• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

St. Giles International, Eastbourne

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - St. Giles International, Eastbourne
St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu, şehir merkezine ve plaja 5-10 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Geniş bir bahçe içinde bulunan okulun öğrencilerin vakit geçirebilmesi için terası da bulunmaktadır. St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu küçük ve kişisel ilginin büyük olduğu bir merkezdir. Sadece 90,000 nüfuslu bir kasaba olan Eastbourne, küçük ve güvenli bir şehir olmanın yanında keşfedilmesi de kolaydır. Okulun öğrencilere sunduğu olanaklar arasında kütüphane, öğrenci kafesi, bilgisayar laboratuvarı ve dijital dil laboratuvarı bulunmaktadır. Öğrenciler, ders sonraları ya da hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Eastbourne, İngiltere?nin en güneşli şehri olup, her yıl 4 milyonun üzerinde ziyaretçi çekmektedir. İngiltere?nin güneydoğu bölgesinde yer alan kentin ekonomisi deniz tatili turizmine ve yabancı öğrencilere verilen İngilizce kursuna bağlıdır. Eastbourne, Londra?nın 87 km güneydoğusunda bulunmakta ve harika doğal güzelliklere sahiptir. Trenle Londra?ya 1 buçuk saatlik uzaklıkta bulunan şehir, yaz aylarında kumsalları ve denizi dolayısıyla çok tercih edilmekte ve bu yüzden diğer mevsimlere göre daha kalabalık olmaktadır.

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu programları
Başlangıç seviyesi İngilizce kursu

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu başlangıç seviyesi İngilizce programı, başlangıç (Beginner) seviyesinde İngilizce bilgisi olanlar ve yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Kurs 4 haftalık eğitimden oluşmaktadır. Eğitimler haftada 28 ders olarak verilmektedir. Başlangıç seviyesi İngilizce kursunu başarıyla bitiren öğrenciler, genel İngilizce kursu temel (Elementary) seviyede eğitim almaya başlamaktadırlar. İsteyen öğrenciler kurslarının yanında bire bir eğitimde alabilmektedirler. Kursun sınıf mevcudiyeti en fazla 12 öğrenciden oluşmaktadır. St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu başlangıç seviyesi İngilizce programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirisiniz.

Genel İngilizce standart kursu

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, haftada 20 ders İngilizce eğitiminden oluşmaktadır. Öğrenciler hafta içi her gün gördükleri derslerde İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi ve kelime bilgisi üzerine eğitim almaktadırlar. Dersler sabah saatlerinde işlenmekte ve öğleden sonra öğrenciler yeni arkadaşlar edinerek İngiliz kültürünü keşfedebilmektedirler. Genel İngilizce standart kursunda temel (Elementary) seviyeden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyede bilgisi olan öğrenciler kursa katılabilmektedir. Kursa başlayan öğrenciler İngilizce seviye tespit sınavı olmakta ve sınav sonuçlarına uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Sınıf mevcudiyeti en fazla 12 kişiden oluşmaktadır. St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursuna yıl boyunca her pazartesi başlamak mümkündür.

Genel İngilizce yoğun kursu

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun program, kısa zamanda daha hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Haftalık 28 dersin işlendiği kursta, temel İngilizce bilgisinin yanı sıra öğrencilere akıcı ve etkili bir şekilde konuşabilmeleri için de eğitim verilmektedir. Ortalama 10 öğrencinin bulunduğu sınıflarda maksimum 12 öğrenci yer almaktadır. Kursa yıl boyunca her pazartesi katılına bilinmektedir. Öğrenciler bu yoğun program sayesinde daha hızlı bir şekilde İngilizce öğrenerek zamandan tasarruf etmektedirler. Genel İngilizce yoğun kursunda İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrencinin kabul edildiği programda öğrenciler, seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar.

Akademik yıl ve Akademik sömestr programı

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu akademik yıl ve akademik sömestr programı, minimum 24 hafta kayıt kabul etmekte ve uzun süre İngilizce eğitimi vermektedir. Eğitimler haftalık 20 ders (standart) ya da 28 ders (yoğun) olarak işlenmektedir. Öğrenciler derslere sabah ya da öğleden sonra girebilmektedir. Akademik yıl ve akademik sömestr kursuna ek olarak öğrenciler, bire bir İngilizce veya sınavlara hazırlık (TOEFL, CAE, FCE vs.) dersleri alabilmektedirler. Uzun süren eğitimleri boyunca öğrenciler, İngilizceye daha iyi hâkim olabilmektedirler. İngilizce temel (Elementary) seviyeden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyede İngilizce bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler İngilizce seviye tespit sınavı olduktan sonra seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Maksimum 12 kişilik sınıflarda verilen eğitimlere yıl boyunca her pazartesi katılmak mümkündür. St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu akademik yıl ve akademik sömestr programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İngilizcesi

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, çalışanlar ve işverenler için tasarlanmış olup, iş hayatında İngilizceyi etkin bir şekilde kullanabilmelerini amaçlanmaktadır. Eğitimler hafta içi her gün 28 ders olarak verilmektedir. Öğrenciler, 28 dersin 20?sinde sabahları genel İngilizce görmekte ve öğleden sonra 8 ders iş İngilizcesi görmektedirler. İş İngilizcesi kursu 12 haftadan oluşmakta ve öğrenciler minimum 2 hafta kayıt yaptırabilmektedir. Derslerde iş hayatında karşılaşılan İngilizce sunumlar, toplantılar, görüşmeler ve her türlü yazışmalar ile ilgili eğitim verilmektedir. Kursa katılan öğrenciler aynı zamanda iş İngilizcesi sertifikası (Cambridge Business English Certificate) hazırlık programından da faydalanabilmektedirler. St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu sınıflarında maksimum 12 öğrenci bulunmakta ve öğrencilerin minimum orta (Intermediate) seviyede olmaları gerekmektedir.

İngilizce ve Staj

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu İngilizce ve staj programında öğrenciler en az 4 hafta ve en fazla 24 hafta İngilizce eğitimi aldıktan sonra 4 ile 24 hafta arasında bir şirkette ücretsiz staj yapmaktadırlar. Bu program sayesinde öğrenciler hem İngilizcelerini, geliştirmekte hem de yurtdışında iş deneyimi kazanmaktadırlar. İngilizce ve staj programında işletme, moda, grafik tasarım, bilişim, pazarlama, medya, turizm, mimarlık, medya yayıncılığı, mühendislik, finans ve hukuk gibi alanlarda staj yapılabilmektedir. Programa katılmak isteyen öğrencilerin 18 ile 32 yaş aralığında olmaları gerekmektedir. St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu İngilizce ve staj programına katılmak isteyen öğrencilerin orta üstü (Upper-Intermadiate) seviyede İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Programda sadece işletme alanında staj yapacak öğrencilerin orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgilerinin olması yeterlidir.

Öğretmenler için İngilizce kursu

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu öğretmenler için İngilizce kursu, anadili İngilizce olmayan veya olan İngilizce öğretmenlere yönelik olup, TESOL ve TEC kursu sunmaktadır. Öğretmen adayları kurs sayesinde İngilizce bilgilerini, öğretme becerilerini geliştirmekte ve deneyim kazanmaktadırlar. TESOL sertifikası eğitimi 4 hafta sürmekte ve öğretmenler, dil kullanımı, sınıf içinde materyal kullanımı ve öğrencileri tanıma gibi eğitimler almaktadırlar. TESOL sertifika kursuna katılmak isteyen öğretmen adaylarının lise ya da üniversite mezunu olması ve minimum 18 yaşında olması gerekmektedir. Minimum İngilizce seviyesi ileri (Advanced) düzeyde olmalıdır. TEC sertifikası sadece ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmen adayları içindir. Öğretmen adayları farklı öğretim teknikleri, sınıf planlama, sınıf yönetimi ve öğretim kaynaklarını kullanabilme üzerine eğitim almaktadırlar. TEC kursuna katılmak isteyen adayların en az orta üstü (Upper-Intermadiate) seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Öğretmenler için İngilizce kursunu başarıyla bitiren adaylar sertifika almaktadırlar.

Sınavlara hazırlık kursları

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulunda CAE (Certificate in Advanced English) ve FCE (First Certificate in English) sınavlarına hazırlık kursları bulunmaktadır. CAE ve FCE sınavları öğrencilerin iş ve eğitim alanlarında yapacakları başvurularda İngilizce bilgilerini ispatlamaları için kullanılan, dünya çapında saygın sınavlardır. CAE ve FCE sınav sonuçları bir diploma gibi ömür boyu geçerliliğe sahiptir. Cambridge sınavlarına hazırlık kursları her yıl sınav tarihlerine bağlı olarak 4 ya da 5 kez yapılmaktadır. FCE sınavı hazırlık kursuna başvurmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate, CAE kursu için en az Upper-Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir. Eğitimler hafta içi her gün yapılmakta ve toplamda 28 dersten oluşmaktadır. Öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde sınavdan hedefledikleri puana ulaşabilmektedirler. St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

IELTS kursu: IELTS, dünya çapında İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejlere girmek isteyen öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini kanıtlamak için girmiş oldukları bir sınavdır. Sınav, akademik ve genel olmak üzere iki farklı seçeneğe sahiptir. Akademik sınava genellikle eğitim başvuruları olanlar, genel sınava ise iş veya göçmenlik başvuruları olanlar girmektedir. Uluslararasınca tanınan bu sınava her yıl binlerce kişi başvurmaktadır. St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursu minimum 4 hafta ve üzeri eğitimden oluşmaktadır. Eğitimler haftalık 28 dersten (20 ders genel İngilizce ve 8 ders sınava hazırlık) oluşmaktadır. Öğrenciler aldıkları eğitim ile karmaşık makaleleri anlamayı, iletişim yeteneklerini, dilbilgisi bilgilerini ve kelime bilgilerini geliştirmektedirler. IELTS sınavına hazırlık kursuna yıl boyunca her hafta katılmak mümkündür.

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulunda konaklama

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulunda yurt, aile yanı ve otel konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurt konaklaması sadece yaz ayları için geçerli olup, minimum 18 yaşında olan öğrenciler için uygundur. Yurt, okula yürüyerek 10-15 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Odaların hepsi tek kişilik olup, özel banyo ve tuvaletlidir. Yurtta öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

Aile yanı konaklama, yılın her döneminde uygun bir konaklama şeklidir. Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bu konaklama şeklinde ana dili İngilizce olan ailelerin yanında kalan öğrenciler, İngilizce pratik yapma imkânına sahiptirler. Aileler, okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak ziyaret edilmektedir. Minimum 16 yaşında olan öğrenciler için uygun olan aile yanı konaklamada öğrenciler, tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Evlerde sadece kahvaltı ya da hem kahvaltı hem de akşam yemeği seçeneği bulunmaktadır. Okula maksimum ev uzaklığı yürüyerek 30 dakikalık mesafededir.

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulunda öğrenciler otel konaklamasından da faydalanabilmektedir. Otel konaklaması daha çok özgürlüğüne düşkün olan öğrenciler için ya da çalışanlar için uygundur. Okula yakın mesafede bulunan pek çok otel seçeneği mevcuttur.

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okuluna ulaşım

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulumuza Londra Gatwick ve Heathrow havalimanlarından otobüs, tren veya özel taksi karşılaması ile ulaşmak mümkündür. İstanbul?dan günde bir kaç uçuşun olduğu Londra Gatwick ve Heathrow havalimanlarından özel taksi karşılaması talep eden öğrencilerimiz varış terminalinde isimleri ile sürücüler karşılamakta ve taksi ile konaklayacakları ailelere götürmektedirler. İlk defa yurtdışına çıkacak öğrenciler için en güvenli ulaşım şekli taksi karşılamasıdır. Tren ve otobüs bağlantısı ile Eastbourne?e şehrine gitmek isteyen öğrenciler, havalimanından National Express otobüs peronlarına ve sonra tren aktarması yapmaları gerekir. Tren ve otobüsler sizi şehir merkezinde indirecek, oradan bir taksi veya otobüs ile konaklayacağınız ailenin yanına gitmeniz gerekecektir. Tren ve otobüs aktarması ile Eastbourne?e ulaşım taksi karşılamasından daha ucuzdur.

Eastbourne şehir içi ulaşımda otobüsler ve küçük bir şehir olduğundan bisikletler tercih edilmektedir. Kentte araba kullanımı oldukça yaygındır. Ayrıca taksiler ile de ulaşım sağlanabilmektedir. St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulunda eğitim alan öğrenciler, şehir içi ulaşımda sıkıntı yaşamadan şehri keşfedebilmektedirler.

St. Giles Eastbourne İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirisiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın