MASTER

Almanya'da İngilizce MBA - Aylık 677 €'dan Başlayan Taksitlerle

Almanya’da İngilizce MBA yapmak, kariyerinizde dönüm noktası olacak büyük bir adımın başlangıçı olabilir. Almanya’da devlet üniversitelerinde çoğu Almanca az bir kısmı İngilizce verilen İşletme master programlarına ek olarak bir çok özel eğitim kurumunda da indirimli fiyatlarla MBA yapmak imkanınız olduğunu biliyor muydunuz ?

MASTER,DOKTORA

YLSY Bursu Nedir?

YLSY (Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Amacıyla Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme) Bursu, üniversiteler ile kamu kurum ve kuruluşlarının uzman ve eğitmen ihtiyacının karşılanması amacıyla mecburi hizmet karşılığında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen yurt dışında lisansüstü öğrenim burs programıdır.

MASTER

İtalya'da En Çok Tercih Edilen İngilizce Master Programları

İtalya’da devlet üniversitelerinde verilen en popüler İngilizce programlarını sizler için derledik. Program isimlerinde zaman içerisinde değişiklikler olabileceğini unutmayınız. Ayrıntılı bilgi için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirisiniz.

ÜNİVERSİTE,MASTER

Üniversite Yaz Okullarının Faydaları

Ülkemizde de oldukça popüler olan (kredili) yaz okulu programlarını açmak gerekirse, öğrenci ve mezunların yaz tatillerinde kendi eğitim aldıkları üniversite dışında yine kendi alanları veya başka bir bilim dalında ders almaları olarak tanımlanabilir.

MASTER,BURSLAR

İtalya Devlet Bursları

İtalyan Hükümeti, “İtalya'da Yeteneğinizi Yatırım Yapın” Programı çerçevesinde, İtalya'da Yüksek Lisans yapmak isteyen yabancı öğrencilere çeşitli burslar vermektedir. “İtalya'da Yeteneğinizi Yatırım Yapın” programı, bu girişimin ortağı olan seçili İtalyan şirketlerinde zorunlu staj katılımını da içermektedir.

MASTER

Londra'da LLM Programları

Sizler için Londra’da en çok tercih edilen LLM programlarını listeledik. LLM programlarının giriş şartları üniversiteden üniversite farklılık göstermektedir.

MASTER

Yurtdışında LLM Programları

LLM (Master of Laws) olarak adlandırılan Yurtdışı hukuk master programları her yıl çok daha fazla hukuk öğrencisinin mesleki kariyeri için tercih ettiği bir programdır. LLM master programları genellikle bir yılda tamamlanan yoğun master programlarıdır.

ÜNİVERSİTE,MASTER,SERTİFİKA

Optional Practical Training ( OPT ) Nedir ?

Optional Practical Training (OPT), birbirini izleyen en az iki dönem boyunca tam zamanlı öğrenci olan ve çalışma alanlarında ABD'de iş aramayı planlayan F-1 uluslararası öğrenciler için 12 aylık çalışma yetkisidir.

MASTER,DİL OKULU,ÜNİVERSİTE

İngiltere Master - Ya IELTS'den İstenen Skoru Alamazsam ?

İngiltere’de master yapmak için tüm planlarınızı yaptınız ama IELTS’den istenen skoru henüz alamadıysanız hayallerinizi İngiliz üniversitelerinde master öncesi verilen Pre-sessional İngilizce dil kursları ile gerçekleştirebilirsiniz.

MASTER,ÜNİVERSİTE

Almanya'da En Çok Tercih Edilen Almanca Master Programları

Almanya'da en çok tercih edilen Almanca Master Programlarını sizin için listeledik.Bu liste öğrencilerimize bilgi olması amacıyla hazırlanmıştır.Belirtilen master programları,üniversitelerin en çok tercih edilen programları olup,tüm master programları değildir.Programların eğitim dilinde ve isimlerinde üniversiteler zaman zaman değişikler yapmaktadır.Güncel bilgileri için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

MASTER,SERTİFİKA

Kanada’da Sertifika ve Diploma Programları; Post-Secondary ve Postgraduate nedir ? Farkları nelerdir ?

Kanada’da sertifika ve diploma programları kısa süreli eğitimlerdir. Bu eğitimler iki farklı düzeyde verilir. Post-Secondary (lise sonrası) ve Postgraduate (lisans sonrası).

ÜNİVERSİTE,MASTER

Almanya'da En Çok Tercih Edilen İngilizce Master Programları

Almanya'da en çok tercih edilen ingilizce master programlarını sizin için listeledik.Bu liste öğrencilerimize bilgi olması amacıyla hazırlanmıştır. Belirtilen master programları, üniversitelerin en çok tercih edilen programları olup, tüm master programları değildir. Programların eğitim dilinde ve isimlerinde üniversiteler zaman zaman değişiklikler yapmaktadır. Güncel bilgileri için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MASTER,SERTİFİKA

Kanada’da Master mı? Sertifika, Diploma mı?

Kanada’da eğitimine devam etmek isteyen lisans mezunu olan öğrenciler Kanada’da master ve sertifika-diploma programları arasında karar vermekte genelde zorlanırlar. Sizlere rehberlik etmesi için bu konuda bir yazı hazırladık. Kanada’da Master mı ? Sertifika-Diploma programları mı? sorularına cevap vermenizi kolaylaştıracak benzerlikleri ve farklılıkları aşağıda bulacaksınız. Umarım bu yazı sizler için faydalı olur.

ÜNİVERSİTE,MASTER

İspanya'da Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni

İspanya’ya eğitim almak için giden öğrencilerin, eğitim sürelerinin ya da vize sürelerinin bitiminde kendi ülkelerine dönmesi beklenirdi. Artık öğrencilerin 12 aya kadar iş aramaları veya kendi işlerini kurmaları için mezuniyetten sonra kalmalarını destekleyen yeni bir yasa çıkarıldı.

ÜNİVERSİTE,MASTER

YÖK Denklik Başvurusu

Yurtdışında üniversite bitirmiş Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının diploma denkliğine ihtiyacı vardır. Bu denkliğin alınabilmesi için e-Devlet YÖK Denklik Başvurusu üzerinden online başvuruda bulunması gerekmektedir.

ÜNİVERSİTE,MASTER

Yurtdışında Üniversiteye Nasıl Başvurulur ?

Yurtdışında üniversiteye başvurmak isteyen öğrencilerin üniversiteye başvuru yaparken en çok dikkat etmesi gereken konu üniversitelerin son başvuru tarihleridir. Her üniversitenin yabancı öğrenciler için son başvuru tarihi bulunmaktadır ve genelde yurtdışında yabancı öğrenciler için belirlenen son başvuru tarihleri yerel öğrencilerinkinden farklılık göstermektedir. Günümüzde birçok üniversiteye başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru kabul edildiğinde okuldan bir kabul mektubu yollanmaktadır. Bu kabul mektubu ile birlikte öğrenci vizesine başvuru süreci başlatılmaktadır.

ÜNİVERSİTE,MASTER,SERTİFİKA

Kolej ve Üniversiteler Arasındaki Farklar

Genellikle Amerikalılar "kolej" kelimesini yükseköğretim için kullanırlar. “Üniversiteye gitmek”, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki herhangi bir kolej veya üniversiteye gitmek demektir. Hem kolejler, hem de üniversiteler özel olabildiği gibi devlete de ait olabilir. Hem kolejler, hem de üniversiteler birçok farklı alanda aynı türde lisans dereceleri sunarlar. Her ikisi de aynı derslere ve aynı temel mezuniyet şartlarına sahiptir. Kolejler ve üniversiteler için giriş koşulları, hemen hemen aynıdır ve hem kolejler hem de üniversiteler çok seçici ve rekabetçi olabilir.