FRANSA DİĞER DİL OKULLARI

Fransa Dil Okulları - Rouen’de Fransızca dil eğitimi

Rouen Fransa’nın kuzeybatısında yer alan tarihi bir öneme sahip olan Normandiya bölgesinde yer almaktadır. Bölgenin başkenti olan Rouen, Paris’e trenle bir saatlik mesafede bulunmaktadır. Nehir kıyısındaki Fransız banliyö evlerinin muhteşem görüntüsü tren yolculuğu boyunca sizlere eşlik edecektir. Şehrin en önemli yapısı Notre dame de Rouen Katedrali’dir.

Paris’e bir saat uzaklıktaki Rouen, Fransa’da dil okuluna Fransızların bulunduğu bir çevrede gitmek isteyen öğrenciler için ideal bir şehirdir. Şehrin nüfusunun çoğu Fransızlardan oluşmaktadır. Rouen‘de Fransa dil kursuna giden alan öğrenciler genelde aile yanında konaklamayı tercih etmektedirler. Rouen, Fransa’da dil kursuna gitmek isteyenlerin en çok tercih ettiği şehirlerdendir. Bir üniversite şehri olan Rouen’de İngilizce eğitim veren birçok enstitü ve üniversite bulunmaktadır.

Fransa’da dil kursuna büyük şehirlerden uzakta gitmek isteyen öğrenciler için ideal bir merkez olan Rouen, Paris’e çok yakın ama Paris kadar pahalı olmayan bir şehirdir. Fransa’da dil okulu fiyatları, tercih ettiğiniz Fransızca kursu seçeneğine ve eğitim süresine göre değişmektedir. Fransa’da dil kursu fiyatları ve kampanyalar için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Fransa’da Rouen şehrinde olduğu gibi diğer şehirlerde de yükseköğretim kurumları çoğu zaman şehrin merkezinde bulunmaktadır. Uluslararası öğrenci topluluklarının yoğun olduğu Rouen’de hemen her gün yeni biriyle tanışabilir, Fransızca pratik yapma şansınızı arttırabilirsiniz.

Fransa Dil Okulları - Cannes’da Fransızca dil eğitimi

Fransa'nın güneyinde yer alan Cannes, Fransız Rivierası'nın en popüler şehirlerinden birisidir. Özellikle yaz ayında ve Cannes Film Festivali zamanında kalabalıklaşan şehir lüks ve zenginliğiyle de tanınmaktadır. Kurulduğu ilk zamanlarda küçük bir balıkçı kasabası olan Cannes, gösterdiği hızlı ve etkileyici değişimle yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir şehir haline gelmiştir. Turistik tesisleri ve plajlarıyla turizmin merkezi niteliğindedir.

Cannes şehri her sene nisan ayında düzenlenen dünyaca ünlü Cannes Film Festivali’ne ev sahipliği yapmaktadır. Ünlü markaların ve mağazaların etkileyici bir şıklıkla sergilendiği Cannes şehri tepelerinde dünyanın parfüm şehri Grasse bulunmaktadır. 16. Yüzyılda parfüm endüstrisinin başlatıldığı fabrikaları gezebilir, parfümlerin nasıl yapıldığını öğrenmek için ücretli turlara katılabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında birçok öğrencinin tercih ettiği Cannes’da sınırlı sayıda Fransızca dil okulu bulunmaktadır. Cannes’da Fransa dil okulları öğrencilerine en çok yurt konaklaması önermektedir. Fransa’da dil okulu fiyatları, tercih ettiğiniz Fransızca kursu seçeneğine ve eğitim süresine göre değişmektedir. Fransa’da dil kursu fiyatları ve kampanyalar için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Turizm ve parfüm endüstrisinin merkezi konumundaki Cannes şehri sadece film ve edebiyat değil aynı zamanda Fransa dil okullarına gitmek isteyen öğrenciler için de ideal bir yaz merkezidir diyebiliriz. Fransa’da Fransızca kurslarında yetişkinlere ve çocuklara özel farklı kursların bulunmaktadır. Türkiye’den havayolu şirketlerinin Nice şehrine düzenli olarak düzenlediği uçak seferleri bulunmaktadır. Cannes, Nice şehri havaalanından otobüslerle bir saatlik uzaklıkta bulunmaktadır.

College International de Cannes, Cannes

College International de Cannes Fransızca dil okulu, 1931 yılında Fransız şair Paul Valery tarafından Fransızca dil eğitimi sunan bir okul olarak kurulmuştur. Okulun kuruluş amacı, pek çok farklı ülkeden uluslararası öğrenciye Fransız dilini ve kültürünü öğretmektir. College International de Cannes Fransızca dil okulunda tam donanımlı 24 derslik, aktivite odası, ücretsiz internet erişimi, bilgisayar laboratuvarı, tiyatro salonu, spor odası, voleybol ve basketbol sahaları yer almaktadır

International Centre D’antibes, Antibes

Centre International D’Antibes Fransızca dil okulu, 1985 yılında kurulmuş olup, Fransızca öğretiminde uzmanlaşmış merkezlerden biridir. Her yıl dünyanın pek çok yerinden gelen öğrencilere uluslararası bir ortamda Fransızca eğitimi verilmektedir. Okulun ilk günü öğrencilere oryantasyon eğitimi verilmektedir.

LSF, Montpellier

Montpellier LSF

Ila - Institute Linguistic Adenet, Montpellier

ILA Fransızca dil okulu, Montpellier’ın en ilgi çekici merkezlerinden biri olan tarihi Grand Rue Jean Moulin’de yer almaktadır. Cadde üzerinde yer alan okul binası, 18. yüzyıl mimari yapıya sahiptir. Binanın tarihi olma özelliğinin yanında okulda yer alan tüm olanaklar ve ekipmanlar moderndir. ILA Fransızca dil okulunun tüm sınıflarında klima mevcuttur, ayrıca okulda 22 bilgisayara sahip bir bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz internet erişimi, televizyon ve video player mevcuttur.

France Langue, Biarritz

France Langue Biarritz Fransızca dil okulu, Biarritz kentinin merkezinde, restoranlara, kafelere, alışveriş merkezlerine 5 dakika mesafede yer almaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü sörf merkezlerinden biri olan Cote des Basques beach’e 10 dakika uzaklıktadır. Okulun yer aldığı bina, kökeni 1850’ye dayanan tarihi bir binadır. France Langue Biarritz Fransızca dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında teras, yüzme havuzu, öğrenci salonu, 10 derslik, bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet bağlantısı yer almaktadır

France Langue, Bordeaux

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu, Bordeaux şehrinin merkezinde, Place de Quinconces ve Place Gambetta gibi alışveriş merkezlerinin ve restoranların yer aldığı ünlü caddelere yakın mesafede bulunmaktadır. okul, 19. yüzyıldan kalma, özel bahçeye sahip bir binada eğitim sunmaktadır. France Langue Bordeaux Fransızca dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında klimalı 9 derslik, öğrenci salonu, mutfak, bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi yer almaktadır.

French In Normandy, Rouen

French in Normandy Fransızca dil okulu, 1992’den beri Fransızca dil eğitimi veren ve Fransız hükümeti tarafından tanınmış bir okuldur. Okul, rahatlıkla şehrin her yerine ulaşım sağlanabilecek bir konumda yer almaktadır. Okulun kendine ait binası ve bir otoparkı bulunmaktadır.