,

Yurtdışında Lise Eğitimi

Yurtdışında Lise Eğitimi

Lise dönemleri çocukların hem kişisel gelişimlerinin oturduğu, karakterinin şekillendiği hem de eğitimi için ciddi planların yapıldığı dönemlerdir

Lise döneminde yurtdışında yapacağınız eğitim deneyimi size müthiş bir kariyer sağlayabilir. Bu eğitimi illa dört sene almak zorunda değilsiniz. Bir dönem veya bir sene de bunu yapabilirsiniz.

Yurtdışında yaşayarak büyük tecrübeler kazanmayı isteyen öğrencilere bir dönem ya da bütün bir senelik lise programları öneriyoruz. Öğrenciler isteğe göre aile yanında, okul yurdunda yaşayabilir, özel okul ya da devlet okuluna kayıt yaptırabilirler. Böylece yabancı dil yeteneklerini geliştirirken farklı kültürlerle ilgili bilgi edinme fırsatı da elde etmiş olurlar.

13 ile 18 yaş arası lise öğrencileri yurtdışında lise eğitimi alabilirler. Yaş sınırı ülkeye göre değişebilir. Yurtdışında lise eğitimi süresi 4 yıldır. Siz bir dönem veya bir sene de katılabilirsiniz.

Okul Tipleri

Private Day: Özel okul statüsünde olan konaklama yöntemi aile yanında kalmalı okullardır.

Private Boarding: Özel ve yatılı okul statüsünde okullardır. Kız, erkek ve karma şeklindedir.

Public Day: Devlet okulu statüsünde olan konaklama yöntemi aile yanında kalmalı okullardır. Girmesi özel okullara göre zor olabilir ve yabancı öğrenci kontenjanı sınırlı olan okullardır.

Konaklama: Lise programı boyunca öğrenciler aile yanında ya da okul yurtlarında kalabilir. Öğrencilerin aile yanında konaklaması onlar için daha memnun edici ve güvenilir olur. Aileler özenle, her türlü özelliğine bakılarak ve ilgi alanlarıyla bağlantılı olarak seçilmektedir.

Öğrencilerin lise eğitim programına dahil olması demek, tamamen o ülkenin yaşam şartlarına alışması ve bütünleşmesi demektir. Böylece yabancı dili konuşmada ileri seviyeye ulaşılır ve kültürel deneyim kazanılmış olur. Lise eğitim programı başvurusu oldukça seçicidir: başvuran her öğrenci ile başvurusu kabul edilmeden önce mülakat yapılır. Gerekli bilgilerin listelendiği dosyaları onaylanmayan öğrenciler kabul edilmeyebilirler.

Her öğrencinin aşağıdaki şartları sağlaması gereklidir:
• 2 yıl ya da daha fazla dil eğitimi almış olması
• Ortaokul mezunu olması
• Daha önce evden veya aileden uzak yaşama tecrübesine sahip olması
• Yeni arkadaşlar edinmeye ve gerekirse yabancı bir aile yanında yaşamaya istekli olması
• Dışa dönük ve uyumlu davranışlara sahip olması

Kredi Transfer

Öğrencilere, kredi verilmesi ve mezuniyet dereceleri garanti edilmemektedir. Diploma ancak lise eğitimini tamamlayan öğrencilere verilir. Bu kararlar uluslararası eğitim otoriteleri tarafından bütünlük için alınmıştır.

Son Başvuru Tarihi

Lise eğitimi programına başvurular, Ağustos/Eylül dönemi için Mart ayına kadar, Ocak’ta başlamak isteyenler için ise Eylül ayına kadar yapılabilir.