The English Studio, Londra

  • Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Burslar
  • Teklif Al
GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - The English Studio, Londra

1997 yılında kurulan Studio English Londra İngilizce dil okulu her yıl dünyanın birçok ülkesinden 40.000 den fazla öğrenciye eğitim veren bağımsız bir dil okuludur. Holborn’da 3 binadan oluşan The English Studio Londra İngilizce dil okulunda 35’in üzerinde modern donanımlı sınıf bulunmaktadır. The English Studio Londra İngilizce dil okulu kadrosu diğer ülke dillerinde yabancı dil eğitimleri almaktadır. İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Fransızca ve Rusça öğrenilen diller arasındadır. Deneyimli ve dinamik öğretmen kadrosuyla Studio English Londra İngilizce dil okulu öğrencilerine kaliteli yurtdışı dil eğitimi vermektedir.

English Studio Londra İngilizce dil okulu, Londra’daki en büyük dil okullarından biridir. Yurtdışı dil eğitimi almak isteyen binlerce öğrencinin tercih ettiği merkez bir şehirde yer alan Studio English Londra İngilizce dil okulu sahip olduğu canlı ve samimi atmosferiyle öğrencilerine kaliteli ve güler yüzlü bir eğitim vermektedir. Londra’nın merkezinde Halborn’da yer alan Studio English Londra İngilizce dil okulunun British Council tarafından tanınırlığı bulunmaktadır. Studio English Londra İngilizce dil okulu Central ve Piccadilly hattı üzerindeki Halborn metro istasyonunun karşısında yer almaktadır. Otobüs hatları duraklarına da yakın mesafede bulunan Studio English Londra İngilizce dil okulu öğrencilere Londra’yı keşfedecekleri birçok aktivite ve faaliyete imkan veren bir konumda bulunmaktadır.

Londra, etkileyici restoranları, parkları, müzeleri, barlarıyla görülecek birçok yeri olan hareketli bir Avrupa şehri olan Londra’da görülmesi Gereken 5 Yer;

The London Eye, Londra’nın en yeni ve en popüler cazibe merkezlerinden biridir. İnanılmaz şehir manzarasının seyretme imkanı sunan dünyanın en büyük gözetleme merkezlerinden biri olan London Eye’ dan tüm yönler 40 km ye kadar görülebilmektedir.

The Houses of Parliament and Big Ben, House of Parliament, 11. Yüzyıldan 1512’ye kadar kraliyet mekanı olarak kullanılmıştır. Gerçek bir çan olan Big Ben 96 km yüksekliğindeki saat kulesinde bulunmaktadır.

Buckingham Palace, İngiliz kraliyet ailesinin Londra’da oturduğu saraydır. Buckingham Sarayı 1837 yılından beri İngiltere egemenlerinin resmi ikamet yeridir ve bugünkü monarşi idari merkezidir. Her yıl yaz boyunca yaklaşık 19 devlet odası turistlerin ziyaretine açılmaktadır.

Tower Bridge, 1894 te açılan Tower Köprüsü dünyanın en ünlü köprüleri arasında yer almaktadır ve Londra’da görülmesi gereken çekici turistik bir merkezdir.

Ve British Museum, Dünyanın en eski müzelerinden biri olan British Museum’da Mummies, the Rosetta Stone, Lindow Man, the Lewis Chessmen and the Sutton Hoo Ship Burial ‘ı ziyaret etme imkanı sağlamaktadır.

Studio English Londra İngilizce dil okulunda verilen kurslar

Genel İngilizce kursu: Studio English Londra İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu her seviyeye uygun derslerin verildiği bir kurstur. Temel İngilizce iletişim becerileri derslerinin verildiği kursta İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz konuları üzerine yoğun eğitimler verilmektedir. Genel İngilizce kursuna katılan öğrenciler gündelik hayatta İngilizceyi kullanabilecek seviyeye ulaşmaktadır.

15 derslik genel İngilizce kursu öğrencilerin İngilizce temel altyapısın güçlendirmek isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir. Genel İngilizce kursu genellikle İngilizce dil eğitiminde maksimum ders alarak kısa sürede İngilizce seviyesini yükseltmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

İngilizce kelime bilgisi ve günlük konuşma dilinin eksiksiz bir biçimde öğrenilen genel İngilizce kursunda öğrenciler ayrıca deyimler ve dilbilgisi konularına hakim olarak akıcı ve etkili İngilizce iletişim kurma becerisine sahip olmaktadır. Öğrencilerin İngilizce telaffuz ve dinleme pratiklerini geliştirmek için dersler videolar, grup aktiviteleri ve güncel konular hakkında pratik eğitimleri ile desteklenerek işlenmektedir. Genel İngilizce kursunda 08:45 ile 12:00, 12:00 ile 15:15 ve 15:15 ile 18:30 saatleri arasında verilen ders seçenekleri bulunmaktadır. Haftada 15 saatten oluşan kursta sınıflar maksimum 22 kişilik kapasitededir.

Genel İngilizce 20 kursu : Haftada 20 saatten oluşan genel İngilizce kursunda, İngilizcesini daha çok pratik yaparak geliştirmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış İngilizce konuşma ve dinleme konuları üzerine yoğun dersler verilmektedir. Her seviyeye uygun derslerin verildiği genel İngilizce kursunu öğrenciler özellikle karşılıklı İngilizce konuşabilme becerilerini kısa sürede geliştirmek için tercih etmektedirler. Derslerin 08.45 te başladığı genel İngilizce kursunda öğrenciler İngilizce iletişim, yazma ve dilbilgisi konuları üzerine odaklı seçmeli dersleri de alabilmektedir. Genel İngilizce kursunda haftada 20 saat ders verilmektedir. Sınıflar maksimum 22 kişilik kapasitededir.

Yoğun İngilizce kursu: Studio English Londra İngilizce dil okulu yoğun İngilizce kursu İngilizceyi kısa sürede kullanabilecek bilgi ve pratiğe ihtiyacı olan öğrenciler için ideal bir ders programını içermektedir. Etkili ve yenilikçi eğitim anlayışı öğrencilerin İngilizce bilgilerini kolayca pratiğe dökmelerine yardımcı olmaktadır. Studio English Londra İngilizce dil okulu yoğun İngilizce kursu İngilizceyi öğrenmek için sınırlı zamanı olan öğrencileri başarıya ulaştıracak genel ve eksiksiz bir dil eğitimi imkanı sunmaktadır. Yoğun İngilizce kursunda öğrenciler ilgi alanlarına göre uygun seçmeli derslerden birini alabilmektedir.

Yoğun İngilizce kursunda haftada 25 ve 30 saatlik kurs seçeneği bulunmaktadır. Haftada maksimum 30 saatten oluşan yoğun İngilizce kursu genel İngilizce kursunun yanında İngilizceyi ek seçmeli ders alarak kısa sürede yoğun derslerle öğrenmek ve geliştirmek isteyen öğrencilerin çokça tercih ettiği popüler kurslardandır. Genel İngilizce kursunda günde 3 saat seçmeli derslere ayrılmaktadır. Yoğun İngilizce kursu seçmeli dersleri arasında iş İngilizcesi veya Cambridge sınava hazırlık seçilebilmektedir.

İş İngilizcesi

Studio English Londra İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu öğrencilerine günümüz profesyonel iş yaşamında büyük önem taşıyan etkili ve doğru İngilizce iletişim kurmalarına yardımcı olmaktadır. Pazarlamadan finansa birçok alanda mesleki İngilizce dersleri alabilmenin mümkün olduğu iş İngilizcesi kursunda öğrenciler Cambridge Business English Certificates (BEC) sınavına da hazırlanabilmektedir.

Studio English Londra İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursunda öğrencilerin uluslararası iş çevrelerinde kariyer yapabilmek için anahtar niteliği taşıyan İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak pratik ve teorik dersler verilmektedir. Telefonla İngilizce görüşme yapabilme, iş mektupları ve e-mail yazma, toplantı, sunum ve rapor yazma gibi konularda yoğun derslerin verildiği kursuna katılım için B2 seviyesine kolayca geçebilmek için en az B1 seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir. Pazarlama, e-ticaret, finans ve yönetim seçmeli derslerden bazılarıdır.

Studio Cambridge Londra İngilizce dil okulunda dersler sabah veya öğleden sonra alınabilmektedir. Sınıfların maksimum 22 kişilik olduğu kursta haftada toplam 15 saat ders verilmektedir.

Sınava Hazırlık Kursları
Cambridge FCE, CAE ve CPE sınav hazırlık kursları

Studio English Londra İngilizce dil okulu sınavlara hazırlık kursunda öğrencilerin sınavlarda yüksek puan almasına yardımcı olacak kaliteli dil eğitimleri verilmektedir. Cambridge sınav konularında öğrencilerin pratik becerisini yükseltmek için yoğun konuşma konuları üzerine dersler işlenmektedir.

Studio English Londra İngilizce dil okulu öğrencileri Cambridge ESOL sınavlarına hazırlamada British Council onayına sahiptir. Studio English Londra İngilizce dil okulu Cambridge sınava hazırlık kurslarında önerilen eğitim süresi minimum 12 haftadır. Cambridge FCE sınavı için öğrencilerin İngilizce B2 seviyesine geçebilecek kapasitede olması gerekmektedir. Studio English Cambridge sınava hazırlık kursunda öğrenciler 08.45 ile 12.00, 12.00 ile 15.15 ve 15.15 ile 18.30 saatleri arasındaki seçeneklerden birine katılabilmektedir.

IELTS sınav hazırlık kursu

Studio English Londra İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursu, Eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış ideal bir kurstur. İngilizce dinleme, konuşma, okuma, yazma konuları üzerine odaklı işlenen derslerde, sınav stratejileri ve konuları üzerinde de durulmaktadır. Öğrencilerin kısa sürede IELTS den yüksek puan alarak eğitimlerinde bir adım öne çıkaracak İngilizce iletişim kurabilme becerisini kazanabileceği bir kurstur. IELTS hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az B2 seviyesinde İngilizce bilgiye sahip olması gerekmektedir. Studio English İngilizce dil okulu IELTS hazırlık kursunda haftada toplam 15 saat ders verilmektedir.

Studio English Londra İngilizce dil okulunda konaklama

Studio English Londra İngilizce dil okulu öğrencilerinin yurtdışı dil eğitimlerinde başarılı olabilmelerinde konaklamanı büyük öneme sahip olduğunun bilinciyle kaliteli ve konforlu konaklama imkanları sunmaktadır.

Aile yanı konaklama: Aile yanı konaklama öğrenciler özellikle talep etmedikçe genelde kahvaltı hizmetini içermektedir. Aile yanı konaklamada öğrencilerin ve ortak alanların temizliği haftalık olarak aile tarafından yapılmaktadır.

Londra birçok halkı barındıran kozmopolit yapısı nedeniyle aile yanı konaklamada da çeşitlilik gösterebilmektedir. Studio English Londra İngilizce dil okulu öğrencilerinin istekleri doğrultusunda en uygun aileyi seçmektedir. Aynı evde aynı dili konuşan öğrenciler özel bir talep olmadıkça farklı evlere yerleştirilmektedir. Studio English Londra İngilizce dil okulunun çalıştığı ailelerin evleri Londra’nın geniş bir bölgesine yayılmıştır. Evler genelde Zone 2, 3, 4 ve 5’te bulunmaktadır.

Paylaşmalı öğrenci evi: Londra’da Zone 2 de Docklands Area Londra’da bulunan öğrenci evi kısa ve uzun dönem konaklayacak öğrenciler için uygun ve çeşitli imkanlar sunulmaktadır. Kaliteli ve konforlu konaklama imkanlarının bulunduğu daireler konforu ve özgürlüğü bir arada yaşamak isteyenler için ideal bir seçimdir. Öğrenci evlerinde öğrenciler salon, mutfak ve bahçeyi ortak kullanmaktadır. Öğrenci evlerinde genellikle iki banyo bulunmaktadır. Otobüs, metro ve tren istasyonlarına kolay ulaşılabilir mesafede bulunan öğrenci evleri şehir merkezine trenle 15 dakikalık uzaklıktadır.

Raleigh House öğrenci yurdu: Kentish Town ‘da Zone 2 de yer alan Raleigh öğrenci yurdu metro istasyonuna sadece iki dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Öğrencilerin malzemeleri alıp kendi yemeklerini hazırladığı self catering anlayışının bulunduğu yurt Londra Holborn’a metro ile 20 dakikalık mesafede bulunmaktadır. 15 odası olan yurtta tek ve çift kişilik veya çift süit odalarda konaklama imkanları sunulmaktadır. Odaların özelliklerine göre ücretler de farklılıklar görülmektedir. Kentish Town metro istasyonuna 4 dakikalık yürüme mesafesinde olan yurt öğrencilere konforlu bir konaklama imkanı sunmaktadır.

The English Studio İngilizce dil merkezine ulaşım

Londra, merkezinde bulunan The English Studio İngilizce dil okulu Londra Gatwick, Heathrow, Stansted ve Luton havalimanlarından otobüs, tren veya özel taksi karşılaması ile ulaşmak mümkündür. İstanbul’dan günde bir kaç uçuşun olduğu Londra Heathrow havalimanı The NEgişsh Studio Londra İngilizce dil okuluna ulaşımın en kolay olacağı havalimanıdır. Londra havalimanlarında özel taksi karşılaması talep eden öğrencileri varış terminalinde isimleri ile sürücüler karşılamakta ve taksi ile konaklayacakları ailelere götürmektedirler. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Toplu taşımayı kullanmak isteyen öğrenciler Heahtrow havalimanından metro hattı ile şehre inebilirler. Toplu taşıma ile Londra’ya ulaşım taksi karşılamasından ucuz olmasına rağmen, Londra’ya vardıktan sonra tekrar taksiye binmeniz veya bavullarınız ile yürümeniz gerekeceğini unutmayınız.

The English Studio Londra İngilizce dil okulu ve Londra’da İngilizce hakkında bilgi almak için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın