,

Avustralyanın renklerini tanımak için bir fırsat

Avustralya'da Üniversite Eğitimi

Avustralya, nüfusu 19 milyon civarında bulunan canlı, enerjik ve en önemlisi sıcakkanlı bir ülkedir. Dünü renkli, yarını parlak, bugünü ise son derece hoştur. Kültürel ve coğrafi çeşitlilik diyarı, sonsuz alan ve hareketli, zevkli, dünyanın en yaşanabilir şehirler ülkesidir. Avustralyalılar gıpta edilecek bir yaşam sürerler. Yumuşak, astropikal bir iklim yıl boyunca akla gelebilecek tüm spor ve eğlence olanaklarına imkan sunar. Avustralya’da yaşayan insanlarla, kültürlerle ve sonradan göçmen olmuş Avustralyalı insanlarla dünyanın en kozmopolit ülkesi haline gelmiştir. Avustralya’da eğitim standartlarının çok yüksek olduğu bilinmektedir. Günümüzde okullar, yüksekokullar ve üniversitelerde en son telekomünikasyon ve bilgisayar teknolojileri temel eğitim araçları olarak kabul edilmektedir.

Avustralya’da eğitim yılı Kuzey yarımküreden farklı olarak Şubat ayında başlar. Haziran ayında Türkiye’de eğitim yılını tamamlamış öğrencilere bu 6 aylık ara İngilizce dil bilgilerini tazelemeye iyi bir fırsat yaratabilir. Şubat ayından Aralık ayına süren eğitim yılında birçok program için son başvuru tarihleri Ekim ayı içerisindedir. Avustralya’da bazı üniversite ve meslek okulları ayrıca Temmuz ayında da öğrenci alır.

Avustralya’da bulunan birçok devlet ve özel üniversiteler, Türk öğrencileri kabul etmektedir. Türkiye’de lise mezunu olanlar üniversite eğitimlerine, İngilizce bilgileri de yeterliyse doğrudan başlayabilirler. Meslek yüksekokulu mezunu olanlar için Avustralya’da üniversitede ders saydırarak doğrudan dikey geçiş de yapabilirler. Örneğin, Türkiye’de iki yıllık işletme önlisans mezunu olan öğrenciler iki yıl daha eğitim alarak Avustralya’da işletme bölümü mezunu olurlar. Üniversitelerin kendi bünyelerinde dil okulu ve bölgelerinde özel dil kursları ile sınavsız geçiş anlaşması yapmaktadırlar. Bu sayede öğrenciler, dil kursu sonrasında üniversitenin İngilizce dil sınavına girmeden, eğitime başlama imkanına sahip olurlar. Avustralya’da üniversite eğitim ücretleri senelik 13.000 Avustralya Dolarından başlamaktadır.

Sertifika ve Diploma için Eğitim Kurumları - AVUSTRALYA

Australian College of Sport and Fitness

Australian College of Sport and Fitness’ın Avustralya’da Sydney, Melbourne, Perth ve Brisbane’da kampüsleri bulunmaktadır. Hem yerli hem de dünyanın farklı yerlerinden uluslararası öğrencilere eğitim sunan kolejde öğrenciler Fitness eğitimi almaktadırlar. Kuruluşu 30 yılı aşan kolej, pek çok ulusal akreditasyona sahip olmakla birlikte dünya çapında Fitness sektörü tarafından lider eğitim merkezi olarak görülmektedir

Australian Learning, Training & Education Centre (ALTEC)

Australian Learning, Training & Education Centre (ALTEC), 2008 yılında Melbourne’da daha çok mesleki diploma ve sertifika programları sunan bir meslek yüksekokulu olarak kurulmuştur. Okul, 2014 yılında Chifley Business School ve Kent Institute ile yaptığı partnerlikle bünyesine Lisans ve Yüksek lisans programları eklemiştir. ALTEC, Higher Education Provider (HEP) ve the Institute of Certified Bookkeepers tarafından akredite edilmiştir.

Australian National Institute of Business and Technology (ANIBT)

Australian National Institute of Business and Technology (ANIBT), 2003 yılında, doğu Melbourne’de özellikle uluslararası öğrencilere Hospitality ve Air-conditioning eğitimi sunarak sektöre başlamıştır. Günümüzde okul, sürekli gelişme gösteren, önde gelen özel eğitim kurumlarından biridir. ANIBT’in başarı anahtarı, değişen eğitim ve ekonomiye cevap verecek nitelikte olması ile pratik ve kaliteli eğitim programları sağlamasıdır.

Browns Professional

Browns Professional, küresel bir bakis açisina sahip Avustralya merkezli bir egitim ve ögretim kurulusudur. Browns, ilk olarak 2003 yilinda Gold Coast’a Ingilizce dil okulu olarak açilmistir. Günümüzde ise Brisbane ve Gold Coast’da yer alan iki ayri subeye sahip olup, Ingilizce dil egitimi, sertifika ve diploma programlari sunmaktadir.

Envirotech International College

Envirotech International College, 2008 yilinda Avustralya’da kurulan ve hizla büyüyen egitim kurumlarindan biridir. Her yil hem yerli hem de uluslararasi ögrencilere egitim sunan okulun Gold Coast ve Byron Bay’da olmak üzere 2 ayri kampüsü bulunmaktadir. Kampüslerin yer aldigi her iki lokasyonda Avustralya’nin kiyi sehirleridir. Gold Coast, dünya çapinda ünlü olan sörf merkezlerinden biridir. Byron Bay ise, her yil binlerce turist tarafindan ziyaret edilen bir merkez olup, harika plajlara, restoranlara ve alisveris merkezlerine ev sahipligi yapmaktadir.

Greenwich College, Sydney

Greenwich College İngilizce dil okulu, 2005 yılında Sydney’de kurulmuştur. Okul, Sydney’in merkezinde 2 modern kampüste, yenilenmiş binalarda İngilizce eğitimi sunmaktadır. Tüm sınıflar, modern eğitim olanakları ile donatılmış olup, klimaya sahiptir. Okulda öğrencilerin yararlanabilecekleri olanaklar arasında bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz internet bağlantısı, mutfak ve engelli öğrenciler için okul içi ulaşım bulunmaktadır.

Phoenix Academy

Phoenix Academy, 1989 yılında Avustralya’nın Perth şehrinde kurulmuş olup, İngilizce dil eğitimi, lise ile üniversite hazırlık kursları ve diploma programları sunan bir okuldur. Geniş imkânlara sahip olan okulda öğrencilerin yararlanabileceği olanaklar arasında bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz internet bağlantısı, öğrenci salonu ve kütüphane bulunmakla birlikte kampüste öğrenci yurdu ve yüzme havuzu mevcuttur.

Queensland Academy of Technology (QAT)

Queensland Academy of Technology (QAT), 2007 yılında kurulmasına rağmen, kısa zamanda Brisbane’nın ünlü Diploma ve Sertifika programları sunan okulu haline gelmiştir. Okul, Brisbane şehrinin merkezinde, alışveriş merkezleri, kafeler, restoranlar, sinema ve kütüphaneler ile çevrili bir alanda yer almaktadır.

Shafston International College, Brisbane

Shafston School of Business, Avustralya’nın yılın her dönemi güneşli Queensland eyaletinde Brisbane ve Gold Coast şehrinde yer alan Shafston school of Business, bölgenin en köklü ve bilinen eğitim kurumlarındandır. Brisbane ve Gold Coast’da kampüsü buluna Shafston School of Business College yurtları da bünyesinde bulunan az sayıda kampüsten biridir.

Stanley College

Stanley College, Avustralya’nin Perth sehrinde yer almaktadir. Kolejde 1400’den fazla yerli ve uluslararasi ögrenciye egitim sunulmaktadir. Uluslararasi ögrencileri yaklasik 41 farkli ülkeden gelen ögrenciler olusturmaktadir. Stanley College’de sunulan olanaklar arasinda ücretsiz internet erisimi, bilgisayar laboratuvari, ögrenci salonu, staj ve is yerlestirme hizmeti, haftalik sosyal aktivite ve geziler ve modern derslikler ile çesitli laboratuvarlar yer almaktadir.

Swinburne University of Technology

Swinburne University of Technology, Melbourne’de yerli ve yabancı öğrencilere 100 yıldan fazla süredir, lisans, yüksek lisans, doktora, sertifika ve diploma programları sunmaktadır. Üniversite, bilim, teknoloji, yenilikçilik ile öğretim ve araştırma alanlarında dünya üniversitelerinin ilk %3’ü arasında yer almaktadır. Swinburne University of Technology’nin Melbourne’de 4 ayrı merkezde bulunan kampüslerine ek olarak Malezya’da Sarawak’ta da bir kampüsü bulunmaktadır.

Universal Institute of Technology, Melbourne

UIT Universal Institute of Technology Australia, Melbourne kentinde bulunan kampüsünde öğrencilere hem İngilizce eğitimi sunmakta hem de sertifika programları sunmaktadır. UIT öğrencilerine kaliteli akademik fırsatlar, kültürel deneyimler ve samimi bir kampüs ortamı sağlamaktadır. Enstitünün akademik personeli nitelikli ve deneyime sahip kişilerden oluşmaktadır.

West Australian Institute of Further Studies

West Australian Institute of Further Studies (WAIFS), Bati Avustralya merkezli bir egitim kurulusudur. Diploma ve sertifika programlari sunan okulun Perth sehir merkezinde kampüsü bulunmaktadir. Kampüste ögrencilere sunulan olanaklar arasinda bilgisayar laboratuvarlari, tam donanimli modern derslikler, ücretsiz internet erisimi, ögrenci salonlari ve kütüphaneler yer almaktadir.