,

OXFORD DİL OKULLARI

Oxford Dil Okulları

Oxford, güney İngiltere'nin ortasında Londra’ya 80 km uzaklıkta bulunan kültürel ve tarihi açıdan Birleşik Krallıklar’ın en önemli şehirlerinden biridir. Dünyanın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapmaktadır. Oxford Üniversitesi’nin ne zaman kurulduğu tam olarak bilinmemekle beraber Anglo-sakson dünyanın en eski üniversitelerinden biri olduğu kabul edilmektedir.

Çevre bölgeleri ile 244.000 nüfusa sahip Oxford yılda 9 milyon civarında turist misafir etmektedir. Ülkemizdeki şehirlerden farklı olarak sadece iki alışveriş merkezi olan Oxford’da sokak aralarındaki dükkanlardan alışveriş yapmak, kuytu bir köşedeki pub’da yemek yemeyi sevenler için ideal bir şehirdir.

Oxford’da binalarda genelde klasik dönem mimari tarzı hakimdir. Şehri ve yapısını yürüyerek keşfedebileceğiniz Oxford’da da Avrupa şehirlerinin vazgeçilmezi bisikletler yaşamın merkezinde yer almaktadır. Harry Potter filmlerinin çekildiği Christ Church kilisesine ev sahipliği yapan Oxford, bu özelliği ile de turistlerin ilgisini çekmeyi başaran bir şehirdir. Ashmolean sanat ve arkeoloji müzesi, kayık gezisine çıkabileceğiniz Magdalen Köprüsü, Avrupa’nın en eski kütüphanelerinden olan Bodleian Kütüphanesi, Oxford Kalesi, Cartax Kulesi, eski ve zarif, daire biçiminde olan Radcliffe Camera, İngiltere’nin en eskilerinden Botanik bahçeleri ve Christ Church Katedrali Oxford’a görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Kültürel aktiviteleri, tiyatro ve sinemalarıyla Oxford yeşil doğasının yanında ziyaretçilerine keyifli zaman geçirme fırsatı sunan bir şehirdir. İngiltere genelinde olduğu gibi Oxford‘da hava genelde serin ve yağmurludur. Güneşli gün sayısının kapalı havalara göre daha az olduğu tipik İngiltere iklimi hakimdir. Gün içerisinde hava değişimi yaşanması sebebiyle her zaman yanınızda bir şemsiye bulundurmanız

Birbirinden bağımsız 39 kolejin bir çeşit federal sistem içerisinde bir araya gelmesiyle oluşmuş olan Oxford Üniversitesi’ne ayrıca yedi adet özel kolej de dahildir. Günümüzde de dünyanın en saygın eğitim kurumlarından biri olan üniversite yaklaşık 130 ülkeden 18.000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Oxford, yoğun öğrenci nüfusu ile canlı ve kültürel hareketliliğin fazla olduğu şehirlerdendir. Oxford Üniversitesi’nin neredeyse şehrin her yanına yayılmış binaları her yıl binlerce turistin ilgisini çekmektedir. Kaliteli ve güvenli bir yurtdışı dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin de yoğun talebinin olduğu Oxford öğrencilere hem tarihi manzara hem de doğasıyla etkileyici bir atmosfer sunmaktadır.

Oxford’da tren ve otobüs ile başta Londra olmak üzere bir çok şehre ulaşmak mümkündür. Oxford tren istasyonu şehir merkezine 1 km uzaklıktadır. Londra Paddington istasyonuna her saat başı trenle ulaşmak mümkündür. Ortalama seyahat süresi 1 saattir.

Heathrow, Gatwick ve Birmingham Havalimanları İngiltere’nin iç kesimlerinde yer alan Oxford’a en yakın havalimanlarındandır. Heathrow havalimanı ulaşım için Oxford’a en yakın havalimanıdır. Heathrow havalimanından Oxford’a otobüsle direkt veya trenle Londra içinde aktarma yaparak ulaşabilirsiniz.

Oxford International, Oxford

UIC English Oxford Ingilizce dil okulu ögrencilerine konforlu ve modern donanimli siniflarinda yabanci ögrenciler için Ingilizce dil egitim kurslari vermektedir. Ingiliz gelenekleri ve kültürüyle çevrili bir konumda bulunan Oxford UIC Ingilizce dil okulu ögrencilerine Ingilizceyi günlük veya is yasaminda akici ve dogru kullanabilme becerisi kazandirmayi hedeflemektedir. Oxford UIC Ingilizce dil okulunda deneyimli ve nitelikli ögretmenler araciligiyla ögrencilere yüksek akademik standartlarda Ingilizce dil egitimi veren seçkin merkezlerden biridir.

EC - English Centre, Oxford

EC Oxford İngilizce dil okulu, Oxford Üniversitesi’nin muhteşem okulları arasında yerini almakta, bu tarihi ve büyüleyici şehrin merkezinde bulunmaktadır. Okul, havadar sınıfları ve son derece modern tesisleri ile Oxford’un iyi dil öğrenme ortamını sunmaktadır. EC Oxford İngilizce dil okulu 200 kişilik kapasiteye ve 15 sınıfa sahiptir

Eckersley, Oxford

Eckersley Oxford İngilizce dil okulu, Oxford’da kurulan en eski İngilizce dil okullarından biridir. John Eckersley tarafından 1955 yılında kurulan Eckersley Oxford İngilizce dil okulu, bu tarihten beri dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hedeflerine ulaşmaları için gerekli olan İngilizce dil eğitimini vermektedir. Eckersley Oxford İngilizce dil kursu, İngilizce iletişim kurmada öğrencilerinin

Kaplan International English, Oxford

Kaplan'ın Oxford'da sunduğu İngilizce kurslarından birine katılın ve İngilizce'yi dünyanın en ünlü üniversite şehirlerinden birinde öğrenin. İngiliz öğrenciler, zengin bir tarihe sahip bu şehirde 1096'dan beri okuyor ve bu nedenle şehir, geniş bir öğrenci topluluğuna sahip.Oxford'daki okulumuz ünlü Christ Church kolejine yakın olarak konumlandırılmıştır. Tarihi bir binada bulunan okul, şehir merkezine sadece 10 dakika mesafededir.

Kings Education, Oxford

Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu Oxford’da iki ana kampüsten oluşmaktadır. Şehir merkezinde bulunan St. Josephs ve hareketli öğrenci merkezinde yer alan St. Michael’daki eğitim merkezleriyle Kings Colleges Oxford İngilizce dil okulu şehir merkezine otobüsle 20 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır.

Oxford House College, Oxford

Oxford, Oxford House College İngilizce dil okulu, şehrin merkezinde küçük, samimi ve uluslararası bir okuldur. Tam olarak 15 King Edward St.’de yer alan okul, British Council tarafından akredite edilmiştir. Dünyanın en eski İngilizce konuşulan üniversitesine sahip olan Oxford’da ayrıca birçok üniversite ve kolej bulunmaktadır.

Oxford International English, Oxford

Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerine konforlu ve modern donanımlı sınıflarında yabancı öğrenciler için İngilizce dil eğitim kursları vermektedir. İngiliz gelenekleri ve kültürüyle çevrili bir konumda bulunan Oxford International English, Oxford İngilizce dil okulu öğrencilerine İngilizceyi günlük veya iş yaşamında akıcı ve doğru kullanabilme becerisi kazandırmayı hedeflemektedir.

Regent, Oxford

İngiltere’nin eğitim ve kültür başkenti olarak bilinen Oxford şehri adını verdiği üniversitesi ile dünya çapında adını duyurmuş İngiliz şehirlerinden biridir. Oxford genç ve canlı nüfusu ile diğer İngilizce şehirlerinden çok daha hareketli bir şehirdir.İngiltere’nin eğitim ve kültür başkenti olarak bilinen Oxford şehri adını verdiği üniversitesi ile dünya çapında adını duyurmuş İngiliz şehirlerinden biridir

St. Clares, Oxford

St. Clares Oxford İngilizce dil okulu, 1953 yılında Anne Dreydel OBE ve Pamela Morris tarafından kurulmuştur. Bir öğrenci şehri olan ve modern ile gelenekselin karışımı olan Oxford şehri, İngilizce eğitim alınabilecek en iyi yerlerden biridir. Şehre dünyanın her yerinden üniversite veya dil eğitimi almak için gelen öğrenciler bulunmaktadır. St. Clares Oxford İngilizce dil okulu, oldukça köklü bir geçmişe sahip olup