SYDNEY DİL OKULLARI

Avustralya’daki en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Sydney, Avustralya ekonomisinin merkezidir. Avustralya dünyanın en büyük adası olmasının yanında dünyanın en küçük kıtasıdır. Sydney, çok karıştırıldığı gibi ülkenin başkenti değildir. Sydney, Jackson Limanı’nın kıyılarında kurulmuştur. Sydney, Botany Körfezi ile Pittwater arasında yaşayan Darut kabilesinin anayurdu olarak bilinmektedir.

Dünya'nın en büyük doğal limanı olan Sydney limanı ve sahilleriyle gidilebilecek en güzel turistik şehirlerden biri olarak kabul edilmektedir. Sydney dünyaca ünlü opera binası, sahilleri, mimarisi ve dünya mutfaklarından seçenekler sunan görülmesi gereken bir şehirdir.

Sydney rıhtımı, feribotları, tertemiz kumlarla kaplı sahilleri ve doğanın güzelliğiyle bütünleşen iki katlı bahçeli evleri ile ziyaretçilerine huzurlu bir şehir yaşamı fırsatı sunmaktadır. Sydney düzenli caddeleri, sakin trafiği, ılıman iklimi ile muhteşem bir tatil için gereken tüm unsurları barındırmaktadır.

Avustralya güney yarım kürede yer aldığı için turistik amaçlı veya öğrenci olarak gidecek olanların bu özelliği dikkate alması gerekmektedir. Kuzey yarım kürede kış yaşanırken burada yaz mevsiminin yaşanması ve gece gündüz farkı ilk başlarda biraz sıkıntılı bir durum yaratabilmektedir. Sydney’de gündüz hava çok sıcakken geceleri serin olduğu için gitmeden önce gerekli giysiler almak ekstra masraf yapmamanız açısından avantaj sağlayacaktır. Sydney şehri dendiğinde özellikle yeni yıla girerken havai fişekli muhteşem gösterinin yapıldığı mükemmel kemeri ve kuleleriyle Sydney Harbour köprüsü akla gelmektedir. Sydney’de diğer önemli şehir sembolü ise dalga dalga çatısıyla ünlü opera binasıdır.

Şehrin önemli merkezlerinden biri olan Port Jackson adı verilen Sydney limanı muhteşem koyları ve plajlarıyla dünyanın en güzel görüntülerinden biridir. Yelkenliye denize açılmak limanın güzelliklerini keşfetmenin en ideal yoludur. Sydney ulaşım açısından gelişmiş bir sisteme sahiptir. Tren ağının gelişmiş olduğu şehirde metro sistemi, otobüsler ve feribotlar toplu taşımaya hizmet etmektedir. Sydney’de şehir içi ve dışına birçok sefer otobüs seferleri mevcuttur.

Rocks Bölgesi, Sydney şehrinin doğduğu tarihi bir liman mahallesidir. Rocks bölgesi Sydney’in en fazla turist çeken merkezleri arasında yer almaktadır. Tarihi yapısının da etkisiyle bu bölge açık hava müzesi olarak da betimlenmektedir.

Town Hall, eskiden bir mezarlık olan Town Hall Victoria tarzında inşa edilmiştir. Bir dönem Sydney’in belediye meclisine de ev sahipliği yapan Town Hall günümüzde konser ve sergi salonu olarak kullanılmaya devam edilmektedir.

1959'da Sydney'e bir opera binası yapmak için düzenlenen tasarım yarışmasına 32 ülkeden 222 kişi katıldı. Kazanan neredeyse hiç tanınmayan, 40'lı yaşlarında Hollandalı bir mimar, Joern Utzon oldu. Diğer yarışmacıların çoğu gibi binanın yapılacağı yeri hiç görmeden, fotoğraflara bakarak çalışmıştı. Tasarımı, kısmen Sydney'in eşsiz güzellikteki limanında duran yatların yelkenlerinden, kısmen de Meksika'da gördüğü Maya ve Aztek tapınaklarından ilham almıştı. Opera binasının üstündeki yelkenlerde bir milyondan fazla temizlik gerektirmeyen ve güneşte parlayan anti bakteriyel, seramik İsveç kiremidi bulunur. Bina, dünyadaki en büyük tiyatro perdesine sahiptir. Yün perdelerin her biri yaklaşık 93 metrekare alanı kaplar. Konser salonundaki org dünyanın en büyük mekanik orgudur ve 10 bin 500 boruya sahiptir. Sydney Opera Evi, Sydney'in sembolü ve 20. yüzyılın en ünlü yapılarından biridir. Danimarkalı ünlü mimar Joern Utzon bu eseriyle 2003 Pritzker Mimarlık Ödülünü kazanmıştır. Bina, Unesco Dünya kültür mirasına eklenmiştir.

Tek başına Sydney ülke gelirinin %25 sağlamaktadır. Kişi başı milli gelirin ortalama 45.000 AUD’dan fazla olduğu Sydney dünyada en fazla net gelir kazanan şehirler arasında 18. sıradadır bu nedenle göçmenlerin en gözde şehirlerindendir. Sydney Avustralya’nın finans merkezidir. Yine Avustralya borsası Sydney’dedir. Ülkenin ilk 500 en büyük firmasından yarısı Sydney’dedir. IT firmalarının büyük çoğunluğu Sydney’dedir. Bu nedenle muhasebecilere, finans sektöründe tecrübeli profesyonellere, bilişim uzmanlarına çok ihtiyaç vardır.

Sydney’e maalesef Türkiye’den direkt uçuş yoktur. Sydney’e Singapur, Malezya, Hong Kong, Dubai ve Abu Dhabi’den aktarmalarıyla değişik havayolları firmaları tarafından ulaşım sağlanmaktadır. Sydney’e yapılacak yaklaşık 21 saatlik bir yolculuğa sonunda ulaşacağınız güzellikleri düşünerek çıkmak yol stresi yaşamadan motivasyonunuzu arttırmaya yardımcı olacaktır.

 Kingsway Institute, Sydney

Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulu, Sydney şehrinin merkezinde modern bir binada yer almaktadır. Okul, 3 kata yayılan modern sınıflara, ücretsiz internet bağlantısına, öğrenme kaynakları merkezine, mutfağa, bilgisayar laboratuvarına ve kafeye sahiptir. Kingsway Institute Australia İngilizce dil okulu eğitmenleri, lisans eğitimini tamamlamış ve İngilizce dil eğitiminde uzman bir yeterlilik deneyimine sahiptirler.

Ability Education, Sydney

Sydney ve Melbourne’de kampüsleri bulunan, Ability Education, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Cambridge ve IELTS Sınavı Hazırlık ve Akademik İngilizce Programları sunmaktadır. Sydney’de 2 kampüste 500 öğrenciye eğitim veren Ability Education 2009 yılında Melbourne kampüsünü açmıştır. 2009 yılında MGET Institute bünyesine giren Ability Education, işletme, turizm, sertifika ve diploma programlarına geçiş imkanı sağlamaktadır.

Academies Australasia, Sydney

Academies Australasia, Avustralya, Sydney’de bulunan bünyesinde; İngilizce dil kursu, sosyal bilimler okulu, teknoloji ve işletme okulu bulunan okullar grubudur. Grubun sahibi Garratts’s Limited hisseleri Avustralya borsasında işlem görmektedir. Avustralya Sydney’de bulunan Academies Australasia bünyesindeki okulların bazıları 50 yıldır eğitim vermektedir.

Academy of English, Sydney

Academy of English, AcademiesAustralasia Group of Colleges bağlı bir dil okuldur. Grup bünyesinde Australian International High School, Claredon Business College, Supreme Business College, Academy of Social Sciences, Australian College of Technology kolejleride bulunmaktadır.

Greenwich English College, Sydney

Greenwich English College İngilizce dil okulu 2005 yılında Sydney'de kurulmuştur. Avustralya’da en iyi İngilizce dil okullarında biri olarak kabul edilmektedir. 30 farklı ülkeden 700’den fazla öğrenciyle gündüz ve akşam dersleri ile 10 farklı programda eğitim vermektedir. Sydney ve Melbourne'de kampüsleri bulunmaktadır.

ILSC Language School, Sydney

ILSC Ingilizce dil okulu, Sydney’in ticari merkezlerinden birinde, tren ve otobüs istasyonlarina yakin, uygun bir alanda bulunmaktadir. Okulda ögrencilere sunulan olanaklar arasinda modern derslikler, bilgisayar laboratuvari, ögrenci salonu, mutfak, kütüphane, masa tenisi ve ücretsiz internet erisimi bulunmaktadir. ILSC Ingilizce dil okulu Sydney, ayni zamanda TOEIC test merkezidir. Böylece ögrenciler, kurs sonrasinda ayni merkezde sinava girebilmektedirler. Ögrenciler, ders sonralari ve hafta sonlari okulun düzenledigi sosyal etkinlik ve gezilere katilmaktadirlar.

International House, Sydney

International House okulları 55 ülkede ve 150’den fazla şubeye sahiptir. International House Sydney İngilizce dil okulu, 2001 yılında hem uluslararası öğrencilere hem de anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenlerine kaliteli İngilizce eğitimi sunmak için kurulmuştur. International House Sydney İngilizce dil okulun üstün kalitede ve deneyimli eğitmenleri ile diğer Sydney okullarından oldukça farklıdır.

Kaplan International English, Sydney

Kaplan Aspect, Kaplan International College, 1967 yılında kurulmuş dünyanın en büyük İngilizce dil Okulu ve ileri eğitim kurumlarındandır.

La Trobe University, Sydney

La Trobe University Victoria eyaletinde kurulmuş, Melbourne başta olmak üzere 8 kampüste eğitim veren, dünya genelinde % 1’lik üniversite dilimine giren bir üniversitesidir. Australian Campus Network (ACN) Sydney kampüsün, La Trobe Üniversitesinin yeni yerleşkelerinden biridir. La Trobe Uvinersity ‘nin Avustralya haricinde

Langports English Language College, Sydney

Langports Sydney İngilizce dil okulu Eylül 2014’de kapılarını yabancı öğrencilere açmıştır. Şehir merkezinde modern donanımlı sınıflarda görsel ve işitsel eğitim materyalleri desteğinde İngilizce dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerin araştırmalarını ve ödevlerini rahatlıkla yapabileceği bilgisayar odalarının bulunduğu Langports İngilizce dil okulunda öğrenciler kitap, DVD ve çeşitli dergilerin bulunduğu kütüphaneden

Mercury Colleges, Sydney

Mercury College İngilizce dil okulu, opera binası, Harbour Bridge, Sydney kraliyet botanik bahçeleri, Kraliçe Vivtoria Building ve diğer önemli Sydney mekânlarına yakın bir mesafede bulunan Sydney’in merkezinde yer almaktadır. Okul, toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşılabilecek bir konumdadır. Mercury College İngilizce dil okulu, kaliteli eğitimi ön planda tutarak,

Sydney English Academy, Sydney

Sydney English Academy İngilizce dil okulu, 2001 yılında Mick Edwards ve Samantha Milton tarafından kurulmuştur. Sydney şehir merkezine ve Manly Beach’e kısa bir mesafede yer alan okulun eğitmenleri alanında deneyimli ve uzman kişilerden oluşmaktadır. Sydney English Academy İngilizce dil okuluna her yıl 30’dan fazla farklı ülkeden öğrenciler eğitim almaya gelmektedir