FRANSA Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

Fransa Dil Okulları

Batı Avrupa’da yer alan Fransa, güneyde Akdeniz’den kuzeyde Manş Denizi ve Kuzey Denizi’ne, doğuda Ren Nehri’nden batıda Atlas Okyanusu’na kadar devam eden topraklarda yer almaktadır. Fransa, dünyanın birçok bölgesinde denizaşırı topraklara sahiptir. Fransa Avrupa’da toprak büyüklüğü açısından ikinci sırada yer alan bir ülkedir.

Başta Fransa olmak üzere, Kanada, Belçika, İsviçre, Afrika, Lüksemburg ve Monaka’da da konuşulmakta olan Fransızca AB’nin resmi dillerinden biri ve AB ülkelerinde ticaret dili olarak kullanılmaktadır. 21 ülkenin resmi dili olan Fransızcanın eğitim ve ticari alanda hızla ilerlemesi ve dili öğrenmeye olan ihtiyacın artması Fransa dil kursuna ilgiyi arttırmış ve yurtdışında Fransızca kursu için Fransa’nın tercih edilmesini sağlamıştır.

Dünyada en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olan Fransa, başta Paris ve eşsiz güzellikteki birçok şehriyle her yıl binlerce turist tarafından tercih edilmektedir. Fransa’da mimari, sanat ve kültür alanında önemli özelliklere sahip birçok şehir bulunmaktadır. Mimari açıdan Fransa’yı öne çıkaracak bir stil bulunmamakla birlikte ülkede mimari eserlerin çoğu Roma döneminden kalmadır. Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, Chartres Katedrali, Sace - Ceur Bazilikası, Zafer Takı, Pantheon gibi binalar Fransa'nın en tanınmış mimari yapıtlarıdır. Yurtdışında Fransızca kursuna giderken, Fransa’yı da keşfetme fırsatı bulacaksınız.

Fransa, coğrafi konumu, tarihi ve kültürel etkinliklerin yanında eğitim alanında da özel bir yere sahiptir. Sosyal devlet bilinciyle ücretsiz eğitim olanakları sunan Fransa, kaliteli eğitim sistemiyle her yıl yabancı öğrencilerin yoğun talepleriyle karşılaşmaktadır. Fransızcanın dünyanın önemli dillerinden biri olması ve yurtdışında Fransızca kursuna gitmek isteyenlerin sayısının artması Fransa’da dil kursunun sayısının artmasının en önemli nedenlerindendir. Fransa’da Fransızca kursuna gitmek isteyenler için başta Paris olmak üzere, Rouen, Nice ve Cannes‘da ideal eğitim olanaklarına sahip Fransızca dil okulları bulunmaktadır.

 • Fransa Dil Okulları - Fransızca Dil Eğitimi

  Fransa, eğitim sistemimdeki kaliteli ve disiplinli ilkeleri, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin oluşturduğu uluslararası ortamı ve en önemlisi Fransızcanın anavatanı olması sebebiyle yurtdışında Fransızca kursunda en çok tercih edilen ülkedir. Fransa’nın Avrupa’nın en büyük ekonomilerinden biri olması ve ülkemizdeki Fransız iş yatırımları nedeniyle birçok öğrenci Fransa’da Fransızca kursuna gitmek istemektedir. Fransa’da dil kursunu her yaştan öğrenciler yıl boyunca eğitim talebi ile tercih etmektedirler. Dünyanın en saygın üniversitelerine ev sahipliği yapan Fransa’da üniversite ve kolejlerinde eğitim dilinin Fransızca olmasının yanı sıra birçok üniversitede İngilizce eğitim almak da mümkündür.

  Eğitim, sanat, sinema ve tiyatronun merkezi konumundaki Fransa’da Fransızca kursuna gitmek, tarihiyle ünlü Paris’i ziyaret etmek ve zengin Fransız kültürünü eğitim alırken deneyimlemek isteyenler için muhteşem fırsatlar sunulmaktadır.

  Fransa dil kursunda genel Fransızca kurslarından, akademik Fransızcaya kadar her seviyede Fransızca bilgisine sahip olan Fransızca dil eğitimi almak ve Fransızcasını geliştirmek isteyen öğrenciler ve öğretmenler için uygun kurs seçenekleri bulunmaktadır. Yurtdışında Fransızca kursu eğitiminizi, Fransızcanın anavatanı olan Fransa’da öğrenebilirsiniz. Fransa’da dil okulu fiyatları, tercih ettiğiniz Fransızca kursu seçeneğine ve eğitim süresine göre değişmektedir. Fransa’da dil kursu fiyatları ve kampanyaları için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Fransa Dil Okulları - Fransızca Dil Eğitimi Programları

  Fransa’da Fransızca kursu öğrencilerin Fransızcayı öğrenme amaçlarına bağlı olarak ihtiyaçlarına cevap verebilecek birçok Fransa dil kursu seçeneği bulunmaktadır. Fransa’da dil okulu tüm yıl boyunca her seviyede Fransızca bilgisi olanlara yönelik kurslar verilmektedir. Fransa’da dil kursu genelde haftada 20 dersten başlamaktadır.

 • Fransa Dil Okulları - Genel Fransızca

  Fransa’da Fransızca öğrenmek için ilk adım niteliğinde olan genel Fransızca kurslarında öğrencilere temel dil becerileri dersleri verilmektedir. Fransızca okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz konularının yoğun olarak işlendiği genel Fransızca dil kursunda derslere düzenli olarak katılan ve takip eden öğrenciler kısa sürede Fransızcaya dile adapte olabilmektedir. Standart Fransızca kursları haftada 20 dersten başlamaktadır. Fransa’da Fransızca dil okullarında eğitim almak için önceden Fransızca bilmek zorunlu değildir. Fransa’daki genel Fransızca dil okullarında Fransızcayı yeni öğrenenler için hazırlanan kurslar belirli tarihlerde verilmektedir. Genel Fransızca için Fransa’da dil okulu fiyatları, tercih ettiğiniz Fransızca eğitim süresine göre değişmektedir. Fransa’da dil kursu fiyatları ve kampanyaları için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Fransa Dil Okulları - İş Fransızcası

  Gelişen teknoloji ve ulaşım sistemleriyle ülkeler arası yakınlık sağlanması ticari faaliyetlerde karşılıklı anlaşma ve iletişim kurma gerekliliğinin önemini arttırmıştır. İş yaşamında Fransızca iletişim kurmak ve kariyer yapmak isteyenler için ideal bir seçim olan iş Fransızcası kursları mesleki Fransızca terimler başta olmak üzere Fransızca e-mail yazma, telefonla iletişim, mektup yazma, sunum yapma konuları üzerine odaklı dersler verilmektedir. İş Fransızcası için Fransa’da dil okulu fiyatları, tercih ettiğiniz Fransızca eğitim süresine göre değişmektedir. Fransa’da dil kursu fiyatları ve kampanyaları için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Fransa Dil Okulları - DELF sınavlarına hazırlık

  Fransız dili eğitim diploması olan DELF yabancı dil becerilerini belgeleyen Fransız Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı uluslararası geçerliliği olan sertifikadır. Fransa'da Fransızca eğitim alacak öğrencilerden istenen, işverenler ve eğitimciler için önemli bir Fransızca yeterlilik sınavıdır. Fransa’da Fransızca dil okulları DELF kurslarında genel Fransızca kurslarına ek olarak sınav odaklı dersler verilmektedir. DELF sınavlarına hazırlık için Fransa’da dil okulu fiyatları, tercih ettiğiniz Fransızca eğitim süresine göre değişmektedir. Fransa’da dil kursu fiyatları için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Fransa Dil Okulları - Konaklama

  Fransa’da dil okulu, öğrencilerine çeşitli konaklama imkanları sunmaktadır. Fransa’da Fransızca dil okullarında aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklaması seçeneği en yaygın olanlarıdır. Fransa’da dil eğitimi alan öğrencilerin başvuru aşamasında belirtikleri istek ve ihtiyaçlara göre en uygun öğrenci yurduna veya aile yanına yerleştirmektedir.

  Aile Yanı Konaklama : Aile yanı konaklama Fransa’da dil eğitimini, Fransız bir aileyle aynı evde kalarak kültür ve konuşma pratikleriyle desteklemek isteyenler için ideal bir konaklamadır. Yurtdışına ilk kez çıkacak olanların çevreye ve okula daha kolay adapte olmasını sağlayan aile yanı konaklama düzenli ve güvenli bir konaklama türüdür. Aile yanı konaklamada öğrenciler Fransa’da dil eğitimini doğal ortamında pratik yapma fırsatlarını arttırmaktadırlar.

  Fransa’da dil okulu birlikte çalıştığı aileleri özenle seçmektedir. Ailelerin okulun belirlediği standartları yerine getirip getirmedikleri düzenli olarak denetlenmektedir. Aile yanı konaklamada sabah ve akşam yemeklerinden oluşan yarım pansiyon veya sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinden oluşan tam pansiyon konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Tek ve çift kişilik odaların bulunduğu aile yanı konaklamada öğrenciler mutfak ve diğer ortak alanları kullanabilmektedir. Haftada bir temizliğin yapıldığı bu konaklama türünde öğrenciler çamaşırlarını aileyle birlikte haftada bir kez yıkatabilmektedirler.

  Öğrenci yurtları: Fransa dil kursu öğrencileri okulların genelde kendi bünyelerinde işlettiği özel yurtlarda konaklamaktadırlar. Öğrenci yurtları okulun bulunduğu merkezlere kolay ulaşılabilir mesafelerde bulunmaktadır. Öğrencilerin kendi yemeklerini hazırladığı bu konaklama türünde tek veya çift kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Farklı uluslardan öğrencilerle aynı odayı paylaşmak veya öğrenci salonlarında bir araya gelmek hem farklı kültürleri tanımanızı hem de şehre ve okula yabancılık çekmemeniz açısından önem taşıyan bir öğedir.

  Banyo ve tuvaletlerin ortak kullanıldığı yurtların yanı sıra banyolu tek kişilik oda seçenekleri de bulunmaktadır. Öğrenci yurtları Fransa’da Fransızca kursu alırken farklı kültürlerden öğrencilerle dostluklar kurmanıza yardımcı olmaktadır. 18 yaş altı öğrencilerin kaldığı öğrenci yurtlarında öğrencilerin gece dışarı çıkmaları ile ilgili kısıtlamalar bulunmaktadır.

 • Fransa’ya ulaşım

  İstanbul Fransa arası mesafe uçakla yaklaşık 3.5 saat dürmektedir. Türkiye’den Fransa’nın farklı şehirlerine düzenli olarak uçuşlar bulunmaktadır.

  Gelişmiş ve konforlu bir ulaşım imkanının sağlandığı Fransa’da hızlı tren hat sistemleriyle ülkenin en güneyinden kuzey bölgesine gitmek yaklaşık 4 saat sürmektedir. Fransa’nın büyük şehirlerinden birçok ülkeye düzenli uçuş seferleri bulunmaktadır. Paris şehir içi ulaşım metro ve otobüsle sağlanmaktadır. Fransa’da otobüs ve tren ulaşımı en ekonomik ulaşım şeklidir.

  Batı Avrupa’nın en gelişmiş demiryolu ağına sahip olan Fransa’da şehirlerarası ve şehir içi ulaşımda çeşitli alternatifler mevcuttur. Başkenti Paris ve çevresinden Fransa’nın hemen her köşesine demiryolu ile direkt ulaşım sağlanmaktadır. Paris’te bulunan Charles de Gaulle havaalanı Fransa’nın en önemli uluslararası havaalanıdır.

 • Fransa vizeler

  Normal (bordo pasaport) sahipler Fransa’ya seyahatleri için vize almak zorundadırlar. Avrupa Birliği üyesi olan Fransa’da kısa süreli (90 günü geçmeyen) seyahatler için Schengen vizesi ‘C’ verilmektedir. Eğer başka bir Avrupa Birliği ülkesinden aldığınız geçerli bir Schengen vizesi sahibi iseniz Fransa’ya bu vize ile giriş yapılabilmektedir. Daha uzun süreli (90 günden uzun) seyahatler için Fransa D türü milli vize vermektedir. Bu vize ile ülkeye giren öğrenciler geçici öğrenci oturumu almalıdırlar. Fransa’da eğitim alırken aldığınız vize ile Avrupa Birliği ülkelerini yeni bir vize almadan seyahat edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahibi öğrenciler 180 gün için 90 günü geçmeyen seyahatleri için vize almadan Fransa’ya giriş yapabilirler. Daha uzun kalmayı planlayan öğrenciler ise yeşil pasaportları olsa bile vize almaları gerekmektedir.Fransa vizesi ile ilgili detaylı bilgiye Fransa vize sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

  Fransa’da Fransızca kursu ve Fransa’da dil eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

FRANSA Dil Okulları