Alpha College of English, Dublin

  • Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Burslar
  • Teklif Al
GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Alpha College of English, Dublin
Alpha College İngilizce dil okulu

Alpha College İngilizce dil okulu, İrlanda’nın Dublin şehrinin merkezinde yer almaktadır. Merkezi konumda bulunan okuldan mağazalara, sinemalara, müzelere, sanat galerilerine, kafelere ve restoranlara kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Okulun bulunduğu cadde olan North Great George’s Street, Dublin’deki orijinal Georgian caddelerinden biridir. Okula ulaşım rahatlıkla sağlanmakta ve otobüs ile trenler kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Okul, Dublin şehir merkezi olarak bilinen O’Connell St.’e kısa bir mesafede bulunmaktadır. Alpha College İngilizce dil okulunda modern eğitim materyalleri ile donatılmış ferah sınıflar, kafeterya, çalışma odası, bilgisayar odası ve kütüphane mevcuttur. Okulun ilan panosu sayesinde öğrenciler güncel sergi ve gösterilerden haberdar olmaktadırlar. Öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadır.

Dublin, İrlanda’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Kent, ülkenin doğu kıyısının ortasında, Liffey Nehri’nin ağzında, Dublin Kontluğunun merkezinde yer almaktadır. Viking yerleşimlerinin merkezi olarak kurulan şehir, Orta Çağ’dan beri İrlanda’nın başkentidir. BBC’nin 2003 yılında, Avrupa genelinde 112 kent ve kırsal kesimden, 11.200 kişiye uyguladığı bir ankette, Dublin, Avrupa’nın yaşanacak en iyi başkenti, İrlanda ise Avrupa’nın en mutlu ülkesi seçilmiştir. Dublin, yılda dört milyonun üzerinde ziyaretçisiyle, Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkenttir. Dublin, medeni, temiz ve huzurlu bir şehirdir. Aynı zamanda İrlanda’nın idari, ekonomi ve kültür başkentidir. Dublin’in turistik merkezleri arasında Christ Church katedrali, Dublin Castle, Temple Bar semti, Old Jameson Distillery, St. Patrick’s katedrali ve James Joyse kültür merkezi bulunmaktadır.

Alpha College İngilizce dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

Alpha College İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, hafta içi her gün sabah 09.00’dan öğlen 13.00’a kadar, haftada 20 ders İngilizce eğitimi vermektedir. Derslerde dört beceri (okuma, dinleme, yazma, konuşma) üzerinden eğitim verilmekte ve eğitmenler öğrencileri derse katılmaya teşvik etmektedirler. Öğrenciler, grup çalışması, bireysel çalışma, tartışmalar, sunumlar ve yazılı ile dinleme egzersizleri ile ders işlemektedirler. Kursta her hafta öğrencilere konu testi uygulanmakta ve ilerlemeleri takip edilmektedir. Dersler, bir ders kitabına bağlı olarak işlenmektedir. Eğitmenler her hafta öğrencilere proje vermekte ve 12 hafta boyunca verilen projeler mini sunumlar, tartışmalar, yorumlar, problem çözme, soruşturma, haber, gezi planlama ve tartışmaları içermektedir. Her seviyeden İngilizce bilgisi olan öğrenciler katılabilmekte ve sınıflarda maksimum 14 öğrenci bulunmaktadır.

Genel İngilizce yoğun kursu

Alpha College İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda haftada 25 ders ya da 30 ders İngilizce eğitim verilmektedir. Haftalık 25 derslik eğitimde sabahları genel İngilizce ve öğleden sonra 2 ek ders gösterilmektedir. Kursa en az orta altı (Pre-Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler katılabilmektedir. Öğleden sonra sınıflarında öğrenciler iş İngilizcesi, akıcılık kazanma, konuşma, kelime bilgisi ve telaffuz üzerine eğitim almaktadırlar. Haftalık 30 derslik İngilizce eğitiminde sabahları genel İngilizce ve öğleden sonra 4 ek ders gösterilmektedir. En az orta altı seviye öğrencilerin kabul edildiği haftalık 30 derslik eğitimde de öğrenciler ek derslerde iş İngilizcesi görmektedirler. İş İngilizcesi derslerinde, iş dünyasında gereken İngilizce öğretilmektedir. Genel İngilizce yoğun kursu, günlük ve iş İngilizcesi durumlarını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. İşlenen konular işletme yönetimi, iş görüşmeleri, liderlik, çevre sorunları, reklam, telefon ve mail görüşmeleri gibi eğitimleri kapsamaktadır. Alpha College İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda düzenli olarak güncellenen kaynaklar ile İngilizce eğitim verilmekte ve sınıflar maksimum 24 öğrenciden oluşmaktadır.

Yöneticiler için İngilizce kursu

Alpha College İngilizce dil okulu yöneticiler için İngilizce kursu, ticari, endüstriyel, mali ve kamu hizmeti kuruluşları ile ilgili konularda İngilizce eğitim sunmaktadır. Kurs sayesinde çalışanlar ve yöneticiler, iş dünyasında karşılaştıkları İngilizce durumları kolaylıkla halledebilmektedir. Öğrenciler hafta içi her gün sabahları bire bir İngilizce dersi görmekte, öğleden sonra ise kurumsal ziyaretler, spor ve kültürel aktiviteler yapmaktadırlar. Yöneticiler için İngilizce kursunda dersler istek üzerine açılmakta ve program oluşturulmaktadır. Derslerde öğrenciler, İngilizce konuşulan ticari, mali, sınai ve siyasi toplantılara hazırlanmaktadır. Yöneticiler için İngilizce kursuna yıl boyunca her pazartesi katılmak mümkündür. Alpha College İngilizce dil okulu yöneticiler için İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Özel amaçlar için İngilizce kursları

Profesyoneller için İngilizce: Alpha College İngilizce dil okulu profesyoneller için İngilizce kursu, Temmuz ve Ağustos aylarında profesyoneller için İngilizce eğitim vermektedir. Kursun maksimum sınıf mevcudiyeti 6 kişiden oluşmakta ve en az 25 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir. İş dünyasının profesyonellerine yönelik olan bu kurs, İngilizce iletişim becerilerini geliştirmekte ve dil öğrenmenin tüm yönlerine odaklanmaktadır. Derslerde öğrenciler sunum yapma, rapor hazırlama, mail yazışmaları, telefon görüşmeleri, müzakere ve toplantılara katılma ve kendilerini İngilizce ifade edebilmeyi öğrenmektedir. İki hafta süren kursta her hafta içi sabah 20 ders işlenmekte ve öğleden sonraları birebir 2 ders işlenmektedir. Bire bir dersler öğrencilerin mesleklerine yönelik konuları kapsamakta (örneğin, yasal, tıbbi, askeri, havacılık, finans, turizm) ve sektöre özgü dil öğretilmektedir. Alpha College İngilizce dil okulu profesyoneller için İngilizce kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Kursu başarıyla bitiren öğrencilere sertifika verilmektedir.

Üniversite mezunları: Alpha College İngilizce dil okulu üniversite mezunları için İngilizce kursu, üniversiteden yeni mezun olmuş, İngilizce öğrenmek ve İngilizcesini geliştirmek isteyenler için dizayn edilmiştir. Öğrenciler kursta İngilizce CV hazırlama ve mülakat becerilerini öğrenmenin yanında iş alanlarında kullanılan İngilizceyi de öğrenmektedirler. Kurs, 6 hafta sürmekte ve sabahları genel İngilizce dersi gören öğrenciler öğleden sonra genel iş İngilizcesi ve akıcı konuşma dersi almaktadırlar. Öğrenciler derslerine ek olarak öğleden sonraları İrlanda’nın önde gelen iş psikologlarından biri tarafından atölyelere katılmaktadır. Kursta potansiyel işverenler bulmak için ikna edici özgeçmiş yazma stratejileri üzerinde durulmakta ve öğrencilerin ilgileri, yetenekleri ve nitelikleri ön plana çıkarılmaktadır.

Turizm için İngilizce: Alpha College İngilizce dil okulu turizm için İngilizce kursu, özellikle uluslararası turizm sektörünün çalışanlarının İngilizce iletişim becerilerini geliştirmenin yanında uluslararası turizm tekniklerini öğretmek için tasarlanmıştır. Kursta sabahları genel İngilizce dersleri, öğleden sonraları ise turizm modülleri işlenmektedir. Belli başlangıç tarihlerine sahip olan kursta, hafta içi her gün sabahları 20 ders işlenmektedir. Turizm için İngilizce kursu 2 hafta sürmektedir. İki haftalık programda şunlar yer almaktadır: müşteri ilişkileri, resepsiyon, rezervasyon, barlar, restoranlar, profesyonel ve etkili satış ile Dublin’in en turistik yerlerinden birine gezi ve analiz düzenleme.

Sosyal medya pazarlama: Alpha College İngilizce dil okulu sosyal medya pazarlama için İngilizce kursu, uluslararası pazarlamacılar için etkin pazarlama stratejisini öğretmek için tasarlanmıştır.

Akademik yazı yazma: Alpha College İngilizce dil okulu akademik yazı yazma için İngilizce kursu, İngilizce yüksek lisans ve doktora tezlerini yazma amacı için düzenlenmiştir. Tez yazmanın yanı sıra öğrencilere akademik bildiri yazma ve savunma becerileri öğretilmektedir.

Öğretmenler için İngilizce kursu - Teacher Training

Alpha College İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursunda ana dili İngilizce olmayan öğretmenlere İngilizceyi doğru bir şekilde öğretebilmeleri için eğitim verilmektedir. 8 haftadan oluşan kursta her iki hafta farklı bir konu üzerinde ders verilmektedir. İlk 2 hafta genel metodoloji, ikinci 2 hafta İngiliz edebiyatı, üçüncü 2 hafta teori ve pratik ve son 2 hafta sınıfta teknolojinin kullanımı ile ilgili eğitimleri kapsar. Kursun temel amacı, öğretmenlere kaliteli öğretmeyi aşılamak ve uluslararası alanda iş fırsatları yaratmaktır. Öğretmenler için İngilizce kursunun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Alpha College İngilizce dil okulu Teacher Training kurslarına Erasmus+ desteği ile katılmak mümkündür. Alpha College İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İngilizce ve Hobi kursları

Alpha College İngilizce dil okulu aktivite ve İngilizce kursunda okçuluk, golf ve fotoğrafçılık üzerine eğitimler verilmektedir. Okçuluk kursu, öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmenin yanında dünyadaki diğer okçular ile birlikte okçuluk becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Öğrenciler kursta sabahları genel İngilizce dersleri görmekte ve 3 gün öğleden sonra okçuluk eğitimi almaktadırlar. Öğrenciler okçuluk kursuna katılırken kendi ekipmanlarını getirmek zorundadır. Golf kursunda öğrenciler, hafta içi sabahları genel İngilizce eğitimi ve öğleden sonra 3 gün golf eğitimi almaktadır. Fotoğrafçılık kursuda diğer aktivite kursları gibi genel İngilizce ve fotoğrafçılık eğitimini kapsamaktadır. Aktivite ve İngilizce kurslarının belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Kurslara katılmak isteyen öğrenciler başlangıç tarihleri ve diğer bilgileri GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilirler.

Sınavlara hazırlık kursları

Alpha College İngilizce dil okulunda TOEFL, IELTS, TOEIC, CAE, FCE, PET, KET, Trinity ve TIE sınavlarına hazırlık kursları bulunmaktadır. Günümüzde birçok öğrenci uluslararası eğitim ve iş alanlarına başvuruda bulunurken İngilizce dil yeterliliklerini belgelemek zorundadır. Alpha College İngilizce dil okulu da bu amaçla öğrencilere çeşitli İngilizce sınavlara hazırlık kursları sunmakta ve vermiş olduğu eğitim ile öğrenciler sınavlardan hedefledikleri puanlara ulaşabilmektedir. Sınavlara hazırlık kurslarına katılmak için öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) düzeyinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Her bir kurs 10 ile 12 hafta sürmekte ve öğrenciler haftalık 20 standart ders ya da 30 yoğun ders ile hazırlanmaktadır. Sınavlara hazırlık kurslarının yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Alpha College İngilizce dil okulunda konaklama

Alpha College İngilizce dil okulunda yurt, aile yanı ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurt, sadece Haziran ve Eylül ayları arasında konaklamaya uygundur. Minimum 18 yaşında olan öğrencilerin konakladığı yurtta öğrenciler tek kişilik odalarda kalmaktadır. Banyo, tuvalet ve mutfak ortak kullanım alanlarıdır. Yurt, okula 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Aile yanı konaklamada aileler, okul yetkilileri tarafından özenle seçilmektedir. Öğrenciler evlerde tek kişilik odalarda kalmaktadır. Sadece birlikte seyahat eden arkadaşlar ya da aile üyeleri aynı oda da iki kişi olarak kalabilmektedir. Evlerde banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanı olmakta ve sınırlı sayıdaki evde öğrencilere özel banyo ve tuvalet sağlanmaktadır. Evler, otobüs veya tren ile okula en fazla 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

Oteller, Dublin şehir merkezinde ve okulun çevresinde mevcuttur. Okula 5-10 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan otellerde genellikle çalışanlar, yöneticiler ve profesyoneller kalmaktadır.

Alpha College İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Dublin’e doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 3 buçuk saat sürmektedir. Dublin havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçları ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine ve okullarına rahatlıkla ulaşım gerçekleştirebilirler.

Dublin şehir içi ulaşım, oldukça gelişmiştir ve şehir, İrlanda ulaşım ağının merkezidir. Kentte tren, otobüs, metro, tramvay gibi çeşitli ulaşım araçları mevcuttur. Öğrenciler ulaşım ağının gelişmiş olduğu bu şehirde hiçbir sıkıntı yaşamadan her yere rahatlıkla gidebilmektedir.

Alpha College İngilizce dil okulu ve İrlanda’da İngilizce hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın