• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Galway School of English, Galway

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Galway School of English, Galway
Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu

Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu, 1987 yılında bir aile işletmesi olarak kurulmuştur. Okul, İrlanda’nın batı kıyısının kültürel merkezi olan Galway City’nin merkezinde Corrib nehrinin yakınında yer almaktadır. Okula her yıl dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerle uluslararası bir ortamda ders işlenmektedir. Deneyimli eğitmen kadrosu sayesinde dersler canlı ve samimi bir ortamda gerçekleşmektedir. Bridge Mills Galway İngilizce dil okulunun öğrencilere sunduğu olanaklar arasında kütüphane, restoran, ücretsiz internet bağlantısı, bilgisayar laboratuvarı ve dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Galway, İrlanda’nın Connacht ilinin başlıca kenti ve Galway ilçesinin merkezidir. Şehir, İrlanda’nın batı kıyısında bulunmaktadır. İrlanda dilinde şehir Cathair na Gaillimhe (Galway şehri) diye anılmaktadır. Şehir adını Dun Bhun na Gaillimhe adı verilen ilk yerleşim bölgesinin batı sınırını oluşturan Gaillimh ırmağından (Corrib ırmağı) ya da ırmağın ağzındaki kaleden almıştır. Gaillimh kelimesi “taşlık yer” anlamına gelmektedir. Şehre verilen takma ad ise “Kabileler Şehri’dir (The City of the Tribes). Çünkü Normanların İrlanda’da hüküm sürdüğü dönemde şehir 14 tüccar aile tarafından kurulmuştur. İrlanda’nın üçüncü büyük şehri olan Galway, 2011 nüfus sayımına göre 75000’e yakın nüfusa sahiptir. Galway şehrinin merkezinde Eyre Square bulunmakta ve genellikle şehrin alışveriş, restoran ve eğlence merkezleri bu bölgede yer almaktadır.

Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, haftada 20 ders (1 ders 45 dakikadır) ile öğrencilerine İngilizce eğitimi vermektedir. Dersler hafta içi her gün sabah 09.00 ile 12.30 arasında işlenmektedir. Genel İngilizce standart kursuna minimum 2 hafta ve maksimum 1 yıl kayıt yapılabilmektedir. Kurs, eylül ve mayıs ayları içerisinde 4 hafta ve üzeri kayıt yaptıran öğrencilere ücret indirimi uygulamaktadır. Öğrenciler derslerde İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi temel becerileri öğrenmekte ve almış oldukları dersler sayesinde günlük hayatta zorlanmadan İngilizce konuşabilmektedirler. Genel İngilizce standart kursu sınıflarında maksimum 10 öğrenci bulunmaktadır. Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İngilizce yoğun kursu

Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyede öğrenciye eğitim vermektedir. Kurs başlangıcında her öğrenciye İngilizce seviye belirleme sınavı yapılmaktadır. Öğrenciler, sınav sonucuna göre sınıflara yerleştirilmektedir. Haftalık 30 ders (1 ders 45 dakikadır) ile verilen eğitimlerde 20 ders temel İngilizce eğitimi ve 10 ders akıcı konuşma ve dil becerileri üzerine odaklanılmaktadır. Dersler hafta içi her gün sabah 09.00’dan öğleden sonra 16.30’a kadar sürmektedir. Genel İngilizce yoğun kursu sayesinde öğrenciler İngilizceye daha kısa sürede hâkim olmaktadırlar. Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursuna minimum 2 hafta kayıt yapılmakta ve maksimum sınıf mevcudiyeti 10 kişiden oluşmaktadır. Okulda ayrıca akşamları verilen Part-time genel İngilizce kursları da bulunmaktadır.

İş İngilizcesi kursu

Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, haftada 20 standart ders ya da yoğun 30 ders iş İngilizcesi eğitimi sunmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedir. Haftalık sınıfla alınan bu derslerin dışında öğrenciler haftada 10, 15 ya da 20 bire bir ders alabilmektedirler. İş İngilizcesi kursu, iş ortamlarında konuşulan İngilizceyi öğretmekte ve tıp, işletme, sigorta, psikoloji, nükleer endüstri, banka ve finans, bilim, turizm, hukuk ve daha pek çok özel alana yönelik eğitim de verebilmektedir. Öğrenciler eğitim almak istedikleri alanı kurs yetkililerine bildirmekte ve eğitmenler bu doğrultuda öğrencilere bire bir ders programı ve içeriği hazırlayarak İngilizce eğitim vermektedirler. İş İngilizcesi kursunda 1 ders 45 dakika sürmektedir. Kursta özel olarak gruplara da eğitim verilebilmektedir. Grup eğitimleri haftalık 10 dersten oluşmakta ve dersler grupların özel taleplerine göre düzenlenmektedir. Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Gruplar için İngilizce kursu

Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu gruplar için İngilizce kursu, 5 kişiden 40 kişiye kadar gruptan oluşabilmektedir. Ayrıca gruplar çocuklardan başlayıp, 55 yaş ve üzerine kadar her yaştan kişilere düzenlenebilmektedir. Gruplar için İngilizce kursu talep üzerine açılmakta ve grupların özel istek ve ihtiyaçları doğrultusunda eğitim verilmektedir. Bu kurs sadece genel İngilizce, sınavlara hazırlık İngilizcesi ya da özel her hangi bir amaç için düzenlenebilmektedir. Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu gruplar için İngilizce kursuna yıl boyunca her pazartesi başlanabilmektedir.

Öğretmenler için İngilizce kursu

Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursu, uluslararasıncaa tanınan TEFL, TKT ve DELTA sertifikalarından oluşmaktadır. Erasmus + fonları ile Türk öğretmenlerinde katılabildiği TEFL kursu, ACELS (The Accreditation and Co-ordination of English Language Services - Irish Department of Education) tarafından akredite edilmiştir. Öğretmenler için İngilizce kursu, lisans sahibi olsun olmasın herkes için uygundur. Kurs, anadili İngilizce veya İngilizce olmayan öğretmenlere eğitim vermekte olup, adayların CPE sınavından gerekli puanı almış olmalarını istemektedir. Dersler, deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir. Öğretmenler için İngilizce kursu Full-time 4 hafta eğitim vermekte ve Part-time 10 hafta eğitim vermektedir. Öğretmen adayları istedikleri seçenekte eğitim alabilmektedir. Minimum 20 yaşında olanların kabul edildiği kursta proje çalışmaları ve bireysel öğrenme yöntemleri kullanılmaktadır. Ayrıca öğretmen adaylarına yazılı sınav yapılmakta ve düzenli olarak geri bildirim yapılmaktadır. Cambridge üniversitesi tarafından tanınan kursu başarıyla bitiren öğretmen adaylarına TKT, DELTA (Teaching Knowledge Test) veya KAL (Knowledge and Language) sertifikası verilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

Bridge Mills Galway İngilizce dil okulunda TOEFL, TOEIC, IELTS, BEC, TIE ve ETAPP sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. Bu sınavlara hazırlık kurslarının özel sınıfları bulunmamakta ve bire bir derslerden oluşmaktadır. Öğrencilerin talepleri ve hangi sınava hazırlanacaklarını iletmeleri üzerine eğitmenler, bununla ilgili ders programı oluşturmakta ve öğrencinin belirlediği süre içerisinde İngilizce eğitim vermektedir. Bridge Mills Galway İngilizce dil okulunda TOEFL, TOEIC, IELTS, BEC, TIE ve ETAPP sınavlarına hazırlık kursları hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

CAE, CPE, FCE, KET ve PET sınavlarına hazırlık kursları ise haftada 20 ders (1 ders 45 dakika) ya da 30 dersten oluşmaktadır. Hafta içi her gün yapılan standart dersler sabah 09.00’da başlamakta ve 12.30’da son bulmaktadır. Yoğun dersler ise sabah 09.00’da başlar ve öğleden sonra 16.30’da biter. Cambridge sınavlarına hazırlık kurslarının hepsi 4 hafta süren eğitimler ile verilmektedir. Öğrenciler almış oldukları eğitimler sayesinde sınavlardan hedefledikleri puana ulaşmaktadırlar. Cambridge sınavlara hazırlık kurslarının belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Bridge Mills Galway İngilizce dil okulunda konaklama

Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu öğrencilerine aile yanı konaklama seçeneğini sunmaktadır. Aile yanı konaklamada aileler, okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak ziyaret edilmektedir. Öğrenciler evlerde tek kişilik veya başka bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda kalabilmektedir. Evlerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aileler ile birlikte yenmektedir. Ana dili İngilizce olan aileler yanında kalan öğrenciler, İngilizce pratik yapma imkânına sahiptirler.

Bridge Mills Galway İngilizce dil okulunda otel ya da daire kiralama seçenekleri de bulunmaktadır. İsteyen öğrenciler bu konaklama yöntemlerini seçebilmektedir. Okulun yetkilileri bu konaklama seçeneklerinde öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Bridge Mills Galway İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Galway’e doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrencilerin Dublin’e gitmeleri ve oradan yaklaşık 3 saat süren tren yolculuğu ile Galway’e ulaşmaları gerekmektedir. Şehre ulaşan öğrenciler, toplu taşıma araçları ya da özel taksiler ile konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedir.

Galway şehir içi ulaşımda tren, otobüs ve metro kullanılmaktadır. Ayrıca diğer İrlanda şehirleri gibi bisiklet kullanımı şehirde oldukça yaygındır. Bridge Mills Galway İngilizce dil okulunda eğitim alan öğrenciler bu kentte hiç sorun yaşamadan ulaşım gerçekleştirebilmektedir.

Bridge Mills Galway İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın