• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Fiyat Al

MLI International High School

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - MLI International High School
MLI International High School

MLI International High School, 20 yıldan fazla süredir İrlandalı ve uluslararası gençlere lise eğitimi sunmaktadır. İrlanda günümüzde lise eğitimi almak için ideal yerlerden biri olmakla birlikte son yıllarda Avrupa genelinde kaliteli lise eğitiminin alındığı bir konum haline gelmiştir. MLI International High School’da lise eğitimi her yıl 3 dönemden oluşmakta ve eğitimler Eylül ile Haziran ayları arasında verilmektedir. İlk dönem Eylül ile Aralık ayları arasında, ikinci dönem Ocak ile Mart ayları arasında ve üçüncü dönem ise Nisan ile Haziran aylarında gerçekleşmektedir. Okul, büyük bir kampüs içerisinde olup, kapalı yüzme havuzu ve açık spor alanları mevcuttur. MLI International High School öğrencileri ders sonraları ve hafta sonları basketbol, masa tenisi, yüzme, drama kulübü, müzik ve dans dersi, sanat sınıfı ve drama kulübü gibi sosyal ve sportif aktivitelere katılmaktadırlar.

Dublin, İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehridir. Kent, ülkenin doğu kıyısında, Liffey Nehri’nin ağzında yer almaktadır. Dublin, tarihte Viking yerleşimlerinin merkezi olarak kurulmuş olup, Ortaçağ’dan beri İrlanda’nın başkentidir. Yılda 4 milyonun üzerinde ziyaretçisiyle kent, Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’nın en çok ziyaret edilen başkentidir. 2003 yılında BBC’nin yapmış olduğu ankete göre Dublin, Avrupa’nın yaşanacak en iyi başkenti ve İrlanda ise Avrupa’nın en mutlu ülkesidir.

MLI International High School Lise Eğitimi

MLI International High School lise eğitimi 3 yıldan oluşmaktadır. Lisenin ders müfredatı, İrlanda Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Matematik ve İngilizcenin zorunlu ders olduğu müfredatta öğrenciler, bilimsel, beşeri, modern diller ve iş konularında seçmeli ders alabilmektedirler. MLI International High School’un 3 yıllık eğitimi sonunda öğrenciler lise bitirme sınavına girmektedirler. MLI lisesinde eğitim almak isteyen öğrencilerin ortaokul mezunu olmaları ve orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Yeterli İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrenciler, yaz aylarında verilen 2 ile 4 hafta arasında değişen İngilizce kursuna katılabilmektedir. Kurs sonrasında öğrenciler, Eylül ayında eğitim hayatlarına başlamaktadırlar.

MLI International High School Konaklama

MLI International High School öğrencilerine yurt ve aile yanı konaklama seçenekleri sunmaktadır. Yurtlar okulun kampüsünde yer almaktadır. Kız ve erkek öğrenciler farklı yurtlarda konaklamaktadırlar. Yurt odaları 6, 7 veya 8 kişilik odalardan oluşmaktadır. Banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır. Yurtlarda öğrencilerle birlikte yurt personeli de kalmakta ve öğrencilerin sorunları veya ihtiyaçları olduğunda 24 saat ulaşılabilir durumda olmaktadırlar. Yemekler, 3 öğün olarak kampüste yer alan yemekhanede yenmektedir. Yemekler hazırlanırken öğrencilerin diyetleri ve alerjileri göz önünde bulundurularak çok çeşitli hazırlanmaktadır.

Aile yanı konaklamada aileler, öğrencilerin istek ve talepleri doğrultusunda ayarlanmaktadır. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta ve odaları aile bireyi tarafından her hafta temizlenmektedir. Evlerde banyo ve tuvalet alanları aile ile paylaşımlı olarak kullanılmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrencilere 3 öğün yemek sağlanmaktadır. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğini aile ile birlikte yemekte ve öğle yemeği aile tarafından paket olarak hazırlanmaktadır.

MLI International High School Konaklama

İstanbul’dan Dublin’e direkt uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 3 buçuk saat sürmektedir. Öğrenciler, havaalanına indikten sonra okulun yetkilileri tarafından karşılanmakta ve konaklama yerlerine ya da okullarına bırakılmaktadırlar.

MLI International High School hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın