,
GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

Kış Okulları Sömestre Kampları

Sömestre Tatili Kış Kampları

Kış Kampları, sömestr tatilinde İngilizce, Fransızca veya Almanca bilgisini geliştirmek, yabancı öğrencilerle uluslar arası bir ortamda eğitim alırken Sömestre tatilini geçirmek isteyen öğrenciler ve aileleri için tasarlanmıştır. Öğrenciler tatilleri boyunca hem yabancı dillerini geliştirmekte hem de yeni bir ülke keşfetmektedirler.

8 ile 18 yaş arası tüm öğrencilerin katılabildiği Sömestre Tatili Kış Kamplarında öğrenciler kendi yaşıtları ile ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar. Sosyal aktiviteler sayesinde öğrenciler eğlenerek yabancı dillerini geliştirmekte ve dünyanın birçok yerinden gelen yeni arkadaşlar edinmektedirler.

Sömestre Tatili Kış Kampları, 1 haftadan 4 haftaya kadar sürebilmektedir. Her seviyeden yabancı dil bilgisine sahip öğrenciler katılabilmektedir. Öğrenciler bireysel olarak katılabilecekleri gibi okul grupları öğretmenleri gözetiminde de katılabilmektedir.

Hafta içi her gün yapılan derslerde öğrenciler yabancı dil okuma, yazma, dinleme, konuşma, kelime ve dil bilgisi konularına odaklanmaktadır. Ders sonraları aktivitelerinde ise öğrenciler, arkadaşlarıyla iletişim kurarak öğrendiklerini pekiştirmektedirler.

Sömestre turlarından farklı olarak, Sömestre tatili Kış kamplarında turistik gezilerden çok eğitim odaklıdır. Öğrenciler yabancı dillerini uluslar arası öğrencileri ile beraber geliştirerek farklı kültürleri tanıma fırsatı bulurlar. Sömestre Tatili Kış Kampları, öğrencilerin sömestre tatilinde yeni bir dil öğrenmesi ve yeni yerler keşfetmesi açısından oldukça değerlidir.

Amerika’da Sömestr Tatili Kış Kampları

Amerika’da Sömestre Tatili Kış Kampları, Özellikle New York, Boston, Chicago gibi kuzey doğu şehirlerinde ve Florida Miami, California Los Angeles, San Diego gibi güney Amerika şehirlerinden özel dil okullarında düzenlenmektedir. Öğrencilerin gruplar hallerinden veya bireysel olarak katılabildikleri Amerika’da Sömestre Tatili Kış Kamplarında konaklama aile yanı veya dil okullarının anlaşmalı yurtlarında verilmektedir. Öğrenciler yaş gruplarına ve cinsiyetlerine göre farklı konaklamalara yerleştirilmektedir. Sömestre Tatili Amerika Kış Kamplarına Öğrenciler bireysel olarak katılabilecekleri gibi okul grupları öğretmenleri gözetiminde de katılabilmektedir.

İsviçre’de Sömestre Tatili Kış Kampları

İsviçre’de Sömestre Tatili Kış Kampları, İngilizce, Fransızca ve Almancanın aynı okulda öğretildiği ve kayak aktiviteleri ile öğrencilerin kaynaşabileceği dünyada eşi benzeri olmayan kamplar sunmaktadır. İsviçre’nin farklı kantonlarındaki kış kampları genellikle özel liselerde ve özel dil kurslarında verilmektedir. Her seviyeden her dile yatkın öğrencilerin katıldığı programa öğrencilerin gruplar hallerinden veya bireysel olarak katılabilirler. İsviçre’de Sömestre Tatili Kış Kamplarında öğrencilerin kendi kayak ekipmanlarını yanlarında getirebilecekleri gibi, okul da kayak ekipmanları sağlamaktadır. Her seviyeden öğrenciler katılabildiği İsviçre kış kamplarında öğrenciler yaş gruplarına ve cinsiyetlerine göre farklı konaklamalara yerleştirilmektedir. Sömestre Tatili İsviçre Kış Kamplarına öğrenciler bireysel olarak katılabilecekleri gibi öğretmenleri eşliğinde halinde de katılabilmektedir.

İngiltere’de Sömestre Tatili Kış Kampları

İngiltere’de Sömestr Tatili Kış Kampları, Londra, Oxford, Cambridge, Brighton, Edinburgh ve Manchester başta olmak üzere İngiltere’nin birçok şehrinde öğrencilere sömestre tatillerinde İngilizce dil eğitimi sunmaktadır. İngiltere’de Sömestre Tatili Kış Kamplarına İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden İngilizce dil bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Kamplar, Sömestre tatiline eşdeğer uzunlukta olup, en fazla 4 haftadan oluşmaktadır. Öğrenciler, kamplara en az 1 hafta olmak şartıyla 4 haftaya kadar kayıt olabilmektedir. İngiltere’de Sömestr Tatili Kış Kamplarında konaklamalar, öğrencilerin yaş düzeyine göre farklılık gösterebileceği gibi genelde aile yanı ve yurt konaklamasından oluşmaktadır. Kamplara öğrenciler bireysel olarak ya da eğitmenleri eşliğinde grup olarak katılım gösterebilmektedir. İngiltere’de eğitimleri boyunca öğrenciler, pek çok sosyal aktivite ve geziye katılmaktadırlar.

Sömestre Tatili Kış Kampları hakkında detaylı bilgi için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

 • Rennert New York İngilizce kış okulu

  Rennert New York İngilizce kış okulu, New York’ta Manhattan’ın merkezinde yer almaktadır. New York, Manhattan, Brooklyn, Bronx, Queens ve Staten adalarından oluşmaktadır. Dünya’nın en büyük şehirlerinden biri olan New York, 8 milyonun üzerinde nüfusa sahip olup, Amerika’nın “Büyük Elması” olarak adlandırılmaktadır. Kültür ve sanat faaliyetleri bakımından da oldukça zengin olan şehir, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Kentin en turistik yerleri arasında 5. Cadde, Özgürlük Anıtı, Empire State Building, Central Park, Brooklyn köprüsü ve Museum of Modern Arts bulunmaktadır.

  Yaş grubu: 13 – 17 yaş

  Haftalık ders sayısı: 20 ders (10 ders genel İngilizce ve 10 ders seçmeli İngilizce)

  Dil seviyesi: En az temel İngilizce bilgisi istenmektedir.

  Derslerin içeriği: Rennert New York İngilizce kış okulunda en az 2 hafta ve en fazla 4 hafta olmak üzere 13 ile 17 yaş arasındaki öğrencilere İngilizce eğitim verilmektedir. Eğitimler haftada 20 ders olarak verilmekte olup, 10 ders genel İngilizce ve 10 ders seçmeli İngilizceden oluşmaktadır. Öğrenciler hafta içi her gün eğitim görmekte ve sabahları genel İngilizce ve ardından seçtikleri derslerde eğitim almaktadırlar. Öğleden sonraları ise okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar. Seçmeli derslerde Moda, Medya, Dans, Üniversiteye hazırlık (College Bond) ve New York kültürü bulunmaktadır.

  Program Tarihleri: 28 Aralık ile 31 Ocak arası

  Sosyal Aktiviteler ve Geziler: Times Square, Central Park, St. Patrick’s Cathedral, Natural History Museum, New Year’s Eve Party, Basketball, Yoga, Empire State Building, Karaoke Party, Statue of Liberty, Brooklyn Bridge, Ice Skating in Bryant Park, Bowling, Metropolitan Museum of Art, Staten Island Ferry, Jersey Gardens Shopping ve The Great Wolf Waterpark.

  Konaklama: Rennert New York İngilizce kış okulu öğrencileri Manhattan’ın merkezinde bulunan Vanderbilt YMCA yurdunda konaklamaktadırlar. Vanderbilt YMCA yurdu, Rennert New York İngilizce kış okuluna 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Öğrenciler iki kişilik odalarda kalmakta ve banyo ile tuvalet alanlarını ortak olarak kullanmaktadırlar. Yurtta ücretsiz internet bağlantısı, TV, klima, temizlik servisi ve 24 saat güvenlik hizmeti bulunmaktadır. Öğrencilerin yemek ihtiyacı yerel bir restoran tarafından karşılanmakta ve hafta içi 3 öğün, hafta sonu iki öğün yemek verilmektedir.

  Program Ücretleri:
  • - Kayıt ücreti: 110$
  • - 2 hafta: 2570$
  • - 3 hafta: 3690$
  • - 4 hafta: 4816$
  Ücrete Dâhil Olmayanlar:
  • - Öğrencilerin cep harçlığı
  • - Opsiyonel geziler (NBA Basketball Game, Broadway Show, Washington DC, Philadelphia)
  • - Vize Ücretleri
  • - Uçak biletleri
  Ücrete Dâhil Olanlar:
  • - Haftalık 20 derslik kurs ücreti
  • - Konaklama
  • - Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri
  • - Ders kitapları, eğitim materyalleri
  • - Program dâhilinde sosyal aktivite ve geziler
  • - Vize danışmanlık hizmetleri

 • Chantemerle İngilizce ve Fransızca kış okulu

  Chantemerle İngilizce ve Fransızca kış okulu, Wegmüller ailesi tarafından 1966 yılında kurulmuş, İsviçre’nin Fransız kesiminde Montreux ve Geneva gölü manzaralı, Blonay’da bulunmaktadır. Okulun temel amacı, öğrencilerin potansiyellerini fark ederek kişisel başarıya ulaşmasıdır. Her yıl dünyanın pek çok farklı yerinden gelen öğrencilerle uluslararası bir ortamda ders işlenmektedir. Chantemerle İngilizce ve Fransızca kış okulunda öğrenciler ister İngilizce ister Fransızca sınıflarına katılabilmektedir.

  Yaş Grubu: 8 – 16 yaş

  Haftalık Ders Sayısı: 20 ders

  Dil seviyesi: En az temel İngilizce bilgisi istenmektedir

  Derslerin İçeriği: Chantemerle İngilizce ve Fransızca kış okulunda Ocak ayından Mart ayına kadar, 8 ile 16 yaş arası öğrencilere İngilizce veya Fransızca eğitim verilmektedir. Genel dil derslerinin işlendiği bu kursta öğrenciler sadece yabancı dili öğrenmekle kalmamakta aynı zamanda yeni arkadaşlar edinip, yeni kültürler öğrenmektedirler. Kurs, 3 haftalık modüller halinde verilmektedir. Chantemerle kış okuluna öğrenciler bireysel olarak, grupla ya da aileleri ile birlikte katılabilmektedir.

  Program Tarihleri: 5 Ocak 2015 – 29 Mart 2015

  Sosyal Aktiviteler ve Geziler: Chantemerle kış okulunda öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar. Aktiviteler içerisinde tiyatro gösterileri, çeşitli oyunlar ve İsviçre’nin turistik bölgelerine geziler bulunmaktadır.

  Konaklama: Bilgi mevcut değil.

  Program Ücretleri:
  • - haftalık 1200 Euro’dur.
  Ücrete Dâhil Olmayanlar:
  • - Öğrencilerin cep harçlığı
  • - Opsiyonel geziler
  • - Vize ücretleri
  • - Sigorta ücretleri
  • - Uçak biletleri
  Ücrete Dâhil Olanlar:
  • - Haftalık 20 derslik kurs ücreti
  • - Konaklama
  • - Ders kitapları, eğitim materyalleri
  • - Program dâhilinde sosyal aktivite ve geziler
  • - Vize danışmanlık hizmetleri
  • - Havaalanı karşılama ve uğurlama

 • Studio Cambridge İngilizce Kış Okulu

  Studio Cambridge İngilizce dil okulu, 1954’te kurulmuş olup, Cambridge’ın en eski okullarından biridir. Okul, Cambridge şehir merkezine 10 dakikalık uzaklıktadır ve British Council onaylıdır. Studio Cambridge İngilizce kış okulu, Ocak ve Şubat aylarında 2 veya 4 hafta boyunca İngilizce eğitimi vermektedir.

  Yaş grubu: 14 – 17 yaş

  Haftalık ders sayısı: 28 ders (21 saat)

  Dil seviyesi: Tüm seviyelere uygundur.

  Derslerin içeriği: Studio Cambridge İngilizce kış okulu 14 ile 17 yaş arasındaki öğrencilere İngilizce eğitim verilmektedir. Eğitimler haftada 28 ders olarak işlenmekte ve öğrenciler hafta içi her gün gördükleri derslerde günlük konuşma İngilizcesi ile ilgili eğitim almaktadırlar. Dersler her gün saat 09.15’te başlamakta ve 15.15’te sona ermektedir. Studio Cambridge İngilizce kış okulu, 50 kişilik kapasiteye ve 22 dersliğe sahiptir. Kursun sınıflarında en fazla 16 öğrenci bulunmaktadır.

  Program Tarihleri: 4 Ocak ile 8 Şubat arası

  Sosyal Aktiviteler ve Geziler: Bowling, T-shirt Design, King’s College ziyareti, Mask making, Coaster making, Bag Design, Bingo, Pool competition, Clay Modelling, British Quiz, Fitzwilliam Museum ve Cambridge Colleges gezileri.

  Konaklama: Studio Cambridge İngilizce kış okulunda sadece aile yanı konaklama bulunmaktadır. Öğrenciler, tek kişilik odalarda ya da aynı cinsiyet ve farklı ülkeden gelen bir başka öğrenci ile iki kişilik odada konaklamaktadırlar. Aile yanı konaklamada kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği seçenekleri mevcuttur. Evlerde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır. Evler, okula çeşitli uzaklıklarda bulunup, en fazla otobüs ile 30 dakikalık mesafede yer almaktadırlar.

  Program Ücretleri:
  • - 1 hafta: £750,00
  • - 2 hafta: £1250,00
  • - 3 hafta: £1745,00
  • - 4 hafta: £2235,00
  Ücrete Dâhil Olmayanlar:
  • - Öğrencilerin cep harçlığı
  • - Opsiyonel geziler
  • - Uçak biletleri
  • - Vize Ücreti
  • - Sigorta Ücreti
  Ücrete Dâhil Olanlar:
  • -Kurs kayıt ücreti
  • - Haftalık 28 derslik kurs ücreti
  • - Konaklama
  • - Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri
  • - Ders kitapları, eğitim materyalleri
  • - Program dâhilinde sosyal aktivite ve geziler
  • - Vize danışmanlık hizmetleri
  • - İngiltere SİM kartı
  • - İngiltere için adaptör

 • Emerald Cultural Institute İngilizce Kış Okulu

  Emerald Cultural Institute İngilizce Kış Okulu İrlanda’nın doğu kıyısında bulunan, 1,5 milyon nüfuslu, başkent Dublin’de Milltown Park’ta yer almaktadır. Şehrin küçük olması ve öğrenci nüfusunun fazla olması Dublin’de uluslararası öğrenci atmosferinin oluşmasını sağlamaktadır. Kış okulunda eğitimler Ocak ayında, 3 hafta olarak verilmektedir.

  Yaş grubu: 12 – 17 yaş

  Haftalık ders sayısı: 15 saat

  Dil seviyesi: Beginner - Elementary – Pre-Intermediate – Intermediate – Upper-Intermediate – Advanced – Tüm Seviyeler -

  Derslerin içeriği: Emerald Cultural Institute İngilizce kış okulu, Milltown Park okulunda yapılmaktadır. 12 ile 17 yaş arası gençler için tasarlanan kış okulu, ocak ayında 2 hafta süren bir program ile öğrencilere İngilizce öğretmektedir. Kursa grup halinde ya da bireysel olarak katılmak mümkündür. Kış okulunda eğitimler haftalık 15 saat olarak verilmekte ve maksimum sınıf mevcudiyeti 15 öğrenciden oluşmaktadır.

  Program Tarihleri: 6 ile 31 Ocak arası

  Sosyal Aktiviteler ve Geziler: Emerald Cultural Institute İngilizce kış okulunda öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları pek çok sosyal aktivite (dans, müzik, spor, drama, sanat vb.) ve gezilere katılmaktadırlar.

  Konaklama: Emerald Cultural Institute İngilizce kış okulunda yurt ve aile yanı konaklama seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler, yurtlarda ya da evlerde tek kişilik odalarda ya da farklı ülkeden gelen bir başka hemcinsleri öğrenci ile iki kişilik odada kalmaktadırlar. Aile yanı konaklamada kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği seçenekleri mevcuttur. Evlerde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır.

  Program Ücretleri (aile yanı konaklama ile)
  • - 2 hafta: Euro 1251,00
  • - 3 hafta: Euro 1841,00
  • - 4 hafta: Euro 2394,00
  Program Ücretleri (yurt konaklaması ile)
  • - 2 hafta: Euro 1602,00
  • - 3 hafta: Euro 2367,00
  • - 4 hafta: Euro 3096,00
  Ücrete Dâhil Olmayanlar:
  • - Öğrencilerin cep harçlığı
  • - Opsiyonel geziler
  • - Uçak biletleri
  • - Havaalanı karşılama ve yolcu etme
  Ücrete Dâhil Olanlar:
  • - Haftalık 15 derslik kurs ücreti
  • - Konaklama
  • - Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri
  • - Ders kitapları, eğitim materyalleri
  • - Program dâhilinde sosyal aktivite ve geziler
  • - Vize danışmanlık hizmetleri

  Emerald Cultural Institute ve İrlanda İngilizce kış okulu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.