• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

LSI, Vancouver

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - LSI, Vancouver
LSI Vancouver İngilizce dil okulu

LSI Vancouver İngilizce dil okulu, şehir merkezinde modern bir ofis binasının 1. katında yer almaktadır. Otobüs, deniz otobüsü ve tren gibi ulaşım araçları ile şehrin ana aktivitelerine de rahatça ulaşılacak konumdadır. Okulda, internet erişimi sağlayan bir bilgisayar laboratuvarı, öğrencilerin kendi boş zamanda çalışmalarına yardımcı olan materyallerle dolu bir kütüphane ve öğrenci salonunun da bulunduğu imkânlar mevcuttur. Öğrenciler Vancouver’ın gezmenin yanında plajda da güzel vakit geçireceklerdir. LSI Vancouver İngilizce dil okulu öğrencileri için, Vancouver’ın dünya standartlarındaki profesyonel takımlarının spor karşılaşmalarına ve Victoria’ya, Rocky dağları ile Whistler’e düzenlenen hafta sonu gezileri yapmaktadır. Yapılan sosyal aktiviteler ile öğrenciler, İngilizce öğrenirken, şehri keşfedecek ve eğlenmeye vakit bulacaklardır.

Vancouver Kanada 'nın ’Britanya Kolombiyası eyaletinde bulunan bir şehirdir. Batı Kanada'nın en büyük, ülkenin de üçüncü büyük metropolüdür . Farklı etnik grupların bir arada yaşadığı kozmopolit bir kenttir. Liman şehri olan Vancouver, çok uzun zamandır dünyanın en görkemli şehirlerinden biri olarak tanınmaktadır. Kıyı şeridindeki karla kaplı dağlar ile Pasifik Okyanusu arasında yer alan kent, şaşırtıcı derecede doğal güzelliklere sahiptir. Vancouver, Hollywood ve New York'tan sonra Kuzey Amerika'daki üçüncü film üretim merkezidir. Kentte görülmesi gereken yerler arasında; Stanley Parkı, Granville Island, Vancouver Aquarium, Yaletown bölgesi, Dr. Sun Yat-Sen Classical Chinese Garden, Lynn Canyon Park, Grouse Mountain, Van Dusen Botanical Garden, Harbour Centre Tower, Robson Street, Cypress Mountain, Vancouver Opera, Jericho Beach, Queen Elizabeth Park, Garibaldi Provincial Park, Sunset Beach, Granville Public Market, University of British Columbia, Punjabi Market, Lion's Gate köprüsü, Chinatown, Lonsdale Quay bölgesi ve Barclay Heritage Square bulunmaktadır.

Genel İngilizce kursu

LSI Vancouver İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu ile öğrenciler, dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerini hızla geliştirmektedir. Eğitimler haftada 20 dersten (günde 4 ders) oluşmaktadır. Her gün yapılan ilk 2 derste öğrenciler dilbilgisi ve sözcük telaffuzu konularını görmektedir. Sonraki 2 derste ise, konuşma, dinleme, okuma ve yazma konuları işlenmektedir. Genel İngilizce kursunda öğrenciler bir ders kitabı kullanır. Gazeteleri, dergileri içeren çok çeşitli materyal ve alıştırmalardan yararlanırlar. Sınıf mevcudiyetinin en fazla 15 öğrenciden oluştuğu kursta minimum 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir. LSI Vancouver İngilizce dil okulu genel İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alınız.

Genel İngilizce yoğun kursu

LSI Vancouver İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, kısa bir süre içerisinde oldukça fazla akıcılık kazanmak isteyenler için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Haftada 30 ders olan yoğun İngilizce programında öğrenciler, her gün 4 ders genel İngilizce programını takip eder ve 5. ile 6. derslerde ihtiyaçlarına yönelik çeşitli konular görürler. Ayrıca İngilizce akıcılık alıştırmaları ve öğrencilerin geldikleri ülkenin kültürü ve gelenekleriyle ilgili kapsamlı konu işlemeleri yapılmaktadır. Öğrenciler LSI Vancouver İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu ile birlikte hazırlık kursları da alabilirler. Kurs 16 yaş ve üzeri öğrencileri kabul etmekte olup, sınıflarında en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır.

Uluslararası okul yılı İngilizce kursu (uzun dönem)

LSI Vancouver İngilizce dil okulu uluslararası okul yılı standart İngilizce kursunda öğrencilerin kişisel amaç, seviye ve kurs sürelerine uygun olarak bir çalışma programı hazırlanmaktadır. Kursta öğrencilerin gelişimini incelemek bakımından düzenli testler yapılmakta ve hedeflerine ulaşabilmeleri sağlanmaktadır. Okulda öğrencilere ücretsiz akademik danışmanlık ve üniversiteye yerleştirme konusunda yardım edilmektedir. Uluslararası okul yılı İngilizce kursu eğitimi 24, 30, 36 ve 48 haftadan oluşan eğitim sürelerine sahiptir ve öğrenciler standart haftada 20 ders veya yoğun haftada 30 ders görmektedirler. Minimum 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir. İngilizce başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede öğrenciler katılabilmektedir. Uluslararası okul yılı İngilizce kursu sınıflarında en az 15 öğrenci bulunmaktadır. LSI Vancouver İngilizce dil okulu uluslararası okul yılı programı hakkında detaylı bilgi için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alınız.

Akademik amaçlar için İngilizce

LSI Vancouver İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce programında eğitimler, hem alanında uzman eğitmenler hem de her seviye eğitim için en yeni dil eğitim materyalleri ile tamamlanmaktadır. LSI Vancouver İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce programına minimum Intermediate (orta seviye) İngilizce seviyesi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Intermediate seviyesinde İngilizce bilgisi bulunmayan öğrenciler, bu seviyeye gelene kadar LSI Vancouver İngilizce dil okulunda genel İngilizce programına devam edebilirler. En az 4 hafta katılımın olduğu kurs 48 haftaya kadar sürmektedir. Öğrencilerin hedeflerine ulaşmasını sağlamak için, ilerlemeleri düzenli görüşmelerle takip edilmektedir. LSI Vancouver İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursunu başarıyla bitiren öğrenciler, Kanada’da bulunan Niagara College, Brock University, George Grown College, Kwantlen University College, Malaspina University College ve The Art Institute of Vancouver İngilizce sınavsız yerleşebilmişlerdir.

İş İngilizcesi

LSI Vancouver İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, iş dünyasının uluslararası dili olan İngilizceyi geliştirmeniz ve iş iletişim becerilerinizi güçlendirmeniz için özenle tasarlanmıştır. Haftalık 10 dersten oluşan eğitimlerde öğrenciler sabahları genel İngilizce yoğun programında gösterilen dersleri, öğleden sonraları ise pazarlama, reklam, bankacılık, borsa, satış, istihdam ve iş görüşmeleri gibi konularla ilgili modüller görmektedirler. Modüllerin her biri 1 hafta sürmekte ve öğrenciler istedikleri birini ya da hepsini seçebilmektedir. Her bir modülde; yazma alıştırmaları, sunumlar, diyaloglar, gerçekçi iş ortamlarından skeçlerle birlikte öğrenciler becerilerini şu konularda geliştirip, alıştırma yapacaklardır; mesleki kelime bilgisi ve teknik kelimeler, e-posta, kısa not ve mektup yazma, müzakere, mülakat ve İngilizce telefon görüşmesi. LSI Vancouver İngilizce dil okulu iş İngilizcesi programına katılmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Her hafta pazartesi günü başlayan kursu en az 16 yaşında olan öğrenciler katılabilmektedirler.

Üst düzey yönetici kursları (Bire bir İngilizce)

LSI Vancouver İngilizce dil okulu birebir İngilizce kursunda öğrencilerin ister genel ister mesleki dile ihtiyacı olsun, dersler istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmış ve ilerleme hızına göre ayarlanmıştır. Eğitimler haftada 20, 30, 40 ve 50 dersten oluşup, öğrenciler istedikleri yoğunluğu tercih edebilmektedir. Bir dersin 50 dakika sürdüğü kursa, her pazartesi başlamak mümkündür. LSI Vancouver İngilizce dil okulu birebir İngilizce kursunda eğitmenler, alanında uzman ve en son öğretim metotlarını kullanmada oldukça tecrübelidirler. Üst düzey yönetici kursu bire bir İngilizce programı özellikle yurt dışına çıkmaya, yabancı dilde toplantılara katılmaya ve sunumlar yapmaya hazırlanan çalışanlar ve yöneticiler için idealdir.

Üst düzey yönetici kursları (9 Günlük yoğun İngilizce)

LSI Vancouver İngilizce dil okulu üst düzey yönetici kursu 9 günlük yoğun İngilizce programı, kısa bir zamanda ulaşılması gereken özel amaçları olan insanlar içindir. Çalışanların ofis dışında sadece bir hafta (9 gün) geçirmesini gerektiren bu kurs, yoğun çalışanlar, yurtdışında sunumlara ve toplantılara hazırlanan yöneticiler için idealdir. Program, 82 ya da 92 bire bir özel dersten oluşmakta olup, öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim görebilmektedirler. Üst düzey yönetici kursu 9 günlük yoğun İngilizce programında öğrenciler, ders dışında kalan öğle yemeklerini dahi eğitmenleri ile birlikte yemektedirler.

Üst düzey yönetici kursları (Mini grup İngilizce)

LSI Vancouver İngilizce dil okulu üst düzey yönetici mini grup İngilizce kursuna minimum Intermediate (orta seviye) düzeyinde öğrenciler katılabilmektedir. Daha çok şirketlerin çalışanlarına toplu halde İngilizce eğitim aldırdıkları bu kurs, maksimum 5 kişilik sınıflardan oluşmaktadır. İsteyen öğrenciler mini grup derslerine ek olarak bire bir İngilizce kursuda alabilmektedirler. Kursa minimum 21 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir. Konuşma, telaffuz, sık kullanılan mesleki kelimeler ve deyimlere odaklı dersler yapılmaktadır. Eğitimler haftalık 20, 30 ve 40 ders seçeneklerinden oluşup, derslerde gerçek durumlarda müzakere, sunum ve toplantı becerileri uygulamalı olarak yapılmaktadır.

Öğretmenler için İngilizce

LSI Vancouver İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursu, ana dili İngilizce olmayan İngilizce eğitmenleri için tasarlanmıştır. İngilizce eğitmenleri bu kurs ile öğrencilere İngilizceyi yabancı bir dil olarak öğretmek için ihtiyaç duyulan temel gereksinimler ile donatılır. Derslerde dil analizi, ders planlaması, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin öğretilmesi, sınıf aktiviteleri, kaynak ve araçların kullanılması ve öğrencilerin ihtiyaçlarını belirlemek üzerine konular işlenmektedir. Eğitimler haftada 20 dersten oluşup, ayrıca haftada 5 ya da 10 ders birebir eğitim alınabilmektedir. Sınıf mevcudiyetinin en fazla 10 kişiden oluştuğu kursta en az Intermediate (orta düzey) seviyesinde olanlar kabul edilmektedir. Öğretmenler adayları bu kurs ile TKT (Teaching Knowledge Test) kursunu da alabilmektedirler.

Genç öğrenciler için İngilizce Yaz / Kış okulları

LSI Vancouver İngilizce dil okulu genç öğrenciler için İngilizce kursu, 13 ile 17 yaş arası öğrenciler için yapılmaktadır. Genç öğrenciler için İngilizce programının yaz ve kış mevsimi için belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Kursta öğrenciler kendi yaşıtlarındaki arkadaş gruplarıyla sabahları İngilizce eğitimi almakta ve öğleden sonraları ise farklı ve eğlenceli aktiviteler ile sosyalleşmektedirler. Eğitimler haftada 20 ders olarak işlenmekte ve sınıflarda en fazla 16 öğrenci bulunmaktadır. Genç öğrenciler için İngilizce kursuna İngilizce seviyesi fark etmeksizin her öğrenci başvurabilmektedir. Öğrenciler güvenli aileler yanında, tam pansiyon hizmeti alarak konaklamaktadırlar.

Sınavlara hazırlık kursları

TOEFL ve TOEIC Kursu:TOEFL ve TOEIC, anadili İngilizce olmayanların, İngilizce dil seviyelerini ölçen ve dünyanın birçok yerinde eğitim kurumu ve şirketler tarafından kabul edilen bir sınavlardır. LSI Vancouver İngilizce dil okulu TOEFL ve TOEIC sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate (orta seviye) düzeyinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Her iki kursta da eğitimler haftalık 24 veya 30 dersten oluşmaktadır. Haftalık 30 derste, dilbilgisini geliştirme ve dil becerilerine odaklanmış 20 ders ile çalışma tekniklerine ve sınav alıştırmalarına odaklanmış 10 ders işlenmektedir. Öğrencilerin sınavlardan hedefledikleri puanı alabilmelerini sağlayan eğitimlerin verildiği kurslar, 4 veya 12 hafta süren derslerden oluşmaktadır.

CAE ve FCE Kursu: CAE Kursu: CAE ve FCE, üniversite başvurularında kabul edilen ve İngilizceyi etkin bir şekilde kullandığını gösteren sınavlardır. LSI Vancouver İngilizce dil okulunda Cambridge sınav kursları, 4 ile 12 hafta sürmektedir. Her iki kursta da yazma ve okuma becerileri, dinleme becerileri, dilbilgisinin aktif ve doğru kullanımı, geniş kapsamlı kelime bilgisi alıştırmaları, iletişim becerisi ve kavramayı geliştirme konuları işlenmektedir. FCE sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrenciler en az Intermediate (orta seviye) düzeyinde ve CAE sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyenlerin en az Upper-Intermediate (orta üstü) seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Eğitimler haftada 20, 24 ve 30 yoğunlukta verilen ders seçeneklerinden oluşmakta olup, kurslara katılım yaşı minimum 16’dır.

LSI Vancouver İngilizce dil okulunda konaklama

LSI Vancouver İngilizce dil okulunda, yurt, aile yanı ve otel konaklaması mevcuttur. Okulun yurt seçenekleri arasında UBC Gage Residence, YWCA Residence Hotel ve Hostelling International bulunmaktadır. Yurtlar okula en fazla yürüyerek 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. 24 saat güvenlik hizmeti veren yurtlarda en az 18 yaşında olan öğrenciler konaklayabilmektedir. Tek ve çift kişilik odalar mevcut olup, öğrenciler istediklerini tercih edebilirler. Banyo ve tuvaletler özel ve ortak kullanımlı olarak iki seçenekte sunulmaktadır.

Aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Evlerde tam ve yarım pansiyon seçenekleri mevcuttur. Yemekler aile ile birlikte yenmektedir. Özel banyo ve tuvalet seçeneği bulunmakla birlikte her evde ücretsiz internet bağlantısı mevcuttur. Evler okula toplu taşıma ile en fazla 30 dakika uzaklıktadır.

Daha çok bireysel olarak ve lüks olanaklarda konaklamak isteyenler tarafından tercih edilen otel konaklaması, okula yakın mesafelerde yer almaktadır. Çalışanlar ve yöneticiler tarafından tercih edilen konaklama şekli olup, özel banyo ve tuvaletler bulunmaktadır.

LSI Vancouver İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Vancouver’a doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Uçuş süresi ortalama olarak 14 saattir. Vancouver havaalanına inen havaalanı servisi ile şehir merkezine ulaşabilmektedirler. Şehir merkezinden toplu taşıma veya özel taksiler ile konaklama yerlerine ya da okullarına ulaşım gerçekleştirebilirler.

Vancouver şehir içi ulaşım rahat ve kolaydır. Şehirde otobüs, metro, hızlı tren ve özel taksiler mevcuttur. Vancouver çok düzenli bir şehir olması dolayısıyla ulaşımda oldukça düzenlidir. Öğrenciler toplu taşıma araçlarını kullanarak şehirde birçok yere ulaşım gerçekleştirebilmektedir.

LSI Vancouver İngilizce dil okulu ve Vancouver’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alınız.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın