NICE DİL OKULLARI

Nice Güney Fransa’da Akdeniz sahilinde yer alan doğanın renklerini ve canlılığını taşıyan etkileyici manzaraya sahip bir şehirdir. Nice, Akdeniz kumsalları, plajları, denizi ve hatta mutfağıyla Fransa’nın turizm merkezidir. Fransız Rivierası’nın başkenti olan Nice Akdeniz’deki en popüler tatil beldesidir.

Çok sayıda turistik geminin uğradığı Nice Fransa’nın önemli liman şehri niteliğine sahiptir. Nice uzun yıllar Roma’nın egemenliğinde kalmıştır. İtalyan etkilerinin yoğun olduğu Nice şehri, doğası ve mimarisiyle görülmesi gerek renkli bir şehirdir. Sahilde şirin bir cadde olan Promenade des Anglais boyunca yürüyüş yapmak ve bisikletle dolaşmak oldukça sakin ve keyifli seçenekler sunmaktadır.

Fransa’nın ikinci büyük turizm kenti olan Nice aynı zamanda kültür ve sanatsal çalışmalarıyla da önemli bir merkezdir. Fransa’nın övgü kaynaklarından biri olan Nice Tiyatrosu sanatın tadını alabileceğiniz eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Nice’da görülmesi gereken yerler arasında, Fransız Rivierası, Musee Matisse, Promenade des Anglais ve Musee Marc Chagall sayılabilir. Nice gitmişken bir saat uzaklıktaki Monte Carlo’da gezilmesi gereken yerlerdendir.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Nice şehri turizm ve sanatta olduğu kadar Fransa’da Fransızca eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından sıkça tercih edilen bir şehirdir. Özellikle yaz aylarında yoğun öğrenci nüfusunun olduğu şehirde farklı ülkelerden gelen öğrenciler uluslararası bir atmosfer oluşturmaktadır. Fransa’da Fransızca öğrenmek isteyen öğrencilerin turizm merkezi olan Nice’ı tercih etmelerinde şehrin hemen her mevsim ziyaret edilecek uygun iklime sahip olmasının da önemi büyüktür.

Türkiye’den Nice’e direk uçuş bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında uçuşların sayısı artmaktadır. Nice ayrıca tren ile başka şehirlerden de ulaşmak mümkündür.

Azurlingua, Nice

Azurlingua Fransızca dil okulu, Nice şehrinde, “Belle Epoque” döneminden kalma tipik iki tarihi Nice binasından eğitim vermektedir. Binalardan birinde Fransızca sınıfları ve öğrenci yurdu bulunmaktadır. Diğer binada idari birimler yer almaktadır. Ortadaki büyük bahçe Nice’e özgü olup, kampüse hoş bir hava katmaktadır.

France Langue, Nice

France Langue Nice Fransızca dil okulu, Nice şehrinin merkezinde, alışveriş merkezleri, katedral, Old Town ve Baie des Anges plajına yakın mesafede yer almaktadır. Okul, IALC (International Association of Language Centers) tarafından tanınmaktadır. France Langue Nice Fransızca dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında 16 klimalı derslik, öğrenci salonu, bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi bulunmaktadır

International House, Nice

Okulumuz, Garibaldi Meydanına (La place Garibaldi) ve aynı adı taşıyan tramvay durağına çok kısa bir mesafede bulunmaktadır. Otantikligini koruyan meydan, Nice mutfagini tum zenginligiyle sunan kucuk restorantlardan olusmaktadir. Lezzetli deniz ürünleriyle ünlü mekan Café de Turin’de burada yer almaktadir.

Sprachcaffe, Nice

Nice Côte D' Azur'un başkentinden daha fazlasıdır. Fransa'daki en büyük 5. şehirdir ve muhteşem zenginlikte mimari ve kültüre sahiptir. Harabeler, müzeler, butikler, pazarlar, kafe kültürü ve canlı gece yaşamı Nice'i ziyaret etmek için harika bir yer yapar.