Barcelona Babylon Idiomas

  • Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Burslar
  • Teklif Al
GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Barcelona Babylon Idiomas
Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu

Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu, Barcelona’nın merkezinde, sakin bir sokakta bulunmaktadır. İspanyolca öğrenmek için ideal bir ortama sahip olan okulun büyük sınıfları, ferah bir öğrenci salonu ve geniş bir terası bulunmaktadır. Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu, tipik bir “Eixample” binanın birinci katında yer almaktadır. Eixample, 19. yüzyıl sonlarında inşa edilmiş ve şehrin mimari yapısını oluşturmaktadır. Öğrenciler ders sonralarında okulun terasında vakit geçirebilmekte ve burası okulun sosyal hayatının kalbi olarak tanımlanmaktadır. Okulda günlük gazeteler, ücretsiz internet bağlantısı ve klima mevcuttur. Okuldaki eğitmenler anadili İspanyolca ve İspanyolca filoloji okumuş kişilerden oluşmaktadır. Okulda öğrenciler İspanyolca öğrenmenin yanında ders sonraları ve hafta sonları aktivitelerine katılmaktadır.

Barcelona, yaklaşık 1,5 milyon kişi ile kozmopolit bir şehirdir. Barcelona, İspanya’nın ikinci ve Katalonya bölgesinin ise en büyük kentidir. Kent, ülkenin kuzeydoğusunda, İspanya-Fransa sınırının 150 km güneyinde yer almaktadır. Barselona, Avrupa’da oldukça özel bir konuma sahiptir ve İspanya’nın Akdeniz kıyısındaki en önemli limanı ve ticaret merkezidir. Romalılar tarafından kurulan Barselona tarihi boyunca Vizigotlar, Fransızlar, Araplar gibi farklı topluluklar tarafından yönetilmiştir. Yakın dönem tarihte ise 1992 Olimpiyat Oyunları’nın burada düzenlenmesi ile şehir tamamen global bir yer haline dönüşmüştür. Barselona kent planı düzenli ve uyumludur. Şehir sahip olduğu güzellikler ile her yıl milyonlarca kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde yer alan muhteşem Gaudi eserleri her yıl birçok turist çekmektedir. Kentin turistik mekânları arasında Sagrada Familia, Park Guell, Las Ramblas, Katalonya meydanı, Picasso müzesi, Montjuic tepesi, Salvador Dali müzesi, Nou Camp, Casa Mila, Casa Batllo ve Maritime müzesi yer almaktadır.

Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu İspanyolca programlarımız
Genel İspanyolca standart kursu

Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu genel İspanyolca standart kursu, haftada 20 ders (günde 4 ders) ve 25 ders (20 ders genel İspanyolca ve 5 kültürel ders) seçeneklerinden oluşmaktadır. Öğrencilerin İspanyolca seviyeleri başlangıç veya ileri olması fark etmeksizin herkes kabul edilmektedir. En az 1 hafta katılımın olduğu genel İspanyolca kursuna 52 haftaya kadar kayıt yapılabilmektedir. 12 hafta ve üzeri kayıt yaptıran öğrenciler kurs indiriminden faydalanmaktadırlar. Öğrenciler yılın her dönemi kursa başvuruda bulunabilmektedir. Haftada 5 kültürel ders, her gün 45 dakika olarak yapılmaktadır. Derslerde sanat, tarih, edebiyat vb. gibi konular işlenmektedir. Pazartesinden cumaya kadar süren derslerde öğrenciler kültür dersleri yerine konuşma sınıflarına katılıp, İspanyolca dinleme ve konuşma becerilerini de geliştirebilmektedir.

Genel İspanyolca yoğun kursu

Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu, haftada 30 (20 ders genel İspanyolca, 5 kültürel ders ve 5 konuşma dersi) ders İspanyolca eğitimden oluşmaktadır. Eğitimler hafta içi her gün yapılmaktadır. Genel İspanyolca yoğun kursu sınıflarında en fazla 10 öğrenci bulunmaktadır. Kısa sürede hızlı bir şekilde İspanyolca öğrenmek isteyen öğrenciler için dizayn edilen bu kursta konuşma dersi de bulunmaktadır. Başlangıç seviyesinde İspanyolca bilgisi olan öğrenciler öncelikle genel İspanyolca standart kursta eğitim almalıdır. Öğrenciler 3 haftalık eğitimden sonra genel İspanyolca yoğun kursuna geçebilmektedir. Öğrenciler İspanyolca okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine eğitim almakta ve bunların yanında dilbilgisi, kelime bilgisi gibi eğitimler görmektedirler. Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu genel İspanyolca yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bire bir İspanyolca kursu

Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu, İspanyolca öğrenmede hızlı ilerlemek ve dile daha kolay hâkim olmak için en iyi yollardan biridir. Bire bir dersler tek olarak alınabileceği gibi diğer kurslarla da kombin yapılabilmektedir. Bire bir İspanyolca kurslarında ders programı ve içeriği tamamen öğrenciler tarafından belirlenmekte ve kurs öğrencinin isteği üzerine oluşturulmaktadır. Öğrenciler bu kursu en az 1 haftadan itibaren tüm yıl boyunca alabilmektedir. Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursunda eğitmenler tek bir öğrenciye ders verdikleri için öğrenciyi yakından tanımakta ve öğretme stilini ona göre düzenlemektedir. Bire bir İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Yöneticiler için İspanyolca kursu

Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu yöneticiler için İspanyolca kursu çalışanlar, işverenler ve profesyoneller gibi fazla vakti olamayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Haftalık 20 veya 30 bire bir özel dersten oluşmaktadır. Yöneticiler için İspanyolca kursunda öğrenciler, iş alanlarında her durumda İspanyolcayı güvenle kullanabilmeyi öğrenmektedirler. Hafta içi her gün pazartesinden cumaya kadar olan derslerde her gün blok ders uygulaması bulunmaktadır. Kurs, en az 1 hafta ve en fazla 4 hafta sürmektedir. Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu yöneticiler için İspanyolca kursunun sonunda öğrenciler, güvenle ve akıcı bir şekilde İspanyolca olarak kendilerini ifade edebilmektedir.

Salsa ve İspanyolca

Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu salsa ve İspanyolca kursu, genel İspanyolca kursunun (haftada 20 ders) yanında 6 saat salsa eğitiminden oluşmaktadır. Öğrenciler, bir hafta boyunca profesyonel salsa hocalarından eğitim almaktadırlar. Kursa katılanlar Barcelona’nın en ünlü dans okullarından birinde klasik ve caz dans eğitimi de alabilmektedir. Salsa dersleri 1 hafta sürmektedir. İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin her öğrenci kabul edilmektedir. Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu salsa ve İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

DELE Sınavlara hazırlık kursu

Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulunda DELE sınavına hazırlık kursu bulunmaktadır. DELE sınavı, İspanya’da yılda 3 kez düzenlenmektedir. Sınava, İspanyolca eğitim veren üniversite ve kolejlerde eğitim almak isteyen öğrenciler dil seviyelerini belgelemek için girmektedirler. Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulunda DELE sınavına hazırlık kursu 3 hafta sürmektedir. Sınav hakkında deneyimli eğitmenler sayesinde öğrenciler hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler. DELE sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta seviye (Intermediate) İspanyolca bilgilerinin olması gerekmektedir. Eğitimler haftalık 20 ders ile işlenmekte ve sınıf mevcudiyeti maksimum 12 kişiden oluşmaktadır.

Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulunda konaklama

Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulunda aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi ve tek kişilik daire konaklamaları mevcuttur. Aile yanı konaklamada evler, okula en fazla toplu taşıma ile 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Aileler, okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmektedir ve anadili İspanyolca olan kişilerin yanında konaklayan öğrenciler bolca pratik yapma imkânına sahiptirler. Öğrenciler evlerde tek kişilik odalarda kalmakta ve sadece kahvaltı ya da kahvaltı ile akşam yemeğinden oluşan yarım pansiyon konaklamasını tercih edebilmektedirler.

Barcelona’da paylaşımlı öğrenci evleri çeşitli bölgelerde bulunmakta ve okula en fazla toplu taşıma ile 30 dakikalık mesafede yer almaktadır. Öğrenciler 3 veya 4 kişi olarak ev kiralamakta ve bir odada tek veya iki kişi kalmaktadırlar. Evlerde oturma odası ve mutfak ortak kullanım alanlarıdır. Paylaşımlı öğrenci evleri dışında öğrenciler tek kişilik stüdyo dairelerde mevcuttur. Stüdyo daireler okula en fazla otobüs ile 20 dakikalık mesafede yer almaktadır. Dairede mutfak, banyo ile tuvalet bulunmaktadır ve 2 haftada bir temizlik hizmeti sunulmaktadır.

Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Barcelona’da yaklaşık 3 saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Barcelona havaalanına inen öğrenciler toplu taşıma araçları ya da özel taksileri kullanarak okullarına ve konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedir. Havaalanından şehrin merkezine giden AEROBUS otobüsleri de kullanılabilmektedir.

Barcelona şehir içi ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Avrupa’nın ulaşım konusunda en zengin şehirlerinden biridir. Şehirde yer alan metro ve tramvay hattı bir çok önemli bölgeye ulaşım sağlamaktadır. Otobüs ve taksiler de kullanılabilecek diğer araçlar arasında yer almaktadır. Öğrenciler ulaşımlarını rahatlıkla sağlayabilmektedir.

Barcelona Babylon Idiomas İspanyolca dil okulu ve İspanya’da eğitim hakkında detaylı bilgi için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın