GENEL

En Ucuz Yurtdışı Dil Okulu

En ucuz yurt dışı eğitim okulu fiyatını hesaplarken sadece eğitim ücreti değil, yaşam, ulaşım ve harçlığınızı da hesaba katmalısınız. Yurtdışı dil okulları artan rekabet ve yüksek döviz nedeniyle sezonluk indirimler yapmakta ve öğrenci adaylarına avantajlı paketler sunmaktadır.

GENEL

Amerika'da Staj

Gençler için profesyonel olarak iş tecrübesi kazanmak gelecek planları için oldukça önemlidir. Yurtdışında staj yapma isteği ise gençler arasında oldukça popülerdir. Genç nüfusun fazla olduğu ülkemizde, gençlerin en büyük kaygısı işsizliktir. Bu nedenle donanımlı bir CV’ye sahip olarak iş aramak, iyi bir kariyer için ilk adımdır.

GENEL

Yurtdışında Öğrencilere Verilen Çalışma İzinleri

Yurtdışında eğitim almak gençlerin birçoğu için hayal gibi görünse de günümüzde gerçeğe daha kolay dönüşebilmektedir. Birçok ülke yabancı öğrencilere hem kendilerini geliştirebilmeleri, hem ülkelerinin kültürünü yakından tanımaları, ülkeye daha kolay adapte olabilmeleri ve yaşam masraflarının da bir kısmını çıkarabilmeleri için eğitim alırken çalışma hakkı tanımaktadır.

GENEL,DİL OKULU

Malta'da Çalışarak İngilizce Öğrenmek

Malta’ya 90 gün üzerinde eğitim almak için giden öğrenciler eğitim aldıkları sürenin 13. haftasından sonra part-time çalışma iznine sahiptirler.

GENEL

YÖK Yurtdışı Eğitim Denklikte Nelere Dikkat Etmeli

Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının önlisans, lisans ve yüksek lisans programlarından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınması ve ilgili programların eğitim düzeyindeki kazanımları bakımından Türkiye’deki programlar ile eşdeğerliğinin tespit edilmesini denklik olarak tanımlayabiliriz. Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında eğitim alan her birey, Türkiye’de özellikle kamuda çalışmak ya da akademik hayatına devam etmek için diploma denkliğini almalıdır.