MALTA DİĞER DİL OKULLARI

Malta Dil Okulları - Valetta’da İngilizce

Malta’nın başkenti olan Valletta Marsamxett ve Grand Harbour adları verilen iki doğal limana sahip Valletta yarımadası Malta’nın önemli bir liman kentidir.

Malta’nın başkenti olan Valetta’ya tüm şehirlerden otobüsle veya deniz araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. 16.yüzyılda inşa edilmiş bir şehir olan Valletta’yı yürüyerek keşfedebilirsiniz. Günümüzde UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan Valletta’da akla ilk olarak St. John Katedrali gelmektedir. St. John Katedrali Malta’nın en büyük yapıları arasındadır. Malta’da gezilmesi gereken yerler arasında ise; Azize Catherine Şapeli, Kastilya Hanı (Günümüzde Başbakanlık binası) ve Borsa Binası bulunmaktadır. Malta Milli Kütüphanesi, arkeoloji müzesi, Kraliçe Victoria heykeli Malta’da mutlaka ziyaret edilmesi gerekenler listesinde yer almaktadır.

Malta Dil Okulları - Mdina’da İngilizce

Malta’nın en yüksek tepesinde kurulmuş olan Mdina Ortaçağ’dan kalma birçok mimari özelliğe sahiptir. Adadaki en eski yerleşim yeri olan Mdina’da en önemli mekanlardan biri Avrupa’nın en geniş üçüncü kubbesine sahip olan kilisedir. Kiliseye, İkinci Dünya Savaşı sırasında atılan bir bombanın patlamaması üzerine büyük önem atfedilmiş ve ülke genelinde tanınmıştır.

Malta’da Mdina şehrinin içine taşıtların girmesi çok zor olduğundan yürüyerek keşif yapmak gerekmektedir. Etrafı surlarla çevrilmiş olan Mdina şehrinde Surlar Meydanı’nda gözetleme kulesi, Doğa tarihi müzesi ve Zindan Müzesi ziyaret edilecek önemli mekanlar arasında yer almaktadır.

Etrafı surlarla çevrili dar sokakları ile Mdina’da gezerken kendinizi Ortaçağ’da hissedeceksiniz. Malta’da bir tepenin üzerine kurulmuş olan Mdina, ilk kez Fenikeliler tarafından kullanılmıştır.

Malta Dil Okulları - Üç Şehirler’de İngilizce

Büyük Liman’a bakan Vittoriosa, Cospicua ve Senglea’dan oluşan bölge Üç Şehirler olarak adlandırılmıştır. Nedeni ise Osmanlı Kuşatması sırasında Malta’nın savunulmasında bu üç şehrin önemli bir direniş göstermesi ve Rafael Cotoner döneminde şehirlerin etrafının surlarla çevrilmesidir.

Üç şehirler Valetta’nın karşı kıyısındaki koylarda yer almaktadır. Valetta’dan otobüsle ulaşımın kolaylıkla sağlanabildiği Üç Şehirler’de tarihi yapıları gezebilir ya da müzeleri ziyaret edebilirsiniz.

Üç Şehirler’in içinde en önemli ve farklı olan Vittoriosa şehridir. St. Jean Şövalyeleri’nin Rodos’tan ayrılıp Malta’ya geldiklerinde ilk Vittoriosa’ya yerleşmiş ve şehirde ilk kale, kilise, hamam ve birçok önemli mekanların kurulmasını sağlamıştır.

English Language Academy, Gzira

English Language Academy, Malta İngilizce okulumuz 1988 yılında beri Sliema kentinde İngilizce dil eğitimi vermektedir. Language Studies International LSI, Malta okulu olarak da bilinen okul Malta Eğitim Bakanlığının denetiminde eğitim göstermektedir. FELTOM üyesi olan English Language Academy, Maltaİngilizce okulu MALTA’daki tek TOEFL test merkezidir.

Chamber Colege, Gzira

Chamber College (Malta) eğitim hizmetleri gençlerin yanı sıra yetişkinler içinde yüksek kaliteli İngilizce eğitimi sunan modern bir kurumdur. Okulumuz kişisel bir yaklaşım ile öğrencilerin ilgi alanlarına yüksek önem vererek üzerinde duruluyor. Chamber Dil Okulu kursları Genel İngilizceden, IELTS, Cambridge ve Pitman sınavları için hazırlık sınıfları gibi İş, Tıp, Yasa konularını içeren uzmanlığa kadar uzanmaktadır.

Unilang, Valetta

UniLang gençler, yetişkinler ve profesyoneller için İngilizce dil kursları sunmaktadır. Sınıflar en son teknoloji ve öğretim olanakları ile donatılmıştır. Unilang, dil öğrenimi, öğretimi ve değerlendirilmesi için ortak Avrupa dilleri referans çerçevesini kullanarak bir müfredat ve derecelendirme sistemini takip etmektedir.

Link School of English, Swieqi

Link School of English Malta sınav hazırlık kursları, öğrencinin gireceği sınava göre, o sınavın içeriğini bilen deneyimli öğretmenler tarafından verilmektedir. Bu kurs İngilizce eğitim veren üniversitelerde okumak isteyen ya da ana dili İngilizce olan bir ülkede çalışmak isteyen öğrencilerin ihtiyaç duyduğu İngilizce sınavına hazırlayan bir programdır. Dersler 45 dakika olup haftalık 20 ya da 30 ders seçebilirsiniz

Clubclass English Language School, Swieqi

Club Class St. Julian’s şehir merkezinde bulunan modern bir dil okuludur. Yurt ve okul aynı binada bulunmaktadır. Okulumuz St..George körfezine ve Paceville yürüme mesafesindedir. Okulun karşısında bulunan otobüz duraklarında Sliema ve Valetta’ya otobüsler kalkmaktadır.