• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Meridian School of English, Portsmouth

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Meridian School of English, Portsmouth
Meridian School of English, Portsmouth dil okulu

Meridian School of English Portsmouth dil okulu, tarihi Portsmounth Guildhall?ın 3. katında eğitim sunmaktadır. Binanın ilk katında öğrencilerin ders aralarında vakit geçirebilecekleri ve bir şeyler yiyebilecekleri kafe yer almaktadır. Meridian School of English Portsmouth dil okulu derslikleri, modern olanaklarla donatılmış olup, ücretsiz internet erişimi ve öğrenci salonu yer almaktadır. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Portsmouth, İngiltere?nin, Güney-Doğu bölgesinde, krallık seremonileri için Hampshire kontluğuna bağlı, ?tek-seviyeli yerel idare? statülü bir idare merkezi ve 1926 krallık berati ile şehir niteliği taşıyan bir yerleşkedir. Portsmouth, İngiltere?nin bir ada üzerinde bulunan tek şehridir. Kent yüzyıllar boyunca önemli bir İngiliz milli donanma limanı olmuştur. Dünyanın en eski gemi tamir havuzu da bu şehirdedir ve bu havuz da hala kullanımdadır. Şehrin görülmesi gereken yerleri arasında Spinnaker Kulesi, HMS Victory, HMS Warrior, Southsea Castle, Royal Marines Museum ve Round Tower bulunmaktadır.

Meridian School of English, Portsmouth dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

Meridian School of English Portsmouth dil okulu genel İngilizce standart kursunda haftalık 15 saat eğitim sunulmakta olup, her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler kendi İngilizce dil seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Derslerde İngilizce dil bilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve iletişim becerileri üzerine konular işlenmektedir. Kursa minimum 16 yaşında öğrenciler kabul edilmekte ve eğitimler en fazla 12 kişilik sınıflarda verilmektedir. Meridian School of English Portsmouth dil okulu genel İngilizce standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel İngilizce yoğun kursu

Meridian School of English Portsmouth dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda haftalık 19 ya da 23 saat eğitim verilmekte ve öğrenciler, istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler. Kursta İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyeden öğrenciler katılabilmektedir. Genel İngilizce yoğun kursunda dersler maksimum 12 kişilik sınıflarda işlenmekte ve öğrenciler İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgisi, telaffuz ve kelime bilgisi gibi dil öğrenmek için tüm gereksinimler üzerine eğitim almaktadırlar. Meridian School of English Portsmouth dil okulu genel İngilizce yoğun kursu sonunda öğrencilere İngilizce seviyelerine uygun sertifikalar verilmektedir.

Bire bir İngilizce kursu

Meridian School of English Portsmouth dil okulu bire bir İngilizce kursu, kısa zamanda hızlı bir şekilde İngilizce iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Kursta öğrenciler haftalık 15?den 23 saate kadar eğitim alabilmektedirler. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrencinin kabul edildiği kursta ders programı, içeriği ve süresi tamamen öğrencilerin istek, ihtiyaç ve İngilizce seviyelerine göre düzenlenmektedir. Öğrenciler bire bir İngilizce kursunu tek olarak alabilecekleri gibi diğer kurslara ek olarak da alabilmektedirler. Kursa 16 ve üzeri yaş grubuna ait öğrenciler kabul edilmektedir.

İş İngilizcesi kursu

Meridian School of English Portsmouth dil okulu iş İngilizcesi kursu, çalışanların ve profesyonellerin iş ortamlarında İngilizce ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarlanmış bir kurs olup, aynı zamanda medya, proje yönetimi, tıp, turizm ve spor gibi mesleki alanlara yönelik grup dersleri de sunulmaktadır. Kursta katılımcılar iş ortamlarında karşılaşabilecekleri İngilizce toplantılar, sunumlar, raporlar, görüşmeler ve iş yemekleri gibi durumlar üzerine eğitim almakta ve mesleki terminolojiyi öğrenmektedirler. Meridian School of English Portsmouth dil okulu iş İngilizcesi kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Öğretmenler için İngilizce kursu

Meridian School of English Portsmouth dil okulu öğretmenler için İngilizce kursu, ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenlerine yönelik olarak tasarlanmıştır. Kursa katılmak isteyen öğrencilerden en az orta (Intermediate) seviye İngilizce seviyesi beklenmektedir. Öğretmen adayları kursta farklı öğretim metotlarını, sınıf içi yönetimini, modern öğretim teknolojilerini kullanmayı ve etkili bir şekilde öğretmek üzerine eğitim almakla birlikte kursta İngilizce dil seviyelerini de geliştirmektedirler. Meridian School of English Portsmouth dil okulu öğretmenler için İngilizce kursu sınıflarında minimum 3 ve maksimum 8 kişi bulunmaktadır.

Sınavlara hazırlık kursları

Meridian School of English Portsmouth dil okulunda IELTS, CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık kursları sunulmaktadır. Sınavlar, uluslararası geçerliliğe sahip olup, İngilizce konuşulan eğitim kurumlarında okumak ya da şirketlerde çalışmak isteyenler tarafından İngilizce seviyelerini kanıtlamak amacıyla alınmaktadır. Her bir kursta eğitimler haftalık 23 saat olarak verilmekte ve öğrenciler sabahları 15 saat genel İngilizce eğitimi ve öğleden sonraları 8 saat sınava hazırlık eğitimi almaktadırlar. IELTS ve FCE sınavlarına hazırlık kursuna katılacak öğrencilerden orta (Intermediate), CAE sınavına hazırlık kursuna katılacaklardan orta üstü (Upper-Intermediate) ve CPE sınavına katılacaklardan ileri (Advanced) seviyede İngilizce bilgisi beklenmektedir. Meridian School of English Portsmouth dil okulu sınavlara hazırlık kurslarına yıl boyunca her pazartesi (resmi tatiller hariç) başlanabilmektedir.

Meridian School of English, Portsmouth dil okulunda konaklama

Meridian School of English Portsmouth dil okulunda öğrencilere aile yanı ve otel konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklamada evler, okula yakın mesafede yer almaktadırlar. Aileler, okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak ziyaret edilmektedirler. Öğrenciler isteklerine bağlı olarak tek veya iki kişilik odalarda kalabilmektedirler. Öğrencilere aile ile ortak kullanımlı olan banyo ve tuvaletli evler ayarlanabileceği gibi kendi odalarının içinde özel banyo ve tuvaletli evler de ayarlanabilmektedir. Aile yanı konaklamada kahvaltı ve akşam yemeği aileler ile birlikte yenmektedir.

Meridian School of English Portsmouth dil okulu öğrencileri okulun civarında yer alan otellerde de konaklayabilmektedirler. Otel konaklaması daha maliyetli bir konaklama olup, genellikle çalışanlar tarafından tercih edilmektedir.

Meridian School of English, Portsmouth dil okuluna ulaşım

Türkiye?nin hiçbir yerinden Portsmouth doğrudan uçakla ulaşım bulunmamaktadır. Öğrenciler aktarmalı uçuşları tercih ederek kente ulaşabilmektedirler. Portsmouth havalimanına inen öğrenciler, toplu taşıma ile gidecekleri yerlere ulaşım sağlayabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, havalimanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

Portsmouth şehir içi ulaşımda düzenli işleyen otobüsler ve bisikletler kullanılmaktadır. Şehir dışına ulaşımda ise otobüs, feribot ve trenler kullanılmaktadır. Ulaşım sorunsuz ve rahattır.

Meridian School of English Portsmouth dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın