CHICAGO DİL OKULLARI

Chicago Dil Okulları

Chicago, İllinois eyaletinde Michigan Gölü’nün güneybatı kıyısında yer almaktadır. 1885 yılında ilk gökdelenin inşa edildiği şehir olarak tarike geçen Chicago, ünlü Sears Kulesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Chicago gökdeleni ve rengarenk sokakları, parkları, bahçeleri ve mimarisi ile her mevsim binlerce ziyaretçi ağırlamaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 3. şehri olan Chicago’da genelde rüzgarlı ve yağışlı bir hava hakimdir. Chicago farklı ulus ve kültürlerin yaşadığı kozmopolit bir yapıya sahiptir. Şehri dünya çapında ünlü kılan en önemli unsurlardan biri de basketboldur. NBA’de mücadele veren Chicago Bulls, tüm dünyada taraftarı olan, dünyanın en iyi basketbol takımlarından biridir. Sanat, kültür ve spor alanlarında ön planda olan Chicago sokak sanatları bakımından da zengin bir şehirdir. Şehrin hemen her yerinde farklı ve etkileyici sanat eserine rastlamak mümkündür. Chicago’da Museum Campus olarak adlandıran bölgede çok sayıda müze yer almaktadır. Chicago’nun en önemli olanı The Art Institute of Chicago’dur.

Art Institute of Chicago, Shedel Akvaryumu, Willis Kulesi, Grant Park, Adler Planetoryumu, Jay Pritzker Pavyonu, Soldier Field ve United Center Chicago’da gezilecek önemli yerler arasında yer almaktadır.

Sanatsal merkezleri ve müzeleri ile her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan Chicago, eğitim alanında da her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih edilen popüler bir şehirdir. Amerika’da dil okulunda İngilizce öğrenmek isteyenlere yönelik kaliteli eğitim veren İngilizce dil okullarının yoğun olduğu Chicago’da her seviyeye uygun program bulmak mümkündür.

Chicago İngilizce dil okullarında genel İngilizce kursu, iş İngilizcesi, sınavlara hazırlık İngilizce kursu ve akademik İngilizce kursu başta olmak üzere çok sayıda farklı amaçlara uygun programlar bulunmaktadır. Chicago ‘da İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler şehrin çok kültürlü yapısı ve hareketli yaşamı eşsiz bir yurt dışı dil eğitim deneyimi yaşamaktadırlar.

ELS, Dominican University, Chicago

ELS/Chicago, ABD’nin en büyük üçüncü şehrine yalnızca 20 dakika uzaklıktaki Dominican University’nin güzel kampüsünde yer almaktadır.

Kaplan International English, Chicago

Kentin tarihi ticaret merkezinde konumlandırılmış Chicago'daki okulumuzda İngilizce kursuna katılın. Geniş ve modern sınıfları ile Chicago'daki okulumuz dünyanın ünlü Wrigley stadyumuna da oldukça yakın.