,

RIO DE JANEIRO DİL OKULLARI

Rio De Janeiro Dil Okulları

Atlas Okyanusu kıyılarında işlek bir liman şehri olan Rio de Janeiro, bulunduğu eyaletin başkenti ve Brezilya’nın en büyük ikinci kentidir. Rio de Janeiro’da turizm açısından önemli merkezler yer aldığı için ekonomisini turizmden sağlamaktadır. Copacabana, Ipanema, Corcovada, Santa Teresa, Leblon, Arpoador, Candelaria Kilisesi ve Parque Lage Rio de Janeiro’da gezilecek yerler arasında arasındadır.

Rio de Janeiro’da Portekizce dil eğitimi almak isteyenler için dil okullarının öğrenim dışında sosyal aktiviteler ve gezi programları da bulunmaktadır. Rio de Janeiro dil okullarında bilgisayar laboratuvarı, kafe ve ücretsiz internet bağlantısı yer almaktadır. Portekizce dil eğitimi için Rio de Janeiro’yu tercih ettiğinizde IACL tarafından tanınan dil okulları da seçenekleriniz arasında yer alır.

Rio de Janeiro dil okullarında öğrenciler futbol, plaj voleybolu, sörf, jiu-jitsu ve Brezilya yemek kursları gibi çeşitli seçmeli dersleri Portekizce dil eğitimine ek olarak seçebilirler. Öğrenciler bu aktivite programlarıyla Portekizce dil becerilerini geliştirirken, ilgi duydukları alanda da eğitim alabilme imkanına sahiptirler.

Portekizce dil eğitimi almak için Rio de Janeiro’ya gitmek isteyenler için dil okullarının konaklama imkanları da bulunmaktadır. Rio de Janeiro dil okullarında öğrenciler aile yanı veya paylaşımlı öğrenci evlerinde konaklayabilirler.

Rio de Janeiro’ya Türkiye’den doğrudan uçuş bulunmadığından, uçuşlar aktarmalı olarak gerçekleşmektedir. Yaklaşık 16 saat süren uçuşun ardından Rio de Janeiro Havalimanı’na inen öğrenciler, toplu taşıma araçları veya taksilerle dil okullarına ya da konakları yerlere ulaşabilirler. Dil okullarının talep eden öğrenciler için havaalanı karşılama hizmetleri de bulunmaktadır. Rio de Janeiro’da şehir içi ulaşımda metro, otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır.

Bridge Brazil, Rio de Janeiro

Bridge Brazil Portekizce dil okulu, 1984 yılında, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde Portekizce eğitimi vermeye başlamıştır. Okul, şehrin merkezinde yer almakta olup, toplu ulaşım araçlarına ve ünlü alışveriş merkezlerine kısa bir mesafede yer almaktadır. Bridge Brazil Portekizce dil okulu, IALC (the International Association of Language Centers) tarafından tanınmaktadır. Genel Portekizce dil eğitiminin yanında öğretmenler ve profesyoneller için de eğitim sunan okulda bilgisayar laboratuvarı, kafe ve ücretsiz internet bağlantısı yer almaktadır