• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Liverpool School of English, Liverpool

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Liverpool School of English, Liverpool
Liverpool School of English dil okulu

Liverpool School of English dil okulu, 1999 yılından beri öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için, destekleyici bir ortamda İngilizce eğitimi sunmaktadır. Okul, Liverpool John Moores University ve The University of Liverpool?un yakınında iki ayrı binada yer almaktadır. Liverpool School of English dil okulunda 26 tane derslik, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz internet bağlantısı, kafe ve öğrencilerin birlikte vakit geçirebilecekleri sosyal alan mevcuttur. Okul, Cambridge Exam Centre ve Trinity GESE Centre tarafından akredite edilmiş olup, UKBA sponsorluğuna sahiptir. 2013 yılı kayıtlarına göre okula 70 farklı ülkeden öğrenci, İngilizce eğitimi almak için gelmiştir. Dersler uluslararası bir atmosferde işlenmekte ve öğrenciler yeni arkadaşlar edinerek, farklı kültürleri tanımaktadırlar. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Liverpool, 1207 yılında Büyük Britanya?nın Mersey nehrinin doğusunda kurulmuştur. 1207?de bir belde olarak kurulan şehir, 1880 kraliyet beratı ile şehir olma statüsünü kazanmıştır. Kent, yerel idari sınırları içerisinde 466,415 kişilik nüfusa (2012 yılı sayımı) sahiptir. Dünyanın en büyük limanlarından birine sahip olan Liverpool, bugünkü durumunu 18. Yüzyılın sonralarından itibaren Lancashire bölgesindeki endüstri gelişmelerine borçludur. Liman ve yakın çevresi, aynı zamanda çok çeşitli endüstrilerin toplandığı bir yöredir. Liverpool şehir merkezinin bazı kısımları ?Liverpool, Ortaçağ Liman Şehri? adı altında 2004?de UNESCO Dünya Mirasları listesine konulmuştur. Bu kısımlar içerisinde Pier Head, Albert Dokları ve William Brown Sokağı bulunmaktadır. Liverpool aynı zamanda spor ile de isim yapmıştır. Kentte Liverpool F.C ve Everton F.C adlı İngiltere Promiyer Lig?inde yer alan iki futbol takımı bulunmaktadır. şehrin görülmesi gereken yerleri arasında Albert limanı, Liverpool katedrali, The Beatles Story, Walker Art Galery ve International Slavery Galery yer almaktadır.

Liverpool School of English dil okulu programları
Genel İngilizce standart kursu

Liverpool School of English dil okulu genel İngilizce standart kursunda haftalık 15 veya 21 saat İngilizce eğitimi sunulmaktadır. Öğrenciler istedikleri yoğunlukta İngilizce eğitimi alabilmektedirler. Genel İngilizce standart kursuna yıl boyunca her pazartesi katılmak mümkündür. Kursta İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrenciler katılabilmektedir. Kurs başlangıcında yapılan İngilizce seviye tespit sınavı sonucuna göre öğrenciler uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Hafta içi her gün yapılan derslerde öğrenciler İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine eğitim almaktadırlar. Minimum 16 yaşında olan öğrencilerin kabul edildiği kursta maksimum sınıf mevcudiyeti 15 kişiden oluşmaktadır.

Genel İngilizce yoğun kursu

Liverpool School of English dil okulu genel İngilizce yoğun kursu, haftada 25 ve 30 saat İngilizce eğitimi sunmaktadır. Öğrenciler, farklı yoğunlukta bulunan derslerden ihtiyaçlarına uygun olanı tercih edebilmektedirler. Hafta içi her gün yapılan derslerde öğrenciler özenle seçilmiş ders materyallerini kullanarak İngilizce kelime, gramer, telaffuz, konuşma, dinleme, okuma ve yazma üzerine eğitim almaktadırlar. Genel İngilizce yoğun kursuna İngilizce temel (Elementary) seviden ileri (Advanced) seviyeye kadar bilgisi olanlar kabul edilmektedir. Kurs başlangıcında öğrenciler İngilizce seviye tespit sınavı olmaktadırlar. Sonrasında öğrenciler, sınav sonuçlarına göre sınıflara yerleştirilmektedirler. Yıl boyunca her pazartesi kursa katılım mümkündür. Maksimum sınıf mevcudiyetinin 15 öğrenciden oluştuğu kursa 16 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmektedir. Liverpool School of English dil okulu genel İngilizce yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İş İngilizcesi kursu

Liverpool School of English dil okulu iş İngilizcesi kursu, çalışanlara, işverenlere ve yeni mezunlara yönelik olup, iş hayatında kullanılan İngilizceyi öğretmek için tasarlanmıştır. Çalışanlar için İngilizce dil becerilerini geliştirmek hem kişilerin kendilerine olan güvenini artırmakta hem de kariyer fırsatlarını artırmaktadır. İş İngilizcesi kursunda eğitimler haftada 21 saatten (15 saat genel İngilizce ve 6 saat iş İngilizcesi) oluşmaktadır. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Derslerde İngilizce telefon kullanma, tartışmalara ve müzakerelere katılma, rapor yazma, sunum yapma, temel istatistik ile uluslararası işletme ve kültürü üzerine eğitim verilmektedir. Liverpool School of English dil okulu iş İngilizcesi kursuna en az 16 yaşında olan kişiler kabul edilmekte ve maksimum sınıf mevcudiyeti 15 kişiden oluşmaktadır.

Bire bir İngilizcesi kursu

Liverpool School of English dil okulu bire bir İngilizce kursu, İngilizceyi kısa zamanda hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır. Derslerin tamamı planlı ve öğrencilerin ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanmaktadır. Bire bir İngilizce kursunda öğrenciler, ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda haftalık ders saatini kendileri belirlemektedirler. İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrencinin kabul edildiği kursa minimum 16 yaşındaki öğrenciler katılabilmektedir. Liverpool School of English dil okulu bire bir İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Öğretmenler için İngilizcesi kursu

Liverpool School of English dil okulu öğretmenler için İngilizce kursu, ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenlerine eğitim vermek için tasarlanmıştır. Kursta toplam 60 saat eğitim verilmektedir. Derslerde öğretmen adayları dil becerilerini geliştirmekte ve öğretim yöntemleri, ders planlama, öğretme kaynaklarının kullanımı, öğretme sürecinin yönetimi üzerine eğitim almaktadırlar. Öğretmenler için İngilizce kursu her yıl Ocak, Temmuz ve Eylül aylarında eğitim vermektedir. Kursa katılmak isteyen adayların minimum orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

Öğretmenler için İngilizce kursundan sonra adaylar isterlerse CLIL ya da TESOL kursuna gidebilmektedirler. CLIL (Content and Language Integrated Learning), kendi ülkesinde İngilizce öğretmenliği yapacak öğretmen adayları için tasarlanmıştır. Kurs 2 hafta sürmekte ve toplamda 30 saat ders gösterilmektedir. CLIL kursunda, ders planlama, malzeme tasarımı, adaptasyon ve konu bazlı kelime öğretimi gibi dersler işlenmektedir. CLIL kursu yıl boyunca Mart ve Ağustos ayları olmak üzere 2 kez düzenlenmektedir. TESOL (Teaching English to Speakers of other Languages) dünyanın herhangi bir yerinde İngilizce öğretmenliği yapma yetkisi tanıyan bir sertifikadır. Liverpool School of English dil okulu TESOL sertifika kursu 4 hafta sürmektedir. Hafta içi her gün yapılan dersler sabah 09.00?da başlar ve 17.00?a kadar sürer. Kursa katılmak isteyen adayların IELTS sınavından 7.0 puanına sahip olmaları gerekmektedir. TESOL sertifika kursu Ocak, Nisan, Mayıs ve Eylül aylarında eğitim vermektedir.

Sınavlara hazırlık kursu

IELTS kursu: IELTS (the International English Language Testing System), İngiltere ya da İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejlerde eğitim almak isteyen öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini kanıtlamaları için girdikleri ve uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. Liverpool School of English dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursu haftalık 15 dersten oluşmaktadır. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. IELTS sınavına hazırlık kursu tek olarak alınabileceği gibi genel İngilizce kursu ile birlikte de alınabilmektedir. Genel İngilizce ve IELTS kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta altı (Pre-Intermediate) İngilizce seviyeye sahip olmaları gerekmektedir. Kursa minimum 16 yaşında olan öğrencilerin katılımına izin verilmekte olup, maksimum sınıf mevcudiyeti 15 kişiden oluşmaktadır. Liverpool School of English dil okulu IELTS sınavına hazırlık kursunun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Liverpool School of English dil okulunda CAE, FCE ve PET sınavlarına hazırlık kursu verilmektedir. Cambridge sınavları uluslararası geçerliliği bulunan saygın sınavlardır. Sınav sonuçları bir diploma gibi hayat boyu geçerliliğe sahiptir. Liverpool School of English dil okulu CAE, FCE ve PET sınavları Part-time olarak eğitim sunmaktadır. Part-time eğitimler 12 hafta sürmekte ve haftalık 10 dersten oluşmaktadır. CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları genel İngilizce kursu ile birlikte de alınabilmektedir. CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce dil seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. PET sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin ise orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilmeleri gerekir. Cambridge sınavlarına hazırlık kurslarında öğrenciler, sınava ilişkin tüm eğitim almakta ve hedefledikleri puana ulaşmaktadırlar.

Liverpool School of English dil okulunda konaklama

Liverpool School of English dil okulunda yurt, aile yanı ve öğrenci evi konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenciler sadece Liverpool School of English dil okulunun öğrencilerinin bulunduğu yurtta ya da şehirde ki başka okullarda bulunan öğrencilerin de bulunduğu yurtta konaklayabilmektedirler. Öğrenciler özwel banyo ve tuvaletli tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Yurtlarda kendi yemeklerini yapabilecekleri ortak kullanımlı mutfak mevcuttur.

Aile yanı konaklamada evler, okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak kontrol edilmektedirler. Aile yanı konaklama daha çok temmuz ve ağustos ayları için uygundur. Öğrenciler evlerde tek veya başka bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aileler ile birlikte yenmektedir. Banyo ve tuvalet alanları aile ile ortaklaşa kullanılmaktadır.

Öğrenci evlerinde yalnız kalınabileceği gibi, diğer öğrencilerle ortaklaşa da kalınabilmektedir. Öğrenci evleri daha çok özgürlüğüne ve rahatına düşkün öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Evlerde genellikle öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta ve kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

Liverpool School of English dil okuluna ulaşım

Türkiye?den Liverpool?a doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrenciler öncelikle Manchester?a uçakla gitmeleri ve Manchester?dan 1 saat süren tren yolculuğu ile Liverpool?a ulaşmaları gerekmektedir. Liverpool?a ulaşan öğrenciler, toplu taşıma ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine gidebilmektedir.

Liverpool şehir içi ulaşımda Londra?dan sonra en büyük tren hattına sahiptir. Tren dışında şehirde otobüs, feribot ve özel taksiler kullanılmaktadır. Ulaşımın rahat olduğu bu şehirde öğrenciler, toplu taşıma araçlarını kullanarak şehri kolaylıkla keşfedebilmektedir.

Liverpool School of English dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın