• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

France Langue, Bordeaux

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - France Langue, Bordeaux
France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu, Bordeaux şehrinin merkezinde, Place de Quinconces ve Place Gambetta gibi alışveriş merkezlerinin ve restoranların yer aldığı ünlü caddelere yakın mesafede bulunmaktadır. okul, 19. yüzyıldan kalma, özel bahçeye sahip bir binada eğitim sunmaktadır. France Langue Bordeaux Fransızca dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında klimalı 9 derslik, öğrenci salonu, mutfak, bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi yer almaktadır. Öğrenciler, ders sonları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Bordeaux, Fransa’nın güneybatısında Akitanya bölgesinin Gironde kısmında yer almaktadır. Kent, 2007 yılından beri “tarihi bir liman şehri” olması dolayısıyla UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunmaktadır. Bordeaux, güneybatı Fransa’nın başlıca ticaret merkezi ve limanıdır ve görünüm olarak yarım ay biçimindedir. Kent, Paris, Lyon, Toulouse, Lille ve Marsilya şehirlerindeki üniversitelerden sonra Fransa’da 6. büyük sayıda üniversite öğrencisi bulunan şehirdir. Bordeaux’da gezilecek yerler arasında Place de la Bourse, Bordeux Katedrali, Büyük Tiyatro, Pont de Pierre, Tour Prey-Berland ve Basilica of St. Michael bulunmaktadır.

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu programları
Genel Fransızca standart kursu

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu genel Fransızca standart kursunda haftalık 20 ders (15 saat) eğitim sunulmakta ve her seviyeden Fransızca bilgisine sahip öğrenciler kursa kabul edilmektedir. Kurs başlangıcında öğrenciler Fransızca seviye tespit sınavı yapılmakta ve seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Sınıfların mevcudiyeti en fazla 12 kişidir. Derslerde Fransızca okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine eğitim sunulmaktadır. öğrenciler aldıkları eğitim ile günlük hayatta sorun yaşamadan kendilerini Fransızca olarak ifade edebilmektedirler. France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu genel Fransızca standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel Fransızca yoğun kursu

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu genel Fransızca yoğun kursunda haftalık 20 dersin yanında öğrenciler 6 veya 10 ders bire bir Fransızca kursu almaktadırlar. Grup derslerinde temel Fransızca eğitimi alan öğrenciler bire bir derslerde eksik oldukları alan ya da konu üzerine eğitim almaktadırlar. Kursa genel olarak Fransızca başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul edilmekte olup, haftalık 30 derse temel seviyede Fransızca bilgisine sahip öğrenciler katılabilmektedir. Genel Fransızca yoğun kursu sayesinde öğrenciler daha kısa sürede hızlı bir şekilde Fransızca iletişim becerilerini geliştirebilmektedirler. France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu genel Fransızca yoğun kursu sınıflarında en fazla 12 kişi bulunmaktadır.

İş Fransızcası kursu

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu iş Fransızcası kursu Fransızlarla ortaklığı bulunan şirketlerde çalışan ya da Fransızca konuşulan bir şirkette çalışmak isteyenler için tasarlanmış olup, iş ortamlarında Fransızcayı akıcı bir şekilde kullanmalarını sağlamaktadır. Kursta haftalık 20 ders genel Fransızca ile 6 veya 10 ders iş Fransızcası eğitimi verilmektedir. Kursa katılmak isteyen adayların en az temel seviyede Fransızca bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Dersler en fazala 12 kişilik sınıflarda işlenmektedir. France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu iş Fransızcası kursunda katılımcılar Fransızca toplantılar, raporlar, sunumlar, görüşmeler ve yazışmalarla ilgili eğitim almaktadırlar.

Üniversiteye hazırlık Fransızca kursu

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu üniversiteye hazırlık Fransızca kursu, Fransızca eğitim veren üniversitelere gitmek isteyen ancak bunun için Fransızca seviyesi yeterli olmayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Haftalık 30 derslik (20 ders genel Fransızca ve 10 ders üniversiteye hazırlık Fransızcası) eğitimin sunulduğu kursta öğrenciler genel Fransızca dışında akademik anlamda Fransızca not alma, ödev hazırlama, araştırma ve sunum yapma, makale yazma, seminer ve konferanslara katılma gibi konularda da eğitim almaktadırlar. Üniversiteye hazırlık Fransızca kursuna minimum orta üstü Fransızca seviyeye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Kursu başarıyla bitiren öğrenciler Fransızca sınavlara girmeden okulun anlaşmalı olduğu üniversitelerde eğitim alabilmektedirler.

Şarap üretimi ve Fransızca kursu

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu şarap üretimi ve Fransızca kursunda haftalık 20 ders genel Fransızca ve öğleden sonraları şarap üretimi ile ilgili eğitimler verilmektedir. Maksimum 12 kişilik sınıflarda işlenen derslere an az temel seviyede Fransızca bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler şarap üretimi derslerinde şarap tarihi, ticareti ve şarap kaynakları ile ilgili bilgi edinmektedirler. Ayrıca kursa katılan öğrenciler şarap yapım yerlerini ziyaret etmektedirler. France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu şarap üretimi ve Fransızca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursları

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulunda TCF, DILF, DELF, DALF ve DFP sınavlarına hazırlık kursları sunulmaktadır. France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu TCF ve DILF sınavları merkezidir ve bu sayede öğrenciler kurstan sonra aynı merkezde eğitim alabilmektedirler. TCF, DILF, DELF, DALF ve DFP sınavları Fransızca eğitim veren lise veya üniversitelere gitmek isteyen veyahut Fransızca konuşulan bir şirkette çalışmak isteyen kişilerin Fransızca bilgi düzeylerini ispatlamak için kullandıkları ve uluslararası geçerliliği bulunan sınavlardır. Sınavlara hazırlık kurslarında eğitimler haftalık 26 ders olarak sunulmaktadır. France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu sınavlara hazırlık kurslarına Fransızca başlangıç seviyesi hariç her seviyeden öğrenci kabul edilmekte ve yıl boyunca her pazartesi başlanabilmektedir.

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulunda konaklama

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulunda yurt, aile yanı, apart otel ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Okulun sunduğu yurt seçenekleri arasında Residence Teneo Student Garonne ve Nexity Studea yer almaktadır. Her iki yurtta okula trenle 15, 20 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Yurtlarda öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda kalabilmektedirler. Odalar özel banyo ve tuvalete sahiptir. Her odada öğrencilerin yemeklerini hazırlayabileceği küçük bir mutfak bulunmaktadır. Yurtlarda internet erişimi mevcuttur.

Aile yanı konaklamada aileler okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak ziyaret edilmektedirler. Evler okula 5 ile 35 dakika uzaklıklarda yer almaktadırlar. Öğrenciler tek kişilik ya da başka bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Aile yanı konaklamada sadece kahvaltı ya da hem kahvaltı hem akşam yemeği seçenekleri tercih edilebilmektedir.

Apart oteller arasında Teneo Suites, Teneo Gambetta, City Residence ve Galerie Tatry bulunmaktadır. Apart otellerde öğrenciler genelde tek kişilik odalarda kalmakta olup, kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar. Oda içerisinde küçük bir mutfak, banyo ve tuvalet yer almaktadır.

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu civarında pek çok otel seçeneği olup, talep den öğrenciler bu otellerde konaklayabilmektedir. Otel konaklaması diğer konaklamalara göre daha maliyetli bir konaklama olup, daha çok çalışanlar ve işverenler tarafından tercih edilmektedir.

France Langue Bordeaux Fransızca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Bordeaux’a doğrudan uçuşlar mevcuttur. Uçuşlar yaklaşık 3 saat 45 dakika sürmektedir. Bordeaux havalimanına inen öğrenciler toplu taşıma araçları ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ulaşabilmektedir. Talep eden öğrenciler okulun havalimanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedirler.

Bordeaux şehir içi ulaşımda otobüs, tramvay ve bisikletler kullanılmaktadır. Uzun mesafe ulaşımlar için genellikle otobüs tercih edilmektedir. Bordeaux düz bir kent olduğundan dolayı şehirde bisiklet kullanımı oldukça yaygındır. Öğrenciler de bisiklet kiralayarak ulaşımlarını gerçekleştirebilmektedirler.

France Langue Bordeaux Fransızca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın