• Genel Bilgi
 • Görseller
 • Başvuru ve Broşürler
 • Teklif Al

IED Istituto Europeo di Design Roma

IED Istituto Europeo di Design Roma - Yurtdışı Üniversite
IED Istituto Europeo di Design Roma

IED Istituto Europeo di Design Roma, 1973 yılında Roma’da kurulmuştur. Bugün sadece Roma’da 1500 öğrenciye eğitim sunan enstitü, sanat, tasarım ve yaratıcılık içeren birçok alanda bölüme sahiptir. Enstitü’nün Roma’dan başka Venedik, Barselona, Milano, Madrid, Floransa, Brezilya ve Torino’da kampüsleri bulunmaktadır.

IED Istituto Europeo di Design Roma’nın birçok uluslararası işletmeler, üniversiteler ve akademik dernekler ile işbirliği bulunmaktadır. Enstitünün sahip olduğu bu partnerlikler sayesinde öğrencileri birden fazla kampüste ya da ülkede eğitimlerini alarak tamamlayabilmektedirler. IED Istituto Europeo di Design Roma’nın anlaşması olan işletmelerde ise mezun öğrencileri çalışma fırsatı yakalayabilmektedirler.

Roma şehri sahip olduğu tarihi, mimarisi ve çok kültürlülüğü ile yaratıcılık sermayesinin merkezlerinden biridir. Bu yaratıcı sermayelerin arasında görsel ve sahne sanatlarını içeren sinema, müzik, tiyatro ve moda yer almaktadır. Roma, İtalya’nın başkenti olup, aynı zamanda en kalabalık şehridir. Kent, Akdeniz’e yakın durumda ve Tiber ve Aniane nehirleri arasında yer almaktadır.

IED Istituto Europeo di Design Roma lisans programları:

 • - BA Fashion Design
 • - BA Interior Design

IED Istituto Europeo di Design Roma lisans programları 3 yıllık eğitimlerden oluşmakta ve programların 1 yıllık eğitim ücreti 15000 Euro civarındadır. Programa girmek isteyen öğrencilerin iyi bir lise ortalamasına ve minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Öğrencilerin IELTS sınavına girme zorunluluğu yoktur. İngilizce sınavına girmemiş öğrenciler Skype üzerinden okulun İngilizce mülakatına katılarak da İngilizce yeterliliklerini belgeleyebilirler.

IED Istituto Europeo di Design Roma yüksek lisans programları:

 • - Interior Design for Luxury Living
 • - Arts Management
 • - Luxury Marketing Management
 • - Jewelry Design
 • - International Media and Entertainment

IED Istituto Europeo di Design Roma yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen adayların minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyede İngilizce bilmeleri gerekmekte ve lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Öğrencilerin IELTS sınavına girme zorunluluğu yoktur. İngilizce sınava girmemiş öğrenciler skype üzerinden okulun İngilizce mülakatına katılarak da İngilizce yeterliliklerini belgeleyebilirler. 1 yıllık eğitimlerden oluşan yüksek lisans programlarının eğitim ücretleri 18.900 Euro’dur. Ayrıca öğrenciler, programla ilgili alanda en az 2 yıl iş deneyimine sahip olmalıdır.

IED Istituto Europeo di Design Roma hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.Hemen Ücretsiz Teklif Alın