• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Languages International, Auckland

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Languages International, Auckland
LANGUAGES INTERNATİONAL AUCKLAND İNGİLİZCE DİL OKULU

Languages International Auckland İngilizce dil okulu, 1978?de kurulmuş olup, en eski ve köklü Yeni Zelanda İngilizce dil okuludur. Languages International Auckland İngilizce dil okulu, Auckland üniversitesinin karşısında bulunan Albert Parkının içinde beş farklı binada eğitim vermektedir. Languages International Auckland İngilizce dil okulu öğrencileri, okulda bulunan kütüphane, ücretsiz internet bağlantısı, bilgisayar laboratuvarı ve öğrenci salonlarından ücretsiz faydalanabilmektedirler. Languages International Auckland İngilizce dil okulu eğitmenleri, master dercesine sahip, alanında uzman ve tamamının ana dili İngilizce olan kişilerden oluşmaktadır. Languages International Auckland İngilizce dil okulunun öğrencileri başta Avrupa, Asya, Latin Amerika ve Güney Pasifik?ten gemektedir. Sınıflarında en fazla 14 öğrenci bulunan Languages International Auckland İngilizce dil okulu, öğrencilerini geliştirecek ve ileri seviyeye taşıyacak geniş kurs yelpazesine sahiptir. Languages International Auckland İngilizce dil okulu, ders sonraları ve hafta sonları öğrencilerine çeşitli sosyal aktivite programı sunmaktadır. Öğrenciler aktivitelere katılarak diğer kurslardan ve seviyelerden öğrencileri tanıma fırsatına sahip olacaklardır. Hafta sonları genelde Auckland dışına yapılan yolculuklarda Rotorua termal bölgesi, Waitomo mağaraları, Taupo gölü, Mt Ruapehu kayak merkezi, Coromandel plajları ve Bay of Islands yerleri gezilmektedir.

Yeni Zelanda?nın kuzey adasında yer alan Auckland, ülkenin en fazla şehirleşmiş ve en fazla nüfusa sahip yerleşimidir. Kent, aynı isimli Auckland yarımadasının güney bitiminde, Pasifik okyanusu kıyısında yer alan Waitemata limanı ve Manukau limanlarıyla arasında yer almaktadır. Auckland, Yeni Zelanda?da ekonomik faaliyetlerin en yoğun olduğu merkezdir ve geniş kumsalları, alış-veriş imkânları, gece eğlenceleri ile metropolit bir şehir kültürü sunmaktadır. Auckland halkının yelken tutkusundan dolayı, ?Yelken Şehri? olarak bilinen kent ayrıca ?Yüzüklerin Efendisi? filmlerinin çekildiği Hobbit köyüne de ev sahipliği yapmaktadır. Şehir barındırdığı bu özellikleri ile her yıl çok sayıda turist çekmektedir. Sönmüş volkanların bulunduğu Auckland, yemyeşil doğal bir güzelliğe sahiptir. Kentte İngilizce eğitim alan öğrenciler, gökyüzü kulesi, Auckland müzesi, Auckland sanat galerisi, Star Dome gözlem evi, botanik bahçeleri, hayvanat bahçesi, cennet bahçesi, tarihi Howick köyü gibi birçok turistik yeri keşfedebilmektedirler.

Genel İngilizce kursu

Languages International Auckland İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, her hafta 23 saat (20 saat sınıfta + 3 saat eğitmen gözetiminde bağımsız dersler ile) eğitim vermektedir. İngilizceyi akıcı ve doğru bir şekilde konuşmak isteyen öğrenciler için Languages International Auckland İngilizce dil okulunun genel İngilizce kursu ideal bir programdır.

Languages International Auckland İngilizce dil okulu genel İngilizce kursunda sınıflar, yeni başlayanlardan ileri seviyeye kadar uluslararası kabul görmüş 8 seviyeye ayrılmıştır. Her seviyede öğrenciler seviyelerine uygun ders kitapları ile eğitimler verilmektedir. En az 2 hafta katılım gerçekleştirilen Languages International Auckland İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, her hafta pazartesi günü başlamaktadır. Öğrenciler derslerden sonra konuşma sınıfına katılarak konuşmalarını daha akıcı hale getirmek adına ekstra ders görebilmektedirler. Programa katılan öğrenciler, İngilizce eğitimlerinin yanında Languages International Auckland İngilizce dil okulu kategori birinci sınıf bir dil okulu olmasında dolayı özel bir izin almadan part-time işlerde çalışıp yaşam masraflarının bir kısmını karşılayabilirler.

Languages International Auckland İngilizce dil okulunda part-time eğitim sınıfına giren haftalık 13 saat eğitim de bulunmaktadır. 13 saatlik eğitimin 10 saati sınıfta, 3 saati yine eğitmen gözetiminde bağımsız öğrenimden oluşmaktadır. Languages International Auckland İngilizce dil okulunda part-time kurslarına genellikle turist vizesi ile 12 haftaya kadar eğitim almak isteyen öğrenciler ve working holiday öğrencileri katılmaktadır. Yeni Zelanda da working holiday hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Üniversiteye hazırlık İngilizce kursları

Languages International Auckland İngilizce dil okulu üniversitelere hazırlık İngilizce kursu, Yeni Zelanda ya da İngilizce konuşulan diğer ülkelerde, üniversitelere, kolejlere veya teknik okullarda eğitim görmeye hazırlanan öğrenciler için tasarlanmıştır. Program yılda 6 kez belli başlangıç tarihlerine sahiptir. En az orta (Intermediate) seviyesinde öğrencilerin kabul edildiği programın uzunluğu 12 haftadan oluşmaktadır. Eğitimler haftalık 23 saatten (20 saat sınıfla ve 3 saat bireysel çalışma) oluşmaktadır. Öğrenciler, akademik iletişim yeteneklerini ve çalışma becerilerini geliştirme imkânına sahiptirler. Languages International Auckland İngilizce dil okulu üniversitelere hazırlık İngilizce kursunda akademik ve teknik kitap, makale okuyabilme, deneme ve rapor yazabilme, dinleme ve not alma, akademik seminer ve tartışmalara katılabilmek için gereken tüm alanlara odaklanılmaktadır. Üniversiteye hazırlık İngilizce kursunda öğrencilere hangi üniversite, kolejleri ve bölümleri tercih edeceklerine dair ücretsiz akademik danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Öğrenciler bu programı İngilizce sınavlarına (TOEFL, IELTS, CAE, FCE vs.) hazırlık programları ile birleştirebilmektedirler. Kursu başarıyla bitiren öğrenciler, Languages International Auckland İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu Massey University, Christchurch Polytechnic Institute of Technology, New Zealand Tertiary College, Queenstown Resort College, UNITEC New Zealand, ACG Academic Colleges Group ve Media Design School eğitim kurumlarından ilgilendikleri birine İngilizce sınavsız geçebilmektedirler. Languages International Auckland İngilizce dil okulu üniversitelere hazırlık İngilizce kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarına danışabilirsiniz.

İş İngilizcesi

Languages International Auckland İngilizce dil okulu, öğrencilerinin ticari ve profesyonel hayatlarında İngilizceyi akıcı bir şekilde ve güvenle kullanabilmeleri için gereken eğitimi en üst düzeyde vermektedir. Languages International Auckland İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu aynı zamanda iş başvurularında kabul edilen Cambridge Business English Certificate (BEC) sınavı ile birleştirilerek de alınabilir. Programda iş hayatında yaygın olarak kullanılan telefon görüşmeleri, iş yazışmaları, toplantılar ve sunum konularına odaklanılmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin iş alanlarına yönelik terminoloji öğretilmekte ve gramer ile konuşma becerilerine yoğun şekilde odaklanılmaktadır. Languages International Auckland İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursuna en az orta (Intermediate) düzeyinde İngilizce bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Orta (Intermediate) seviyesinde olmayan öğrenciler, Languages International Auckland İngilizce dil okulu genel İngilizce kursundan faydalanabilmektedirler. Kursa minimum 2 hafta kayıt kabul edilmekte ve sınıflarında en fazla 14 öğrenci bulunmaktadır. Her hafta pazartesi günü başlayan Languages International Auckland İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, haftada 23 saat sürmekte olup, 20 saat sınıfla öğrenim ve 3 saatte eğitmen gözetiminde bireysel öğrenimdir.

Yöneticiler için İngilizce

Yöneticiler için İngilizce kursu, İngilizce öğrenmek için oldukça sınırlı zamanı olan ve özel amaçları için İngilizcelerini geliştirmek isteyen profesyoneller için tasarlanmıştır. Haftada 23 saat yapılan derslerin 10 saati bire bir eğitmenle özel ders olarak yapılmakta, diğer 10 saati sınıf içerisinde ve 3 saat ise eğitmen gözetiminde öğrencilerin bireysel çalışmalarını kapsamaktadır. Languages International Auckland İngilizce dil okulu yöneticiler için İngilizce kursunda, genel İngilizce ve iş İngilizcesi kursunda gösterilen dersler verilmekte ve bunlara ilave olarak haftada 10 saat bire bir eğitim ile öğrencilerin özel amaç ve ihtiyaçlarına odaklanılmaktadır. Languages International Auckland İngilizce dil okulu yöneticiler için İngilizce kursuna her seviyeden İngilizce bilgisine sahip yöneticiler başvurabilmektedir. Her hafta pazartesi günü başlayan kursa en az 2 hafta katılım gerçekleştirilebilmektedir.

İngilizce öğretmenleri için TESOL, DELTA, CELTA

Languages International Auckland İngilizce dil okulu İngilizce öğretmenleri için TESOL, DELTA ve CELTA kursları sunmaktadır. TESOL kursu, ana dili İngilizce olmayan öğretmenlerin İngilizce öğretebilmeleri için dil yeteneklerini geliştirmektedir. Kursta öğretmen adayları, aldıkları eğitim yanında, sınıflarda öğrencilere ders anlatarak öğrendiklerini uygulamalı olarak pratik yapabilmektedirler. Derslerde öğretmen adayları için İngilizce öğretme yöntemleri öğretilmesinin yanında adayların kendi İngilizce yeteneklerini geliştirmeleri üzerine odaklanılmaktadır. TESOL kursu öğrencileri, derslerinden sonra her pazartesi Cambridge Teaching Knowledge Test (TKT) olmaktadırlar. TESOL kursu, TKT sınavı için öğrencilerine ekstra materyal takviyesi sağlayarak hazırlamaktadır. TKT sınavı zorunlu olmayıp isteyen adaylar seçebilirler ve böylece hem TESOL hem de TKT kursuna dair 2 adet sertifikaya sahip olmaktadırlar. Eğitimlerin 5 hafta sürdüğü kursa katılmak isteyen İngilizce öğretmen adaylarının dil seviyelerinin orta üstü (Upper intermediate) olması gerekmektedir.

Öğretmen adayları için CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) kursunun da verildiği Languages International Auckland İngilizce dil okulunda, kursun belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. CELTA, İngilizce öğretmenleri için verilen kurslardan uluslararasında en yaygın ve tanınmış olan kurstur. Yoğun olarak 4 hafta eğitimlerin sürdüğü kursta, öğretmen adaylarının hem kendi İngilizcelerinin gelişimi hem de öğretme metodolojileri üzerinde durulmaktadır. Programa anadili İngilizce ya da anadili kadar iyi İngilizce bilgisine sahip olan adaylar kabul edilmektedir. Kurs bitiminde öğretmen adaylarına uluslararasınca geçerliliği bulunan sertifika verilmektedir.

DELTA, İngilizce öğretiminde gelinen en son nokta olarak bilinmekte ve kursa katılmak isteyen adayların IELTS puanlarının 7.0 olması gerekmektedir. En az 2 yıllık İngilizce öğretmenlik deneyimi isteyen Languages International Auckland İngilizce dil okulu DELTA kursu, öğretmen adaylarına 3 modülde ders vermektedir. İlk modülde, adayların öğrenme ve öğretme geçmişlerine odaklanılmaktadır. İkinci modülde sınıfta pratik yaparak öğretmeyi geliştirmek ve son modülde, öğretmenlerin uzmanlıklarına odaklanılmaktadır. Programdan yararlanmak isteyenleri daha önceden CELTA ya da eşdeğer bir kursta eğitim almış olmaları gerekmektedir. Adaylar, öğretme yöntemlerinin özellikleri ve kurs için genel yeterlilik göz önünde bulundurularak seçilmektedir.

Languages International Auckland İngilizce dil okulu İngilizce öğretmenleri için TESOL, DELTA ve CELTA kursları hakkında daha detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

İngilizce sınavlarına hazırlık

TOEFL kursu: TOEFL, Amerika, Kanada ya da İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejlere gitmek isteyen öğrenciler için İngilizce dil yeteneğini ölçen bir sınavdır. Birçok ülke tarafından sonuçları kabul edilen TOEFL sınavına, Languages International Auckland İngilizce dil okulunda hazırlık programı 6 veya 12 hafta süren eğitimler ile hazırlanmak mümkündür. Orta altı (lower Intermediate) seviyesinde öğrenciler kabul edildiği Languages International Auckland İngilizce dil okulu TOEFL hazırlık kursunda öğrenciler 6 ile 12 haftalık TOEFL hazırlık süresince sınavın farklı bölümleri üzerine alıştırmalar yapmakta ve en yüksek puana ulaşabilmek için sınavda dikkat etmeleri gereken noktaları öğrenmektedirler. Languages International Auckland İngilizce dil okulu TOEFL kursunun belirli başlangıç tarihleri vardır ve bu tarihler haricinde TOEFL hazırlık kursuna öğrenci alınmamaktadır. Languages International Auckland İngilizce dil okulu TOEFL için seviyesi yeterli olmayan adaylar TOEFL sınav hazırlık kursu öncesi Languages International Auckland İngilizce dil okulu genel İngilizce, iş İngilizcesi ve üniversitelere hazırlık İngilizce kursuna katılarak İngilizce seviyelerini yükseltebilirler

TOEIC hazırlık kursu: İş İngilizcesi bilgisini ölçen TOEIC sınavı, TOEFL sınavı gibi tüm dünyada İş dünyasının tanıdığı bir sınavdır. Orta altı (lower Intermediate )seviyede öğrencilere 6 veya 12 haftalık eğitimler ile sınava hazırlayan Languages International Auckland İngilizce dil okulu TOEIC hazırlık kursu, belirli başlangıç tarihleri olan yoğun bir eğitimdir. Languages International Auckland İngilizce dil okulu TOEIC hazırlık kursu haftada 23 saat sürmekte olup, 20 saat sınıfla öğrenim ve 3 saatte eğitmen gözetiminde bireysel öğrenimden oluşmaktadır.

IELTS hazırlık kursu: IELTS, İngilizce konuşulan tüm ülkelerde gerek akademik, gerek göçmenlik ve iş hayatı için İngilizceyi ölçmek için kullanılan bir sınavdır. Birçok ülke tarafından sonuçları göçmenlik başvurularında da kabul edilen TOEFL sınav okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. Languages International Auckland İngilizce dil okulu IELTS hazırlık programı 6 veya 12 hafta süren yoğun sınav hazırlık eğitimleri öğrencilerini bu sınavlara hazırlamaktadır. Languages International Auckland okulunda orta altı (lower Intermediate) seviyesinde öğrencilerin IELTS hazırlık kursunda öğrenciler IELTS genel ve akademik sınavlarının farklı bölümleri üzerine alıştırmalar yapmakta ve hedefledikleri yüksek puanlara ulaşabilmek için sınavda kendilerine avantaj sağlayacak ipuçları edinmektedirler. Languages International Auckland İngilizce dil okulu IELTS sınav hazırlık kursunun belirli başlangıç tarihleri vardır ve bu tarihler haricinde kursa katılmak mümkün değildir. Languages International Auckland İngilizce dil okulu IELTS sınav hazırlık kursu için İngilizce seviyesi yeterli olmayan adaylar sınav hazırlık kursu öncesi Languages International Auckland İngilizce dil okulu genel İngilizce, iş İngilizcesi ve üniversitelere hazırlık İngilizce kursuna katılarak İngilizce seviyelerini yükseltebilirler. Languages International Auckland İngilizce dil okulu IELTS sınav hazırlık kursunun hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Cambridge Sınav hazırlık kursları: Avrupa?da son derece tanına ama ülkemizde çok bilinmeyen Cambridge İngilizce sınavlarına Languages International Auckland İngilizce dil okulunda da hazırlanmak mümkündür. FCE (the First Certificate in English, CAE (the Certificate of Advanced English), CPE (the Certificate of Proficiency in English) ve BEC (The Business English Certificate) sınavlarına yılın belli dönemlerinde 9 ile 2 hafta süren hazırlık kursları ile katılmak mümkündür. Orta üstü seviyede İngilizce bilgisi gerektiren Cambridge Sınav hazırlık kurslarının sonunda adaylar hazırlandıkları sınavlara Yeni Zelanda?da girebilmektedir.

Languages International Auckland İngilizce dil okulunda tüm sınav hazırlık kursu ücretleri aynı okulun diğer kurs ücretleri ile aynıdır. Öğrenciler kurs değişikliklerinde ücret farkı ödemezler.

Languages International Auckland İngilizce dil okulunda konaklama

Languages International Auckland İngilizce dil okulu öğrencilerine yurt, aile yanı ve öğrenci evi konaklama seçenekleri sunmaktadır. Okulun anlaşmalı olduğu Empire ve City Lodge yurtları, okula en fazla 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Empire yurdunda öğrenciler en az 2 hafta konaklama hakkına sahiptirler. Odalar iki kişilik olup, banyo ve tuvalet ortak kullanım alanıdır. City Lodge?de ise en az 1 hafta konaklama yapılmaktadır. Tek veya çift kişilik oda seçeneği bulanan yurdun banyo ve tuvaletleri oda içerisinde kişiye özel olarak yer almaktadır.

Aile yanı konaklamalarda öğrenciler tek kişilik odalarda kalabileceği gibi farklı bir ülkeden öğrenci ile de çift kişilik odada kalabilmektedirler. Her evde öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği öğünleri sunulmaktadır. Öğrenciler ana dilleri İngilizce olan aileler ile okuldan sonra pratik yapma fırsatına sahip olmaktadırlar. Evlerde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır. Languages International Auckland İngilizce dil okulu yetkilileri öğrencilerinin rahatı için aileleri özenle seçmekte ve düzenli olarak kontrol etmektedirler.

Öğrenci evi konaklamasında tek odalı ve çift odalı dairelerden oluşan Quest on Cintra Line ve Quest on Eden apartmanları bulunmaktadır. Apartmanlardaki odalarda öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri tüm eşya ve aletler mevcuttur. Öğrenciler tek veya anlaştıkları arkadaşlarıyla öğrenci evine çıkabilmektedirler. Evler okulu en fazla 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Languages International Auckland İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye ile Yeni Zelanda arasında direk uçuşlar bulunmamasından dolayı öğrencilerin Yeni Zelanda?ya aktarmalı olarak gitmeleri gerekmektedir. Aktarmalı olarak Singapur ve Abu Dabi üzerinden Yeni Zelanda?ya ulaşım mümkündür. Öğrenciler, öncelikle 11 saat süren uçuş ile Singapur?a gidip, oradan Auckland?a günde 2-3 sefer olan uçuşlar ile 13 saatte ulaşabilmektedirler. Auckland havaalanına inen öğrenciler, buradan toplu taşıma ile okullarına ya da konaklama yerlerine ulaşabilmektedirler.

Şehir içi ulaşımında otobüsler, feribotlar, özel taksiler ve bisikletlerin kullanıldığı Auckland?da en çok tercih edilen ulaşım şekli otobüslerdir. Öğrenciler otobüsleri kullanarak birçok yere ulaşabilmektedirler. Otobüs ile ulaşılamayan ya da yolculuğun uzun sürdüğü bölgelere ise feribotlar ile gidile bilinmektedir. Şehir bisiklet kullanmaya oldukça uygun olduğundan birçok insan bu ulaşım şeklini de tercih etmektedir. Öğrenciler de eğitimleri boyunca Auckland?da bir bisiklet edinerek kısa mesafe ulaşımlarını sağlayabilirler.

Auckland?da İngilizce eğitim alan öğrenciler, Yeni Zelanda?nın diğer şehirlerini de keşfetme fırsatına da sahiptirler. Bunlardan biri olan Christchurch?e 1 buçuk saat süren uçak seferleri ile gidebilmektedirler.

Languages International Auckland İngilizce dil okulu ve Yeni Zeland?da İngilizce eğtimi hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın