Barcelona abc College

  • Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Burslar
  • Teklif Al
GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Barcelona abc College
ABC College İspanyolca dil okulu

ABC College İspanyolca dil okulu, yaklaşık 30 yıldır dünyanın her yerinden gelen öğrencilere İspanyolca öğretmektedir. Okul, Barcelona’nın en iyi semtlerinden biri olan Sant Gervasi’de yer almakta ve Gracia’ya 3 dakika, çok sayıda kafe, sinema, tiyatro ve mağazalara kısa bir mesafede bulunmaktadır. Dil öğrenimi için özel olarak tasarlanmış 6 katlı bir binada İspanyolca eğitimi verilmektedir. Okul en son teknoloji ile donatılmış ve modern eğitim materyallerine sahiptir. Okulda öğrencilere bilgisayar odası, ücretsiz internet bağlantısı, bireysel çalışma odası, konferans salonu ve çatı terası sunulmaktadır. ABC College İspanyolca dil okulundan öğrenciler toplu taşıma istasyonlarına ve duraklarına kolaylıkla ulaşabilmektedir. Okulun İspanyolca dil programları ortak Avrupa dilleri çerçevesinde ve Cervantes Enstitüsü müfredatına uygun olarak hazırlanmaktadır.

Barcelona, turistik güzellikleri ile her yıl milyonlarca kişiye ev sahipliği yapmakta ve İspanya’nın ikinci, Katalonya bölgesinin ise en büyük kenti olarak bilinmektedir. Şehirde yer alan muhteşem Gaudi eserleri sayesinde birçok turist bu şehre akın ediyor. Tarih boyunca önem verilmiş değerli toprakları, birçok mutfak kültüründen esinlenilmiş yemekleri, mimari şaheserleriyle Barcelona’da her turist için bir şeyler bulunmaktadır. Avrupa’da oldukça özel bir konuma sahip olan şehir, İspanya’nın doğusuna açılan bir noktada kurulmuştur. Dünyanın orta ve büyük ölçekli hemen her havalimanından Barcelona’ya doğrudan uçuş bulunmaktadır. Barcelona’nın bütün binaları, sokak lambaları, hatta balkon demirleri fotoğraflanabilecek güzelliktedir. Şehirde görülmesi gereken yerler arasında La Sagrada Familia, Parc Guell, Casa Battlo, La Pedrera, Katalonya meydanı, Casa Mila, Maritime müzesi, Montjuic tepesi, Salvador Dali müzesi ve Casa Batllo yer almaktadır.

ABC College İspanyolca dil okulunda İspanyolca programlar
Genel İspanyolca kursu

ABC College İspanyolca dil okulu genel İspanyolca kursu, öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ve en popüler kurstur. Derslerde İspanyolca dil eğitiminin yanı sıra öğrencilere İspanyol kültür ve tarihi de öğretilmektedir. Öğrenciler haftalık 20 ders İspanyolcanın yanında isteğe bağlı olarak 5 ders konuşma sınıfına katılabilmektedir. Öğrenciler kursta yapılan alıştırma ve pratikler sayesinde dili akıcı bir şekilde kullanabilmektedir. Noel haftası dışında tüm yıl boyunca kursa başlamak mümkündür. Genel İspanyolca kursunun minimum uzunluğu 1 haftadır. Tüm seviyelerden İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler başvuru yapabilmektedir. ABC College İspanyolca dil okulu genel İspanyolca kursuna en az 16 yaşında öğrenciler kabul edilmekte ve maksimum sınıf mevcudiyeti 12 kişiden oluşmaktadır. ABC College İspanyolca dil okulu genel İspanyolca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel ve bire bir İspanyolca kursu

ABC College İspanyolca dil okulu genel ve bire bir İspanyolca kursu, haftada 20 ders genel İspanyolca ve 5 ya da 10 ders bire bir İspanyolca eğitiminden oluşmaktadır. Öğrenciler için en hızlı öğrenme yöntemlerinden biri olan genel ve bire bir İspanyolca kursunda genel İspanyolca dersleri sabah işlenmekte ve bire bir İspanyolca kursları öğleden sonra işlenmektedir. Bire bir dersler tamamen öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına ve hedeflerine bağlıdır. İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin herkes kursa kayıtılabilmektedir. Öğrenciler kurs başlangıcında seviye tespit sınavı olmakta ve seviyelerine uygun olan sınıflara yerleştirilmektedirler. ABC College İspanyolca dil okulu genel ve bire bir İspanyolca kursu sınıflarında ortalama 6 öğrenci ve en fazla 12 öğrenci bulunmaktadır. Kursa katılım yaşı minimum 16’dır.

Bire bir İspanyolca kursu

ABC College İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu, tamamen öğrencilere göre uyarlanmış müfredattan meydana gelmektedir. Öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan programlar sayesinde öğrenciler, hedeflerine ulaşmaktadır. Bire bir İspanyolca kursunun uzunluğu, yoğunluğu ve dersin amaçları da öğrenci tarafından seçilmektedir. Son derece esnek bir programı bu kursa her seviyeden İspanyolca seviyesine sahip olan öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler kurs başlangıcında seviye tespit sınavına girmekte ve İspanyolca seviye ve eksikliklerine göre eğitime alınmaktadırlar. ABC College İspanyolca dil okulu bire bir İspanyolca kursu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Mini grup kursu

ABC College İspanyolca dil okulu mini grup kursu, 2 veya 4 öğrenciden oluşan gruplara verilen İspanyolca eğitimlerden oluşmaktadır. Sınıfta bulunan öğrenci sayısının az olması dolayısıyla eğitmenler öğrenciler ile bireysel olarak ilgilenebilmekte ve ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir. Her seviyeden İspanyolca bilgisine sahip öğrencilerin kabul edildiği kursta minimum katılım yaşı 16’dır. Mini grup kursu, ortak ilgi alanlarına sahip öğrenci grupları, okul grupları veya yetişkin grupları için düzenlenmiştir. Eğitimler her grubun özel istek ve ihtiyaçlarına yönelik düzenlenmektedir. Eğitimlerin yanı sıra öğrenciler, kültürel etkinlikler, ziyaretler ve gezilere katılmaktadır.

İş İspanyolcası

ABC College İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursu, çalışanlar ve işverenlere yönelik iş terminolojisinin öğretildiği kurstur. Öğrenciler iş İspanyolcası eğitimini 3 seminer şeklinde almaktadır. İlk seminerde sunumlar ve toplantılar üzerinde durulmaktadır. Öğrenciler toplantı ve sunumlara hazırlanma ve etkili bir dil kullanarak İspanyolca sunum yapmayı öğrenmektedir. İkinci seminer dersi İspanyolca müzakereleri kapsamaktadır. Öğrenciler müzakere durumlarında profesyonel bir şekilde İspanyolca iletişim kurmayı öğrenmektedir. Üçüncü seminerde kültürlerarası eğitim üzerinde durulmakta ve öğrencilere İspanyol iş kültürü hakkında eğitim verilmektedir. Her seminer 1 hafta boyunca sürmekte ve 25 saatten oluşmaktadır. ABC College İspanyolca dil okulu iş İspanyolcası kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta (Intermediate) seviye İspanyolca bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Kursun sınıf mevcudiyeti ortalama 6 kişi ve maksimum 12 kişiden oluşmaktadır.

Yöneticiler için İspanyolca kursu

ABC College İspanyolca dil okulu yöneticiler için İspanyolca kursu, yöneticiler ve profesyoneller için düzenlenmiş olup, iş ortamlarında her türlü İspanyolca durumda kendilerini rahatlıkla ifade edebilme üzerine eğitim vermektedir. Yöneticiler için İspanyolca kursu bire bir eğitimlerden oluşmaktadır. Öğrenciler genel kültür, iş toplantıları, sunumlar ve görüşmeler üzerine eğitim almakta ve dilde akıcılık kazanmaktadırlar. Yöneticiler için iş İspanyolcası kursu son derece esnek bir yapıya sahiptir. Dersler kişiselleştirilmiş olup, öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmektedir. İspanyolca dil seviyesi fark etmeksizin herkes başvurabilmektedir. ABC College İspanyolca dil okulu yöneticiler için İspanyolca kursuna yılın herhangi bir zamanında başlanabilmektedir.

Staj ve İspanyolca

ABC College İspanyolca dil okulu staj ve İspanyolca kursu, 18 ve üstü öğrenciler için uygun olup, hem İspanyolca eğitim sunmakta hem de yurtdışında iş tecrübesi sunmaktadır. Öğrenciler ulusal ve uluslararası şirketlerde en az 2 aydan 9 aya kadar iş deneyimi ve staj yapma imkânına sahiptir. ABC College İspanyolca dil okulu staj ve İspanyolca kursu boyunca öğrencilere danışmanlık hizmeti verilmektedir. Kurs sonunda öğrencilere staj yaptıkları şirketlerden staj tamamlama belgesi verilmektedir. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviye İspanyolca bilgilerinin olması gereklidir. Öğrenciler programa en az 3 ay önceden başvurmalı ve bir CV, bir fotoğraf ve bu kurs ile hangi nedenle ilgilendiğini açıklayan (İngilizce veya İspanyolca) bir motivasyon yazısı yazmalıdır.

Barselona İspanyolca Yaz okulu

ABC College İspanyolca yaz okulu kursunda 15 ile 18 yaş arası gençlere 2 veya 4 haftalık süreyle İspanyolca eğitimi verilmektedir. Öğrenciler yaz yazlarında hem farklı bir ülke, kültür görmüş olmakta hem de İspanyolca dillerini geliştirmektedirler. Yaz okulunda öğrencilere standart ya da yoğun kurs seçenekleri sunulmaktadır. Öğrenciler eğitimleri boyunca birçok sosyal aktivite ve geziye katılmaktadır. Yarım pansiyon konaklama sunulan öğrencilere yaz tatillerini değerlendirmek için ideal bir kurstur. Tüm seviyelerden İspanyolca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Yaz okulu sınıflarında ortalama 8 öğrenci ve maksimum 12 öğrenci bulunmaktadır.

İspanyolca Sınavlara hazırlık kursu

ABC College İspanyolca dil okulunda Cervantes Enstitüsü ve Salamanca üniversitesi iş birliği ile DELE sınavlarına hazırlık kursu verilmektedir. DELE sınavları yılda üç kez (mayıs, ağustos, kasım) düzenlenmektedir. ABC College İspanyolca dil okulu DELE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviye İspanyolca bilgilerinin olması gereklidir. 4 hafta süren sınava hazırlık kursunda öğrenciler İspanyolca dilbilgisi, telaffuz, yazım, anlama, deyimler ve kelimeler ile ilgili eğitimler görmektedirler. Sınıflarda ortalama 4 öğrenci bulunmakta ve minimum 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir. ABC College İspanyolca dil okulu DELE sınavına hazırlık kursu hakkında ayrıntılı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

ABC College İspanyolca dil okulunda konaklama

ABC College İspanyolca dil okulunda öğrencilere aile yanı konaklama sunulmaktadır. Öğrencilerin kalacağı aileler okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak denetlenmektedir. Öğrenciler tek kişilik odalarda konaklamaktadır. Sabah ve akşam yemekleri aileler ile birlikte yenmektedir. Evlerde banyo ve tuvaletler aile ile birlikte ortak kullanılmaktadır. Okula çeşitli uzaklıklarda bulunan evler en fazla toplu taşıma ile 30 dakikalık mesafede yer almaktadır.

ABC College İspanyolca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Barcelona’ya doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 4 saat sürmektedir. Barcelona havaalanına inen öğrenciler toplu taşıma ile ya da özel taksiler konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilir. İsteyen öğrenciler okulun havaalanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedir.

Barcelona şehir içi ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Kent içinde ana ulaşım metro ile sağlanmaktadır. Öğrenciler metro ile otobüsleri kullanarak şehirde her yere ulaşım gerçekleştirebilmektedir. Özel taksilerinde kullanıldığı kentte ulaşım rahat ve sorunsuzdur.

ABC College İspanyolca dil okulu ve Barselona’da İspanyolca hakkında ayrıntılı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın