,

İRLANDA Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okullarında başkent Dublin, Cork, Limerick ve Galway’de yabancı öğrencilere İngilizce eğitim verilmektedir. İrlanda’da dil eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehir Dublin’dir. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için kaliteli birçok yerel ve uluslararası İngilizce dil okulu bulunmaktadır. Yüksek eğitim standartlarına sahip İrlanda’da dil okulları dışında üniversite ve kolejlerde İngilizce eğitimi alınabilir.

İrlanda dil kurslarında Dublin şehri dışında neredeyse hiç Türk öğrenci bulunmaması İngilizceyi kısa sürede öğrenmek açısından önemli avantajlar sağlamaktadır. İrlanda en iyi dil okulları hakkında bilgi almak İrlanda dil okulları fiyatları ve indirimler için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda Dil Okullarında İngilizce Eğitimi

İrlanda dil kursları genelde aile işletmeleri olan eğitim kurumlarıdır. İrlanda dil kursları özel dil okullarında ve üniversitelerde verilmektedir. Yıl boyunca eğitim veren İrlanda dil okulları genelde Avrupalı öğrenciler tarafından tercih edilmektedirler.

İrlanda dil okulları fiyatlarının ekonomik olması ve Türk öğrencilere sağladığı vize kolaylığı nedeniyle her yıl daha fazla öğrenci için çekici hale gelmektedir. İrlanda dil okulu çalışma izni imkanı ile de öğrencilerin dikkatini çekmektedir. İrlanda dil okulunda 6 ay ve üzeri İngilizce programları, öğrencilere tanınan çalışma izninden dolayı çok popülerdir. İrlanda öğrenci vizesindeki çalışma izni İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler 25 hafta ve üzeri dil okulu kayıtları yaptırmaları durumunda geçerlidir. İrlanda dil okulu çalışma izni hakkında detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Avrupa’da İngiltere’den sonra yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak için en uygun adreslerden biri olan İrlanda dil okullarında sadece yazın değil kışın da farklı amaçlara uygun çeşitli yoğunlukta İngilizce kurslar verilmektedir. İrlanda dil okullarında haftada 20, 25 veya 30 ders dil eğitimi verilmektedir. İrlanda dil kurslarından en popüler olanları genel İngilizce ve sınavlara hazırlık kurslarıdır.

İngilizcenin resmi dillerden biri olduğu İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler hem ülkenin samimi atmosferi hem de kaliteli dil okulları ile eşsiz bir yurtdışı deneyimine sahip olmaktadır. İrlanda dil okulları fiyatları öğrencilerin seçeceği şehir, kurs içeriği ve kurs sürelerine göre değişmektedir. İrlanda dil okulları fiyatları ve Türk öğrencilere sunulan indirimler hakkında danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İrlanda Dil Okullarında İngilizce Eğitim Programları

İrlanda dil okulları, her seviyeye uygun çeşitli amaçlara yönelik İngilizce dil kursu seçenekleri sunmaktadır. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler genel İngilizceden, akademik ve sınavlara hazırlık kurslarından birini seçebilmektedirler.

İrlanda dil okullarında genelde haftada 20 ders yapılmaktadır. İrlanda dil okullarında dersler hafta içi genelde sabah saatlerinde verilmektedir. İrlanda İngilizce dil okullarından bazıları öğleden sonra İngilizce derslerini düşük fiyatlarla kampanyalı olarak sunmaktadır. Genel İngilizce kurslarına ek olarak alınan özel amaçlı İngilizce kurslar sayesinde öğrenciler istedikleri bir alanda profesyonel İngilizce eğitimi alabilmektedirler. İrlanda dil okulları fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik gösterir. 25 hafta ve üzeri İngilizce dil kursları kayıtlarında özel indirimler sunulmaktadır. İrlanda dil okulları kampanyaları için danışmanlarımızdan bilgi alabilir.

İrlanda Dil Okullarında Genel İngilizce Kursu

İrlanda dil okullarında en çok tercih edilen kurslardan biri olan genel İngilizce kursları İngilizceyi gündelik yaşamda rahatlıkla kullanabilme becerisine sahip olmak isteyenler için hazırlanmış kurslardır.

İrlanda dil okulları genel İrlanda’da İngilizce dil kursu haftada 20 dersten başlamaktadır. İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinin yanında akıcı bir iletişim kurabilmekte önemli bir öğe olan telaffuz konuları üzerine odaklı dersler işlenmektedir. İrlanda dil okulları fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen kurs türüne göre değişmektedir. İrlanda dil okulları fiyatları ve indirimleri için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

İrlanda Dil Okullarında İş İngilizcesi Kursu

İrlanda dil okulları iş hayatında İngilizceyi profesyonel olarak öğrenmek ve İngilizce dil seviyelerini özel amaçlı terimleri öğrenerek geliştirmek isteyenler için iş İngilizcesi kursları vermektedir.

Mesleki İngilizce derslerinin verildiği kursta, öğrenciler iş alanına özel terimleri öğrenmenin yanında İngilizce konuşma, toplantı, sunum yapma ve e mail yazma gibi konularda dersler almaktadırlar. İş İngilizcesi kursları genel İngilizce derslerine ek olarak olarak verilmektedir.

İrlanda Dil Okullarında IELTS Hazırlık Kursu

IELTS, dünya genelinde 7000'den fazla üniversite, resmi kurum ve işveren tarafından uluslararası İngilizce yeterlilik sınavı olarak kabul görmektedir. Adayların İngilizce yeteneklerini ölçen en güvenilir sınavlardan biri olan IELTS, 125 ülkede uygulanmaktadır. İrlanda dil okulları fiyatları hakkında bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

İrlanda dil okulları, IELTS sınavından yüksek puan almak isteyen öğrenciler için sınav stratejileri üzerine odaklı dersler vermektedir. İngilizce konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerini geliştirmeye yönelik derslerin verildiği IELTS hazırlık kursunda öğrenciler dersleri düzenli takip ettikleri takdirde kısa sürede başarıyı yakalamaktadırlar. Öğrencilerimiz IELTS sınavına Dublin’de de girebilmektedir.

İrlanda Yaz Okulları

İrlanda yaz okulları, 12 ile 18 yaş arasında öğrencilerin yaz aylarında İngilizce dersleri vermektedir. İrlanda yaz okulları çeşitli aktivitelerle İngilizcelerini çok kültürlü bir ortamda kısa bir sürede gündelik yaşamda kullanabilecek seviyeye ulaşmalarını hedeflemektedir. İrlanda yaz okulları ders programları; sabahları İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinin verildiği genel İngilizce kurslarından, öğleden sonra ise düzenlenen sportif, kültürel vb. aktivitelerden oluşmaktadır.

İrlanda yaz okullarında İngilizce kursları genelde haftada 15 saat / 20 dersten oluşmaktadır. Genel İngilizce kursları gündelik yaşamda İngilizceyi iletişim dili olarak rahatlıkla kullanabilmek isteyenler için idealdir.

İrlanda yaz okulları öğrencilerine eğlenceli ve kaliteli bir eğitim sunmak için dersleri pratik ve çeşitli görsel ve işitsel materyaller destekli vermektedir. Sabah derslerinde alınan genel İngilizce kursu ve öğleden sonra sportif, sosyal ve kültürel aktiviteler yapılmaktadır. İrlanda Yaz Okulları hakkında detaylı bilgiyi İrlanda Yaz Okulları sayfamızdan alabilirsiniz.

İrlanda Dil Okullarında Konaklama

İrlanda dil okulları öğrencilerinin başarılı bir eğitim süreci geçirmelerinde çok etkili olan konaklama konusunda da oldukça titiz davranmaktadırlar. İrlanda’da öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama aile yanı konaklamadır. İrlandalı aileler sıcakkanlılıkları ve misafirperverlikleriyle bilinmektedir. İrlanda’da İngilizce dil okulları öğrencilerinin istek ve ihtiyaçlarını dikkate alarak en uygun aileye yerleştirmektedir. Tek ve çift kişilik odaların bulunduğu aile yanı konaklamada sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinden oluşan yarım pansiyon veya sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeklerinden oluşan tam pansiyon konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Aile yanı konaklamada akşam yemekleri aileyle birlikte yenmektedir. İrlanda’da İngilizce dil kursu eğitimi alırken aile yanı konaklama İrlanda kültürünü ve İngilizceyi doğal yaşam ortamında öğrenme fırsatı sunmaktadır.

İrlanda dil okulu yaz mevsiminde boş olan üniversitelerin öğrenci yurtlarını kiralayarak öğrencilerine öğrenci yurdu konaklama imkanı sağlamaktadır. Tek veya çift kişilik oda seçeneklerinin bulunduğu yurtlarda banyolar ortak kullanılmaktadır. Öğrencilerin kendi yemeklerini hazırlayabileceği küçük mutfakların bulunduğu öğrenci yurtları haftada bir temizlenmektedir.

Paylaşmalı daire, İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir başka konaklama türüdür. Bir dairenin 3 veya 4 öğrenci tarafından oda oda kiralanması esasına dayanan paylaşmalı daireler, diğer konaklama seçeneklerine göre en ekonomik olanlarıdır. Tek veya çift kişilik odaların bulunduğu dairelerde banyo, tuvalet ve mutfak ortak kullanılmaktadır.

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, ilk birkaç hafta genelde İrlandalı bir ailenin yanında kalıp sonraki haftalarda diğer öğrenciler ile paylaşmalı dairede konaklamaya geçmektedir.

İrlanda Öğrenci Vizesi

İrlanda’da iki tür İrlanda öğrenci vizesi bulunmaktadır. 24 haftaya kadar İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler ‘C’ vizesine başvururlar. Bu vize türü için Türkiye’deki İrlanda konsoloslukları öğrencilere ve yeni mezunlara hızlı vize kolaylığı sağlamaktadır. Bu vize türünde yapılan başvurular genellikle çok kısa içinde sonlanmaktadır. İrlanda kolaylaştırılmış öğrenci vizesi hakkında sorularınız için lütfen danışmanlarımızla temasa geçiniz. Daha uzun süreli İrlanda’da dil eğitimi alacaklar için ‘D’ vizesi verilmektedir. Bu vize genelde 3 aylık olarak verilmekte olup, bu vize ile öğrenciler İrlanda’ya seyahat ettikten sonra en yakın GNIB (Garda National Immigration Bureau) bürosuna gidip okul kabul mektupları, pasaportları, işlem ücreti ve İrlanda’da kalacakları süre için yaşam paralarının yatırdıkları bir banka hesabı (aylık 600 Euro) ile İrlanda’da öğrenci oturumu almaları gerekmektedir. Öğrenci oturumu alan öğrenciler daha sonra bankaya yatırdıkları paralarını iade almaktadırlar. İrlanda D vizesi başvurularının kararları Dublin’de verilmektedir. Vize başvuruları genellikle olumlu sonuçlanmakta fakat 8 hafta sürmektedir.

İrlanda’ya Ulaşım

İrlanda Türkiye’ye uçakla 4,5 saatlik uzaklıktadır. Türkiye’den İrlanda’ya düzenli olarak direkt uçuş seferler yapılmaktadır. Dublin, Türkiye’den İrlanda’da İngilizce dil okullarında eğitim alacak öğrencilerin ilk ulaşım noktasıdır. Dublin havalimanından şehir merkezine veya başka şehirlere toplu taşıma ile ulaşım oldukça kolaydır. Dublin şehir içinde metro ve tren ağının gelişmiştir. DART adlı hafif raylı sistem Dublin’in en popüler ulaşım aracıdır. Diğer şehirlerde İngilizce eğitimi alacak öğrenciler ekonomik ulaşım şekli olan otobüsleri tercih etmektedir.

İrlanda dil okulları nasıl gidilir, İrlanda dil okulları tavsiyeleri, İrlanda dil okulu çalışma izni, İrlanda en iyi dil okulları ve daha birçok sorunuz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İRLANDA Dil Okulları