GENEL

Yurtdışında Öğrencilere Verilen Çalışma İzinleri

Yurtdışında eğitim almak gençlerin birçoğu için hayal gibi görünse de günümüzde gerçeğe daha kolay dönüşebilmektedir. Birçok ülke yabancı öğrencilere hem kendilerini geliştirebilmeleri, hem ülkelerinin kültürünü yakından tanımaları, ülkeye daha kolay adapte olabilmeleri ve yaşam masraflarının da bir kısmını çıkarabilmeleri için eğitim alırken çalışma hakkı tanımaktadır.

SERTİFİKA,GENEL

CELTA ve DELTA Nedir?

Cambridge CELTA, İngiltere'de bulunan prestijli Cambridge Üniversitesi'ne bağlı olup özel bir İngilizce öğretmenliği sertifikasıdır. Yüksek giriş standartlara sahip bu kurslar tüm dünyadaki merkezlerde şahsen yürütülmektedir.

GENEL

Amerika'da Staj

Gençler için profesyonel olarak iş tecrübesi kazanmak gelecek planları için oldukça önemlidir. Yurtdışında staj yapma isteği ise gençler arasında oldukça popülerdir. Genç nüfusun fazla olduğu ülkemizde, gençlerin en büyük kaygısı işsizliktir. Bu nedenle donanımlı bir CV’ye sahip olarak iş aramak, iyi bir kariyer için ilk adımdır.

GENEL

Online Eğitimde Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalı ?

Dünya çağında Covid19 salgını ile değişen hayatlarımız, insanlığın bilim ve teknoloji de ne kadar ilerlese de, doğa karşısında ne kadar çaresiz kaldığını bir kez daha gösterdi.

GENEL

YÖK Yurtdışı Eğitim Denklikte Nelere Dikkat Etmeli ?

Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının önlisans, lisans ve yüksek lisans programlarından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınması ve ilgili programların eğitim düzeyindeki kazanımları bakımından Türkiye’deki programlar ile eşdeğerliğinin tespit edilmesini denklik olarak tanımlayabiliriz. Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında eğitim alan her birey, Türkiye’de özellikle kamuda çalışmak ya da akademik hayatına devam etmek için diploma denkliğini almalıdır.