BREZİLYA Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

Brezilya'da Portekizce

Brezilya Güney Amerika’da yer alır ve Atlas Okyanusu’na uzun bir kıyısı vardır. Güney Amerika’nın en büyük ve kalabalık ülkesi olan Brezilya Uruguay, Arjantin, Paraguay, Bolivya, Peru, Kolombiya, Venezuela, Guyana, Surinam ve Fransız Guyanası ile komşudur. Brezilya’nın başkenti Brasilia’dır. Brezilya’nın resmi dili Portekizce’dir ve para birimi ise Real (BRL)’dir.

Nüfusu yaklaşık 200 milyon olan Brezilya, sosyal yapı bakımından içinde farklılıkları barındıran bir ülkedir. Brezilya’nın kuzey kesimleri kırsal bölgeler olup, aristokrasi hakimdir. Güney kesimleri ise şehirleşmiş, sanayi sektöründe gelişme kaydetmiştir. Ülke ekonomisinin büyük kısmını tarım ve sanayi ile kalkındıran Brezilya’da zengin maden yatakları da bulunmaktadır. Son yıllarda tarımdan daha fazla öne çıkan sanayi sektöründe enerji açığını kapatmak amacıyla kurulan dünyanın en büyük hidro-elektrik santrali Brezilyada’dır.

Tropik bir iklime sahip Brezilya’da, kuzey ve güney bölgelere göre iklim değişiklikleri görülmektedir. Kuzey bölgelerde, yaz ve kış aylarında ısı farklılıkları çok olmamakla birlikte sıcak bir iklim hakimdir. Güney bölgelerde ise iklim ılımandır.

Güney Amerika’nın en büyük ülkesi olan Brezilya, sporda futboldaki başarısının dışında Rio De Janeiro, Salvador, Recife ve Olinda’daki yıllık karnavalları ile de ünlüdür. Dünyaca üne sahip Rio Karnavalı her yıl Şubat ayında gerçekleşmektedir. Brezilya kültürünün önemli bir parçası da sambadır. Brezilya ile anılan samba dansı ülkeye gelen Afrika kökenli insanlarla kültüre yerleşmiştir. Brezilya eski dönemlerinden kalma güzel kasabalarından, kozmopolit şehirlere, amazon yağmur ormanları ve ünlü kumsallarıyla turistlerin ilgisini çeken gezilecek pek çok yere sahiptir.

Brezilya yalnızca turistik geziler için ziyaret edilen bir ülke olmamakla birlikte, Portekizce dil eğitimi almak isteyenler tarafından da tercih edilmektedir. Renkli yaşam tarzlarını bulundurması, dünyaca beğenilen plajlara sahip olması, tarihi ve kültürel yapılarının çektiği dikkatin dışında, eğitim sistemindeki öğrencilere sunulan kolaylıklar ve çok sayıda kaliteli üniversitenin de bulunması Brezilya’nın uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilir olmasını sağlamıştır.

 • Brezilya Dil Okulları

  Portekizce Hint-Avrupa dil ailesinin Roman dilleri koluna bağlıdır. İspanyolca ile çok yakın olan Portekizce konuşulması daha yumuşak ve harmonili bir dildir. Dünya üzerinde en çok konuşulan beşinci dildir.

  Nüfus yoğunluğu da değerlendirildiğinde Portekizce konuşan insan sayısının en fazla olduğu ülke Brezilya’dır. Latin Amerika’nın en büyük ekonomisine sahip Brezilya bölgede ve dünyadaki güçlü etkisini de arttırmaktadır. Brezilya üniversite eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler tarafından da cazip bir ülke haline gelmektedir.

  Portekizce dil eğitimi almak isteyenler için Brezilya’da birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır. Brezilya’da dil okulları çoğunlukla şehir merkezlerinde konumlandırılmış ve Portekizce dil eğitiminde başarılı olmakla birlikte, eğitim kadroları anadili Portekizce olan eğitmenlerden oluşmaktadır. Brezilya’ da IALC (the International Association of Language Centers) tarafından tanınan dil okulları da bulunmaktadır. Portekizce dil eğitimi için, Rio De Janeiro, Sao Paulo ve Maceio tercih edilen başlıca şehirlerdir. Brezilya dil okulları, Portekizce dil eğitiminin yanı sıra, öğrencilerinin sosyalleşmesi ve anadili Portekizce olan insanlarla etkileşimde bulunması için çeşitli aktivite programları da sunmaktadır. Ayrıca Brezilya’da dil okullarının öğrencilerinin tercihlerine sunduğu çeşitli konaklama seçenekleri de vardır.

 • Brezilya Dil Okulları Eğitim Programları

  Brezilya’da dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için dil okulu seçenekleri kadar hangi eğitim programının kendilerine uygun olduğunun belirlenmesi de önemlidir. Eğitimi alınmak istenen Portekizce’nin iş hayatında mı kullanılacağı ya da genel bir Portekizce bilgisinin yeterli olup olmayacağı, dil eğitimi için ne kadar bir süre Brezilya’da kalmayı planladıkları gibi soruların cevaplarının bulunmasıyla doğru eğitim programı seçilebilir.

  Brezilya’da dil okullarında Portekizce dil öğrenimi için, genel Portekizce standart ve yoğun kursu, bire bir Portekizce kursu, iş için Portekizce kursu ve sınavlara hazırlık kursları gibi eğitim programları bulunmaktadır. Seçeceğiniz eğitim programına göre sınıfların mevcudu, sınıflardaki yaş ortalaması, haftalık ders saati ve sayısı değişiklik göstermektedir. Örneğin bire bir Portekizce dil kursu programı ile bire bir öğrenim görüp, haftalık 20 dersten 40 derse kadar eğitim alabilirsiniz. Genel Portekizce kurslarında ise 6 kişilikten 10 kişilik sınıf mevcutlarının bulunduğu seçeneklerle, haftalık 20 ders ya da isteğiniz doğrultusunda 30 ders eğitim alabilirsiniz.

 • Brezilya Dil Okulları - Genel Portekizce Standart Kursu

  Tercih edilen dil okuluna göre program içerikleri değişiklik gösterebilmektedir. Genel Portekizce standart kurslarında haftalık 20 ders işlenmekte ve sınıf mevcutları 6 ile 10 kişi arasında değişmektedir. Program içerikleri okuma, yazma, dinleme ve konuşmalardan oluşmaktadır. Genel Portekizce standart kursları ile ilgili detaylı bilgiye gkr danışmanlarımızdan ulaşabilirsiniz.

 • Brezilya Dil Okulları - Genel Portekizce Yoğun Kursu

  Genel Portekizce yoğun kurs programları Portekizce dil seviyesi fark etmeksizin, her seviyeden Portekizce bilgisine öğrenciler için uygundur. Haftalık 30 ders işlenmektedir. Sınıf mevcudiyetleri dil okullarına göre farklılık göstermekle birlikte, 6 ya da 10 kişilik olabilmektedir. Ayrıntılı bilgi için gkr eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • Brezilya Dil Okulları - Bire Bir Portekizce Kursu

  Bire bir Portekizce kursu, Portekizce eğitimini tek bir öğrenciye sunulduğundan dil öğrenilmesi daha hızlı gerçekleşmektedir. Her seviyeden Portekizce bilgisine sahip olan öğrenciler için uygundur. Ders içeriği ve yoğunluğu öğrencilerin istekleri doğrultusunda belirlenmektedir. Bire bir Portekizce kursu hakkında detaylı bilgiyi gkr eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

 • Brezilya Dil Okulları - İş için Portekizce Kursu

  İş için Portekizce kursu eğitim programlarının içeriği, toplantılar, sunumlar, raporlar, görüşmeler ve yazışmalar gibi konulardan oluşmaktadır. Çalışanlar, yöneticiler ve profesyonellere uygun olarak tasarlanmış kursta haftalık 30 dersten 50 derse kadar seçenekler bulunmaktadır. İş için Portekizce kursu programına katılmak ve program hakkında detaylı bilgi almak isteyenler gkr eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirler.

 • Brezilya Dil Okulları - Sınavlara Hazırlık Kursu

  Brezilya’da Portekizce dil okullarında CELPE-BRAS (Certificado de Proficiencia em Lingua Portuguesa para Estrangeiros) Portekizce dil sınavına hazırlık programları da bulunmaktadır. CELPE-BRAS bir dil ölçme sınavı olup, üniversite eğitimini Brezilya’da almak isteyenlerden Portekizce bilgilerini gösterebilmeleri için istenmektedir. Sınavlara hazırlık kursları hakkında detaylı bilgiyi gkr eğitim danışmanlarından alabilirsiniz.

 • Brezilya Dil Okulları - Konaklama

  Portekizce dil eğitimini Brezilya’da almak isteyenler için dil okulları konaklama hizmeti de sunmaktadır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama ve paylaşımlı öğrenci evleri bulunmaktadır.

  Aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik odalarda kalabilmektedirler. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğini aile ile yiyebilecekleri konaklama seçeneğini tercih edebilecekleri gibi kendi yemeklerini kendilerinin yapabileceği konaklama şeklini de seçebilirler. Banyo ve tuvaletler ise evin ortak kullanım alanlarıdır.

  Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler tercihlerine göre tek veya iki kişilik odalarda kalabilirler. Oturma odası, mutfak, banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanları olup, yemekler öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Paylaşımlı öğrenci evleri özgür ve rahat bir yaşamı tercih edenler için uygundur.

 • Brezilya Vizesi

  Brezilya’ya 90 günden kısa süreli seyahat edecek Türk vatandaşları vizeden muaf tutulmaktadır. 90 günden uzun kalacakların ise vizeye başvurmaları gerekmektedir. Brezilya seyahatiniz eğitim amaçlı ise Brezilya öğrenci vizesine başvuru yapılmalıdır. Brezilya vizeleri ile ilgili detaylı bilgiyi gkr danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

 • Brezilya ya Ulaşım

  İstanbul’dan hava yolu ile Brezilya’ya ulaşım oldukça kolaydır. Sao Paulo için İstanbul’dan direk uçuşlar ile ulaşım gerçekleştirebilirken, Rio de Janeiro şehri için aktarmalı uçuşlarla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Uçuşlarınızın direkt ya da aktarmalı olması seçeneğine göre ulaşım süreniz etkilenirken 14 saat ile 16 saat arasında değişiklik gösterebilir.

 • Brezilya için seyahat sağlık sigortası

  Seyahat sağlık sigortası avrupa seyahatlerinizde olduğu gibi Brezilya’yı ziyaretiniz içinde gereklidir. Seyahat sağlık sigorta poliçesi vize işlemleriniz için de zorunlu evraklar arasındadır. Seyahat sağlık sigortanız Brezilya’da kalacağınız sürenin tamamını kapsamalıdır. Seyahat sağlık sigortaları ile ilgili gkr danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

  Brezilya’da Portekizce dil eğitimi almak isterseniz GKR Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

BREZİLYA Dil Okulları