AMERİKA Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

Amerika Dil Okulları

Amerika’yı İngilizce öğrenerek keşfedin! Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri, doğuda Atlas Okyanusu’ndan batıda Büyük Okyanus’a kadarki coğrafi alanı kaplamaktadır. Kuzeyinde Kanada, güneyinde Meksika körfeziyle çevrilmiş olan Amerika, Amerika kıtasında yer almaktadır ve dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Amerika 50 eyalet ve bir federal bölgeden oluşmaktadır. Washington DC Amerika’nın tek federal bölgesidir. Alaska eyaleti ise eyaletler arasında başka devlet bulunan ayrı bir Amerika toprağıdır. Alaska eyaleti Amerika’nın toprak bakımından en büyük eyaletidir. Teksas ise Amerika’daki en büyük ikinci eyalettir.

Amerika’da yaşam doğu ve batı sahillerinde yoğunlaşmıştır. Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler de en çok doğu ve batı yakasındaki büyük şehirleri tercih etmektedir. Doğu kısmında New York, Boston, Miami; batı tarafında ise San Francisco, Los Angeles, San Diego Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerdendir. Amerika’nın coğrafi büyüklüğü nedeniyle doğu ve batı yakası arasındaki mesafe oldukça fazladır. Amerika, dünyanın en büyük ve en modern ulaşım ağına sahip ülkelerden biridir. Kara, hava ve demiryolu ulaşımının çok gelişmiş olduğu Amerika’da nehirler üzerinden de ulaşım yapılmaktadır.

 • Amerika’da İngilizce dil eğitimi

  Amerika’nın resmi bir dili olmamakla birlikte ülkede en çok konuşulan dil İngilizcedir. İspanyolca en çok konuşulan ikinci dildir. Amerika yurtdışında İngilizce öğrenmek için tercih edilen en popüler ülkelerden biridir.

  Amerika’da dil okulları genel İngilizce, sınav hazırlık (TOEFL, SAT, GMAT), yaz okulları, İş İngilizcesi, tatil İngilizcesi kursları verilmektedir. Amerika’da hemen her şehirde İngilizce dil okulu bulmak mümkündür.

  Her ihtiyaca uygun İngilizce kurslarının bulunduğu Amerika’da dil okullarında öğrenciler ilk ders günü seviye tespit sınavına alınarak seviyelerine göre en uygun kura yerleştirilmektedirler. Amerika dil okullarında kurslara kayıt aşamasında herhangi bir İngilizce dil seviyesi koşulu aranmamaktadır. Amerika dil okullarında her seviyede İngilizce bilgisi olan öğrenciler için kurslar her pazartesi günü, başlangıç seviyesinde öğrenciler için ise her ayın ilk pazartesi günü başlamaktadır.

  Amerika’da dil okulları, İngilizce eğitimini staj ile birleştirmek isteyen öğrenciler için Amerika’da staj yerleştirmesini içeren programlar sunmaktadır. Amerika’daki İngilizce dil eğitimi sonrası staj programlarında öğrenciler dört hafta iş İngilizcesi eğitimi aldıktan sonra dört ile sekiz hafta arasında meslekleri üzerine stajlara yerleştirilmektedir. Amerika’da dil okullarında verilen staj programlarına katılmak isteyen öğrencilerin en az orta üstü seviyede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

  Amerika dil okullarında tüm öğrencilerin İngilizce dil kurslarına başlamadan önce yurtdışı seyahat sigortalarını yaptırmış olmaları gerekmektedir. Sigorta poliçesi olmayan öğrencilerin derslere katılmasına izin verilmemektedir.

  Yurtdışında İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilerin büyük çoğunluğu Amerika’da İngilizce dil okullarını tercih etmektedir. Kaliteli eğitim ve yaşam imkanlarının sunulduğu Amerika’da İngilizce öğrenmek, sadece yabancı dil öğrenmek için değil yurtdışı eğitim ve yaşam tecrübesi kazanmak için de büyük bir ayrıcalıktır. Amerika’da dil okullarına 1 hafta ile 52 hafta arası kayıt olmak mümkündür. Özellikle Amerika’da uzun dönem İngilizce dil eğitimi alacak öğrenciler için 24 hafta ve üzeri kayıtlara özel indirimler verilmektedir. Amerika dil okulu ücretleri seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik göstermektedir.

  Amerika’da dil eğitimi hem özel dil okullarında hem de üniversite ve kolejlerin kendi bünyelerinde dil hazırlık bölümlerinde verilmektedir. Amerika’da dil okulunda İngilizce öğrenmek isteyenlerin en çok tercih ettiği şehirlerarasında New York, Boston, Los Angeles, Miami, San Diego, San Francisco ve Chicago bulunmaktadır. Amerika dil okullarında İngilizce öğrenmek isteyenlerin en popüler tercihlerinden olan bu şehirler aynı zamanda dünyanın popüler turistik şehirleri arasındadır. Bu şehirlerin yanında hemen hemen tüm büyük şehirlerde İngilizce dil eğitimi veren bir dil okulu bulmak mümkündür.

 • Amerika Dil Okulları - Amerika’da İngilizce dil eğitim programları

  Amerika’da yaşam şartları, refah düzeyi ve biradan popüler kültürün etkisi yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyenleri büyük çoğunluğu, Amerika’da dil eğitimi almayı tercih etmektedir. Amerika dil okulları haftada 18 dersten başlayan İngilizce kursları ile her yaştan yetişkin ve gençlere yıl boyunca İngilizce dil eğitimi vermektedir.

  Amerika’da İngilizce dil kursunda İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz eğitimleri üzerine dersler sınav hazırlık, telaffuz ve kelime bilgisi ve dil bilgisi dersleri ise desteklenmektedir. Genel İngilizce kurslarına katılarak temel İngilizce dil becerilerinin geliştiren öğrenciler kısa süre içinde üst seviye İngilizce bil kurs alabilmektedirler.

  Amerika dil okullarında öğrencilere okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavları yaparak maksimum verim alabilecekleri en uygun kura yerleştirmektedirler. Amerika’daki İngilizce dil kurslarına her pazartesi kayıt olunabileceği gibi başlangıç seviyesinde İngilizce bilenler için Amerika’daki İngilizce dil okullarında özel başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Amerika’daki İngilizce dil okullarının birçoğu İngilizce eğitim materyallerini kendileri geliştirmiştir ve birbirlerinden farklı kur sistemleri kullanmaktadır. Amerika’daki İngilizce kurslarına en çok tercih edilen program genel İngilizce ve TOEFL hazırlık kurslarıdır. Amerika dil okulu ücretleri seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik göstermektedir. Amerika’da dil okullarında İngilizce öğrendikten sonra Amerika’da bir sertifika veya master programına kayıt olmak isteyen öğrenciler genellikle genel İngilizce eğitiminden sonra TOEFL hazırlık kurslarına gitmektedirler. Amerika’da İngilizce eğitimi veren birçok özel okulun ve devlet okulunun kendi bünyesinde bulunan kolej ve üniversiteler ile sınavsız geçiş anlaşması bulunmaktadır.

 • Amerika Dil Okulları -Genel İngilizce (Yarı yoğun İngilizce kurslar)

  Aslında genel İngilizce kurslarının bir türü olan yarı yoğun İngilizcesi kursları Amerika’da İngilizce eğitimini haftada 18 saatten daha az ve üç ayı geçmeyecek şekilde alacak kişiler için hazırlanmıştır. Genel İngilizce kursu özellikle yaz aylarında Amerika’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için uygun bir eğitimdir. Amerika’da İngilizce eğitiminde yarı yoğun İngilizcesi kurslarını seçen öğrenciler turistik vize ile Amerika’da İngilizce eğitimi alabilmektedirler. Amerika’da İngilizce eğitiminde turistik vize almak hem vize prosedürlerinin kolaylığı hem de SEVIS ücreti ödenmediği için Amerika’da kısa süreli İngilizce eğitimi düşünenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Yarı yoğun İngilizce dil kurslarında da genel İngilizce kurslarında olduğu gibi okuma, yazma, dinleme ve konuşma konuları işlenmektedir.

 • Amerika Dil Okulları - Genel İngilizce (Yoğun İngilizce kurslar)

  Genel İngilizce kursları Amerika’da dil okulu öğrenciler tarafından en çok tercih edilen kurslardır. Gündelik yaşam içerisinde İngilizceyi etkin iletişim dili olarak kullanmak isteyenler için hazırlanmış ideal kurslardan biri olan genel İngilizce kursunda İngilizce temel dil becerilerinden olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma derslerinin yanında telaffuz eğitimleri verilmektedir.

  Amerika’da dil okulları genel İngilizce kursları genelde haftada 20 dersten oluşmaktadır. Genel İngilizce kurslarında eğitim süresi 1 ile 52 hafta arasında değişmektedir. Amerika’daki İngilizce dil okullarının bir çoğu öğrencilere diledikleri kadar süre kayıt olma imkanı verirken, bazı dil okulları 4 haftanın katları şeklinde dönem sistemine göre kayıt almaktadır. Amerika’da İngilizce dil kursu veren birçok kurum 16 yaş hatta bazı üniversite ve kolejler ise 18 yaş ve üstü öğrenci kabul etmektedir. Amerika dil okulu ücretleri seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik gösterir.

  Amerika’da dil okullarında kurslara sabah veya öğleden sonra katılabilmek mümkündür. Sabah verilen kurslarda öğrenciler ders sonrası Amerika’da dil eğitimini eğitimini çeşitli aktiviteler yaparak güçlendirebilmektedir. Genel İngilizce kurslarında dersleri düzenli takip eden öğrenciler genelde ilk bir kaç haftadan sonra İngilizceyi özgüvenle konuşabilecek beceriye sahip olmaktadırlar.

 • Amerika Dil Okulları - İş İngilizcesi

  Günümüzde dünya çapında iletişim dili olarak kullanılan İngilizcenin iş alanlarında da aranılan bir dil olması çalışanları ve iş sahiplerini İngilizce öğrenmeye yöneltmiştir. İkinci bir dil bilmenin ve yurtdışı tecrübesinin iş başvurularında adayları bir adım öne taşıyacak bir özellik olmasının bilinci Amerika’da dil okullarında İngilizce öğrenen öğrencilerin sayısının artmasında önemli bir neden olmuştur.

  İş İngilizcesi kursları İngilizceyi iş yaşamında profesyonel olarak kullanmak isteyenlerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmıştır. İngilizce e-mail yazma, mektup yazma, telefonla konuşma, raporlama ve sunum yapma becerilerini geliştirmeye yönelik derslerin verildiği iş İngilizcesi kurslarında öğrenciler kısa sürede İngilizcelerini geliştirebilmektedir. İş İngilizcesi kursları genelde haftada 20 dersten oluşan genel İngilizce kurslarına ek olarak haftada 8 ders olarak verilmektedir.

  İş İngilizcesi kursları ayrıca Amerika’da staj yerleştirmesi yapan İngilizce dil okullarında staj yerleştirmesi öncesi öğrencilerine zorunlu sunduğu bir programdır. Amerika’da staj yapmak isteyen öğrencilerin genel İngilizcenin ötesinde staj yapacakları kurum içindeki yazışma ve toplantılarda aktif olabilmelerine olanak sağlayan Amerika’daki iş İngilizce eğitim programlarına katılmaları gerekmektedir. Amerika’da staj süresince aday stajyerler iş verenler ile mülakatalar yapmakta ve staj yapacakları firmaları seçmektedir.

 • Amerika Dil Okulları - Amerika'da Üniversite Hazırlık Kursu - TOEFL, SAT, GRE ve GMAT sınava hazırlık kursu

  Amerikan eğitim sisteminde bizim ülkemizde olduğu gibi birçok sınav bulunmaktadır. Bu sınavlardan en çok bilineni hiç şüphesiz TOEFL sınavıdır. TOEFL sınavı İngilizce yeterliliğini ölçen en köklü sınavlardan biridir. Amerika’da İngilizce dil kursuna katılan yabancı öğrencilerin neredeyse büyük çoğunluğu genel İngilizce kursları sonrası TOEFL sınav hazırlık kursları ile TOEFL sınavından yüksek bir puan almayı hedeflemektedir. TOEFL sınavında alınacak yüksek bir puan öğrencilerin iş ve akademik hayatlarında İngilizce sorunlarının artık olmadığının bir belgesidir. Amerika dil okullarında verilen TOEFL hazırlık kursları orta üstü seviyede İngilizce bilen öğrenciler için uygun olup sınavın teknik yapısı ve sınavda çıkan soru türleri üzerine eğitim verilmektedir. Özellikle yazma ve okuma konularında nasıl daha yüksek bir puan çıkartılabileceği konusunda Amerika’daki İngilizce dil okullarında alanında uzman eğitmenler öğrencileri sınava hazırlamaktadır.

  Amerika’daki İngilizce dil okullarının bazılarında SAT hazırlık kursları da verilmektedir. SAT sınavı (Scholastic Aptitude Test) Amerika'daki üniversitelere ve kolejlere girişte Amerikalı öğrencilerin girdiği bir sınavdır. Amerika’da üniversite ve kolej eğitimi almak isteyen yabancı öğrencileri de bu sınava girmesi gerekmektedir. Amerika dil okullarındaki SAT sınav hazırlık kursları öğrencilere sınavın yapısı ve sınavda nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda teknik eğitim vermektedir. Amerika dil okullarındaki SAT sınav hazırlık kursları öğrencilere konu dersleri eğitimi vermemektedir.

  GMAT (Graduate Management Admission Test) Amerika ve bir çok ülkede İngilizce işletme ve yönetim yüksek lisansı yapmak isteyenlerin sayısal, sözel, analitik problem çözme yeteneklerini ve İngilizceyi kullanabilme ve okuduğunuzu anlama seviyelerini ölçen bir sınavdır. Amerika’da dil eğitimi sonrasında işletme yüksek lisansı yapmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği GMAT sınavına Amerika’daki birçok dil okulunda hazırlık eğitimi verilmektedir. Özellikle düşük not ortalamasına sahip öğrencilerin bu eksikliklerini kapatmaları için önemli bir GMAT sınavı önemli bir imkan sağlamaktadır. GMAT sınavı sadece Amerika’da değil İngiltere, Kanada, Almanya İspanya ve ülkemizdeki bazı üniversitelerinde yüksek lisans girişinde talep ettiği bir sınavdır.

  GRE (Graduate Record Examinations) sınavı işletme, hukuk ve tıp eğitimi haricindeki diğer bütün bilim dalları için (mühendislik, fen bilimleri, eğitim, sosyal bilimler, gibi) İngilizce yüksek lisans (master ve doktora) yapmak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. GMAT sınavında olduğu gibi GRE sınavı da düşük not ortalaması olan öğrencilerin sıralamada yüksek okullara girebilmesi için büyük avantaj sağlamaktadır.. Amerika dil okullarında eğitim alırken bir yandan da GRE sınav hazırlık dersleri alarak alacağınız yüksek bir GRE skoru sizin de hayallerinizdeki programa girmenizi sağlayabilir.

 • Amerika Dil Okulları - Amerika Yaz Okulları

  Amerika yaz okulları her yıl dünyanın farklı ülkelerinden binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin popüler tercihlerinden olan Amerika’da dil okullarında İngilizce eğitim veren çok sayıda yaz okulu bulunmaktadır. Amerika yaz okulları ülkenin tarihi, kozmopolit ve çok kültürlü yapısı ile öğrencilerin eşsiz bir yaz okulu deneyimi kazanacakları ideal bir merkezdir.

  Dünyanın en önemli ticaret, turizm ve eğitim merkezlerinden biri olan Amerika’da eğitim almak genç öğrencileri için kuşkusuz eşsiz bir deneyidir. 12 ile 18 yaş arası öğrencilerin katıldığı Amerika yaz okullarında eğitim programı teorik dersler ve çeşitli aktivitelerden oluşmaktadır. Amerika yaz okullarında öğleden önce okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinden oluşan genel İngilizce kursları verilmektedir. Amerika yaz okullarında yapılacak sosyal, sportif ve kültürel aktiviteler öğrencilerin ders düzenlerini bozmayacak şekilde düzenlenmektedir. Amerika Yaz Okulları hakkında detaylı bilgi Amerika Yaz Okulları sayfanızdan alabilirsiniz.

 • Amerika Dil Okullarında Konaklama

  Amerika dil okulları öğrencilerine aile yanı ve yurt konaklama seçeneği sunmaktadır. İsteyen öğrenciler paylaşmalı daire konaklamasına geçebilmektedir. Amerika’daki İngilizce kursları öğrencilerinin eğitimleri süresince konaklayacakları yerlerin seçiminde son derece seçici davranmaktadır. Amerika’da İngilizce dil kursuna katılacak olan öğrenciler büyük şehirlerde kısıtlı yurt imkanlarının olması nedeniyle aile yanı konaklamayı tercih ederken, daha küçük şehirlerde kalan öğrenciler ise yurtlarda konaklamayı tercih etmektedir. Amerika’da 16 haftadan fazla İngilizce dil eğitimi alan öğrencilerimiz ilk birkaç ay aile yanında konakladıktan sonra arkadaşları ile ev kiralamakta veya başka bir öğrencinin kiraladığı bir evde oda kiralamaktadır. Amerika’da dil okullarında İngilizce eğitim alan öğrencilerin oda kiralaması yaşam maliyetlerinin ciddi oranda düşürmektedir.

  Amerika dil okullarının bazılarının kendi bünyelerinde işlettikleri yurtlar bulunmaktadır. Öğrenci yurdu konaklaması dil eğitim boyunca okul dışında da farklı uluslardan öğrencilerle tanışmak ve iletişim kurmak isteyenler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Amerika’da İngilizce dil kursunun sahip olduğu veya bölgelerinde ortak çalıştıkları öğrenci yurtlarında ücretsiz kablosuz internet erişimi, öğrenci salonu, küçük bir mutfak bulunmaktadır. Öğrenci yurtlarında odalar tek veya çift kişilik olabilmektedir. Banyo ve tuvaletlerin ortak kullanıldığı yurtların bazılarında özel banyolu odalar da bulunmaktadır.

  Amerika’da İngilizce dil kursunu kısa dönemde alacak öğrencilerin popüler tercihlerinden olan öğrenci yurtlarının genelde spor salonu da bulunmaktadır. Yemek hizmetinin verilmediği yurtlarda öğrenciler yurt kantininden yemeklerini yemektedirler.

 • Amerika Dil Okulları - Amerika Öğrenci Vizesi

  Amerika İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler vize başvurularını ülkemizde İstanbul ve Ankara Amerikan konsolosluklarına yapmaktadır. Amerika turistik ve öğrenci vize başvuruları için izlenen yöntem aynı olsa da talep edilen belgeler başvuru türüne göre farklılık göstermektedir. Amerika’da dil okullarında İngilizce eğitim almak isteyen öğrenciler Turistik vize ile 90 güne kadar İngilizce eğitimi alabilmektedir. SEVIS ve turistik başvurular randevu alarak şahsen yapılmaktadır. Amerika’da dil eğitimi için vize kararını, vize görevlisi başvuru aşamasında vermekte ve vize basılı pasaportlar talep ettiğiniz PTT merkezine birkaç gün içinde ulaşmaktadır.

  Amerika’da dil eğitimi almak isteyen Amerika öğrenci vize başvuru formu elektronik olarak doldurulmaktadır. Amerika öğrenci vize başvurusu için doldurduğunuz elektronik formu yazıcıdan çıktısını almanız yeterlidir. Amerika vize mülakatları Türkçe veya İngilizce yapılabilir. Vize görevlileri ortalama dört, beş dakika içinde size seyahatiniz, Türkiye’deki ekonomik ve sosyal bağlarınız hakkında sorular sormakta ve vize başvurunuzu sonuçlandırmaktadır.

  ABD vizeleri genellikle 6 ay, 1 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olarak verilmektedir. Güncel Amerika vize ücretleri konusunda danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Vize ücreti süreye göre değişmemektedir. Vize randevusu için ayrıca bir ücret talep edilmez. Yeşil pasaport sahipleri için Amerika vize başvurusunda herhangi bir özel uygulama yoktur.

 • Amerika’da Ulaşım

  Amerika’da İngilizce dil kursu almak isteyen öğrenciler New York, Chicago ve Los Angeles‘a ülkemizden direkt uçuşlarla ulaşabilecekleri gibi Avrupa aktarmalı birçok havayolu ile de ulaşabilirler. Amerika’da İngilizce dil kursu için giden öğrenciler seyahat aşamasında bagaj haklarını sorması neredeyse bilet tutarları kadar bagaj ücreti ödememek zorunda kalmaları açısından önemlidir. Amerika’da İngilizce dil kursu sonrası öğrenciler genellikle götürdüklerinden daha fazla eşya ile dönmektedir.

  Amerika’da İngilizce öğrenirken öğrenciler şehir içinde ulaşım için metro, otobüs, tren ve genellikle de araç satın alarak gerçekleştirmektedirler. Araç satın almak öğrenciler için ülkemizde lüks olarak görülse de gerek araç fiyatlarının gerekse benzin fiyatlarının ucuzluğu nedeniyle birçok öğrenci Amerika’da dil eğitimi alırken araç satın almaktadır.

  Amerika’da İngilizce ve Amerika’da dil eğitim hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

AMERİKA Dil Okulları