• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Dublin City University

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Dublin City University
Dublin City University İngilizce dil okulu

Dublin City University İngilizce dil okulu, Avrupa’nın önde gelen İngilizce dil okullarından biridir. Okul, 1992 yılından bu yana yabancı öğrencilere İngilizce dil eğitimi sunmaktadır. Dublin City University İngilizce dil okulu, Dublin’in kuzeyinde yer almakta olup, şehir merkezine ve havalananına yakın mesafededir. Okulun bulunduğu kampüsün içerisinde öğrencilere sunulan olanaklar arasında kafe, kütüphane, ücretsiz internet bağlantısı, bilgisayar laboratuvarı, restoran, tiyatro salonu, banka ve spor alanları yer almaktadır. Öğrenciler, her yıl dünyanın farklı yerinden gelen öğrenciler uluslararası bir ortamda İngilizce öğrenmektedirler. Ayrıca üniversitede okuyan diğer öğrencilerle iletişim kurma fırsatına sahiptirler.

Dublin, İrlanda’nın başkenti olup, yemyeşil bir doğaya sahiptir. Kent ülke nüfusunun yaklaşık %25’ini bünyesinde barındırmaktadır. Dublin bir kıyı şehri olup, limanıyla tarih boyunca ekonomik açıdan önemli bir konumda olmuştur. İrlanda’nın en turistik şehirlerinden olan Dublin, Avrupa’da da Paris ve Londra’dan sonra en çok ziyaret edilen şehir olarak bilinmektedir. Aynı zamanda şehir, Avrupa’nın yaşanacak en iyi başkenti ve en mutlu ülkesi seçilmiştir. Dublin, İrlanda dilinde “Dubh Linn” siyah havuz anlamına gelmektedir. Tarihte Viking yerleşimlerinin merkezi olarak kurulan şehir, Orta Çağ2dan beri İrlanda’nın başkentidir. Kentte gezilecek yerlerin başında Trinity College Library, Dublin kalesi, Dublin Zoo, National Botanic Gardens, Malahide Şatosu ve Phonenix Park yer almaktadır.

Dublin City University İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce kursu

Dublin City University İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu, öğrencilerin İngilizce konuşma, telaffuz, yazma, okuma, dilbilgisi ve dinleme yeteneklerini geliştirmektedir. Genel İngilizce kursuna İngilizce temel (Elementary) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler kurs başlangıcında yapılan İngilizce seviye tespit sınavının sonucuna göre sınıflara yerleştirilmektedirler. Eğitimler haftada 20 saat olarak verilmektedir. Öğrenciler dersler dışında düzenli olarak test olmakta ve bu sayede İngilizce ilerlemeleri kontrol edilmektedir. Kursa yıl boyunca her pazartesi başlamak mümkün olup, maksimum sınıf mevcudiyeti 15 kişiden oluşmaktadır. Genel İngilizce kursunu başarıyla bitiren öğrencilere Dublin City University İngilizce dil okulu sertifikası verilmektedir. Dublin City University İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İngilizcesi kursu

Dublin City University İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, kariyer hedefleri olan ve bunun için İngilizce öğrenmek ya da var olan İngilizce bilgisini geliştirmek isteyen çalışanlar ve işverenler için tasarlanmıştır. Öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde iş ortamlarında etkili ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaktadırlar. Hafta içi her gün yapılan derslerde İngilizce müşteri ilişkileri, rapor yazma, toplantı ve konferans katılımları, ofis etiği, sunum becerileri, yönetim ve yazım becerileri konuları işlenmektedir. İş İngilizcesi kursu dersleri alanında deneyimli ve iş konularına hâkim eğitmenler tarafından verilmektedir. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olması gerekmektedir. Dublin City University İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunun her yıl belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik yıl ve sömestr programı

Dublin City University İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı, 6 aylık genel İngilizce ve sınava hazırlık İngilizce eğitiminden oluşmaktadır. Kurs İrlanda’da üniversite okumak isteyen öğrencilere gerekli dil eğitimini vermektedir. Akademik yıl ve sömestr programına minimum orta altı (Pre-Intermediate) seviyeye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Hafta içi her gün yapılan dersler saat 09.00 ile 13.00 arasında verilmektedir. Dublin City University İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programına katılan öğrenciler aynı zamanda İrlanda’da çalışma iznine de sahip olmaktadırlar. Genel İngilizce dersleri sonrasında öğrenciler IELTS ya da Cambridge gibi uluslararası tanınmış İngilizce sınavları için eğitim almaktadırlar. Dublin City University İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programında öğrenciler 1 yıllık öğrenci vizesi almakta ve kurs süresince Part-time, kurs bitiminden sonra da Full-time çalışabilmektedirler. Kurs hakkında ayrıntılı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Akademik amaçlar için İngilizce kursu

Dublin City University İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursu, İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejlere gitmek isteyen, ayrıca akademisyenler ve öğretim elemanları için tasarlanmıştır. Kursta üniversite ortamlarında ve akademik hayatta karşılaşılan İngilizce durumlarda kendini kolaylıkla ifade edebilme üzerine eğitimler verilmektedir. Eğitimler hafta içi her gün sabah 09.00 ile 13.00 arasında verilmektedir. Akademik amaçlar için İngilizce kursu 3 hafta sürmekte ve yıl boyunca belli başlangıç tarihlerine sahip olmaktadır. Öğrenciler İngilizce olarak dersi dinleme ve not alma, sunum yapma, akademik anlamda okuma ve yazma ile araştırma teknikleri üzerine eğitim görmektedirler.

Staj ve İngilizce

Dublin City University İngilizce dil okulu staj ve İngilizce programında öğrenciler, 4 hafta genel İngilizce kursu almakta ve 8 hafta staj yapmaktadırlar. Öğrenciler bu program sayesinde hem İngilizcelerini geliştirmekte hem de yurtdışında iş deneyimi kazanmaktadırlar. Staj ve İngilizce kursuna katılmak isteyen öğrencilerin orta (Intermediate) seviye ve üzeri İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Program kapsamında öğrenciler, yerel, ulusal ve uluslararası firmalara yerleştirilmektedirler. Öğrenciler, tarım, enerji, ulaşım, reklam, eğlence, bankacılık ve finans, eğitim, teknoloji, ilaç ve medya gibi sektörlerde staj yapabilmektedir. Yıl boyunca her hangi bir pazartesi programa başlanabilmektedir. Dublin City University İngilizce dil okulu staj ve İngilizce programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bire bir İngilizce kursu

Dublin City University İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu, bireyler ve şirketler için özelleştirilmiş eğitim hizmeti sunmaktadır. Bire bir İngilizce kursunda öğrenciler daha kısa zamanda daha hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmektedir. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kursa kabul edilmektedir. Kursta ders programı, içeriği ve süresi tamamen öğrenciler tarafından belirlenmektedir. Öğrenciler günün istedikleri saatinde eğitim alabilmektedir. Dublin City University İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu sonunda öğrenciler İngilizce seviyelerine uygun sertifika almaktadırlar.

Aileler için İngilizce kursu

Dublin City University İngilizce dil okulu aileler için İngilizce kursu, 4 ile 15 yaş arası çocuklar ve ebeveynlerine yaz aylarında İngilizce kursu sunmaktadır. Kursa katılmak isteyen ailelerin minimum orta altı (Pre-Intermediate) İngilizce seviyeye sahip olmaları gerekmektedir. Çocuklar kendi yaşıtlarıyla İngilizce öğrenirken ebeveynlerde yetişkinlerle kursa katılmaktadır. Öğleden sonra tüm aile bireyleri okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılarak eğlenmektedir. Aileler için İngilizce programında tüm aile bireyleri İrlandalı bir aile ile ya da otel ve apartmanda dairesinde konaklayabilmektedir.

Genç öğrenciler için grup İngilizce kursu

Dublin City University İngilizce dil okulu genç öğrenciler için grup İngilizce kursu, haftada 15 veya 20 saatlik programlardan oluşmakta ve esnek bir programa sahip olup grubun ihtiyaçları doğrultusunda İngilizce eğitimi sunmaktadır. Genç öğrenciler için İngilizce grup programına yılın her dönemi başvurmak mümkündür. Öğrenciler program kapsamında hem İngilizce öğrenmekte hem de okçuluk, yüzme, basketbol, futbol, tenis ve tırmanma gibi sosyal aktivitelere katılmaktadırlar. Grup kursları en az 1 hafta ve en fazla 1 ay sürmektedir. Dersler grup isteğine bağlı olarak sabah ya da öğleden sonra alınabilmektedir. Öğrenciler kursta İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi temel ihtiyaçların dışında kendi istedikleri alanda da eğitim görmektedirler. Dublin City University İngilizce dil okulu genç öğrenciler için grup İngilizce kursu sınıflarında maksimum 15 öğrenci bulunmaktadır.

Öğretmenler için İngilizce kursu

Dublin City University İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursu, ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenlerine eğitim vermektedir. İngilizce dil becerilerini artırmak ve son öğretim metodolojileri, sınıflarda teknoloji kullanımı gibi konulara hâkim olmak isteyen öğretmen adayları için tasarlanmıştır. Kurs 5 bölümden oluşan bir eğitim vermekte ve eğitimler 2 hafta sürmektedir. Dublin City University İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursunda ilkokul öğretmenleri, orta öğretim öğretmenleri ve üniversite öğretmenleri (akademisyenler) için farklı kurslar sunmaktadır. Öğretmen adayları hangi alanda eğitim alacaklarsa o kursa gitmelidirler.

Sınavlara hazırlık kursları

IELTS kursu: IELST (International English Language Testing System), dünyanın pek çok ülkesinde üniversite ve iş başvurularında kabul edilen ve İngilizce yeterliliği kanıtlayan bir sınavdır. Dublin City University İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursu başlangıcınca öğrenciler İngilizce seviye belirleme sınavı olmakta ve sevilerine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Kursa katılım için minimum orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisi gereklidir. IELTS sınavına hazırlık kursu haftalık 20 dersten ve toplamda 6 haftadan oluşmaktadır. Öğrenciler derslerde sınava ilişkin tüm eğitimi almakta ve hedefledikleri puana ulaşmaktadırlar.

TOEFL kursu: TOEFL (Test of English as a Foreign Language), İngilizceyi üniversite düzeyinde kullanabilme yeteneğini ölçen ve pek çok kurum tarafından kabul edilen saygın bir İngilizce sınavıdır. Dublin City University İngilizce dil okulu TOEFL sınavına hazırlık kursunda haftalık 20 saat ile öğrenciler sınava hazırlanmaktadır. Kurs toplamda 3 hafta sürmekte ve en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Gerekli seviyeye sahip olmayan öğrenciler okulun genel İngilizce kursunda eğitim alabilmektedir. TOEFL sınavına hazırlık kursu sınıflarında maksimum 12 öğrenci bulunmaktadır.

TOEIC kursu: TOEIC (Test of English for International Communication), günlük iş hayatında konuşulan İngilizceyi, dinleme ve konuşma alanında ölçen bir sınavdır. Dublin City University İngilizce dil okulu TOEIC sınavına hazırlık kursunda öğrenciler bu sınava iyi şekilde hazırlanmakta ve istedikleri puana ulaşmaktadırlar.

Dublin City University İngilizce dil okulunda CAE (Certificate in Advanced English) ve FCE (First Certificate in English) sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. CAE sınavına hazırlık kursu 8 hafta sürmekte ve FCE sınavına hazırlık kursu 4 hafta (yaz aylarında) sürmektedir. Eğitimler hafta içi her gün 20 ders olarak verilmekte ve öğrenciler sınava ilişkin bilgileri ve stratejileri öğrenmektedirler. Dublin City University İngilizce dil okulu CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kurslarında maksimum 12 öğrenci bulunmaktadır.

Dublin City University İngilizce dil okulunda konaklama

Dublin City University İngilizce dil okulunda öğrenciler kampüs yurdunda, aile yanında ya da apartman daire ve otelde konaklayabilmektedirler. Kampüs yurdu, haziran ve eylül aylarında konaklamak için uygundur. Yurtta öğrenciler, tek kişilik ya da iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Banyo ve tuvaletler oda içerisinde özel olarak bulunmaktadır. Yurtta ücretsiz internet bağlantısı ve öğrencilerin ortak kullanabilecekleri bir mutfak mevcuttur.

Aile yanı konaklayan öğrenciler hem İngilizce pratik yapma imkânına ham de İrlanda kültürünü öğrenme imkânına sahiptirler. Öğrenciler evlerde tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Evler, okula yakın mesafelerde yer almaktadır. Öğrenciler, sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler.

Öğrenciler Dublin City University yakınlarında daire kiralayabilmekte ya da otellerde kalabilmektedirler. Otel konaklaması daha çok çalışanlar ve işverenler tarafından tercih edilmektedir. Daire konaklamasında öğrenciler tek başlarına kalabilecekleri gibi birkaç kişiyle de ortaklaşa kalabilmektedir.

Dublin City University İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Dublin’e direkt uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 3 buçuk saat sürmektedir. Öğrenciler, havaalanına indikten sonra toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ya da okullarına ulaşım gerçekleştirebilirler. Talep eden öğrenciler okulun havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

Dublin şehir içi ulaşımda otobüs, metro ve tren kullanılmaktadır. Kentte ulaşım ağı oldukça gelişmiş ve düzenlidir. Öğrenciler ulaşım ağının gelişmiş olduğu bu şehirde hiçbir sıkıntı yaşamadan her yere rahatlıkla gidebilmektedir.

Dublin City University İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın