Yurtdışında Yaz Okulu ve Eğitim PlanlarıYaz okul programaları, yabancı öğrencilerin yabancı dil bilgilerini pratik yaparak arttırmayı, gittikleri ülke kültürü hakkında bilgi edinmelerini ve birey olarak özgüvenlerini geliştirmelerini hedeflemektedir. 7 yaşında 18 yaşına kadar her yaş grubu öğrenciye hitap eden yaz okulu programları ülkelere ve yaş gruplarına göre farklılıklar göstermektedir. Genel olarak yaz okul programları yatılı lise veya üniversite kampüsünde yerel öğrenciler tatili gittikten sonra okulun sınıfları, spor tesisleri ve yurtlarını kullanarak düzenlenen altı haftalık programlardır. Eğitim ve aktiviteler okul kampüsünde düzenlenirken konaklama okul kampsüsnde yurtlarda veya bölgedeki ailelerin yanında sağlanabilir.

Yaz Okulları Programlarında EğitimYaz okullarının vaz geçilmezi bir parçası yabancı dil eğitimidir. Eğitim seyahat edilen ülke dilinde verilmektedir. Bazı ülkelerde ise yerel dil yanında İngilizce yaz okulu programı bulmakta mümkündür. Yaz okul programlarında sınıflar öğrencilerin yabancı dil seviyelerine gore farklılık göstermektedir. Aynı okul içinde öğrenciler A1,A2, B1 ve B2 gibi seviyelere ayrılarak sınıflara yerleştirilerler. Dersler daha çok pratik konuşma odaklıdır. Ders saatleri ortalama haftada 15 saat / 20 ders civarındadır. Az sayıda yaz okulu öğrencilerine yoğun dil eğitimi, IELTS, TOEFL sınav hazırlık programlarıda sunmaktadır. Yoğun eğitim programlarında katılan öğrencilerin yabancı dil sevilerinde çok daha hızlı bir artış görülmektedir. IELTS veTOEFL sınav hazırlık programlarına katılabilmek için öğrencilerin belirli bir seviyede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

Bazı yaz okulu programları yabancı dil eğitimi yerine üniversite dersleri alıp, ileride bu üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrencilere üniversitelerini tanıtmayı amaçlar. Genellikle 8 kredilik ders alınmasına izin verilen bu programlara on, onbir ve oniki sınıflarda okuyan be yabancı dil bilgileri çok iyi öğrenciler katılabilirler. En popiler yaz okul programları Harvard Summer School, Stanford Summer School bu programların en popülerlerindendir. Bu programlara en geç Ekim ayında başvurulamsı gerekmektedir.

Yaz okulları tercihinde dikkat edilmesi gereken br noktada sınıflardaki öğrenci sayısı ve milliyet dağılımıdır. Bazı okullarda yanı zamanlarda çok fazla sayıda Türk öğrenci olması, yabancı dil eğitimini olumsuz etkilemektedir. Küçük sınflarda eğitim almak her zaman dil öğrenmede bir avantaj olmuştur.

Yaz Okulları Programlarında KonaklamaYaz okul programalarında velilerin en çok dikkat ettiği nokta konaklamadır. Öğrenciniz daha once evden uzakta veya bir okul yudunda tek başıan kalmadısya konaklama özellikle en çok dikkat etmeniz gereken detaydır. Yaz okulprogramlarının çoğunluğunda konaklama okul yurtlarında verilir. Bazı okullar ise yurt imkanları uygun değilse aile yanı konaklama sunarlar. Yurt konaklaması her zaman birinci konaklama tercihimizdir. Yurt konaklamasında genelde küçük yaş öğrencilerin 7-12 yaş arası çok kişilik odalarda (en az 3kişilik) 12-15 yaş arası öğrencilerin iki kişilik odalarda ve 16 yaş ve üstü öğrencilerin tek kişilik odalarda konakalmasını tavsiye etmekteyiz. Yurtdışında birçok üniveriste ve lise kampüsünde konaklamalarda banyo ve tuvalet ortak kullanımdır. Her ne kadar bizim kültürümüze çok uygun olmasa, öğrencilerin banyo ve tuvaletlerini kendi yaş ve cinsiyetindne öğrenciler ile paylaşması gerekir. Yurt konaklamalarında öğrenciler tüm öğünlerini yemekhanede yerler. Yemekhanelerde her aman farklı kültürlerden gelen öğrencilere uygun yemekler çıkmaktadır. Aile yanı konaklama yaz okul programlarında tercih edilen bir başka konaklama türüdür. 18 yaş altı öğrencileri evlerinde misafir etmek isteyen aileler ülkelere göre değişen yasal izinler almaktadırlar. Aile yanı konaklama da öğrenci tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Aile yenı konaklama özellikle küçük bir kasabaya giden öğrenciler için tavsiye edilmektedir. Aile yanı konaklamada sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerini aile ile birlikte yemektedir. Öğrenciler başvuru formlarında yemek alışkanlıkları konusunda bilgi verdikleri taktirde aileler bu konuda gerekli özeni göstermektedir. Akşam aktivileri için çoğu zaman aileler öğrencilere okula kadar eşlik etmektedir.

Geziler ve AktivitelerYaz okul programalrının önemli bir parçasıda sınıf dışında yapılan kültürel ve spor aktiviteleri ve gezilerdir. Aktivitler öğrencilerin ilgiş alanlarına gore okukkar tarafında planlanmaktadır Genellikle takım çalışması odaklı olup, resim,tiyatro ve dans gibi öğrencilerin ilgisini çekebilecek aktiviteler planlanmaktadır. Spor aktiviteleri genellikle kampüs içindeki spor salonlarında tesisin ve iklim şartlarının elverdiği aktiviteler planlanmaktadır. Mutlaka yaz okulu kataloğunda gideceğiniz merkezde hangi aktivitelerin yapılabildiğini control ediniz. Yaz okulu gezileri hafta içi veya hafta sonu, okulun gezilecek merkeze mesafesine gore değişmektedir. Haftalık gezi sayısı programa gore farklılık göstermekte olup bazı okullarda haftada 2 tam gün, 2 yarım gün geziye kadar çıkmaktadır. Gezilere okul personelide öğrenciler ile katılmaktadır. Gezi için okulun sağladığı araçlarla toplu halde okuldan ayrılmakta ve toplu halde okula geri dönülmektedir. Geziler sırasıdna öğrencilerin ögle yemekleri okul tarafından organize edilmektedir.

Ulaşım ve KarşılamaYaz okul programların katılan öğrenciler aksi belirtilmedikçe pazar günü okulun tavsiye ettiği havalimanında varmaktadır. Tüm yaz okulları öğrencileri havalimanından karşılamakta ve yaz okulu programı bitince tekrar havaliömanına brakmaktadır. Hostes refakatinde seyahat edecek öğrenciler için karşıla işlemini yapacak personel bilgisi ailelere uçuştan önce verilmektedir. Ulaşım için direct uçuş yapan bir havayolunu tercih edilmesini ve varılacak merkeze 09:00-18:00 saatleri arasında varılmasını tavsiye etmekteyiz. Danışmanlarımız velilerimize havayolu ve karşılama konusunda yardımcı olmaktadırlar.

SigortaTüm yurtdışına çıkan yaz okulu öğrencilerimizin geçerli bir seyahat sigortası alması gerekmetedir. Eğer yurtdışında geçerli bir seyahat sigorta poliçeniz yoksa danışmanlarımız sizlere uygun poliçeler konusunda bilgi vereceklerdir.

Vize bilgilierÜlkelere gore farklılık göstermekle beraber hemen hemen tüm yaz okulu programları için öğrencilerimizin vize alması gerekmektedir. Vize türleri, başvuru şekilleri ve vize için gerekli belgeler konusunda danışmanlarımız size yardımcı olacak, vize başvuru dosyanızı hazırlayacakalrdır.


Yaz Okulları için Ülkeler

 • Almanya - Yaz Okulları
  Almanya yaz okullarında 8 - 16 yaş grubu genç öğrencilere Almanca dil eğitimi ile birlikte Alman kültürü ve yaşam tarzını öğrenme imkanı sunulmaktadır. Alman yaz okullarında yarım gün genelde sabahları verilen Almanca derslerinde öğrencilere Almanca yazma, okuma, dinleme, konuşma ve telaffuz eğitimleri verilmektedir. Almanya yaz okullarındaki Almanca dil kursunda öğrenciler Almancayı gündelik yaşamda iletişim dili olarak kullanabilecek beceriye sahip olurken,
 • Amerika - Yaz Okulları
  Amerika yaz okulları her yıl dünyanın farklı ülkelerinden binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin popüler tercihlerinden olan Amerika’da İngilizce eğitim veren çok sayıda yaz okulu bulunmaktadır. Amerika yaz okulları ülkenin tarihi, kozmopolit ve çok kültürlü yapısı ile öğrencilerin eşsiz bir yaz okulu deneyimi kazanacakları ideal bir merkezdir.
 • Avusturya - Yaz Okulları
  Avusturya yaz okulları, Temmuz ve Ağustos ayları arasında Viyana’da 18 yaş altı genç öğrencilere Almanca eğitimi sunmaktadır. Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden gelen ve herhangi bir seviyede Almanca bilgisine sahip öğrenciler, yaz aylarında Viyanın eşsiz tarih ve kültürü ile Almanca dil eğitimi alabilirler. Avusturya yaz okulları sayesinde öğrenciler, yaz tatillerinde hem yurtdışı deneyimi yaşamakta hem de farklı kültüre sahip ve farklı ülkelerden gelen öğrencilerle yeni arkadaşlıklar kurmaktadırlar.
 • Fransa - Yaz Okulları
  Fransa yaz okullarında ülkemizde Fransızca eğitim veren okullarda okuyan 18 yaş altı genç öğrencilere yaz aylarında iki ile altı hafta arasında yarım gün Fransızca eğitimi ve yarım gün gezi ve kültürel aktivitelerden oluşan programlar sunulmaktadır. Fransa yaz okulları için en çok tercih edilen şehirler başta Paris olmak üzere Nice ve Cannes sayılabilir. Fransa yaz okullarına katılan öğrenciler hem Fransızcalarını geliştirmekte hem de çeşitli aktiviteler eşliğinde Fransa kültürünü keşfetmektedirler.
 • İngiltere - Yaz Okulları
  İngilizce dil eğitimi denince ilk akla gelen ülke olan İngiltere’de çok sayıda yaz okulu bulunmaktadır. Yaz okulları genelde 7 ile 17 yaş arasındaki genç öğrencilere İngilizce kursları ve aktivitelerden oluşan paket programlar sunmaktadır. İngiltere yaz okulları paket programlarına İngilizce eğitim, konaklama, gezi ve aktiviteler, havalimanı transferi ve rehberlik dahildir.
 • İrlanda - Yaz Okulları
  İrlanda yaz okulları, 12 ile 18 yaş arasında öğrencilerin yaz aylarında İngilizce dersleri ve çeşitli aktivitelerle İngilizcelerini çok kültürlü bir ortamda kısa bir sürede İngilizceyi gündelik yaşamda kullanabilecek seviyeye ulaşmalarını hedeflemektedir. İrlanda yaz okulları ders programları; sabahları İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinin verildiği genel İngilizce kurslarından, öğleden sonra ise düzenlenen sportif, kültürel vb. aktivitelerden oluşmaktadır.
 • İspanya - Yaz Okulları
  Her yıl yaz sezonunda binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan İspanya yaz okulları İspanyolca öğrenmeye başlayan veya okulda ikince ders olarak İspanyolca alana öğrencilere İspanya’nın dört bir tarafında İspanyolcalarını geliştirme ve İspanya kültürünü tanıma özelliği sunmaktadır.
 • İsviçre - Yaz Okulları
  İsviçre, Orta Avrupa’da Alp dağlarına hakim ülkelerinden biridir. Denize kıyısı olmayan İsviçre’nin kuzeyinde Almanya, batısında Fransa, güneyinde İtalya ve doğusunda Avusturya ile Lichtenstein bulunmaktadır. Avrupa’nın etkileyici doğal güzelliklerine sahip olan İsviçre tertemiz sokakları, düzenli yapıları, kış sporları ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.Başta Almanca olmak üzere birçok dilin konuşulduğu bir ülke olan İsviçre, kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da birçok genç öğrenci tarafından ziyaret edilmektedirler.
 • İtalya - Yaz Okulları
  18 yaş altı genç öğrencilere İtalya yaz okullarında 2 ile 6 hafta arasında değişen sürelerde yarım gün İtalyanca eğitimi yarım gün gezi, sportif veya kültürel aktivitelerden oluşan programlar sunulmaktadır.İtalya yaz okulları hem İtalyancalarını geliştirmek hem de İtalyancaya başlamak isteyen genç öğrenciler için tasarlanmıştır. İtalya yaz okulları için en popüler şehirler başta Roma, Floransa ve Milano’dur. İtalya yaz okullarına katılan öğrenciler sadece İtalyancalarını geliştirmekle kalmamakta çeşitli
 • Kanada - Yaz Okulları
  Kanada, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde bulunmaktadır. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan Kanada Eski bir Fransız ve İngiliz kolonisidir. Hem Frankofon hem de İngiliz Milletler Topluluğuna bağlı olan Kanada’nın başkenti Ottawa’dır. Yüzölçümü bakımından Rusya Federasyonu’ndan sonra dünyanın en geniş ikinci ülkesidir. Fransız ve İngilizlerin hakimiyetlerinde kalmış olan Kanada’da İngilizce ve Fransızca resmi dil olarak kullanılmaktadır
 • Malta - Yaz Okulları
  Malta yaz okulları özellikle hem yazın tadını çıkarmak hem de İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim alarak tatil yapmak isteyen öğrencileri çeşitli aktivite programları ve genel İngilizce kurslarıyla ağırlamaktadır. Malta yaz okulları her yıl farklı ülkelerden binlerce öğrenciyi Genel İngilizce kursları ve öğleden sonra düzenlenen aktivitelerden oluşan yaz okullarında İngilizceyi eğlenerek öğrenme fırsatı sunmaktadır.

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışında Üniversiteler

Yurtdışında Master

Yurtdışı Sertifika Programları

Vize DanışmanlığıYaz Okulu Arama

Top
 • Bizi takip edin
 • GKR Yurtdışı Eğitim