RUSYA'da Üniversite Eğitimi

RUSYA'da Üniversite Eğitimi Veren Okullarımız

Admiral Makarov State University of Maritime and Inland Shipping

Amiral Makarov Devlet Denizcilik ve İç Denizcilik Üniversitesi, teknik denizcilik üniversitelerinden biridir. Üniversitenin yaratılması ve gelişimi, Rus filosunun oluşumu ve mükemmelliği ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olmaktadır.

Moscow Aviation Institute

Moskova Havacılık Enstitüsü (Moscow Aviation Institute), sivil havacılık alanında yüksek nitelikli personel eğitiminde önde gelen bir Rus üniversitesi olmaktadır.

Nizhny Novgorod Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendislik Üniversitesi

Nizhny Novgorod Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendislik Üniversitesi 1930 yılında kurulmuş olup, alanında Rusya'da en iyi eğitimi veren kurumlardan bir olmaktadır. Son on yılda üç kez Üniversite Avrupa Kalite Yarışması'nda "En iyi 100 Rus Üniversitesi" sertifikası ile ödüllendirilmiştir.

Nizhny Novgorod State University

Nizhny Novgorod Devlet Üniversitesi (Nizhny Novgorod State University) 1916 yılında kurulmuştur. Büyük bir bilim merkezi ve en iyi Rus klasik üniversitelerinden biri olan Nizhny Novgorod Devlet Üniversitesi, Rusya Bilimler Akademisi Yerel Araştırma merkezi ile ilişkili olmaktadır.

North-Caucasus Federal University

Federal Kuzey Kafkasya Üniversitesi (North - Caucasus Federal University), Rusya'da yüksek öğrenimin önde gelen eğitim kurumlarından biri ve Rusya'nın en yüksek 10 eğitim kurumları arasında en yüksek federal statüde yer almaktadır.

Peter the Great Saint Petersburg Polytechnic University

Peter the Great Saint Petersburg Polytechnic University, Rusya'daki en eski ve en prestijli teknik üniversitelerden biridir. 1899 yılında kurulan bu üniversite, Rusya'nın Avrupa bölgesindeki en büyük eğitim araştırma merkezidir.

Platov South-Russian State Polytechnic University

Güney Rusya Devlet Politeknik Üniversitesi, Platov South-Russian State Polytechnic University - Rusya'daki en eski ve en yetkili üniversitelerinden biri olmaktadır. 1907 yılında Rus İmparatoru Nicholas II'nin onayıyla kurulmuştur.

Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University

Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University, Rus ve uluslararası kimyasal ilaç endüstrisi için nitelikli uzmanların eğitiminde lider olmaktadır.

Saint Petersburg State University of Civil Aviation

Petersburg Devlet Sivil Havacılık Üniversitesi (Saint Petersburg State University of Civil Aviation), sivil havacılık alanında yüksek nitelikli personel eğitimi için önde gelen bir Rus üniversitesi olmaktadır

Saint-Petersburg State University of Telecommunications

Profesör M.A. Bonch-Bruevic'den adını alan Saint-Petersburg Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi 1930 yılında kurulmuş, Rusya'nın en eski üniversitelerinden biri olup, iletişim ve telekomünikasyon endüstrisi alanında tanınan bir lider olmaktadır.

Saratov State Vavilov Agrarian University

Saratov Devlet Tarım Üniversitesi a. N.I. Vavilov - Rusya'daki en eski ve en büyük tarım üniversitelerinden biri olmaktadır ve 1913 yılında kurulmuştur.

Tambov State University

1918'de kurulan Tambov Devlet Üniversitesi (Tambov State University), zengin akademik gelenekler taşıyıcısı olarak bilinmekte ve Orta Rusya'nın önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktadır.