,

İTALYA Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

İtalya Dil Okulları

İtalya, Güney Avrupa’da, doğusunda Adriyatik denizi ve batısında Tiren denizi ile çevrilidir. Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya ile komşu olan İtalya, Akdeniz’deki Sicilya, Elba ve birçok adaya sahip olan bir ülkedir. İtalya, tarihi ve kültürel birçok turistik merkezin ve Avrupa’da moda ve tasarımın başkentidir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu İtalya sanat, kültür ve eğlenceye dair aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir ülkedir. Roma, Floransa ve Milano İtalya’nın en çok tercih edilen şehirlerindendir.

 • İtalya’da Dil Eğitimi

  İtalya ile moda, tasarım, otomotiv, makina sektörlerindeki ticari ilişkilerimiz sonucu, ülkemizde son yıllarda ikinci bir yabancı dil olarak İtalyanca her geçen gün artan bir talep görmektedir. Özellikle tekstil ve moda sektörünün ülkemizdeki gelişmeler sonucu işverenler İtalyanca bilen personellere öncelik vermektedir. Ülkemizde İtalyanca kursu sayıca az olması ve İtalya’da Türk öğrencilerin çok kısa sürede İtalyanca öğrenebilmesi öğrencileri ülkemizde İtalyanca hazırlık yapmadan İtalya dil okullarına giderek öğrenmeye yönlendirmektedir.

  İtalya’da dil eğitiminde ana dili İtalyanca olan öğretmenlerden öğrenmek kuşkusuz en kısa zamanda yüksek verimde öğrenmenin temel koşuludur. Sınıfta, sokakta gün boyunca İtalyancayı duymak ve kullanmak zorunda kalmak kısaca İtalya’da İtalyancayı yaşamak dili daha çabuk öğrenmeyi sağlayan nedenlerdendir. Yüksek kalitede eğitim olanaklarının sunulduğu İtalya dil okulları İtalyanca kursunun yanında tasarım, moda ve aşçılık eğitimleri de verilmektedir. Bu kurslar İtalya’da dil okulunda İtalyanca öğrenirken bir yandan da mesleğiniz üzerine kendinizi geliştirmenize olanak sağlamaktadır. Dünyada modanın merkezlerinden biri olan İtalya dil okulları İtalyanca kursunun yanında moda, tasarım, takı tasarımı, ayakkabı tasarımı eğitimleri en çok tercih edilen eğitimlerdir.

  İtalya dil okulları İtalyanca kursunu çeşitli sanatsal ve kültürel aktivitelerle desteklemektedir. Yılın her ayı ziyaret edilebilecek bir ülke olan İtalya yaz aylarında özellikle Avrupa’dan gelen turist ziyaretleri nedeniyle geniş nüfus yoğunluğuna sahip olmaktadır.

  İtalya’da dil kursunda İtalyanca öğrenen öğrenciler daha sonra İtalyan devlet üniversitelerinde verilen lisans ve yüksek lisans programlarına da katılabilmektedir. İtalya’daki devlet üniversiteleri yabancı öğrencilerden ücretsiz veya ücretsiz denilebilecek düşük oranlarda eğitim harçları almaktadır. Bu nedenle dünyanın dört bir tarafında öğrenciler moda, tasarım, mimari alanlarında eğitim almak için İtalya’da dil okulunda İtalyanca öğrenmektedir. İtalya’da dil eğitimi alan öğrencilerin bir kısmı da İtalyanca eğitimlerini staj yaparak tamamlamaktadır. Diğer Avrupa ülkelerinden farklı olarak İtalya’da Avrupa birliği üyesi olmayan öğrenciler de staj yapabilmektedir.

  İtalya dil okullarında İtalyanca, Türk öğrencilerin çok kısa sürede öğrenebildiği bir dildir. İtalya dil okullarında ortalama 6 haftada İtalyanca başlangıç seviyesini aşmak mümkündür.

 • İtalya Dil Okulları - İtalyanca Kurs Programları

  İtalya dil okullarının çoğunda genel İtalyanca, İtalyanca üniversite sınavına hazırlık, iş İtalyancası, İtalyanca ve moda, tasarım, İtalya’da İtalyanca yaz okulu kursları verilmektedir. Öğrenciler dil okullarına geldikleri ilk gün seviye tespit sınavına alınarak en uygun sınıfa yerleştirilmektedir. İtalya’da dil eğitimine başlamak öncesinde İtalyanca bilmenize gerek yoktur. Alanında uzman İtalyanca öğretmen kadrosunun verdiği İtalyanca dil eğitiminde öğrenciler dersleri düzenli olarak takip ederek kısa zamanda istedikleri başarıya ulaşmaktadırlar. Moda ve tasarım merkezi olan İtalya’da hemen her okulda İtalyanca moda ve tasarım eğitim kursları verilmektedir.

 • İtalya Dil Okulları - Genel İtalyanca Kursu

  İtalya dil okullarında genel İtalyanca kursları, İtalyancayı gündelik iş ve ticaret yaşamında kullanabilecek seviyede öğrenmek isteyenler için ideal kurslardır. Genel İtalyanca kursunda öğrencilere temel dil becerilerinden olan İtalyanca okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz odaklı dersler verilmektedir. Genel İtalyanca kursu haftada genelde en az 15 dersten oluşmaktadır. Çeşitli alanlarda seçmeli ders imkanlarının sunulduğu genel İtalyanca kursunda öğrenciler istedikleri bir alanda başka bir kursa da katılabilmektedir. İtalya dil okullarında genel İtalyanca dil kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin daha önceden İtalyanca eğitimi almış olmasına gerek yoktur. Hemen hemen her ay hiç İtalyanca bilmeyenler için başlangıç sınıfları açılmaktadır. İtalyanca Türk öğrenciler için çok hızlı ve kolay öğrenilen bir dildir, genellikle öğrenciler birkaç haftada günlük yaşamları için gerekli İtalyanca bilgisine ulaşabilmektedirler. İtalya’da dil okulu fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik göstermektedir.

 • İtalya’da Dil Kursu - İş İtalyancası

  İş İtalyancası kursları orta seviyede İtalyanca bilgisine sahip olan ve iş yaşamında İtalyanca iletişim kurmak isteyenlere yönelik hazırlanmış kurslardır. Genel İtalyanca kurslarına ek olarak da alınabilen iş İtalyancası derslerinde öğrenciler; İtalyanca yazışma, raporlama yapma, sunum ve görüşme gibi konularda eğitim almaktadırlar. İş İtalyancası kurslarının eğitim süresi en az iki haftadır. İtalya’da dil eğitimi fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik göstermektedir.

 • İtalya’da Dil Kursu - İtalya’da Üniversite Hazırlık kursları

  İtalya’da üniversite eğitimi için hazırlık kursları İtalya’da moda, tasarım, mimari, mühendislik ve tıp alanlarında eğitim almak isteyen öğrencileri hazırlayan kurslarıdır. Bu kurslara başlangıç düzeyinden itibaren katılmak mümkündür. Daha önce İtalyanca bilmeyen öğrenciler için 24 hafta, İtalyanca bilen öğrenciler için 9 hafta sürmektedir. İtalya’da dil okulu fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik göstermektedir.

  İtalya’da devlet üniversitelerinin ücretsiz eğitim verildiği için tüm dünyadan gelen öğrenciler İtalya’da üniversite eğitimi için hazırlık kursları ile İtalya’da eğitim almayı hedeflemektedir. İtalya’da devlet üniversitelerinde ücretsiz lisans ve yüksek lisans programları hakkında detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

 • İtalya’da Dil Kursu - İtalya’da Moda Tasarım Kursları

  İtalya’da dil okulunda İtalyanca öğrenirken bir yandan da Moda, tasarım (takı, ayakkabı, aksesuar gibi) veya mimarı alanında eğitim alabilir, mesleğiniz veya ilgi alanınızla ilgili terminolojiye hakim olabilirsiniz. İtalya’da İtalyanca kursu ve moda, tasarım kurslarına katılmak için belirli bir seviyede İtalyanca bilmenize gerek yoktur. Her seviyede İtalyanca bilen öğrencilere uygun tasarım, moda ve mimari eğitimleri verilmektedir.

 • İtalya’da Dil Kursu - İtalya Yaz Okulları

  İtalya’da her yıl 18 yaş altı öğrenciler için yaz dönemlerinde yarım gün İtalyanca, yarım gün kültür ve spor aktivitelerinden oluşan yaz okulları programları düzenlenmektedir. Yaz okul programlarına en az bir haftadan başlamak üzere kayıt olmak mümkündür. Yaz okulu programlarında hafta sonu öğrenciler için günü birlik geziler de düzenlenmektedir.

 • İtalya’da Dil Kursu - Konaklama

  İtalya tarihi ve ilginç yapıları, iklimi, moda ve tasarım alanındaki ünü ile her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Turist yoğunluğunun yıl boyunca olduğu İtalya’da butik otel ve yıldızlı otellerin verdiği hizmet de çeşitli ve kalitelidir. İtalya’ya yurt dışı dil eğitimi için gelen öğrenciler öğrenci evleri, yurt ve daire konaklaması veya aile yanı seçeneklerinden birinde konaklamaktadırlar. İtalya’da dil okulları öğrencilerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda en uygun konaklamayı seçmelerine yardımcı olmaktadır.

  İtalya dil okullarında öğrencilerinin konakladığı aileler, İtalyanca dil eğitimini İtalyan bir aileyle aynı evde yaşayarak geliştirmek isteyenler için ideal bir konaklamadır. İtalyan yaşamı ve kültürünün deneyimlemek için şüphesiz önemli bir seçenek olan aile yanı konaklamada öğrenciler dil ve kültürü harmanlayarak kısa sürede öğrenebilmektedir.

  Sabah ve akşam yemeklerinden oluşan yarım pansiyon konaklama, sabah, öğlen ve akşam yemeklerinden oluşan tam pansiyon konaklama seçeneklerinin bulunduğu aile yanı konaklamada tek veya çift kişilik odalar bulunmaktadır. Haftalık temizliğin aileler tarafından yapıldığı evlerde aileler öğrencilere standartlar çerçevesinde konaklama hizmeti verilmektedir. Özellikle akşam yemeklerinin aileyle birlikte yendiği bu konaklama türünde öğrenciler İtalyanca pratik yapma imkanlarını arttırmaktadırlar.

  İtalya’da bazı dil okullarının kendi bünyelerinde işlettiği yurtlar bulunmaktadır. Yurtlar, özellikle farklı ulus ve kültürlerden arkadaşlık kurmak isteyenler için idealdir. İtalya’da birçok öğrenci yurdu paylaşmalı odaların yanında tek kişilik konforlu odalarda konaklama seçeneği de sunmaktadır. Öğrenci yurtlarının çoğunda yemek dahil olmayıp tam teçhizatlı mutfaklar bulunmaktadır. Öğrenciler kendi aldıkları malzemelerle yemeklerini hazırlayabilmektedir.

  Daire konaklaması, bireysel özgürlük ve konforundan vazgeçemeyenler için uygun bir seçimdir. Bir veya iki yataklı odaların bulunduğu bu konaklama tipinde öğrenciler yurt dışı eğitim süreçleri boyunca kendilerine özel bir yaşam alanı kurmaktadırlar.

  Paylaşmalı daire konaklaması genellikle farklı uluslardan birkaç öğrenci ile aynı evi paylaşarak çok kültürlü bir ortamda uluslararası öğrenci etkileşimi ile dostluklar kurmak ve rahat bir konaklama isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Paylaşımlı daire konaklaması İtalya’da İtalyanca kursu eğitim alan öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama şeklidir.

 • İtalya’da Dil Kursu - İtalya’ya ulaşım

  Türkiye’den İtalya’ya düzenli olarak direkt uçuş seferleri bulunmaktadır. Türkiye ile İtalya uçuş mesafesi ortalama 2.5 saat sürmektedir. İtalya’da havalimanlarında taksilerle veya tren ile gideceğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İtalya’da şehirlerarası ulaşım çoğunlukla trenlerle sağlanmaktadır. İtalya’da şehir içi ulaşımda, belediye otobüsleri, tramvaylar ve Roma, Milano gibi büyük şehirlerde metrolarla ulaşımınızı ekonomik olarak yapabilirsiniz. İtalya’da şehir içi ulaşımda bisikletler önemli bir yer tutmaktadır. Bisiklet yolları ve levhalarının hemen her yerde olduğu İtalya’da bisikletle rahatlıkla gezebilirsiniz.

 • İtalya’da Dil Kursu - İtalya Öğrenci Vizesi

  Normal (bordo pasaport) sahipler İtalya’ya seyahatleri için vize almak zorundadırlar. Avrupa Birliği üyesi olan İtalya’da kısa süreli (90 günü geçmeyen) seyahatler için Schengen vizesi ‘C’ verilmektedir. Eğer başka bir Avrupa Birliği ülkesinden aldığınız geçerli bir Schengen vizesi sahibi iseniz İtalya’ya bu vize ile giriş yapılabilmektedir. Daha uzun süreli (90 günden uzun) seyahatler için İtalya D türü milli vize vermektedir. Bu vize ile ülkeye giren öğrenciler geçici öğrenci oturumu almalıdırlar. İtalya’da eğitim alırken aldığınız vize ile Avrupa Birliği ülkelerini yeni bir vize almadan seyahat edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahibi öğrenciler 180 gün için 90 günü geçmeyen seyahatleri için vize almadan İtalya’ya giriş yapabilirler. Daha uzun kalmayı planlayan öğrenciler ise yeşil pasaportları olsa bile vize almaları gerekmektedir. İtalya vizesi ile ilgili detaylı bilgiyi İtalya Vizesi sayfamızdan bulabilirsiniz.

  İtalyanca dil eğitimi ve İtalya dil okulları için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İTALYA Dil Okulları