Yurtdışı Dil Okulları

Dil Okulu Ara
Eğitim Dili
Ülke
 

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı dil okulları, bulundukları ülkenin dil eğitimini uluslararası öğrencilerine sunmaktadırlar. Yurtdışında dil okullarının tercih edilmesindeki önemli faktörler şüphesiz ki eğitimi alınmak istenilen dilin anadili olan öğretmenler tarafından verilmesi ve dil bilgisinin pratik yapılarak arttırılmasıdır. Bunlara ek olarak eğitimini aldığınız dilin kültürü ile tanınması ve eğitimin alındığı ülkenin keşfedilmesi avantajları da vardır.

Öğrencilerimiz için en uygun yurtdışı dil okulu seçimi yaparken, eğitim alacakları ülkeden, eğitim alacakları okula, konaklayacakları yurttan, vize işlemlerine, eğitim sonrasında ne tür bir kariyer hedeflediklerine kadar geniş bir yelpazede danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Öğrencilerimizin yurtdışında dil eğitim gereksinimlerini karşılamak için uzman kadromuzla başta İngiltere, Amerika, Almanya, Avusturya, İsviçre, İtalya, İspanya, Portekiz, Brezilya, Fransa, İrlanda, Malta, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Avusturya ve Japonya olmak üzere yurtdışında birçok dil okulunu temsil etmekteyiz. Temsilcisi olduğumuz dil okullarına ulaşmak için tıklayınız.

Yurtdışı Dil Okulu Ülke Seçimi

Yurtdışında dil okulları tercih edilirken başlangıç olarak, dilin hangi ülkede öğrenilmek istenildiğine karar verilmelidir. Örneğin; İngilizce öğrenmek için İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada ve Avustralya popülerken Malta, Malezya ve Yeni Zelanda’nın da tercihler arasında olabileceği de bilinmelidir. İngilizce öğrenmek için yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin, ülke tercihlerinin başında İngiltere’nin olması dilin anavatanı olması gösterilebilir. Bunun yanında Türkiye’den gidenler için, uçuşların diğer ülkelere oranla daha kısa olması da etkendir. İngilizce dil okullarının, İngilizce öğretmedeki tecrübelerinin diğer ülkelerdeki dil okullarına göre çok daha fazla olması da tercih sebeplerinden gösterilebilir.

İngiltere’nin çok tercih edilmesinin yanında, okullar masrafları ve yaşam giderlerinin pahalılığı, çalışma izninin olmaması ve okullarda çok fazla Türk olması öğrencilerin diğer seçeneklere yönelmesine neden olabilir. İngilizce eğitimi alabileceğiniz diğer ülkeler ise, Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda, Yeni Zelanda ve Malta’dır.

Almanca da yurtdışına gidilerek öğrenilmek istenen popüler dillerden bir diğeridir. Yurtdışında Almanca dil eğitimi için gidebileceğiniz tek ülke Almanya olmamakla birlikte, Avusturya ve İsviçre de seçenekleriniz arasında yer alabilir. Almanya’nın Almanca dil eğitimi almak isteyenlerce daha çok tercih edilmesinin başında dil okullarının öğretimdeki başarıları gösterilebilir. Üniversite eğitimlerinin ücretsiz olması, Almanya’nın sanayide gelişmiş ve güçlü bir ekonomiye sahip olması da diğer tercih sebeplerindendir.

Almanca dil eğitimi için Avusturya’da diğer seçeneklerden biridir. Avusturya’nın Viyana kentinin kültür ve sanat merkezi olarak dünyaca ün yapmasının yanında ülkenin köklü bir eğitim sistemine sahip olması da seçenekler arasında bulunmasını sağlamaktadır. Ayrıca Viyana dünyanın en yaşanabilir ve yaşam kalitesi en yüksek kenti olarak da tanınmaktadır.

Yurtdışında dil eğitimi almak istediğiniz dili öğrenmek için birçok ülke seçeneğinin bulunduğunu bilmek size avantaj sağlayacaktır. Örneğin İspanyolca dil eğitimi için İspanya çok tercih edilse de, Latin Amerika ülkeleri olan; Arjantin, Bolivya, Dominik, Ekvador, Guatemala, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Meksika, Panama, Peru, Şili, Uruguay ve Venezuela’da da bu dil öğrenilebilir.

İtalyanca ve Japonca’nın kendi ülkeleri olan İtalya ve Japonya’da öğrenimi tavsiye edilirken, Portekizce için Portekiz ve Brezilya arasında tercih yapabilmektedir.

Yurtdışı Dil Okullarında Şehir Seçimi

Ülke tercihinin yapılmasının ardından dil okulu seçeneklerinin elenmesi ve doğru dil okuluna karar verilmesi dil eğitimi almak isteyenler için önemlidir. Yurtdışı dil okulları seçiminde şehir tercihi, eğitim programlarının içerikleri, dil öğretimindeki başarıları ve gerekli materyallerin sunulması gibi konularda etkendir.

İngilizce eğitiminin popüler olduğu ülke İngiltere’dir. İngiltere’de İngilizce dil eğitimi almayı düşünen hemen hemen herkesin ilk aklına gelen şehir ise Londra’dır. Öğrencilerin yıl boyunca yapabileceği birçok aktivitenin bulunduğu Londra şehri konumu, kültürü ve yaşam tarzı ile dikkat çekse de yaşam maliyetlerinin yüksekliği dezavantajları arasında yer alır. Cambridge Londra’dan çok uzak olmayan bir şehir de eğitim almak isteyenler için önerilebilecek şehirler arasındadır. Oxford gibi üniversitesi ile tanınan Cambridge küçük olmasıyla birlikte tam bir öğrenci şehridir.

Avustralya’da İngilizce öğrenmek isteyenler tarafından tercih edilen popüler ülkelerdendir. Dil eğitimi için tercihler en çok Sydney’den yana kullanılsa da Melbourne, Perth ve Brisbane’de geniş öğrenci nüfusunun bulunduğu ideal şehirlerden gösterilebilir.

Amerika’da İngilizce öğrenmek isteyenler tarafından öncelikli tercihler arasında yer alır. Amerika’da en popüler olan şehir New York olsa da, öğrenci şehri olarak adlandırabileceğimiz Boston da tercihler arasında bulunmalıdır. Chicago, Los Angeles, San Diego, San Francisco ve Miami şehirleri de seçenekler arasında olabilecek şehirlerdir.

Doğru ülke, şehir, dil okulu ve eğitim programının seçimi eğitimini almak istediğiniz dilin öğreniminin başarıyla sonuçlanması ve eğitim hedeflerinize ulaşmanızdaki etkisi büyüktür. Tüm seçeneklerin değerlendirilmesiyle birlikte tercih edeceğiniz dil okulunun yapısı da dikkat edilmesi gereken diğer bir noktadır. Tüm dünyada şubeleri olan bir dil okulu ya da küçük bir aile işletmesi olması gibi seçeneklerin yanında her ikisinin de ayrı avantajları olacaktır. Yurtdışı kurslarının yapıları hakkında ve sizin için en uygun dil okulunun belirlenmesiyle ilgili bilgileri gkr eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Yurtdışı Dil Okulları Eğitim Programları

Yurtdışı dil kursları, uluslararası öğrencilerine dil eğitim programlarının yanında, dil ile ilgili pratiklerinin arttırılması, ülkeyi keşfedebilmesi ve sosyalleşmeleri için gezi ve aktiviteler gibi fırsatlar sunmaktadır. Birçok dil okulları ise bu aktiviteler ve gezilere ek olarak bulunduğunuz ülkenin kültürünü de tanıyabileceğiniz seçmeli dersler veya dil eğitim programıyla birleştirilmiş etkinlik dersleri de öğrencilerine vermektedir. Örneğin; Almanca dil eğitimi için Viyana’da bulunuyorsanız, dil eğitimine ek bazı dil kurslarının sunduğu kayak sporları derslerini, Brezilya’da Portekizce öğrenirken samba ve Arjantin’de İspanyolca dil eğitimi alırken tango derslerini de alabilirsiniz.

Yurtdışı dil okulları, öğrencilerine verimli ve etkin bir eğitim sunabilmek için, eğitime başlamadan seviye belirleme sınavı yaparak, seviyelerine uygun sınıflarda öğrenim almalarını sağlarlar. Ayrıca öğrencilerinin ilerlemelerini gözlemlemek, eksik kaldığı noktaları belirlemek ve sınıf atlamalarını sağlamak amacıyla da belirli periyodlarla seviye tespit sınavları gerçekleştirirler. Kurs bitiminde öğrencilerine katılım belgeleri veya başarı sertifikalarını verirler.

Dil eğitiminizi yurtdışında aldığınızda, dil okulu seçiminize göre sınıf mevcudiyetleri farklılıklar gösterebilir. Tek kişilik bire bir eğitimlerin dışında, 6 kişilik sınıflardan 15 kişilik sınıflara kadar birçok seçenek görmek mümkündür. Sınıf mevcudunda bizim tavsiyemiz olan en ideal sayı ise 12’dir.

Yurtdışı dil okullarında; standart, yoğun, bire bir, iş için dil eğitimi, öğretmenler için dil eğitimi ve sınavlara hazırlık gibi çeşitli eğitim programları bulunmaktadır. Öğrencilerin alacakları ders saatleri, programların yoğunluğu, ders saatlerinin süreleri bu eğitim programlarına ve tercih edilen dil okuluna göre farklılık göstermektedir. Eğitim programları haftalık 10 saatten 40 saate kadar değişiklik göstermekle birlikte, bazı dil okullarında 1 ders 25 dakika sürerken, bazılarında ise 55 dakikaya tekabül etmektedir. Dil okulunun seçiminde ders saatlerinin yoğunluğu ve süreleri de önemli noktalardandır. Yurtdışı dil eğitiminizi 4 haftadan 32 haftaya kadar olan seçeneklerle alabilme imkanınız bulunmaktadır. Seçim yaparken gkr yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Yurtdışı Dil Okullarında Konaklama

Yurtdışına dil eğitimi almak için gittiğinizde, aklınızdaki kaçınılmaz sorulardan biri konaklayacağınız yer konusudur. Konaklamanızı yapacağınız yerin özellikleri, dil eğitimi alacağınız okula mesafesi, şehirdeki konumu ve konaklama türü gibi sorular kafa karışıklığına neden olsa da dil okulları tarafından düşünülmüş ve çözüme ulaştırılmış bir konudur. Yurtdışı dil okulları öğrencilerine aile yanı, paylaşımlı öğrenci evleri ve öğrenci yurtları gibi konaklama seçenekleri sunmaktadırlar.

Konaklama tercihleri ülke seçimine göre farklılıklar göstermektedir. Örneğin; Dil eğitiminizi İngiltere’de almak istiyorsanız, size tavsiye edeceğimiz konaklama şekli aile yanı olacaktır. İngiltere’deki aile yapısı Türkiye ile benzerlikler göstermekle birlikte buna diğer örnekler ise Almanya, Kanada, İtalya, İspanya ve İrlanda gibi birçok ülke örnek gösterilebilir. Amerika’da ise önerimiz yurt iken, Avustralya’da öğrenci evleri tavsiye edilebilir.

Konaklama seçeneklerini biraz açacak olursak, aile yanı konaklamalarda; öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalmakla birlikte mutfak, banyo ve lavabo genellikle ortak kullanım alanlarıdır. Öğrenci evleri, bir dairenin öğrenciler tarafından paylaşılması şeklidir ve aile yanı konaklama da olduğu gibi ortak kullanım alanları vardır. Öğrenci yurtları, genellikle okul bünyelerinde olup, okullara yakın mesafelerde tek kişilik, 2 veya 3 kişilik oda seçeneklerinin yanında banyo ve lavabonun odalara dahil olduğu yurtlar mevcuttur.

Yurtdışı Dil Okullarına Ulaşım

Yurtdışında dil eğitimi almak istediğinizde, gideceğiniz ülkeye nasıl ulaşacağınız ve ülkede ulaşımın hangi araçlarla sağlandığı tercihlerinizin belirlenmesinde etkili olabilir. Günümüzde yurtdışı ulaşımları için havayolları tercih edilmekle birlikte İngilizce dil eğitimi için tercihiniz İngiltere ise uçuşunuz yaklaşık 4,5 saat iken Amerika’ya gitmek istiyorsanız yaklaşık 14 saate kadar uzayabilmektedir. Dil öğrenimi için yurtdışını tercih ediyorsanız, dil okulları öğrencilerine ulaşım konusunda da yardımcı olabilmektedirler. Öğrencilerinin havalimanına inmesinin ardından, konaklayacakları yerlere veya okullara ulaşımı için havalimanı karşılaması hizmeti sunmaktadırlar.

Yurtdışı Yaz Okulları

Yaz okul programları yatılı liseler veya üniversite kampüslerinde yerel öğrencilerin tatil dönemlerinde okulun sınıfları, spor tesisleri ve yurtlarını kullanarak uluslararası öğrenciler için de düzenlenmektedir. En az altı haftalık programlardan oluşan yurtdışı yaz okulları uluslararası öğrencilerin yabancı dil bilgilerini pratik yaparak arttırmalarına ve gittikleri ülke kültürü hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olurlar. Eğitim ve aktiviteler okul kampüsünde düzenlenirken, konaklama okul kampüsündeki yurtlarda veya bölgedeki ailelerin yanında sağlanabilir. Haftalık ders saatleri 15 ile 20 saat arasında değişiklik gösterirken, dersler daha çok pratik konuşma üzerine odaklıdır. IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlık eğitimlerinin de verildiği yaz okullarında, gezi ve aktivite programları da planlanmaktadır. Yaz okulu programları başvuruları genellikle Ekim- Mart ayları arasında kabul etmektedir. Yaz okullarının seçiminde dikkat edilmesi noktaların başında ise sınıflardaki öğrenci sayıları ve milliyet dağılımları gelmektedir. Bulunduğunuz yaz okulunda çok fazla Türk öğrenci olması pratiğinizi arttırma durumuna engel olabileceğinden dikkate alınması gereken bir konudur. Yaz okulları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yurtdışı Dil Okulları Danışmanlık Hizmetlerimiz

Yurtdışında dil eğitimi almak istiyorsanız bir uzmana danışmak, seçenekleriniz konusunda bilgi edinebilmek ve alacağınız eğitimin isteğiniz doğrultusunda ilerleyip başarıya ulaşmasında avantajlar sağlamaktadır. Yurt dışında dil eğitimi alırken karşılaşacağınız durumları fırsatlara çevirebilmek, öğrenmek istediğiniz dilin eğitimini en etkili şekilde alabilmek için konuyla ilgili uzman kişilere danışmak ve bilgi almak size fayda sağlayacaktır.

Yurtdışı dil okullarında eğitim almak istediğinizde sizinle birlikte Gkr eğitim danışmanlarımız tarafından programla ilgili beklentileriniz dikkate alınarak seçeneklerin değerlendirilmesi yapılır. Size en uygun dil eğitim programı için dil okullarının elenmesinin ardından kayıt işlemleriniz başlatılır. Okul kaydınız ile birlikte, seyahat amacınıza uygun olarak vize başvurunuz yapılır ve takibi gerçekleştirilir. Dil okulunun size sunabileceği hizmetler doğrultusunda bilgilendirmelerle tercihlerinize yardımcı olmamız için Gkr eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışı Dil Okulları Fiyatlar

Dil eğitimi alırken; ülke, şehir ve yurtdışı dil kursları seçimini etkileyen önemli unsurlardan biri bütçe konusudur. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler bütçeleri doğrultusunda seçimlerini belirler ve dil kursları arasında elemeler yaparlar. Eğitim için gidilecek olan ülkenin yaşam maliyetlerinin yüksekliği, dil okullarının fiyatları farklılıklar göstermektedir. İngilizce dil eğitiminin İngiltere mi yoksa Yeni Zelanda’da mı alınabileceği konusunun belirlenmesinde etkendir.

Yurtdışı dil okullarının haftalık ücret aralıkları hakkında bilgi vermek gerekirse,
 • İngiltere için 130 GBP – 300 GBP aralığında,
 • Amerika için 200 USD – 350 USD aralığında,
 • Kanada için 190 CAD – 270 CAD aralığında,
 • Avustralya için 150 AUD – 350 AUD aralığında,
 • Yeni Zelanda için 200 NZD – 350 NZD aralığında,
 • Malta için 85 EURO – 135 EURO aralığında,
 • İrlanda için 85 EURO – 135 EURO aralığında,
 • Güney Afrika için 150 USD – 260 USD aralığında,
 • Fransa için 140 EURO – 250 EURO aralığında,
 • Almanya için 130 EURO – 200 EURO aralığında,
 • İspanya için 145 EURO – 200 EURO aralığında,
 • İtalya için 110 EURO – 200 EURO aralığında,
 • Portekiz için 170 EURO – 240 EURO aralığındadır.

Ayrıntılı ve güncel fiyat bilgileri için Gkr yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Yurtdışı Dil Okulları kayıt süreçleri
Yurtdışına dil eğitimi almak amacıyla seyahat eden bir öğrencinin başvuru, kayıt ve vize süreçleri konusunda aşamaları aşağıda bulabilirsiniz. Bu aşamalar seçilen ülkeye göre farklılıklar gösterse de, genel olarak izlenen adımlar aşağıdaki gibidir.
 • Bilgi al; Dil eğitimi için, ülke, şehir ve dil okulu seçimleri hakkında danışmanlarımızla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.
 • Kayıt ol; Ön kayıt yaparak işlemlerinizi başlatabilir ve dil okulu seçiminizi yapabilirsiniz. Dil okulu seçiminizin ardından pasaportunuzla dil okuluna kayıt işlemleri başlatılmaktadır.
 • Pasaportunuzun, dil okulu kayıt işlemlerinden önce hazır bulunması dil okuluna kayıt yapılırken önemlidir. Pasaport başvuruları hakkında bilgi için tıklayınız.
 • Vize; Dil okulu kaydınızın yapılmasından sonra vize başvurunuz yapılacaktır. Gideceğiniz ülkeye göre gerekli evrak listesi değişmekte olup, başvurularınız danışmanlarımız tarafından yapılıp, takip edilmektedir.
 • Öğren; kayıt aşamasından, vize başvurunuzun yapılmasına ve seyahat sırasında yanınızda bulunması gereken evraklar gibi birçok konu hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.
 • Dil okulu kayıt aşamaları ise;.
 •           a. Danışmanlarımız okul kayıt formunu size ulaştıracak ve bu formu doldurmanızı isteyeceklerdir,
 •           b. Bu aşamada pasaport kopyanızı danışmanlarımıza ulaştırmanız gerekecektir,
 •           c. Eğer Amerika’ya gitmek istiyorsanız, okul kayıt aşamasında en az 15,000 USD miktarında eğitim masraflarınızın karşılanmasıyla İngilizce ilgili banka varlık yazısı istenmektedir,
 •           d. Kayıt aşamasında öğrencilerimiz dil okulu kayıt sözleşmesini okur ve imzalar. İki nüsha olan bu sözlemenin bir örneği firmamızda kalırken diğer örneği öğrencimize verilmektedir. Kayıt ücretiyle ilgili bilgi için gkr danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz,
 •           e. Okuldan kabul belgesi geldikten sonra vize belgelerinin toplanması ve vize randevusunun alınması gerekmektedir. Gideceğiniz ülke bir Schengen ülkesi ise okul ödemesi kayıt aşamasında yapılırken, diğer ülkeler için bu ödemenin vize başvurusundan önce yapılmasına gerek yoktur. Diğer ülkelere ziyaret edecekler okul ödemesini vize çıktıktan sonra okula gitmeden 15 gün öncesinde yapabilir,
 •           f. Seyahat sağlık sigortası vize başvurunuz sırasında istenilen zorunlu bir evrak olmakla birlikte, gkr danışmanlarımız aracılığı ile anlaşmalı olduğumuz acentelerden sigorta poliçeleri alınabilmektedir,
 •           g. Uçak biletinizin de vize başvurunuzdan önce alınmasında fayda vardır, gkr danışmanlarımız aracılığı ile anlaşmalı olduğumuz acentelerden bilet rezervasyonları yapılabilmekte ve alınabilmektedir.

Yurtdışı Dil Okulları hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Dil Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler