LOS ANGELES DİL OKULLARI

Los Angeles Dil Okulları

Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri’nde Kaliforniya eyaletinin en büyük nüfusa sahip olan şehridir. New York şehrinden sonra Amerika’nın ikinci büyük şehri olan Los Angeles, Büyük Okyanus’un doğu kıyısında güney Kaliforniya’da yer almaktadır.

Los Angeles şehri, geniş bulvarları, uzun sahilleri ve yaşamın her rengini barındıran bir merkezdir. Los Angeles’da her gün onlarca ülkeden farklı kültürlerle karşılaşmak mümkündür. Kaliforniya eyaletinde geniş bir coğrafi alanı kaplayan Los Angeles, Amerika’nın en hareketli metropollerindendir. Hollywood sinema film endüstrisinin yerleşim merkezi olan Los Angeles’da Amerika’nın en eski film ve sinema okulu bulunmaktadır. Amerika’nın ünlü yüzlerinin yaşadığı şehir olan Los Angeles, eğlence, kültür, spor ve daha birçok farklı aktivite için ideal bir merkezdir. Dünyaca ünlü Universal stüdyolarının bulunduğu Universal City, ilk Oscar ödüllerinin verildiği Roosevelt Oteli, Amerika’nın en büyük ikinci hükümet binası olan Civic Center, tarihi El Pueblo parkı, dünyanın en önemli parklarından biri olan Disneyland ve şehrin simgesi olan Bevery Hill Los Angeles’da gezilmesi gereken en önemli yerler arasında yer almaktadır.

Los Angeles, hava sıcaklıklarının aşırı sıcak veya soğuk olmaması sayesinde yılın her ayı Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği bir şehirdir. Yoğun bir nüfusa ev sahipliği yapan Los Angeles, sanat ve kültür alanında olduğu kadar eğitim alanında öncü şehirler arasında yer almaktadır. Farklı millet ve kültürlerin buluşma noktası konumundaki Los Angeles’da İngilizce dil okulları sayısında diğer şehirlere göre oldukça fazladır. Yetişkin ve genç öğrencilere yönelik birçok kurs seçeneğinin bulunduğu İngilizce dil okullarında öğrenciler amaçlarına en uygun İngilizce eğitim programını kolaylıkla bulabilmektedir. İngilizce dil eğitimi için batı Amerika’nın en ideal merkezi olan Los Angeles’da öğrenciler çeşitli aktiviteler eşliğinde İngilizceyi çok kısa bir sürede iletişim dili olarak rahatlıkla kullanabilme becerisine sahip olmaktadır. Yılın her dönemi hareketli ve canlı bir şehir olan Los Angeles’da İngilizce pratik yapabilme alanın oldukça geniştir. Genel İngilizce kurslarından akademik ve sınavlara hazırlık kurslarına kadar çeşitli amaçlara uygun programların bulunduğu Los Angeles’da İngilizce öğrenmek oldukça keyifli olacaktır.

Los Angeles’a ülkemizden direkt uçuş ile ulaşmak mümkündür. Los Angeles sadece İngilizce eğitim almak isteyenler için değil aynı zamanda Amerika’da kısa veya uzun süreli sertifika programlarına katılmak isteyenler içinde ideal bir şehridir. Los Angeles’de özel dil okullarında veya bir çok üniversite ve kolej kampüsünde İngilizce dil eğitimi almak mümkündür.

California Language Academy, Los Angeles

Los Angeles ve San Diego’da olmak üzere 2 yerleşkesi bulunan California Language Academy, 2010 yılında kurulmuştur. California Language Academy alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla her iki yerleşkede de size kaliteli ve eğlenceli bir eğitimin garantisini vermektedir

Converse International, San Francisco

Columbia West College Ingilizce dil okulu, 1990 yilinda Los Angeles’ta anadili Ingilizce olmayanlara Ingilizce ögretmek amaciyla kurulmustur. Okulunda yer alan egitmenler ana dili Ingilizce olan ve deneyim sahibi kisilerden olusmaktadir. Columbia West College Ingilizce dil okulunda ögrencilere sunulan olanaklar arasinda modern donanimli siniflar, kütüphane, bilgisayar laboratuvari, ücretsiz internet erisimi, ögrenci salonu ve kafe yer almaktadir. Ögrenciler ders sonralari ve hafta sonlari okul tarafindan düzenlenen kültürel, sosyal aktivitelere ve gezilere katilmaktadirlar.

EC - English Center, Los Angeles

EC dil okulları ilk olarak 1991 yılında Malta’da açılmış ve sonrasında hızlı bir şekilde dünyanın önde gelen İngilizce dil okullarından biri olmuştur. EC, bugün dünya genelinde 17 merkezde ve her yıl 45.000’den fazla öğrenciye dil eğitimi vermektedir. EC Los Angeles İngilizce dil okulu, Güney Kaliforniya sahil şeridinin son uzantısı olan bol güneşli Santa Monica sahiline yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Kaplan International English, Los Angeles Westwood

Güneşli Westwood’da bulunan okulumuzda İngilizce eğitimi görün. Ünlü UCLA kampüsüne yakın olan okulumuz aynı zamanda batı yakasının en ünlü sahillerine de yakındır.

Kings Education, Los Angeles

Kings Los Angeles College Hollywood'da Sunset Bulvarı'nda, film endüstrisinin efsanevi merkezinde bulunmaktadır.

Sprachcaffe, Los Angeles

Los Angeles gerçekten her şeye sahip bir şehirdir! Şehir harika kültürel yerler, turistik yerler, restorantlar, alışveriş merkezleri ve hatta tüm yıl boyunca harika iklim sunar!

UCLA Extension, Los Angeles

UCLA Extension Ingilizce dil okulu, University of California Los Angeles’a bagli bir dil okulu olup, egitimler üniversitenin kampüsünün hemen yakininda yer alan Westwood Village’de verilmektedir. Okulda ögrencilere sunulan olanaklar arasinda bilgisayar laboratuvarlari, modern donanimli derslikler ve kütüphanededir. UCLA Extension Ingilizce dil okulu egitmenlerinin çogu Master derecesine sahip ve deneyimli kisilerden olusmaktadir. Okulda genel Ingilizce ve akademik Ingilizce gibi çesitli hedeflere yönelik kurslar sunulmaktadir.