• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Embassy English, Toronto

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Embassy English, Toronto

Embassy Toronto İngilizce dil okulu

Embassy Toronto İngilizce dil okulu, Toronto’nun canlı alışveriş bölgesinin kalbinde bulunan Bloor caddesinde yer almakta, Kanada’nın en büyük şehrinin en çekici noktalarına yürüme mesafesindedir. Modern sınıflara sahip Embassy Toronto İngilizce dil okulunda genel İngilizce, iş İngilizcesi, akademik ve sınavlara hazırlık İngilizce kursları bulunmaktadır. Embassy Toronto İngilizce dil okulunda diğer Embassy İngilizce dil okullarında olduğu gibi akıllı tahtalar, öğrenci salonu, bilgisayar laboratuvarı ve öğrencilerin ücretsiz yararlanabileceği internet erişimi ile üniversite danışmanlık hizmeti bulunmaktadır. Öğrenciler ders sonraları ya da hafta sonları okulun çevresinde bulunan CN kulesini, Rogers stadyumunu, Centreville lunaparkını, Royal Ontario müzesini ve Kensington pazarını gezebilmektedir. Güven ve huzur dolu şehir olan Toronto İngilizce eğitimi alan öğrenciler, eğitimleri boyunca farklı ülkelerden ve kültürlerden arkadaşlarda edineceklerdir.

Toronto, dünya genelinde en fazla turist çeken şehirlerden biri ve dünyada yaşam için en iyi 10 şehirden biri olarak gösterilmektedir. Bu kadar yoğun turist çekmesinin nedenleri arasında Niagara şelaleleri önemli bir rol oynamaktadır. Kuzey Amerika’nın en büyük beşinci kenti olan Toronto 6 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Dünyanın etnik açıdan en çeşitli şehirlerinden biri olan kentte, kışlar sert geçmekte olup buna rağmen şehrin her köşesinde, hareketlilik ve sıcaklık bulunmaktadır. Kozmopolit bir şehir görüntüsü çizen Toronto’da, 2007 yılında yapılan nüfus sayımına göre nüfusun % 52’si Kanada’ya sonradan yerleşen göçmenlerden oluşmaktadır. Kent, Kanada ekonomisinin en önemli merkezi olarak bilinir. Toronto’da İngilizce eğitimi alan öğrenciler, Niagara şelalelerini görebilir, müzeleri gezebilir, şehrin mimari yapısını keşfedebilir, kozmopolit bir şehir olması dolayısıyla dünya mutfağından lezzetler tadabilir ve Toronto üniversitesini ziyaret edebilirler.

Embassy Toronto İngilizce dil okulu İngilizce dil kursları;
Yeni başlayanlar için İngilizce kursu

Embassy Toronto İngilizce dil okulu yeni başlayanlar için İngilizce kursu, çok az İngilizce bilen ya da hiç bilmeyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Eğitimler haftada 28 dersten (20 ders genel İngilizce ve 8 ders seçmeli İngilizce dersinden) oluşmaktadır. Kurs, iyi yapılanmış ve tamamen yoğun pratik dersleriyle hızlı bir şekilde ilerleme hedefleyerek İngilizce öğretmektedir. Dersler sabah veya öğleden sonra seçeneğinde alınabilmektedir. Yeni başlayanlar için İngilizce kursu dört hafta sürmekte olup, dileyen öğrenciler bu süreyi uzatabilmektedir. Kursta deneyimli eğitmenler, hiç İngilizce bilmeyenlerin bile dersi takip edebilmesini ve derse katılabilmesini sağlayacak çok sayıda tekniklere sahiptirler. Ders içi tam katılım, grup çalışması, ikili çalışma, sınıf içi konu tartışmaları ve eğlenceli rol yapmayı içeren çeşitli etkinliklerle öğrencilerin İngilizce öğrenmeleri kolaylaştırılmaktadır. Bu sayede dersler daha eğlenceli işlenerek öğrencilerin kendilerine olan güvenleri ve akıcılıkları geliştirilmektedir.

Toronto İngilizce kursu, Genel İngilizce

Embassy Toronto İngilizce dil okulunda bütünüyle dil becerilerine odaklanan genel İngilizce kursu, yarı zamanlı (haftada 20 ders) ya da tam zamanlı (haftada 28 ders) ders seçeneklerinden oluşmaktadır. Embassy Toronto İngilizce dil okulunda öğrenciler ilk gün, İngilizce seviye belirleme sınavına tabi tutulmaktadır. Sınav sonucuna göre de İngilizce seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. En az iki hafta kayıt kabul edilen kursa her hafta pazartesi günü başlamak mümkündür. Embassy Toronto İngilizce dil okulunda genel İngilizce kursu esnek olup, öğrencilerin istedikleri ve ihtiyaçlarına göre uzatabileceği türdendir. Haftada 20 derslik seçenekte öğrenciler daha çok dil bilgisine yoğunlaşmış eğitim almakta ve bir ders kitabına bağlı olarak ders işlemektedirler. Haftada 28 derslik eğitim ise, İngilizce öğrenmede daha hızlı ilerleme kaydetmek isteyenler için yazma, dinleme, konuşma, okuma ve akıcılık becerilerine odaklanmaktadır. Öğrenciler 28 derslik eğitimde 20 ders genel İngilizce ve 8 seçmeli ders almaktadırlar. Embassy Toronto İngilizce dil okulunda seçmeli dersler, işletme, sınava hazırlık, telaffuz ya da ihtiyaç ve ilgi alanlarınıza uyan diğer alanlara yöneliktir. Genel İngilizce kursuna en az Elementary seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler katılabilmektedir. Kurs sonunda öğrencilere seviyelerine uygun sertifika verilmektedir. Embassy Toronto İngilizce dil okulunda İngilizce eğitim programları hakkında geniş bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Akademik amaçlar için İngilizce

Embassy Toronto İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursu, üniversite ya da kolej programları için gereken dil ve çalışma becerilerini kazandırmayı amaçlar. Embassy Toronto İngilizce dil okulu akademik İngilizce kursu yapılan düzenli ve sürekli değerlendirme sınavları sayesinde öğrencilerin IELTS ya da TOEFL sınavlarına girmelerine gerek yoktur. Eğitimler öğrencilerin kursa başlangıç seviyelerine bağlı olarak haftalık 10, 20, 30 veya 40 dersten oluşmaktadır. Akademik amaçlar için İngilizce kursunda öğrenciler, İngilizce konuşulan bir üniversite ya da kolejde dersleri rahatça takip edebilecek dil seviyesine ulaşmaktadır. Yıl boyunca belli başlangıç tarihlerine sahip olan p Embassy Toronto İngilizce dil okulu akademik İngilizce kursu haftalık 28 ders işlenmektedir. Eğitimler 4 dönemden meydana gelmektedir. Birinci dönemde öğrenciler, giriş seviyesinde not tutma, özetleme ve sunum becerilerini kazanmaktadırlar. Bu dönemin sonunda IELTS 5.0/ TOEFL 35 puanlarına ulaşan öğrenciler ikinci döneme devam edebilmektedirler. İkinci dönem dersleri, kritik değerlendirme, akademik yazı, araştırma ve eğitim becerileri ile ileri temel dil ve akademik hazırlık derslerinden oluşmaktadır. Bu aşamada IELTS 5.5 ya da TOEFL 46’ya eşdeğer bir puan alan öğrenciler üçüncü döneme geçebilmektedir. Üçüncü dönemde IELTS 6.0 ve TOEFL 65 seviyesine ulaşıncaya kadar akademik becerilerinizi geliştirmeye ve üniversite dil yeterlilik seviyenizi yükseltmeye devam edilmektedir. Öğrenciler, dördüncü dönemin sonuna geldiğinde İngilizce konuşulan bir üniversitenin dil seviyesine ulaşmış olmaktadırlar.

Akademik yıl ve sömestr programı

Embassy Toronto İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı ile öğrenciler, İngilizce dil becerilerini tüm yönleriyle geliştirme fırsatı yakalarlar. Programa en az Elementary (orta altı seviye) düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler kurs başlangıcında yapılan seviye belirleme sınavı ile seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Üniversite tarzı eğitimi benimseyen kursta yapılan düzenli değerlendirmeler ve özenle tasarlanmış ders eğitiminde gelişimci kurallar sayesinde öğrenciler hedeflerine ulaşmaktadır. Her yıl belli başlangıç tarihlerine (Ocak, Nisan, Haziran, Eylül) sahip Embassy Toronto İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı yılda 4 dönem şeklinde verilmektedir. Her dönem 11 hafta sürmekte ve dönemler arasında 2 ya da 4 haftalık tatiller bulunmaktadır. Öğrenciler, 1,2, 3 veya 4 dönemden istedikleri birine veya hepsine kayıt yaptırabilmektedir.

Embassy Toronto İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programında eğitimler haftalık standart 20 dersten ya da yoğun 28 dersten oluşmaktadır. Yoğun 28 derste 20 ders standart eğitim 8 ders ise seçmeli İngilizce eğitimi sunulmaktadır. Derslerde genel olarak dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz, konuşma, dinleme, yazma gibi temel beceriler öğretilmektedir. Seçmeli derslerde ise mesleki iletişim, sınav hazırlığı, sunum becerileri, medya çalışmaları, araştırma becerileri ve üniversite eğitimleri yer almaktadır. Her iki yoğunlukta da eğitimler sabah ya da öğleden sonra verilen ders seçeneğine sahiptir. Kursta, profesyonel ve nitelikli eğitmenler kaynak çeşitliliği kullanarak sınıfın ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Embassy Toronto İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programında eğitimlere minimum 16 yaşından itibaren öğrenciler katılabilirler. Embassy Toronto İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programının detaylarını GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

İş İngilizcesi

Embassy Toronto İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, iş için gereken dile yoğun odaklı eğitim vermektedir. Kursa en az 2 hafta katılım yapılabilir ve kurs 12 haftaya kadar devam eder. Program, öğrencileri iş hayatına İngilizceye tamamen işlevsel olarak hâkim bir şekilde hazırlamak için tasarlanmıştır. İş İngilizcesi kursu, yazma, okuma ve konuşma dilinde iletişim odaklı olup, İngilizce konuşulan iş ortamında her türlü sorunla baş edebilmeyi sağlamaktadır. Embassy Toronto İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunda öğrenciler seviye belirleme sınavı ile sınıflara yerleştirilmektedir. Her pazartesi başlayan kurs esnek bir yapıya sahiptir. Eğitimler haftada 28 ders olup, 20 ders genel İngilizce, 8 ders iş İngilizcesini kapsamaktadır. Haftada 8 ders iş İngilizcesinde iş iletişimi, bilgi teknolojisi ya da TOEIC veya Cambridge iş İngilizcesi sertifikasının da dâhil olduğu iş ile ilgili sınavlara hazırlık dersleri bulunmaktadır. Sunulan modüller düzenli olarak değiştiğinden dolayı öğrenci kursa başladığında seçenekler sunulmaktadır. Embassy Toronto İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursuna en az Elementary (orta altı) seviyesine sahip olan öğrenciler kabul edilmekte ve sınıflarda en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır.

Konuşma İngilizcesi kursu

Embassy Toronto İngilizce dil okulu konuşma İngilizcesi kursu, İngilizce konuşmanızı güçlendirmekte, bir üst düzeye taşımakta ve İngilizce konuşurken kendinize olan güveninizi artırmayı amaçlar. Kurs üniversitede, iş ortamında ya da günlük hayatta iyi derecede İngilizce konuşma becerisine sahip olmak isteyenler için tasarlanmıştır. Öğrenciler kurs sonunda bakış açılarını İngilizce olarak savunma becerisi, ikna edici konuşmalar yapmayı, satış yapma dilini, araştırma yapma, sunum ve kararlı olma becerilerini öğrenmektedirler. Embassy Toronto İngilizce dil okulu konuşma İngilizcesi kursu minimum Intermediate (orta düzey) seviyesinde olan öğrenciler kabul edilmektedir. Konuşma İngilizcesi kursunda eğitimler haftada 28 dersten oluşup, 20 ders konuşma İngilizcesi ve 8 ders belirli becerilere yönelik seçmeli derslerdir. Dersler sabah ya da öğlen seçeneğinde verilmektedir. En az 4 hafta kayıt kabul edilen kursun süresi 12 haftadan oluşmaktadır.

Sınavlara hazırlık kursu

TOEFL kursu: TOEFL (The Test of English as a Foreign Language), üniversite ve iş başvurularında destek için kullanılabilen ve birçok kurum tarafından kabul edilen saygın bir dil sınavdır. Embassy Toronto İngilizce dil okulunda TOEFL sınavına hazırlık kursu dersleri deneyimli öğretmenler tarafından sınav tekniklerinin öğretilmesi ile işlenmektedir. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate (orta seviye) seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Kurs sabah ya da öğleden sonra eğitim seçeneğine sahiptir. Eğitimler haftada 28 dersten oluşup, 20 ders genel İngilizce ve 8 ders seçmeli TOEFL hazırlık dersidir. En az 4 hafta süren kursun sınıf mevcudiyeti maksimum 15 öğrenciden oluşmaktadır.

Embassy Toronto İngilizce dil okulunda konaklama

Embassy Toronto İngilizce dil okulunda öğrencilere yurt ve aile yanı konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Toronto’da yurtlar daha çok yaz aylarında kullanılmaktadır. Üniversite kampüsü tarzındaki pek çok yurt seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler yurtlarda tek veya iki kişilik odalarda konaklayabilmektedir.

Embassy Toronto İngilizce dil okulu, aile yanı evleri 1. bölgede (okula 30 dakika uzaklıkta) ve 2. bölgede (50-60 dakika uzaklıkta) yer alır. Öğrenciler evlerde tek kişilik odalarda ya da farklı bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Evlerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aile ile birlikte yenmektedir. Anadili İngilizce olan bir aile ile yaşamak öğrencilerin İngilizce öğrenmelerini hızlandırmakta ve konuşmada akıcılıklarını geliştirmektedir.

Embassy Toronto İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Toronto’ya doğrudan uçuşlar bulunmakta ve uçuş süresi hemen hemen 11 saat sürmektedir. Toronto havaalanına inen öğrenciler, şehrin düzenli işleyen toplu taşıma araçlarını kullanarak okullarına ya da konaklama yerlerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Öğrenciler daha önceden talep ederlerse eğer, Embassy Toronto İngilizce dil okulunun sağladığı havaalanı karşılamasından da faydalanabilmektedirler.

Toronto şehir içi ulaşım oldukça gelişmiş olup, düzenli ve rahattır. Toronto dünyandaki en ucuz otobana (Trans Canada) ev sahipliği yapmaktadır. Toplu taşıma araçları arasında otobüs, metro ve tren bulunmaktadır. Ayrıca şehirde çok sayıda bisiklet kullanılmaktadır. Embassy Toronto İngilizce dil okulunda eğitim alan öğrenciler, şehir içi ulaşımda 24 saat boyunca verilen hizmetler sayesinde öğrenciler ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaktadır.

Embassy Toronto İngilizce dil okulunda İngilizce eğitimi ve Toronto’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın