IED Instituto Roma

  • Genel Bilgi
  • Teklif Al

IED Instituto Roma 2018 Yaz Okulu

IED Istituto Europeo di Design Roma 1973 yılında açılmıştır. Roma?da 1500 öğrenciye eğitim sunan enstitü, sanat, tasarım ve yaratıcılık içeren birçok alanda bölüme sahiptir. Roma şehri sahip olduğu tarihi, mimarisi ve çok kültürlülüğü ile yaratıcılık sermayesinin merkezlerinden biridir. Bu yaratıcı sermayelerin arasında görsel ve sahne sanatlarını içeren sinema, müzik, tiyatro ve moda yer almaktadır. IED Istituto Roma yaz okulunda ders alan öğrenciler, kendi üniversiteleri kabul ederse aldıkları dersleri saydırabilmektedirler.


Program hakkında genel bilgiler;


Dönemler 02 Temmuz - 20 Temmuz (3 hafta)
Akademik Giriş Şartları Lise mezunu olmak
İngilizce Yeterlik Şartları Orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce seviyesine sahip olmak ya da eğitim dilinin kısmen veya tamamen İngilizce olduğunu belgeleyen bir yazı. Öğrencilerin İngilizce seviyelerini bir sınav ile belgelemeleri gerekmemektedir.
Eğitim süresi Eğitim süresi 3 hafta sürmekte ve dersler hafta içi her gün işlenmektedir.
Sertifika Programı başarı ile tamamlayan öğrencilere IED Istituto yaz okulu sertifikası ve not çizelgesi verilmektedir.
Konaklama Yurt ve paylaşımlı öğrenci, konaklama seçenekleri arasında yer almaktadır. Yurtlar genellikle tek veya iki kişilik odalardan oluşmaktadır. Öğrenci evleri ise öğrencilerin kendi isteklerine bağlı olarak 1, 2, 3 veya daha fazla öğrencinin bir evi paylaşmasından oluşmaktadır.
Havalimanı karşılaması Türkiye?den Roma?ya doğrudan uçuşlar mevcuttur. Roma havalimanı inen öğrenciler, toplu taşıma ya da özel taksiler ile konaklama yerlerine ya da enstitülerine ulaşabilmektedirler. Talep eden öğrencilere havalimanı karşılama hizmeti sunulmaktadır.
Eğitim Ücretler 3 haftalık dönemin ücreti 2600 Euro civarındadır.
Son başvuru tarihi IED Istituto yaz okulunun son başvuru tarihi bulunmamakla birlikte dönemlerin başlangıcından en son 4 hafta önce başvuruların yapılmasını tavsiye etmekteyiz.
Vize Öğrencilerimizin vize dosyaları tarafımızdan yapılmaktadır. Vize işlemleri ortalama 15 gün sürmektedir.

Dersler

                02 Temmuz - 20 Temmuz 2018

Roma Architectural Sketchbook( Introductory Level)
IED Istituto yaz okuluna başvurmak için bize ulaşın

Hemen Ücretsiz Teklif Alın