okulları İngilizce dil kursu için Toronto tercih edilebilecek canlı, hareketli şehirlerden biridir.

  Ontorio eyaletinin ticaret merkezi olan Toronto, İngilizce öğrenirken part time Kanada’da çalışma isteyen öğrenciler içinde ideal bir merkezdir. Bir sanat ve mimari şehri olan Toronto’da İngilizceyi çeşitli etkinlikler eşliğinde pratik yaparak kısa zamanda geliştirme fırsatı bulacaksınız. Toronto’da İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler okullarının hafta sonu Amerika’ya düzenlediği gezilere de katılmaktadır.

  Rogers Centre stadyumu, Toronto Island Park, şehir merkezi Harbourfront Centre, CN Tower, Centre Island, Ontario Gölü, Niagara şelaleri, Toronto Aerospace Museum, Textile Museum of Canada ve eski bir bohem mahallesi olan Yorkville Toronto’da görülmesi gereken başlıca merkezler arasındadır.

 • Vancouver’da İngilizce

  Kanada’nın Britanya Kolombiya’sı eyaletinde bulunan Vancouver, ülkenin 3. büyük şehridir. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen insanlarıyla Vancouver’da çok kültürlü bir yapı hakimdir. Batı Kanada’nın en büyük şehri olan Vancouver, Hollwood ve New York şehirlerinden sonra Kuzey Amerika’daki 3. önemli film üretim merkezidir.

  Ormanların geniş alan kapladığı Vancouver, doğa yürüyüşleri ve sportif aktiviteler için ideal bir şehirdir. Vancouver şehri görülmesi gereken birçok güzelliğe sahip doğayla modern yaşamın uyum içerisinde bulunduğu ender şehirlerden biridir. Vancouver’da gezilecek önemli yerler arasında ilk olarak Stanley Park, Vancouver Akvaryumu ve Canada Palace, Capilano Asma Köprüsü sayılabilir.

  Vancouver, sahip olduğu kaliteli yaşam ve eğitim standartlarıyla birçok öğrencinin eğitim almak istediği önemli şehirlerden biridir. İngilizce dilinin uluslararası alanda ortak bir dil olarak kullanılması ve öneminin artmasıyla Vancouver’da İngilizce dil okullarının sayısında da artış olmuştur. Her yaşta ve seviyede öğrenciye İngilizce eğitim veren dil okullarına gelen öğrencilerle Vancouver, özellikle yaz aylarında bir dil eğitim merkezi haline gelmektedir. Vancouver, Kanada’da ılıman iklimi ile uzun süre İngilizce dil eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği ve okullarında az sayıda Türk öğrencinin bulunduğu bir şehirdir. Vancouver’daki İngilizce dil okulları öğrencilerine İngilizce pratik yapmaları için çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir. Bazı okullar Amerika’ya hafta sonu gezileri de düzenlemektedir. Sakin hayat tarzı, doğal güzellikleri ve yumuşak iklimi ile Vancouver öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden biridir.

 • Montreal’de İngilizce

  Kanada’da Quebek eyaletinin güneybatısında yer alan Montreal, eyaletin başkenti Quebek’in güneybatısında, federal başkent olan Ottawa’nın ise doğusunda bulunmaktadır. Ottawa ve Saint Lawrence nehirlerinin birbirine karıştığı noktada, Montreal Adası üzerinde yer alan şehir, Büyük Göller’i Atlas Okyanusu’na bağlayan Saint Lawrence denizyolu üzerinde önemli bir liman merkezidir.

  Dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olarak kabul edilen McGill Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Montreal, sinema, müzik gibi kültürel aktiviteleri ve festivalleri ile de dünyada ilk sıralarda yer almaktadır.

  Montreal’de İngilizce ve Fransızca eşit olarak kullanılmaktadır. Montreal’de hem İngilizce hem Fransızca eğitim veren birçok dil okulu bulunmaktadır. Montreal özellikle Avrupalı göçmenlerin yerleştiği bir şehirdir.

  Kanada’da dil kursunda İngilizce eğitim veren kaliteli birçok dil okulları bulunmaktadır. Kanada’da dil okulunda İngilizce öğrenmek için en ideal yerlerden biri olan Montreal’de aynı zamanda Fransızca kurslarına da katılabilirsiniz. Yabancı öğrencilerin şehir hayatına çok hızlı adapte olduğu Montreal’de 4 üniversite ve birçok yüksekokul vardır. Montreal’in canlı şehir hayatında yerli ve yabancı öğrencilerin rolü büyüktür.

 • Kanada’da Dil Okulu – İngilizce Eğitim Programları

  İngilizcenin resmi dil olduğu Kanada’da İngilizce dil kursu sayısı da oldukça fazladır. Kanada, yurt dışı İngilizce dil eğitimi için yabancı öğrencilerin popüler tercihlerinden biridir. Kanada dil okulları ekonomik maliyetleri, öğrencilere sağlanan Kanada’da çalışma izni, çok kültürlü yaşamı ve İngilizce dil eğitimi sonrası eğitim seçenekleri ile yabancı öğrencilerin Amerika kıtasında Kanada’yı seçme nedenlerindendir.

  kA Kanada dil okullarında her seviyede İngilizce bilgisi olanlara uygun İngilizce kurslar bulunmaktadır. Genel İngilizce kursundan sınavlara hazırlık kurslarına kadar farklı amaçlı programların bulunduğu Kanada’daki İngilizce dil okulları öğrencilerine kaliteli ve modern eğitim fırsatları sunmaktadır.

 • Kanada’da Dil Okulu – Genel İngilizce

  Kanada dil okulları İngilizce dil kurslarının verdiği genel İngilizce eğitimi, İngilizceyi gündelik yaşamlarında iletişim dili olarak kullanmak isteyen ve iletişim dili olarak İngilizceyi kullanmak isteyenlere yönelik hazırlanmış ideal bir kurstur.

  Genel İngilizce kurslarında İngilizce konuşma, yazma, dinleme ve okuma derslerinin yanında telaffuz üzerine odaklı eğitim verilmektedir. Kanada’da dil kursunda İngilizce öğrenmek isteyenler için her seviyeye uygun genel İngilizce kurslarına her pazartesi katılmak mümkündür. Kanada dil okulları fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik gösterir.

 • Kanada’da Dil Okulu – İş İngilizcesi

  Kanada iş İngilizcesi kursları, İngilizceyi iş yaşamında profesyonel olarak kullanmak isteyen veya işe alımlarda İngilizce bilgisi isteyen şirketlere başvurmak isteyenler için ideal programlardır. Belli bir meslek dalında İngilizce terminolojik bilgi ve iletişim becerisi kazanmak isteyen öğrenciler için hazırlanan kurslarda genel iş İngilizcesine ek olarak öğrenciler kendi alanlarındaki seçmeli derslerden birini alabilmektedir. İş İngilizcesi kurslarında öğrenciler İngilizce sunum, toplantı ve raporlama yapma becerilerine sahip olmaktadırlar. Toronto özellikle iş İngilizcesi kurslarında en çok tercih edilen şehirlerdendir. Kanada dil okulları fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre ve döneme göre değişkenlik gösterir.

 • Kanada’da Dil Okulu – Sınavlara hazırlık kursları

  Kanada İngilizce dil okulları, İngilizce eğitim veren yüksekokul veya üniversiteye girmek isteyen öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Kanada’da dil kursu eğitimini İngilizce dil sınavlarından yüksek not almak için tercih eden öğrenciler istedikleri başarıya sınava hazırlık kurslarıyla ulaşabilmektedir. IELTS başta olmak üzere farklı sınavlarda hazırlık kurslarının verildiği Kanada dil kursunda dersler sınav teknikleri ve stratejileri üzerine odaklı verilmektedir. İngilizce sınavlara hazırlık kursları haftada 20 dersten başlamaktadır. Kanada dil okulları fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik gösterir.

 • Kanada’da Dil Okulu - Üniversiteye geçiş İngilizce hazırlık kursları

  Üniversiteye geçiş programı Kanada kolej veya üniversitesine giriş yapmak isteyen öğrenciler için hazırlanmış kurslardır. Geniş kapsamlı olan program öğrencilere üniversiteye giriş dersleri vermektedir. Öğrenciler kursa kaydolduğu andan itibaren bireysel bilgi ve ihtiyaçlarına başarıya götürecek en uygun yöntemin uygulanması için danışmanlık alabilmektedir.

  İngilizce dil dersleri, yükseköğretime giriş yapmak isteyen öğrencilerin ihtiyaç duyacağı temel dil becerileri üzerinden akademik İngilizce odaklı dersler verilmektedir. Kurs boyunca öğrenciler İngilizce not alma, özet çıkarma, akademik araştırma ve sunum tekniklerini öğrenerek yükseköğrenime adım atmaya hazır hale gelmektedir. Kanada’daki İngilizce dil okulları, üniversiteye geçiş programında öğrencilere akademik İngilizce kullanma becerileri ve İngilizce yazma, okuma ve konuşma dersleri arasında mükemmel dengeyi sağlamayı amaçlamaktadır.

  Kanada dil okulları İngilizce dil kurslarında üniversiteye geçiş İngilizce hazırlık kurslarını bitiren öğrenciler dil okullarının anlaşmalı kolej ve üniversitelerinde sınavsız geçiş yapabilmektedir. Kanada dil okulları fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik gösterir.

 • Kanada’da dil kursunda konaklama

  Kanada dil okulları İngilizce dil kursu eğitimi alan öğrencilerin başarılı bir yurt dışı deneyimi yaşamalarında konaklama şekli ve kalitesi büyük bir önem taşımaktadır. Kanada’da dil okulları öğrencilerine rahat ve güvenli konaklama sağlamak için öğrenci evleri konaklaması, yurt ve aile yanı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

  Aile yanı konaklama, yurtdışı İngilizce dil eğitim alacak öğrenciler için Kanada kültürüyle iç içe İngilizce pratik yapma imkanı da sağlayan güvenli bir konaklama çeşididir. Aile yanı konaklamada öğrencilere kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerinden oluşan tam pansiyon veya öğrencinin isteğine göre kahvaltı ve akşam yemeğinden oluşan yarım pansiyon konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Her öğrencinin kendisine ait bir odasının olduğu bu konaklama türünde aynı dili konuşan öğrenciler aynı ailelere yerleştirilmemektedir. Aile yanı konaklamalarda ortak alanlar ve öğrencilerin odaları haftada bir aileler tarafından temizlenmektedir. Aile yanı konaklamada öğrenciler haftada bir çamaşır yıkama hizmetinden faydalanabilmektedir. Kanada’da dil kursu alırken aile yanı konaklama, hemen hemen her öğrencinin her hafta Kanada’ya alışana kadar tercih ettiği konaklama şeklidir. Öğrenciler daha sonra öğrenci evleri veya daire konaklamasını tercih etmektedir.

 • Kanada dil okulunda yurtlar

  Kanada’da dil okulunun bazılarının kendi bünyesinde işlettiği öğrenci yurtları bulunmaktadır. Kanada’daki birçok İngilizce dil okulu ise bölgelerindeki özel yurtlarla çalışmaktadır.

  Öğrenci yurtları genelde, Kanada dil okulları İngilizce dil kursu için kısa bir süre kalacak öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Öğrenci yurtlarında tek veya çift kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlarda, öğrencilerin kendi aldıkları malzemelerle yemeklerini hazırlayabileceği mutfaklar veya yiyeceklerini satın alabileceği kantinler bulunmaktadır. Günlük temizliğin yapıldığı yurtlarda öğrencilerin çamaşırlarını yıkayabileceği çamaşırhaneler bulunmaktadır. Öğrenci yurtlarında banyo ve tuvaletler ortak olabileceği gibi; kişiye özel banyolu oda seçenekleri de bulunmaktadır.

 • Kanada dil okullarında öğrenci evleri

  Daire konaklaması, farklı uluslardan öğrencilerle aynı dairede kalarak özgür bir konaklamayı tercih eden öğrenciler için ideal bir seçimdir. Aile yanı ve yurtlara nazaran daha ekonomik olan paylaşmalı daireler birlikte seyahat edenler için de uygun bir seçenektir.

  Daire konaklamasında öğrenciler tuvalet ve mutfağı ortak kullanmaktadır. Kanada’da en ekonomik konaklama seçeneklerinden biri olan paylaşmalı daire konaklamasında öğrenciler tam donanımlı mutfaklarda kendi aldıkları malzemelerle yemeklerini hazırlayabilmektedirler.

 • Kanada’da ulaşım

  Ulaşımın düzenli ve oldukça gelişmiş olduğu Kanada’da toplu taşıma önemli bir yere sahiptir. Metro, otobüs, tren, uçak, feribot ve gidilecek mesafeye göre bisiklet kullanımının yaygın olduğu Kanada’da Toronto’dan Vancouver’a kadar tren seferleri yapılmaktadır.

  Kanada’da yaklaşık 10 uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Ülkemizden Kanada’da Montreal’e ve Toronto’ya direk uçuşlar olduğu gibi Avrupa aktarmalı uçuşlarla hemen her havaalanına uçmak mümkündür.

 • Kanada Öğrenci Vizesi

  Kanada’da dil okulunda almak için; kısa süreli turistik ve uzun süreli öğrenci vizesi alarak seyahat etmek mümkündür. Kanada’da 6 ayı geçmeyen eğitimler için turistik vize, 6 ayı geçenler eğitimler için ise Kanada öğrenci vizesi alınmaktadır. Kanada’da dil kursuna giden öğrencilerin vize başvurusu aşamasında Türkiye’deki eğitim geçmişleri, İngilizce dil bilgileri, İngilizceyi öğrenme amaçları, eğitim ve yaşam masraflarını nasıl karşılayacaklarını açıklamaları istenmektedir. Ulaşımın düzenli ve oldukça gelişmiş olduğu Kanada’da toplu taşıma önemli bir yere sahiptir. Metro, otobüs, tren, uçak, feribot ve gidilecek mesafeye göre bisiklet kullanımının yaygın olduğu Kanada’da Toronto’dan Vancouver’a kadar tren seferleri yapılmaktadır.

  Kanada’da dil kursu için alınan turistik vizelerin süresi uzatılmazken Kanada öğrenci vizesinin sürelerini uzatmak mümkündür. Turistik vize ile Kanada’da dil kursuna giden öğrencilerin Kanada’da çalışma hakkı bulunmamaktadır. Ulaşımın düzenli ve oldukça gelişmiş olduğu Kanada’da toplu taşıma önemli bir yere sahiptir. Metro, otobüs, tren, uçak, feribot ve gidilecek mesafeye göre bisiklet kullanımının yaygın olduğu Kanada’da Toronto’dan Vancouver’a kadar tren seferleri yapılmaktadır.

  Kanada’da İngilizce dil kursu ve Kanada dil okulları için danışmalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Kanada Dil Okulları