ÜNİVERSİTE,MASTER

Üniversite Yaz Okullarının Faydaları

Ülkemizde de oldukça popüler olan (kredili) yaz okulu programlarını açmak gerekirse, öğrenci ve mezunların yaz tatillerinde kendi eğitim aldıkları üniversite dışında yine kendi alanları veya başka bir bilim dalında ders almaları olarak tanımlanabilir.

ÜNİVERSİTE

Kanada'da Staj

Kendini geliştirme isteği olan üniversite öğrencileri ve yeni mezun olmuş adaylar için en büyük fırsatlardan biri de yurtdışında staj yapmaktır. Üniversite öğrencileri ve yeni mezun gençler dışında çalışma hayatının içerisinde olan gençler de yurtdışındaki staj programlarıyla iş deneyimlerini geliştirebilirler. Kanada’da, staj programları ile yurtdışında iş deneyimi edinmek isteyen gençlerin dikkatini çeken ülkelerden biridir.

ÜNİVERSİTE

Yurtdışında Yaz Okullarında Ders Saydırmak

Öğrenci ve mezunların yaz tatillerinde yurtdışındaki bir üniversitede kendi eğitim alanları veya başka bir bilim dalında ders alması yurtdışı yaz okulu programları olarak adlandırılır. Yurtdışında çok uzun yıllardan beri uygulanan kredili yaz okullarını özellikle yabancı öğrenciler tercih etmektedir.

ÜNİVERSİTE

Danimarka İngilizce Lisans Programları

Yaratıcılığı, yeniliği, analitik ve eleştirel düşünmeyi teşvik etmek için tasarlanmış olan Danimarka üniversite sistemi, dünyada örnek gösterilen eğitim modellerinden biridir. Danimarka, öğrenci başına düşen akademik personel sayısı, üniversitelerin fiziksel imkanları, öğrencilere sağladığı araştırma olanakları ile Avrupa standartlarının ötesinde eğitim olanakları sunmaktadır.

ÜNİVERSİTE,MASTER,SERTİFİKA

Optional Practical Training ( OPT ) Nedir ?

Optional Practical Training (OPT), birbirini izleyen en az iki dönem boyunca tam zamanlı öğrenci olan ve çalışma alanlarında ABD'de iş aramayı planlayan F-1 uluslararası öğrenciler için 12 aylık çalışma yetkisidir.

ÜNİVERSİTE

Alman Üniversiteleri Not Ortalaması Sistemi

Birçok öğrencimiz Almanya’da üniversitelerin özellikle master giriş şartları ile ilgili açıkladığı en düşük ortalama koşulunun bizim not sistemimizde karşılığını bulmakta zorlanıyor. Bu nedenle sizin için Türkiye’deki not ortalamanızı Almanya’daki sisteme nasıl çevirebileceğinizi paylaştık.

SERTİFİKA,ÜNİVERSİTE

Yurtdışında Pilotluk Eğitimi

Günümüzün en popüler meslekleri arasında olan pilotluk birçok gencin hayallerini süslemektedir. Pilot olma isteği hem yapılan işin seyahatleri, hem çalışma ortamının cazibesi, hem de parlak bir gelecek sağlaması ile gençlerin hayallerinde kendine yer bulmaktadır. Bu hayali gerçekleştirenlerden olmaya ne dersiniz? Üstelik yurtdışı deneyimi ile birlikte…

MASTER,DİL OKULU,ÜNİVERSİTE

İngiltere Master - Ya IELTS'den İstenen Skoru Alamazsam ?

İngiltere’de master yapmak için tüm planlarınızı yaptınız ama IELTS’den istenen skoru henüz alamadıysanız hayallerinizi İngiliz üniversitelerinde master öncesi verilen Pre-sessional İngilizce dil kursları ile gerçekleştirebilirsiniz.

ÜNİVERSİTE

Studienkolleg Nedir?

Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen ve Avrupa Birliği dışından başvurmak isteyen öğrencilerin lise diplomalarının tanınması için Studienkolleg yapma zorunlulukları vardır. Studienkolleg üniversite eğitiminde seçilecek alanlar üzerine verilen ön eğitim olmaktadır.

MASTER,ÜNİVERSİTE

Almanya'da En Çok Tercih Edilen Almanca Master Programları

Almanya'da en çok tercih edilen Almanca Master Programlarını sizin için listeledik.Bu liste öğrencilerimize bilgi olması amacıyla hazırlanmıştır.Belirtilen master programları,üniversitelerin en çok tercih edilen programları olup,tüm master programları değildir.Programların eğitim dilinde ve isimlerinde üniversiteler zaman zaman değişikler yapmaktadır.Güncel bilgileri için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

ÜNİVERSİTE

İngiltere'de Üniversitelerde İngilizce Hazırlık

İngiltere’de, İngilizce dil kursunu üniversitelerde de almak mümkündür. İngiltere’de hemen hemen her üniversitede İngilizce hazırlık programları verilmektedir. Bu programlar yıl boyu Eylül ve Haziran ayları arasında Genel İngilizce ve yaz aylarında Pre-Sessional İngilizce kursları olarak verilmektedir.

ÜNİVERSİTE,MASTER

Almanya'da En Çok Tercih Edilen İngilizce Master Programları

Almanya'da en çok tercih edilen ingilizce master programlarını sizin için listeledik.Bu liste öğrencilerimize bilgi olması amacıyla hazırlanmıştır. Belirtilen master programları, üniversitelerin en çok tercih edilen programları olup, tüm master programları değildir. Programların eğitim dilinde ve isimlerinde üniversiteler zaman zaman değişiklikler yapmaktadır. Güncel bilgileri için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

ÜNİVERSİTE,MASTER

İspanya'da Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni

İspanya’ya eğitim almak için giden öğrencilerin, eğitim sürelerinin ya da vize sürelerinin bitiminde kendi ülkelerine dönmesi beklenirdi. Artık öğrencilerin 12 aya kadar iş aramaları veya kendi işlerini kurmaları için mezuniyetten sonra kalmalarını destekleyen yeni bir yasa çıkarıldı.

ÜNİVERSİTE,MASTER

YÖK Denklik Başvurusu

Yurtdışında üniversite bitirmiş Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının diploma denkliğine ihtiyacı vardır. Bu denkliğin alınabilmesi için e-Devlet YÖK Denklik Başvurusu üzerinden online başvuruda bulunması gerekmektedir.

ÜNİVERSİTE,MASTER

Yurtdışında Üniversiteye Nasıl Başvurulur ?

Yurtdışında üniversiteye başvurmak isteyen öğrencilerin üniversiteye başvuru yaparken en çok dikkat etmesi gereken konu üniversitelerin son başvuru tarihleridir. Her üniversitenin yabancı öğrenciler için son başvuru tarihi bulunmaktadır ve genelde yurtdışında yabancı öğrenciler için belirlenen son başvuru tarihleri yerel öğrencilerinkinden farklılık göstermektedir. Günümüzde birçok üniversiteye başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru kabul edildiğinde okuldan bir kabul mektubu yollanmaktadır. Bu kabul mektubu ile birlikte öğrenci vizesine başvuru süreci başlatılmaktadır.

LİSE,ÜNİVERSİTE

Advanced Placement (AP) Nedir ?

Advanced Placement (AP), ABD ve Kanada'daki lise öğrencilerinin üniversite düzeyinde dersler almasına olanak sunan programdır. Bu program sayesinde öğrenciler lisede okurken üniversiteden ders almakta, sınavlardan yüksek puan alan öğrenciler ders kredisi kazanabilmektedir. Ders kredisi almaktan daha çok öğrencinin üniversite düzeyinde dersleri başarı ile takip edebilecek olması, lise son sınıftaki öğrencilerin sıralamadaki iyi üniversitelerden kabul ve burs almasında yardımcı olur.

ÜNİVERSİTE,MASTER,SERTİFİKA

Kolej ve Üniversiteler Arasındaki Farklar

Genellikle Amerikalılar "kolej" kelimesini yükseköğretim için kullanırlar. “Üniversiteye gitmek”, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki herhangi bir kolej veya üniversiteye gitmek demektir. Hem kolejler, hem de üniversiteler özel olabildiği gibi devlete de ait olabilir. Hem kolejler, hem de üniversiteler birçok farklı alanda aynı türde lisans dereceleri sunarlar. Her ikisi de aynı derslere ve aynı temel mezuniyet şartlarına sahiptir. Kolejler ve üniversiteler için giriş koşulları, hemen hemen aynıdır ve hem kolejler hem de üniversiteler çok seçici ve rekabetçi olabilir.

LİSE,ÜNİVERSİTE,BURSLAR

Amerika’da ki Üniversitelerden ve Liselerden Nasıl Burs Alınır ?

Amerika’daki Üniversitelerden ve Liselerden burs almak artık çok daha kolay. Türk öğrencilerin Amerikan Üniversitelerinden burs almalarının zor olduğu söylenir. Amerikan Üniversitelerinden burs almak sanıldığı kadar zor değildir. Her Türk öğrenci Amerikan Üniversitelerinden kısmi ya da bazı durumlarda tam burs alabilir.