Kendini geliştirme isteği olan üniversite öğrencileri ve yeni mezun olmuş adaylar için en büyük fırsatlardan biri de yurtdışında staj yapmaktır. Üniversite öğrencileri ve yeni mezun gençler dışında çalışma hayatının içerisinde olan gençler de yurtdışındaki staj programlarıyla iş deneyimlerini geliştirebilirler. Kanada’da, staj programları ile yurtdışında iş deneyimi edinmek isteyen gençlerin dikkatini çeken ülkelerden biridir. Kanada’da staj yapan gençler İngilizce dil becerilerini geliştirirken yurtdışında iş deneyimine kazanmakla kalmayacak, Kanada’yı da keşfetme imkanına sahip olacaklardır.

Kanada’da staj programları iki aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalardan ilki eğitim, ikincisi ise mesleki tecrübe kazandıran çalışmayı kapsamaktadır. Eğitim kısmında adaylar ister dil eğitimi isterlerse mesleki sertifika eğitimi alabilmektedir. Kanada staj programlarında eğitim ve staj süresi eşit olarak dağıtılmaktadır. Örneğin; 8 hafta eğitim alan aday 8 hafta da staj yapabilmektedir.

Kanada’da staj programları maaşlı ya da maaşsız olabilmektedir. Adayların maaşlı staj yapabilmeleri için Study Permit vizesi ile Kanada’ya gitmiş olmaları gerekmektedir. Programa gidecek adayların Study Permit vizeleri de danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Kanada staj programlarına katılmak isteyen adaylardan 18 yaşından büyük olmaları, orta düzeyin üstünde İngilizce bilmeleri ve staj yapacakları alanda iş deneyimine sahip olmaları beklenmektedir.

İşletme, Finans, Pazarlama, Medya–İletişim, Mühendislik, Sosyal Bilimler, Mimarlık, Lojistik, Gastronomi ve Turizm Kanada staj programlarında en çok tercih edilen alanlardan bir kaçıdır. İş deneyiminiz doğrultusunda siz de birçok alanda Kanada’da staj yapabilirsiniz.

Kanada’da staj programları hakkında detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.